Seniorenvereniging Moergestel (SVM) start met schaak- en damclub Pyramideverschieting 2015 bij St. Joris Wildbeheer Eenhoud (WBE) Moergestel 25 jaar Krasse tennisknarren gezocht! Beste sportieve Moergestelnaren oud judoka’s huidige judoka’s Vrienden van het Gerard Horvers Huis Zal de jeugd wel weer gedaan hebben... Sport, natuur, cultuur, educatie, activiteiten... het krijgt allemaal 'n plekje in 'Moergestel-Nieuws'! heeft de portefeuille Natuur, Water en Milieu, de Vergunningverlening, Toezicht en hand having. aldus Theo van Rosmalen die al jarenlang dit tennisgebeuren coördineert. Belangstellenden kunnen zich bij hem melden, telefoon 513 1684. - Woensdag 10 jaar en ouder - Donderdag 5 t/m 10 jaar - Donderdag 10 jaar en ouder ...19:30-20:30 De ambassadeurs overhandigen bij hun eerste bezoek een keurig verzorgde brochure, waarin alle informatie staat over het Gerard Horvers Huis. Deze brochure laten ze bij u achter, zodat u het rustig kunt doorlezen. Na ongeveer een week komen zij bij u terug en gaan een gesprek aan over de inhoud. Ook geven ze nog een uitgebreide uitleg over de doelgroep, zodat daarover geen misverstanden bestaan. Tot nu toe krijgen ze vrijwel alleen positieve reacties. Bedrijven die een bijdrage leveren, worden vanzelfsprekend vermeld op de website van het Gerard Horvers Huis. Het gebeurt wel eens dat een horeca instelling als tegenprestatie vraagt of de groep een keer komt koffie drin ken. Dat is geen bezwaar, want enkele keren per jaar gaat de groep ook buitenshuis wat Bij voorbaat danken de medewerkers van het Gerard Horvers Huis u voor uw medewerking en hopelijk ook uw bijdrage. Mocht u meer willen weten over de Vrienden van het Gerard Horvers Huis dan kunt u per email contact opnemen via vriendenvanghh gmail.com Op de website van het Gerard Horvers Huis en Oisterwijks Nieuws staat een filmpje dat verwijst naar Vrienden van. Dan kunt u nog eens rustig kijken wat het Gerard Horvers Huis inhoudt. E-mail: judoverenigingst.janmoergestel@home.nl, tel. 06 23 86 00 24 of 06 23 16 29 35. Mensen ofbedrijven die Vriend willen worden, doneren een eenmalig bedrag van minimaal 10,-. Meer mag natuurlijk altijd. Meerdere keren is het gebeurd dat, na het verhaal van de ambassadeurs, het aanvankelijk toegezegde bedrag werd verhoogd. Het mag duidelijk zijn dat de ambassadeurs graag voor dit goede doel op pad gaan. Vol enthousiasme kunnen ze vertellen over het nut en de noodzaak van deze donaties. Ook jongere Judoka’s zijn natuurlijk van harte welkom op onze mat! Wanneer je interesse hebt neem dan contact op of kom eens langs op een van onze trainin gen. De trainingstijden zijn als volgt: - Woensdag 5 t/m 10 jaar18:30 - 19:30 19:30-20:30 18:30-19:30 Voor wie het nog niet weet: de gasten zijn mensen uit Heukelom, Moergestel en Oister- wijk die alleen wonen en of zich eenzaam voe len. Zij komen niet in aanmerking voor een indicatie om een dagvoorziening te bezoeken. Dit is opgezet omdat in het huidige beleid mensen langer thuis blijven wonen, daardoor vaker alleen zijn en geïsoleerd dreigen te raken. Hier ontmoeten ze leeftijdgenoten en kunnen ervaringen uitwisselen. Hebt u ze al gezien, de twee ambassadeurs van De Vrienden van het Gerard Horvers Huis? Twee zeer betrokken dames, Wil Schottert en Anita Vissers, zijn sinds mei 2015 samen op pad voor dit goede doel. Zij bezoeken de middenstand, bedrijven, de horeca en particulieren om vrienden te werven voor het Gerard Horvers Huis. Beiden waren al betrokken bij dit huis, Wil als gastvrouw en Anita als secretaris/coördi- nator vervoer). Omdat zij zagen hoe zinvol deze ontmoetingsplaats voor mensen is, wilden ze er meer bekendheid aan geven. Bovendien moest er budget komen om de tweewekelijkse lunch voor de gasten te kunnen bekostigen en het vervoer van de gasten. Verder blijken de persoonlijke ontmoetingen met de ambas sadeurs een goede manier om meer naamsbe kendheid te krijgen voor het Gerard Horvers Huis. De Wildbeheer Eenheid Moergestel e.o. bestaat 12 september 2015 25 jaar. Hiervoor hebben wij een feestelijke dag voor vol gezelligheid, informatie stands en leuke activiteiten gepland. Ook de jeugd word hier niet vergeten. De dag ’’geniet van het buitenleven” zal in teken staan van: maak kennis met de natuur, de jagers en de beheerders van de WBE Moer gestel e.o. De dag begint om 10.00 uur en zal geopend worden door gedeputeerde van de Provincie Noord-Brabant, Johan van den Hout. Deze Voor het komende seizoen wordt overwogen te starten met een schaak- en damclub voor mensen die het leuk vinden met elkaar te spelen. Het is (nog) niet de bedoeling dat er in competitie wordt gespeeld of dat we uitgebreid bezig zijn met theorie over het spel. Het plezier in het spelen staat voorop. Daarom staat deze schaak- en damclub open voor men sen met veel en met