De Buurtklusser als nieuwe activiteit van Buurtgenoten WELLUK? - Promsconcert: zaterdag 31 oktober BAS personal ïrainé» Wandeling: op zoek naar diersporen 25 jaar Zonnebloem Moergestel Moergestelnaren/verenigingen opgelet!!! 15 jaar Malmedy Kalendercommissie Moergestel Kalender 2016 GROEPSLESSEN BODYSUPPORT Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen DE BINGO START WEER!!! Donderdag 17 september gaan de balletjes weer rollen voor onze maandelijkse bingo. Wij hebben er weer zin in en hopen dat u dat ook hebt. Aan vang 14.00 uur in Den Boogaard. Kom gezellig met een vriend of vriendin. Er staat een kopje koffie/thee voor u klaar. Er worden 6 ronden gespeeld. Voor een halve kaart betaalt u 4 euro en een hele kaart 8 euro. Wij zorgen weer voor leuke prijzen! Uw spelleidsters Addy en Joke. Op zaterdag 5 september organiseert Natuur monumenten in het natuurgebied Oisterwijkse bossen en vennen een begeleide wandeling met als thema: ”Op zoek naar (dier)sporen”. De wandeling start om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 12.00 uur. De excursieleiders zullen je vooral ook zelf laten zoeken naar sporen. De kosten voor deze wandeling bedragen 5,- voor leden van Natuurmonumenten, niet- leden betalen 8,-. Aanmelden via www.na- tuurmonumenten.nl/agenda. Info 523 18 00. «'"'sSUPPORT Dat de senioren een beroep kunnen doen op de Buurtgenoten is inmiddels bij ieder wel bekend, voor alle mogelijke (zorg)vragen kunnen senioren bij hen terecht. Nieuw bij Buurtgenoten is het project Buurtklussers. De actie om vrij willigers te werven die bereid zijn kleine klusjes bij senioren in de eigen buurt te verrichten is een groot succes geworden. Er hebben zich ruim 30 vrijwilligers aangemeld. Blijkt maar weer dat Moergestelnaren sociale mensen zijn en bereid zijn zich belangeloos in te zetten voor mensen in de eigen buurt die een beroep op hen doen. Deze Buurtklus sers, zoals we die noemen, hebben aangegeven op welk specifiek terrein een beroep op hen mag worden gedaan. Hieronder daarvan een overzicht. de Haas, beter bekend als de zangers van ‘the Bekkersband’. Marjon, woonachtig in Best, heeft al op vele podia in en buiten Moergestel gestaan met haar band, maar ze kijkt verwach tingsvol uit naar de ervaring om samen met een groot harmonieorkest op te treden. Met het nummer ‘You’re the voice’ komt een jeugd droom van haar uit om deze song zelf uit te voeren. Natuurlijk zal ze tijdens het Promscon- cert ook samen met ‘the Bekkersband’ een solo-optreden verzorgen. In oktober dit jaar, bestaat de Zonnebloem, afdeling Moergestel 25 jaar. 25 Jaar waarin de vrijwilligers inmiddels ontelbare gezellige en leuke activiteiten, dag- tochtjes en vakanties georganiseerd hebben voor de bewoners van Moergestel. Er zijn in al die jaren ook vele bezoeken bij mensen thuis afgelegd, waarin vrolijke, maar ook hele moeilijke en zware onderwerpen besproken werden. We willen hiermee nog heel lang doorgaan binnen de Moergestelse gemeenschap. Dit jubileum willen we dan ook niet zomaar voorbij laten gaan. Op 15 oktober maken we er een feestelijke dag van. Een werkgroep is zich over de invulling van de dag aan het bui gen, daarbij rekening houdend met de mid delen waarover we beschikken. We willen vooral voor de gasten van de Zonnebloem een gezellig programma maken. Maar na 25 jaar willen we ook de vrijwilligers, waarvan de meesten zich al heel veel jaren (3 Uw evenement op de Moergestel Kalender 2016? Onze plaatselijke Harmonie Prinses Juliana brengt elk jaar in november de Moergestel Kalender uit. Elk jaar is die uitgerust met mooie foto’s en er is dan ook altijd veel belangstelling voor deze kalender. Afgelopen jaar werd deze nog praktischer door de nieuwe lay-out, een weekkalender. Voor het komend jaar willen we alle Moerges telse evenementen in deze kalender drukken op de dagen dat deze plaatsvinden. Daar krijgt onze kalender nog meer waarde door. Dan wordt deze én agenda én evenementenkalender én collectors item in één! Voorbeelden zijn jaarmarkt, wandelvierdaagse, carnaval, maar ook de barbecue van een wijk, een concert of een brandweerwedstrijd. Elke niet-commerciële!) activiteit mag er in komen Nu we zoveel Buurtklussers hebben kunnen alle ouderen van Moergestel, die op genoemde terreinen graag hulp ontvangen, vanaf nu op hen een beroep doen. De procedure is heel eenvoudig: Neem contact op met een Buurtge noot in je eigen buurt en geef aan welke hulp je graag wilt ontvangen. De Buurtgenoot regelt vervolgens de Buurtklusser die je komt helpen bij die hulpvraag. De hulp is gratis en je hoeft nergens lid van te worden. De contactpersonen van de Buurtgenoten zijn als volgt: 1. Kloosterlaan e.o: Tooske van der Sande, Herengoedstraat 2, tel. 513 3442. 