Kringloop Kverkooyen Open Monumenten Dag zondag 13 september 2015 Kunst ambacht Bankstellen Eethoeken Wandkasten 2 Zlts banken Diverse klein meubelen ZOEKERTJES Het Gerard Horvers Huis X 06 - 52 35 18 00 schilder- en behangwerk A Pastoorspaadje 3 Moergestel Vraagprijs 275.000,00 k.k. Eerste keus in tweedehands kleding!! Veldweg 8, Oisterwijk VAN OERS MAKELAARDIJ isolerende beglazing uw kapster aan huis Voor al uw: Moergestel-Nieuws: buro76@planet.nl Het is ons wel dégelijk 'n zorg dat uw boodschap gelezen wordt, en daar zorgen we dan ook voor!!! Bent u aan andere meubels toe, wilt U, Uw woonruimte goedkoop veranderen, of zoekt u meubels voor Uw caraven of studentenkamer. Dan is Kringloop Bedrijf Oisterwijk voor U het juiste adres wij bieden U, een ruime collectie. SCHAKELWONING TE HUUR/KOOP Krijten hof 2, Moergestel Ingangsdatum huur 01-09-2015 TEL. (013) 513 1965 013 536 80 55 www.vanoersmakelaardij.nl Schildersbedrijf Herck zal met vuur en aambeeld u laten zien hoe hij het ijzer “naar zijn hand” kan vormen. Dat je van het molenmeel lekker brood kunt bakken kunt u proeven bij de mobiele oven van Henk van Roessel die samen met z’n “medebakkers” het broodbakken zal demon streren. Daarnaast zal Bianca van dit meel heerlijke pannenkoeken bakken. Tot slot het ambacht, -waar oud brood aan de bakermat stond van het ontstaan-, van bierbrouwer. Rob van den Meijdenberg zorgt als brouwer dat u niet weggaat zonder met het ambacht van bierbrouwer kennis gemaakt te hebben. bouwkundige aspecten van dit voormalige kasteel. Tegenover kasteel Nieuwenhof ligt Park Sta nislaus. Hier kunt u kennis maken met de kunst van het vilten. Ineke van Knegsel en Rieki van den Meijdenberg zullen u uitleggen en demonstreren hoe dit oude ambacht nog steeds beoefend wordt. Naast het vilten van allerlei kledingstukken zullen deze dames u graag vertellen en tonen dat de mogelijkheden legio zijn, wat dacht u van het vilten van een portret? Om 11 uur zal wethouder Ina Batenburg bij de Kerkhovense molen in Oisterwijk de ope ningshandeling verrichten. De afsluiting vindt plaats in de voormalige kapel van kasteel Nieuwenhof waar eveneens om 17 uur de jaarlijkse monumentenprijs van de gemeente zal worden uitgereikt. Ook dit jaar is een informatieboekje beschik baar, met routebeschrijving en details over de deelnemende monumenten. U kunt dit gratis afhalen bij het VW in Den Boogaard, Medisch Centrum, Parochiecentrum, Park Stanislaus en Jumbo. U kunt het boekje ook downloaden op: http://oisterwijk.nl/verhui zen-en-verbouwen/open-monumentendag- 13-september-2015.html Kunst en ambacht is dit jaar het motto van de Open Monumenten Dag, die gehouden zal worden op zondag 13 september van 11.00 tot 16.30 uur. Op zondag 13 september bruist de gemeente Oisterwijk met de Open Monumentendag, de Uitmarkt, het Straatfestival, de Modedag, de Stoomdagen en de Stroomtrein. Naast de openstelling van een achttal monumenten in onze gemeente kunt u dit jaar ook kennis maken met een aantal activiteiten die in het kader van het motto bij een aantal monu menten gedemonstreerd worden. Voor Moer gestel vindt u onderstaand de activiteiten. De Standerdmolen aan de Schoolstraat is opengesteld. Victor en Michiel met hun hel pers zullen u alles vertellen over het ambacht van molenaar op een korenmolen. De molen is in bedrijf zodat u alles in het echt kunt zien en beleven. In een aparte tent zal een tentoonstelling worden ingericht over de his torie en de constructie van de Moergestelse Stan-derdmolen. Dankzij de medewerking van