informatie CENTRUM Jo Maton-Op 't Hoog Kees Horrevorts Dankbetuiging Dankbetuiging Protestantse gemeente Oisterwijk Huis voor Zingeving start nieuw seizoen met Tijn Touber Ml ^Parochie St. Jans Onthoofding I is overleden in Canada op 22 augustus 2015. Bedankt voor jullie medeleven en belangstelling voor de familie in Holland. Pastoraatsgroep secretariaat Via deze weg willen we laten weten dat Bij deze willen wij u hartelijk danken voor uw steun bij het overlijden van Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl De lieve woorden, kaarten en bloemen zijn een grote steun voor ons geweest. Een speciaal woord van dank aan pastoor Ad Kennes, familie, vrienden en buurtgenoten. Bij voldoende aanmeldingen snelle start! Wil je kennismaken met Yoga, kom een gratis les meedoen. Uitbreiding lessen op de vrijdagochtend 9.00 - 10.00 en 10.15 - 11.15 uur Zondag 6 september, 10.15 uur, ds Hester Radstake Er is crèche en kindernevendienst. Collecte voor plaatselijk diaconaal en missionair werk Agenda elke zaterdag t/m 12 september tussen 14 en 16.30 openstelling van de kerk, met gelegen heid tot rondleiding en vragen stelen en bekij ken van expositie (tot en met 1-8: Venezia door Henriette Heidstra, vanaf 8-8: ‘Ver/beel- den’ door Karin van den Elzen, vanaf 22-8 ‘Warme kleuren in de nazomer’ door Ellen Geerts) Woensdag 9 september, Kapel Park Stanis laus, 19.00 uur: H. Mis. Voorganger: pastor H. van den Broek. Jan en Anna Ketelaars-van der Velden en familie. Informatie: via contactformulier, yogamoergestel.nl Of Nicole Honnef: 06-55857907 ANNIE HORREVORTS-VAN DEN BOSCH kinderen en kleinkinderen Wilt u meer weten over MIVA e/o over de jaarlijkse actie kijk dan op: www.miva.nl FAMILIE OP 'T HOOG FAMILIE MATON 23e ZONDAG DOOR HET JAAR Week van 5-12 september Collecte voor de MIVA MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 3 september kunt u vanaf 19.00 u. kijken naar een nieuwe uitzending, met hierin: Renovatie dorpspomp; Jeugd- vakantieweek; Toeristisch Informatie punt Moergestel; Nijmeegse Vierdaag- selopers; Vooruitblik Land Art. Vrijdag 4 september vanaf 19.00u. en zater dag 5 september 12.00u. kunt u de uit zending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Op zondag 6 september kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Ron Hermus; techniek: Marcel Oerle- mans. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: Ziekendag op 8 september 2015 De Zonnebloem en de Werkgroep Ziekenpas toraat organiseren dit jaar samen de Zieken dag. Op dinsdag 8 september begint de Zie kendag met een eucharistieviering in de kapel van Park Stanislaus. Daarna is er een gezellig samen zijn in de Reuselzaal. Als u die dag met ons wilt mee vieren kunt u zich opgeven op het parochiecentrum. U kunt dat doen door een briefje met uw naam en adres in de brievenbus van het parochiecentrum te doen of u gaat a.s. donderdag tussen 10 en 12 uur naar het parochiecentrum. Geef u op voor a.s. zaterdag 5 september. Met vriendelijke groet, De Zonnebloem en de Werkgroep Ziekenpastoraat Weer aan de slag De vakantie is voorbij. De kinderen gaan weer naar school, volwassenen zijn weer aan het werk, het gewone leven wordt stilaan weer opgepakt. Ook in onze parochie worden de werkzaamheden opgestart. De werkgroep MOV heeft de afgelopen weken hard gewerkt aan het welslagen van de fietstocht voor pater Theo Raaijmakers op zondag 30 augustus jl. De koren hebben hun repetities opgestart. De werkgroep Ziekenpastoraat werkt aan de komende Ziekendag. De parochiewacht is weer voltallig aanwezig op het parochiecen trum op maandag- dinsdag-, donderdag- en vrijdagochtend. De werkgroep die het druk- en vouwwerk verzorgd heeft de eerste mis boekjes al weer klaargemaakt. De Kerkonder- houdsploeg heeft de eerste kleine reparaties al weer uitgevoerd. Enkele werkgroepen hebben ondanks de schoolvakantie gewoon doorgewerkt. De kerkhofploeg heeft ook tijdens de warme weken ervoor gezorgd dat het kerkhof er net jes bij lag. De ploeg heeft alle heggen weer gesnoeid, het knipsel van de taxushagen is secuur behandeld zodat het verwerkt kan worden tot medicatie. De werkgroep die het koffieschenken op zondag regelt is ook tijdens de vakantieweken hiermee doorgegaan. En verder hebben Jeanne van Weegberg en Jac queline Vis ervoor gezorgd dat op 2 ochtenden in de week het parochiecentrum bemand was. En ook de mensen die de parochie gsm beur- Agenda: Dinsdag 8 september, 19.30 uur: Hartkracht 7 Kennismaken A.s. Zondag 6 september zal pastoor Francis De Meyer in de dienst van 11 uur de heer Ad Vereist, de pastor die binnen de nieuwe paro chie de parochie Moergestel als werkgebied zal hebben, aan de parochiegemeenschap voorstellen. Zijn officiële benoeming zal plaatsvinden bij de installatie van de nieuwe parochie. Na de mis tijdens het koffiedrinken in het parochiecentrum kunt u persoonlijk kennismaken met de heer A. Vereist. telings bij zich dragen zorgden ervoor dat de parochie bereikbaar was in de afgelopen zes weken. En ook Ad, Ger en Jeanne die de