2. Prinsessenbuurt: Petra Verheijen, Krijte- straat 5, tel. 513 2351. 3. Burgemeestersbuurt: Corry de Jong, Past. Jansenstraat 22, tel. 513 3295. 4. Heivelden e.o: Mieke Cornelissen, Koren schuur 38, tel. 513 1381. 5. Moergestel Oost/Oostelvoortjes: Miny Sel- ten, Hofakker 4, tel. 513 0053. 6. Oisterwijkseweg/De Hoefkens/Groot Bunga lowpark Hetty Boon, De Hoefkens 49, tel 513 2161. 7. Moergestel Zuid/Vinkenberg e.o: Annie van Roessel, Heuvelstr 24. Tel. 513 6251. De slogan van de Buurtklussers is: “Voor ons een kleine moeite voor u een geweldige steun”. Heb je nog vragen, neem dan contact op met de coordinator van Buurtgenoten: Piet Gelden, tel. 513 1609, mail:pgelden@home.nl Het is al weer geruime tijd geleden dat de eerste contacten in Malmedy gelegd zijn. 17 Jaar geleden zijn een groep muzikanten toevalligerwijs in dit Belgische plaatsje in de Ardennen terecht gekomen en ze zijn er steeds blijven “hangen”. Toen vorig jaar het verzoek kwam om in 2015 het grote “Omeletfestival” te komen opluis teren, is op dit verzoek natuurlijk positief gereageerd. Vandaar dat afgelopen 15 en 16 augustus de muzikanten van “Welluk?” opnieuw naar Malmedy zijn afgereisd om op zaterdag tijdens dit festijn muziek te maken en ze hebben de zondag meegenomen om, zoals het bijna tra ditioneel is, muziek maken bij de terrassen op het grote plein. En niet zonder succes, gezien de vele reacties van de toehoorders. Wil je meer weten over het “Omeletfestival” kijk dat even op onze face-bookpagina WEL LUK? Zou je het leuk vinden om muziek met ons te maken Laat het even weten aan een van onze muzikanten of via facebook en we gaan kijken of er binnen jouw sectie nog plaats is. A. Huis en tuin: ophangklussen, verplaatsen meubilair, lamp vervangen, container schoonmaken, heg knip pen, tuin voor-/najaarsbeurt geven, goot schoonmaken. B. Technisch: telefoon tv pc tablet smartphone instellen, cv regelen/water bijvullen, lichtschakelaar repareren. C. Administratief: helpen brief te lezen schrijven, abonnementen doorspitten, hulp bij het ordenen van de admi nistratie, belastingzaken, financieel advies. D. Sociaal: bezoekje brengen, meegaan naar winkel/bios- coop/theater/ terras, vervoer, wandelingetje maken, samen fietsen, begeleiden/introduceren bij SVM-activiteiten. E. Bouwkundig: karweitje metselen/ timmeren/ stucadoren/ schilderen, bouwkundig advies. Is bridge een nieuwe uitdaging voor U? Bridge is een kaartspel, dat over de hele wereld als wedstrijdsport wordt beoefend. Men speelt met een vaste partner als paar tegen andere paren een aantal spellen. Ieder paar speelt deze spellen, zodat aan het einde van de competi- tieronde berekend kan worden welk paar deze spellen het best heeft gespeeld. Bridge is door iedereen op zijn/haar niveau te spelen. Een spel met inhoud, waarbij het gaat om bieden en spelen. Men kan het altijd leren en blijven doen, ook op latere leeftijd. Bridge is een mooie vrijetijdsbesteding en geeft geestelijke ont spanning. Als U kaarten leuk vindt dan is dit een nieuwe uitdaging voor U en moet U het zeker over wegen. zelfs al 25 jaar) belangeloos inzetten, eens een blijk van waardering geven. Mocht u een geldelijke) bijdrage willen leve ren om het jubileum een extra feestelijk tintje te geven, dan is dat zeer welkom en zijn we daar ontzettend blij mee. We zullen erop toe zien dat uw gift goed besteed wordt. U kunt uw bijdrage storten op: rekening nummer NL21 RABO 0134525485, ten name van L.A.M.B Boogaers, Zonnebloem, Moer gestel. Over enige tijd, maken we meer bekend over de invulling van de viering van het jubileum op 15 