molenbouwer Coppens kunt u aan de hand van materialen, gereedschappen, foto’s en niet te vergeten een, door wijlen Marie Re-munt gebouwd, opengewerkt model van deze Standerdmolen, kennismaken met het am-bacht van molenbouwer. Ook de smid droeg in vroegere tijden zijn steentje bij aan het in stand houden van de molen. Sjaak van Het Gerard Horvers Huis is een plek voor ouderen in de gemeente Oisterwijk die nog zelfstandig wonen en die zonder wat extra aandacht dreigen te vereen zamen. Plaatsgenoten die geen indicatie hebben voor professionele dagopvang, maar voor wie een vrij toegankelijke voorziening zoals het In- looppunt minder geschikt is. Ze kunnen er onder het genot van koffie en/of thee een gezellige ochtend of middag doorbrengen en zich gast voelen in een prettige omgeving. En voor wie moeite heeft er te komen kan vervoer geregeld worden, zodat het Gerard Horvers Huis voor iedereen bereikbaar is. Als het bovenstaande u aanspreekt, kunt u bellen met de coördinator van het Gerard Horvers Huis, voor nadere informatie of voor het maken van een afspraak voor een per soonlijk gesprek bij u thuis. Het telefoon nummer is 06 22382085. Als u dat makkelijker vindt, kunt u ook gebruik maken van het contactformulier op onze website www.gerardhorvershuis.nl Samen lunchen Op dinsdag 8 september verzorgt het Gerard Horvers Huis van 12.00 tot 14.00 uur weer een lunch voor de ouderen van de gemeente Oisterwijk in het kader van het project Samen Lunchen. Voor 2,50 euro krijgen de ouderen ‘n volledige lunch, bestaande uit: soep, brood jes en beleg, vers fruit en koffie of thee. Aan melden voor de lunch is wel noodzakelijk. Dit kan via telefoonnummer 06 22382085. In kasteel Nieuwenhof, een monument met een rijke historie, kunt u het atelier bezoeken van zuster Delian en alles aan de weet komen over het maken van iconen. Zuster Delian zal u, ondersteund door Carla Wijntens en Ria Frijters-van de Ven, wegwijs maken in het maken van iconen en alles wat daar bij komt kijken. Van kasteel Nieuwenhof is een gedeelte open gesteld om u toegang te geven tot het atelier. Het gebouw zelf is echter dusdanig interessant en boeiend dat architect Dick van der Linden klaar staat om uitleg te geven over de vele BEDRIJF Oisterwijk 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 2 SEPTEMBER 2015 PAGINA 6 staande wk50 funda1 Kom eens naar Kringloop Bedrijf Oisterwijk, hier treft U een ruime en overzichtelijke winkel aan. Ons adres is INHOUD APPARTEMENT.: WOONOPPERVLAKTE.: BOUWJAAR ca. 385m3 ca. 110m2 ca. 2007 Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon (013) 513 3357 je, 16- wet: vrijstaande woning met 4 slpk. carport en gr 41602638. Beschikbaar per 10 oktober. Garagesale! 13 september 10 tot 16 uur Kruysackerplein 13, Moergestel. 1 Ruim 3-kamer appartement gesitueerd op de eerste verdieping: Het appartement is voorzien van een woonkeuken, een sfeervolle woonkamer, twee riante slaapkamers, een moderne badkamer en een balkon op het zuiden; Het gehele appartement is voorzien van dubbele beglazing; Gelegen aan het gezellige Sint Jansplein in het centrum van Moergestel en nabij diverse uitvalswegen; kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Weet jij waar jouw grenzen liggen? Be staande kadastrale grensreconstructie beduidend goedkoper dan het Kadaster. Tevens Bouwmaatvoering. Jan van Esch 06 - 12 78 3101 of geovescn@home.nl Moergestel: te huur onder leegstands- garagi irote tuin.“€ 890,- p.m. Tel. 0( NVM poweredbynvm te

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 6