Proeverij West-Vlaamse Kasteelbieren BBQPOP 2015 en JVW Moergestel slaan de handen ineen! CV de Dors(T)vlegels organiseert in oktober MTV-Bingo De Heivelden doet mee aan de Burendag Nieuwe cursus EHBO (incl. bediening AED) nu tijdens ons jubileumjaar extra voordelig! Expositie Annie Goverde in Park Stanislaus Disco Horloge De loten zullen ook deze keer voor 1,25 ver- Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Wij komen in de week van 24 t/m 29 augustus weer bij u langs voor onze jaarlijkse collecte. U ontvangt dit jaar niet, zoals u gewend bent van ons, een kaartje met daarop een overzicht van alle belangrijke telefoonnummers en adres sen van al onze verbandposten. Vanwege het 75-jarig bestaan van onze ver eniging hebben onze collectanten dit jaar een leuke attentie voor u bij zich. Tot de verkoopzaterdagen! CV de Dorstvlegels Heeft belangstelling dan kunt u zich wenden tot onze contactpersoon voor vragen of voor een inschrijfformulier. Dion Rijnen, ‘t Vunderke 22, Moergestel, tel. 513 1838 of per e-mail: dionrijnen@home.nl een mooie balans in het glas tussen hop en mout. Kasteel Tripel (11%) is een sterk blond bier met duidelijk aanwezige hopbitter en frui tigheid. Kasteel Donker (11%) behoort tot de familie van de Belgische ‘quadrupels’. Cuvée du Chateau (11%) evenaart de smaak van een tien jaar gerijpte Kasteel Donker. De Cuvée du Chateau is werkelijk de parel aan de kroon van 20 jaar vakmanschap. Zowel het aroma als de degustatie van de Cuvée du Chateau zijn die van een gerijpt Kasteel Donker dat 10 jaar lang in alle rust kon evolueren in onze kelders. om Zij beleeft daar veel plezier aan. Iedere vlinder die zij ziet, vindt zij prachtig en daar probeert zij een mooie opname van te maken. Dat is vaak erg moeilijk want vlinders zijn immers van die gezellig fladderende insecten die van bloem naar bloem vliegen. Geduld en enige kennis over vlinders komen haar dan goed van pas. Zij vindt een vlinder een klein natuur- wondertje. Uit een minuscuul klein eitje komt een rupsje dat zich letterlijk te barsten eet, zich verpopt en daarna komt de indrukwek kende metamorfose tot vlinder. Het blijft haar fascineren! Zij fotografeert bij voorkeur ‘dicht bij huis’. Haar motto is: de schoonheid van de natuur vind je overal. Dus ook gewoon in je dagelijkse Er worden op deze avond drie blonde en 2 donkere bieren gedegusteerd. De Kasteel Hop py (6,5%) sluit aan bij de nieuwe lichting Belgische blonde bieren waarin de hop de boventoon aangeeft.Kasteel Blond (7%) past in de rijke traditie van de Belgische blonde bieren met een overwegend fruitig aroma en Na de jeugd gaan we verder met Mirco en de wijze mannen, No Man’s Valley en als afsluiter Bastard Sugar. Nadat we op vrijdag om 19:00 uur zijn begonnen starten we op zaterdag 29 augustus om 16:00 uur met Kathleen Willems De bierproefavond wordt gehouden op vrijdag 4 september om 20.15 uur in Herberg de Veer- kes. De kosten voor deze avond bedraagt voor niet-leden 10,50. Men is van harte welkom. Uiteraard is de, na 1 jaar al legendarische, BBQ weer present om de inwendige mens te verwennen maar is er dit jaar voor jong en oud nog veel meer te beleven. Zo is er een ijs cokar en voor de kleine bezoekers een groot springkussen en Charlotte is samen met haar toffe caravan “the cosmicflare” aanwezig om henna te zetten en kinderen te schminken en nog veel meer gave dingetjes. Het festival is gratis toegankelijk en iedereen is welkom. Cv de Dorstvlegels organiseert in Oktober met MTV de bekende TV-Bingo. Dit zal plaats vinden op de donderdagavonden 1, 8,15 en 22 oktober. Het is dit jaar ook het 44 jarig bestaan van onze vereniging waarvoor we deze MTV-Bingo organiseren. De uitzendingen zullen in het teken staan over de evenementen waarvan iedereen onze carnavalsvereniging kent. De markten, jaarmarkt, vlooienmarkt en kerst markt alom bekend in Moergestel, het ontstaan