administratie ondersteunen hebben hun werkzaamheden door laten gaan. Parochie bestuur en Pastoraatsgroep bedanken alle vrijwilligers voor hun inzet voor, tijdens en ook na de vakantie! MIVA collecte Omdat vorig weekend de MOV fietstocht voor pater Theo Raaijmakers werd gehouden is in onze parochie de collecte voor de MIVA een week uitgesteld en wordt gehouden op 5 en 6 september. Al 80 jaar financiert MIVA transport voor urgente projecten in ontwikkelingslanden. Projecten die een verschil maken tussen leven en dood, tussen diepe armoede en brood op de plank, tussen analfabetisme en de kans op een menswaardig bestaan. Vroeger was dat een jeep voor de Nederlandse missionaris in het binnenland. Tegenwoordig is het een motor-ambulance voor de lokale pionier. MI VA steunt lokale “pioniers”. Mensen die ge dreven zijn hun medemens te helpen. Ze wer ken meestal aan kleinschalige projecten in afgelegen gebieden. MIVA zendt dus geen mensen of materialen naar ontwikkelings landen maar financiert de lokale aanschaf van concrete middelen zoals een fiets, een terreinwagen, motoren of een computer. Dit doet zij al 80 jaar. Laten wij met onze gift tij dens de collecte in het weekend van 5 en 6 september ervoor zorgen dat zij met dit werk kan blijven doorgaan. De gehele opbrengst van de collecte zal worden bestemd voor de MIVA. Onze steun was, is en blijft hard nodig. Zaterdag 5 september kapel Park Stanislaus, 19.00 uur: H. Mis m.m.v. gemengd koor. Voorganger: priester Ad Kennes. Mgd. Lena Verheijen-Buijckx e.v. Piet Ver- heijen; Albert van der Werf (SVM); Eric de Laat. Na een ontspannen zomerreces start op woensdag 16 september het nieuwe program ma van het Huis voor Zingeving voor het najaar van 2015. Op de eerste avond van het nieuwe seizoen komt er een bekende Neder lander naar Huize Nieuwenhof voor een work shop. Tijn Touber is de oprichter van van de band Lois Lane. Hij weet spiritualiteit tot leven te brengen en naar de dagelijkse praktijk te vertalen en schrijft hierover in columns (oa. in Happinez) en boeken. Mocht je na deze avond enthousiast zijn over meditatie en wil je dit verder gaan doen op een ontspannen manier, dan kun je vanaf woensdag 30 september bij het Huis voor Zingeving een starterstraining Makkelijk Mediteren volgen. Deze wordt gegeven door Saskia Basten uit Moergestel. Dit najaar staan er nog meer activiteiten op het programma die worden gegeven door mensen uit Moer gestel. Zo geeft Danielle van Nunen op woens dag 21 oktober een workshop Zentangle. Jeanne Ketelaars verzorgt vanaf woensdag 18 november, samen met haar collega Mirjam Dirkx, een Kring voor Zingeving genaamd ‘Wachten op het licht’. Deze Kring voor Zin geving bestaat uit drie woensdagavonden. Meer informatie en aanmelden: www.huis- voorzingeving.nl Zondag 6 september, Parochiekerk, 11.00 uur: H. Mis met samenzang. Voorganger: pastoor Fr. De Meyer. Na afloop koffie drin ken in het parochiecentrum. Jgt. Cornelia en Johanna van Gils; jgt. over leden ouders Engelbertus Vugts en Maria Smeijers. Dopen: Zondag 6 september, 12.30 uur: Owen Rijnen; 13.15 uur: Sem Smits. Wij gedenken Op 28 juli overleed Albert van der Werf. Albert was actief in veel verenigingen. Hij schreef graag en vaak vond men een artikel van zijn hand in Moergestel Nieuws. Dat varieerde van een actuele Moergestelse ge beurtenis tot een jubileum en van verslag legging van de plaatselijke politiek tot het wedstrijdverslag van het eerste van Audacia. Albert was ook bestuurlijk actief in veel ver enigingen en was voor het CDA een tijd lid van de gemeenteraad. De laatste tijd was zijn gezondheid minder. Albert verhuisde naar een appartement in Park Stanislaus waar hij op 72 jarige leeftijd is overleden. Op 14 augustus overleed Pelly Otten. Pelly werd op 2 juli 1917 geboren in Geertruiden- berg waar haar ouders vanuit België naar toe waren verhuisd. Na haar schooltijd ging ze werken in de schoenenzaak van haar ouders. Pelly had zelf geen kinderen maar volgde trouw, oprecht geïnteresseerd, het leven van haar neven en nichten, die haar, en haar zusje Riet, trouw bleven opzoeken. Na een val kwam Pelly wonen op de Reuselhof. Ze ver huisde later mee naar Park Stanislaus alwaar ze op 98 jarige leeftijd is overleden. MEDISCH Yoga Moergestel.nl 0900 332 22 22 PAGINA 2 .513 1424 .513 1204 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: Els Gelden, tel. 513 1609; vakantie- coördinator Toos van der Sande, tel. 513 3442 Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 SEPTEMBER 2015 013 5132774, ''''xX voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parocliiemoergestel.nl Al Misintenties 14 dagen -Jl voor afroepweekend opgeven. ‘PDjwm/ï Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 I P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00- 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00 - 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2 VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID ‘Moergestel-Nleuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 2