oktober a.s. Hartelijk dank, namens de jubileum werkgroep van de Zonnebloem! Op zaterdagavond 31 oktober zal in Den Boogaard voor de vierde maal een Promsconcert plaatsvinden, georganiseerd door muziekvereniging Prinses Juliana. Met drie succesvolle edities in de voorgaande jaren, zal met dit concert ongetwijfeld ook weer een spetterende, avondvullende show te zien en vooral te horen zijn! Kaarten voor dit spektakel zijn vanaf vrijdag te koop. Behalve de muzikanten van het harmonieor kest, de slagwerkgroep en ‘the Bekkersband’, zullen diverse lokale en regionale artiesten het podium betreden. Een van hen is Carla van Daelen-Habraken: zij heeft tot nu toe alle edities van de prom- sconcerten actief meegemaakt, zowel in de rol van backing vocal als die van solist. Als voor malig trompettist weet zij als geen ander het niveau van het harmonieorkest te waarderen, maar blijft het altijd spannend om met live begeleiding een nummer te vertolken. Aan podiumervaring heeft Carla echter geen ge brek: jaren terug heeft ze in bekende Moerges telse musicals meegespeeld en stond ze bij de KPJ op de planken. Sinds enkele jaren is ze actief in een popkoor in Oirschot, en dat ze pop kan zingen zal ze tijdens het Promsconcert laten horen met het nummer ‘Nothing else matters’. Dit nummer zal ze samen zingen met Marjon Het wordt voor de artiesten zeker een avond om nooit te vergeten, maar ook u als publiek mag het Promsconcert op 31 oktober in Den Boogaard zeker niet missen! Staanplaatsen kosten slechts 8,50 euro en zijn vanaf vrijdag te koop bij Novy Van Wezel, Jumbo Moergestel en Den Boogaard. Ook kunt u gemakkelijk tickets online bestel len via www.denboogaard.com te staan. Zorg wel voor een definitief evene ment, want het wordt een jaar vooruit al ge plaatst. Daarom aan iedereen de vraag als je hier iets in geplaatst wilt hebben dit te mailen naar: Hans.antonis@hetnet.nl Vermeld plaats, activiteit (evt. aanvangstijd) en natuurlijk de datum. Uiteraard worden alleen evenementen ge plaatst, uit Moergestel, en voor Moergestel relevant. De redactie beslist hierover. Je kunt tot en met 10 september a.s. aanleveren! Hebt u nog een erg leuke, aparte of speciale foto, die hierin past dan mag u die ook sturen. Misschien kunnen we die gebruiken. Ook hierin beslist de redactie. In september 2015 wordt bij voldoende deel name weer met een nieuwe cursus gestart. Deze cursus bestaat uit 2 delen van 12 lessen. De cursus wordt gegeven door Theo Colsen. In principe worden deze lessen gegeven op maandagavond van 19.30 uur tot ca 22.30 uur. Ook is het mogelijk om bij voldoende animo de cursus overdag te geven. Cursus Deel 1 (basis en 1-openingen) start in september den cursus Deel 2 (o.a. 2-openingen) in januari. De cursus vindt plaats in Den Boogaard, minimaal 12 en maximaal 24 deel nemers. De kosten per deel bedragen 85,00 p.p. indien men lid is van SVO Moergestel of KBO en 95,00 indien men geen lid is (incl. cursusboek). In Deel 1 zal het bieden en afspelen voor de beginnende bridger behandeld worden. De lesavond zal bestaan uit 2 onderdelen. Voor de pauze zal de theorie behandeld worden en na de pauze kan men deze aan de hand van voorgestoken spellen beoefenen. Na het volgen van de cursus Deel 1 en 2 kan men het geleerde in de praktijk brengen door regelmatig thuis te bridgen. Men kan ook op maandagmiddag deelnemen aan de vrije inloopmiddag van Bridgeclub Moergestel van 13.30 uur tot ca 17.00 uur. Voor informatie of opgave voor deze bridge- cursus bij Theo Colsen, Voorbrugstraat 10, tel. 513 3847 of via e-mail riatheocolsen@gmail.com PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 SEPTEMBER 2015 www.b8soersgaalirainar.nl Strippenkaart van 10 lessen voor 100,- Conditie en krachttraining Voornamelijk buiten trainen Dinsdag en donderdag van 19-20 uur Zaterdag van 14-15 uur Bepaal zelf hoe vaak en wanneer je komt trainen Veel plezier en persoonlijke aandacht! GRATIS proefles! Gegarandeerd afvallen! Weekmenu's 12 weken 140,- Leuk in combinatie met de groepstraining! Meer informatie? www.baspersonaltrainer.nl info@baspersonaltrainer.nl 0655141962

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3