van onze vereniging en het draaien nu, de prinsen die ons zijn voorgegaan en over de wagens die wij met alle plezier voor de Moer- gestelse Optocht hebben gebouwd. Ook kent u ons natuurlijk van het programma met carnaval in samenwerking met de andere carnavalsverenigingen van Moergestel. Doordat vorig jaar de eerste editie van BBQ POP zo’n enorm succes was kon een nieuwe editie niet uitblijven en dit weekend is het dan zover. Door de inzet van alle vrijwilligers van Gèssel Treft en de steun van al onze sponsoren zijn we dit jaar in staat om een groter, spectaculairder maar vooral mooier festival neer te zetten. Allereerst vindt het festival dit jaar voor veel mensen in het afsluitende weekend (28/8 - 29/8) van de vakantie plaats en is 28 augustus ook de afsluitende dag van de Jeugd Vakantie Week. Gèssel Treft geeft de jeugd van Moer gestel de mogelijkheid om op een echt festi- valterrein op een tof podium het festival met een spetterend optreden te openen. Hoe vet is dat! Op vrijdag 4 september wordt de maandelijkse bierproefavond gehouden van de vereniging Bierproeven te Moergestel. In totaal worden op deze bierproefavond Kasteelbieren gedegusteerd van de Brouwerij Van Honssebrouck. Brouwerij Van Honsebrouck is een familie- brouwerij in het West-Vlaamse Ingelmunster. Deze brouwerij, die in 2000 zijn honderdjarige bestaan vierde, is vooral bekend om zijn spe- ciaalbieren Kasteelbier, St. Louis en Brigand. De Kasteelbieren zijn vernoemd naar het kas teel van Ingelmunster die zijn oorsprong heeft in de 11de eeuw. Brouwerij Van Honsebrouck kocht het kasteel in 1986 en bracht 3 jaar later zijn eerste Kasteelbier op de markt. onder het genot van een lekkere barbecue. Natuurlijk is er 's avonds ook nog het nodige vertier voor jong en oud. gevolgd door The Moodsystem, Lapa Loca, Reminder en het festival wordt afgesloten door Wasko. Op 26 september 2015 is het in Nederland weer Burendag. Dit jaar doet ook buurtvereniging de Heivelden hier aan mee. De burendag is inmiddels uitgegroeid tot een landelijk fenomeen. De gedachten is dat buur ten leuker, socialer en veiliger worden als buren elkaar ontmoeten. Ook in de Heivelden streven wij dit zeker na. De buurtvereniging heeft hiervoor dan ook leuke activiteiten gepland. De bewoners (kinderen en volwassenen) van de Heivelden kunnen ’s middags gaan tim meren aan bankjes en plantenbakken om de voortuintjes in de wijk op te fleuren, ’s Avonds wordt het resultaat van al dit werk bewonderd Bent u al langer aan het twijfelen of u misschien toch maar eens een cursus EHBO wilt gaan volgen? Dan is er nu goed nieuws voor u. EHBO-vereniging St. Christoffel wil in september, bij voldoende aanmeldingen, weer gaan starten met een nieuwe cursus EHBO. Deze cursus is natuurlijk inclusief reanimatie en het bedienen van de AED. Voor onze EHBO-vereniging is dit jaar wel heel speciaal, omdat we dit jaar ons 75-jarig jubileum vieren. Daarom bieden wij u dit sei zoen onze nieuwe cursus aan voor 75,00! De cursus wordt gegeven op de donderdag avonden van 20.00 uur tot 22.00 uur door een zeer ervaren instructeur. Bel voor meer infor matie of als u zich meteen wilt opgeven voor de cursus, Helma Witlox (tel. 513 4233). Kijkt u voor meer informatie over onze vereniging ook eens op www.ehbomoergestel.nl. Vlinderfoto’s Natuurfotografie en dan in het bijzonder het fotograferen van vlinders is sinds enkele jaren een hobby van Annie Goverde, geboren in 1950 in Veghel. Toen zij ruim 5 jaar geleden gestopt is met haar werk bij de Thuiszorg is zij zich steeds meer gaan interesseren voor de natuur. Al het moois dat zij zag, en met name vlinders, wilde zij graag vastleggen het vaker te kunnen bewonderen. Dat is de reden waarom zij is gaan fotograferen. omgeving, als je er maar oog voor hebt. Het hele jaar door trekt zij er wekelijks een dag op uit met haar natuurmaatjes en daarnaast maakt zij ook graag fiets- en wandeltochten. En altijd gaat de camera mee, want in de natuur kan op ieder moment iets moois voor je lens verschij nen. Alle foto’s van deze expositie zijn genomen in Oisterwijk en omgeving. Voor haar is iedere vlinder een fladderend juweeltje. De expositie in Park Stanislaus is te bezichtigen van 13 augustus tot 23 september 2015. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Zaterdag en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Voor iedereen die van leuke gadgets en feestjes houdt en daarbij natuurlijk de blits wil maken, komt PartyFunLights met de Disco Watch. Het stoere design is ontworpen voor zowel jongens als meisjes en wordt geleverd met een USB kabel om de batterij van het horloge mee op te laden. De Disco Watch heeft 4 verschillende functies waarbij de LEDs oplichten. De functie waarbij de LEDs reageren op muziek geluid, is ver nieuwend en niet eerder op de markt versche nen in deze vorm. Het horloge wordt standaard geleverd met een wit horlogebandje. Daarnaast zijn er 8 extra kleuren horlogebandjes verkrijgbaar. Deze bandjes zijn gemakkelijk te verwisselen. Leuk aan de Disco Watch is dat PartyFun Lights ervoor gekozen heeft om dit horloge niet te duur op de markt te brengen... maar juist voor iedereen betaalbaar! Adviesverkoopprijs 19,99; los horlogebandje 3,99 (verkrijgbaar in: oranje, rood, rose, paars, rose, blauw, turquoise, lime en zwart). Verkooppuntenwww.DiscoJewels.com Productvideo https://www.youtube.com/ watch ?vom4i8 3uN 4kE Tijdens de Back To School-periode (laatste week aug. eerste week sept.) start PartyFun Lights een online TV campagne op Nickelo deon. Inwoners van de Heivelden die zich nog niet opgegeven hebben, kunnen dit alsnog doen met het ontvangen opgavenformulier. Voor verdere informatie, of een nieuw opgavenfor mulier, kan er een e-mail gezonden worden naar info@buurtverenigingheivelden.nl. De opgavenformulieren kunnen nog ingeleverd worden tot 5 september. kocht worden aan de deuren op de zaterdagen 26 september, 3,10 en 17 oktober. Ook kunt u terecht bij de vaste verkooppunten: Novy van Wezel en Jumbo Supermarkt. Deze keer is er ook weer 400,00 per uitzen ding te winnen met een hoofdprijs van 135,00 en natuurlijk leuke extra prijzen op de kaart nummers. U doet toch ook mee om dit evenement van onze vereniging te doen slagen zodat we toch een fantastisch 44 jaar bestaan hebben. STIJLDANSEN VOOR SENIOREN IN MOERGESTEL Bent u 50+ en houdt u van dansen, bij onze dansclub is het komende seizoen weer plaats voor enkele nieuwe paren voor het stijldansen. Bij onze club, die dit seizoen al 40 jaar bestaat, is naast het dansen vooral ook het onderlinge contact en het plezier belangrijk, alles kan, niets moet. Onze club telt momenteel naast Moergestelse leden ook leden uit de omlig gende plaatsen zoals Oisterwijk, Hilvarenbeek, Best etc. Wij dansen en oefenen onder andere: Quick step, Engelse Wals, Tango, Samba, Slow-foxtrot, Rumba, Cha-Cha etc. met daarnaast af en toe een Line-dans Het nieuwe seizoen start weer op woensdag 23 september 2015 en eindigt weer april 2016. De danslessen zijn steeds op de woensdag middag in “Den Boogaard” in Moergestel van 13:15 uur tot 1415 uur met daarna een pauze om met een drankje wat bij te praten en aan sluitend de mogelijkheid om te oefenen of elkaar helpen met de geleerde danspassen of gewoon vrij te dansen. Deze danslessen worden steeds verzorgd door dansleraar Nico Kuipers samen met zijn assistente. Elk jaar organiseren wij ter afsluiting van het seizoen steeds een gezellige avond in de vorm van een dinerdansant, allemaal oergezellig dus. Dit jaar gaan wij ook ons 40-jarig jubileum vieren met een spetterend feest. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 26 AUGUSTUS 2015 PAGINA 3 ■Bi NHM f 1 Ronddraaiend Willekeurig Muziekgestuurd J Alles aan

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3