weinig ervaring. De bijeenkomsten zullen gehouden worden in den Boogaard in Moergestel. Gedacht wordt aan de donderdagmorgen. Omdat dit een activiteit is die nog in de opstart fase zit wordt er in eerste instantie vanuit gegaan dat de deelnemers hun eigen bord en stukken moeten meenemen. SVM wil eerst nagaan of er voldoende belang- Op 30 september a.s. start het indoor tennisseizoen weer voor de “krasse”vete- ranen! Op maandag (9 tot 15 uur) en op woensdag (12 tot 15 uur) bestaat de mogelijkheid aan te sluiten bij een clubje dat elke week (t/m eind april) tennist in sportcentrum Stokeind. We kunnen weer enkele nieuwe leden gebruiken, Woensdag 2 september en donderdag 3 september beginnen onze Judotrainingen weer. Graag zien wij onze huidige judoka’s dan weer terug op de mat! Moergestelnaren die 18 jaar of ouder zijn en geïnteresseerd zijn in judo, zijn bij ons van harte welkom. Het lijkt ons namelijk leuk om weer een groep te beginnen voor volwasse nen. Wat houdt deze training in? - Je leert jezelf verdedigen - Je leert je val te breken (handig in praktijk en op de mat) - Iedereen kan op zijn eigen niveau trainen Dit alles wordt op een plezierige en respectvolle manier gedaan. Dat wordt heel vaak gezegd, maar vaak toch ten onrechte. Deze foto werd gemaakt op de carpoolplaats aan de Schoolstraat. Een plaats waarlangs geen jeugd van of naar school fietst. Ook geen plaats die je als hangplek zou kunnen betitelen. Dit is gewoon neergegooid door een automo bilist, terwijl er een vuilcontainer op de car poolplaats is geplaatst. We hebben in Moer gestel vrijwilligers die regelmatig een route lopen om weggegooide rommel op te ruimen. ‘De gemeente heeft er geen tijd voor, dan doen wij het wel is hun motto’. Helaas lijkt het op dweilen met de kraan open. Als U deze foto ziet, is het hopelijk een reden om wat minder, of helemaal, geen rommel achteloos zo maar weg te gooien. De gemeen schap zal U daar dankbaar voor zijn. U bent van harte welkom op deze dag aan de Oirschotsebaan 8,5062 TE Oisterwijk, tel. 06- 10 31 05 99. Jos van de Ven. Het begon stormachtig, met de zomerstorm al bij de opbouw van de tent, echter voldoende scheerlijnen zorgden voor een veilige tent. Al vroeg waren er de eerste schutters uit Oostelbeers, de regen en de storm trotserend, werd er geschoten. In de loop van de avond ging de storm liggen en de regen bleef beperkt en op het einde scheen zelfs vrolijk de zon. De Pyramideverschieting werd dit jaar gek genoeg elke keer met veel wind verschoten. Het begon op 25 mei bij Sint Catharina, gevolgd door op 13 juni bij St Joris Oostelbeers, en de finale dus op 25 juli bij St Joris Moerges tel. In het totaal deden 54 schutters mee aan deze serie wedstrijden. De winnaar wordt bepaald door het totale gemiddelde per gilde, berekend over alle schutters die per gilde meedoen. Daarbij kwam de volgende uitslag tot stand, 3e plaats Gilde St Joris uit Oostelbeers met 12,36 gemiddeld, 2e Gilde St Joris uit Moerges tel met 13,21 gemiddeld, en winnaar Gilde St Catharina uit Moergestel met 13,26 gem. De beste schutter over de 3 wedstrijden was nog spannend er waren 2 schutters die nog alles geraakt hadden. Mari van de Sande van St Joris Moergestel, en Jos van de Ven van Gilde St Catharina. Toen Jos na ook de derde ronde geen enkele misser had lag de druk bij Mari, en deze druk bleek te hoog, 2 missers. Daarbij is dus Jos van de Ven winnaar van het zilveren schild, beschikbaar gesteld door de schiet commissie van Sint Joris Moergestel. Bij het uitreiken van de Pyramide trofee ging het mis, de trofee bleek spoorloos te zijn, dit mede door een communicatie fout, wat tot veel hilariteit leidde. Echter door een creatieve Koning werd er voor een vervangende trofee gezorgd, welke in dank werd ontvangen door de hoofdman Peter Wolfs van gilde St. Catharina, En deze zal zo spoedig mogelijk omgewisseld worden voor het origineel exemplaar. Na de prijsuitreiking was het nog een gezellig samenzijn in de tent. Voor uw vragen of aanmeldingen kunt u terecht bij Ankie Wessels Beljaars, telefoon 513 3366 of via e-mail: awesselsbeljaars@ziggo.nl stelling hiervoor is. Daarom roepen we ieder een die wil meedoen op om te reageren. Aangezien SVM ook kosten kwijt is aan de zaalhuur in den Boogaard zal er voor deze activiteit aan de deelnemers een kleine eigen bijdrage worden gevraagd, e.e.a. afhankelijk van het uiteindelijke aantal deelnemers. doen. Dan levert het huis ook iets terug aan het bedrijf. Het komt voor dat particulieren een donatie geven, omdat ze eigenlijk vrijwilligerswerk zouden willen doen, maar daartoe niet in staat zijn. Door te doneren, leveren ze toch een bij drage aan de maatschappij. OHHHn MMI ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 AUGUSTUS 2015 PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7