TOER De Toer Mee in Moergestel en omgeving! is een prachtige fietstocht de Bibliotheek 00 $cM Dringende oproep vrijwilligers ’Bibliotheek op school’ Toer Mee komende zondag! I Albert van der Werf Start: Oisterwijk De hele opbrengst is bestemd voor het project straatkinderen in Bolivia van pater Theo Raaijmakers. Weekblad voor Moergestel IN MEMORIAM 1 september 1942 - 28 juli 2015 Maar om dit te realiseren hebben we wel St. Jansplein 11.00 - 13.30 uur. ca. 25 of 40 km. 3,- p.p. of 6>- per gezin. óf u geeft een bedrag als vrije gift. Uw Gemeenten ieuws op www.oisterwijknl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl KOM FIETSEN VOOR UW EIGEN PLEZIER EN VOOR HET GOEDE DOEL! Pater Theo Raaijmakers uit Moergestel is werkzaam in Bolivia. Hij heeft daar de leiding over twee tehuizen, een school en werkplaatsen voor zwerfjon geren. Om zijn werk te ondersteunen wordt de Toer Mee fietstocht gehouden. Theo schreef daarover: “Het is alweer We zijn 3 dagen per week open na school: maandag en vrijdag van 15.15-16.00 uur en woensdag van 12.00-tot 13.00 uur. Woensdag speciaal langer open omdat de Bienekebolders pas om 12.30 uur uit is. terug. U krijgt alleen een waarschuwing dat u van ons nog boeken hebt. WOENSDAG 26 AUGUSTUS 2015 40e JAARGANG Nr. 1815 bijna de laatste zondag van augustus en dus: Toer Mee! Alweer voor de 35ste keer! Onvoorstelbaar! Ik hoop dat er veel mensen mee zullen doen. Het werk hier gaat nog altijd door en er zijn steeds jonge mensen die onze hulp nodig heb ben.” Afstand: Bijdrage: Juist aan het begin van de vakantie bereikte ons het droevige bericht dat Albert van der Werf, onverwachts, was overleden. Vele Moergestelnaren kennen Albert die in een groot aantal verenigingen actief is geweest en nog steeds was. Zo heeft Albert vele jaren zijn medewerking verleend aan ons ‘Moergestel-Nieuws’. Hij schreef daar graag voor en de - ook vaak door hemzelf gekozen - onderwerpen waren zeer divers. Van sport tot actueel, van jubi leum tot plaatselijke gebeurtenissen. Nooit werd tevergeefs ’n beroep op hem gedaan. Hij schreef immers graag, maar vooral sport en plaatselijke politiek waren zijn grote passie en genoten zijn bijzondere belangstelling! Zo coördineerde hij jarenlang de verzorging van de gemeenteraadsverslagen in de tijd dat Moergestel nog een zelfstandige ge meente was. Die verslagen werden bij toer beurt door iemand uit de plaatselijke poli tieke partijen geschreven. Dat ging er im mers democratisch aan toe want altijd wa ren er wel opmerkingen of iemand toch wel écht objectief was. De gekozen formule, ‘vijf partijen - vijf verslaggevers’, bleek te werken. Tenminste... Namens voetbalvereniging ‘Audacia’ zorgde hij als PR-man voor de publicaties in deze krant en verzorgde hij wekelijks trouw het wedstrijdverslag van het eerste elftal. Bij deze vereniging, waarvan hij meer dan 40 jaar lid was, was hij lange tijd een alles- kunner: elftalleider, lid van het jeugdbe- stuur en jarenlang de motiverende kracht achter het clubblad. Liefst 35 jaar was Albert bestuurslid van Stichting ‘Den Boogaard’ en daarnaast was Albert ’n behoorlijke periode actief bij Mu ziekvereniging ‘Prinses Juliana’. In het be stuur van die vereniging vervulde hij ’n aantal jaren de functie van secretaris. Bij MTV Stokeind heeft men eveneens veel plezier gehad van de capaciteiten van Al ben. Ook op bestuurlijk niveau. De plaat selijke politiek was Alben eveneens niet vreemd. Hij maakte als lid van het CDA ’n periode deel uit van onze gemeenteraad. En zo maakte Alben kennis met enorm veel facetten in ‘het Moergestelse’. Door die veelzijdige betrokkenheid leerde hij veel mensen kennen en uiteraard gold dat ook andersom. De laatste tijd wilde z’n gezondheid niet meer meewerken en werd hij vaak afhan kelijk van z’n kinderen, kleinkinderen en ook bevriende relaties die hem met regel maat bezochten in zijn appartement in Park Stanislaus. Dinsdag 28 juli was het pijpje dan écht leeg en overleed hij aldaar, 72 jaar oud. Maandag 3 augustus jl. hebben we in onze parochiekerk afscheid genomen van Albert in een gedenkwaardige dienst. Daarna is hij in besloten kring gecremeerd. Moge hij rusten in vrede... Wij wensen zijn kinderen Helmy en Bas en zijn kleinkinderen veel sterkte toe bij het verwerken van dit verlies. meer vrijwilligers nodig. Er wordt een rooster gemaakt en u kunt zelf aangeven welke dag of dagen u kunt. Hoe meer vrijwilligers hoe minder u bent ingedeeld. Als u kinderen hebt die na school bij u zijn dan mag u die gerust meebrengen dan kunnen ze lekker gaan lezen op een van de leerpleinen. Per openingsdag hebben we 2 vrijwilligers nodig; een persoon zit bij de computer om de boeken te registreren en de andere ruimt de boeken op die terug komen. Wij zijn nu nog met 7 vrijwilligers dus er moeten er wel een paar bij. Van die vrijwilligers zijn er 5 oma. Dus als u wilt dat de bibliotheek door blijft draaien meldt u dan aan als vrijwilliger. Vaders, moeders opa’s en oma’s kunnen zich aanmelden ook die een kind hebben op de Bienekebolders. U kunt u aanmelden op school of bij de vrij willigers coördinator Trees Verhoeven per mail of per telefoon: verhoevengianotten@home.nl, tel.06- 51 59 69 92. Sinds 1 jaar hebben we een volwaardige bibliotheek op de “Brede school De Vonder”. Voor de vakantie mochten alle kinderen 2 boeken mee naar huis nemen. Duizend boeken zijn terug gegaan naar de bibliotheek en we krijgen daar duizend nieuwe boeken voor terug. Dus we blijven up to date. Ook de kinderen zonder pasje mogen boeken meenemen, de pasjes voor die kinderen liggen bij ons klaar om opgehaald te worden. Ook voor de kinderen van “De Bienekebolders liggen de pasjes klaar. Zo ook voor Moergestel se kinderen die op een bijzondere school zit ten. De boeken mogen 4 weken in uw bezit zijn en als u ze te laat terug brengt krijgt u geen boete maar we willen ze wel graag bijtijds Er zijn twee stempelposten, waarop koffie, soep of broodjes verkrijgbaar zijn. Toer Mee: zondag 30 augustus; start tussen 11.00 en 13.30 u op het St. Jansplein in Moer gestel en vanaf Boerderij Denissen in Berkel- Enschot; afstanden 25 en 40 km; inschrijving 3,- p.p. en 6,- per gezin. Op de twee posten onderweg zijn koffie, thee, soep en broodjes te koop. Toer Mee!!! <zHL>tou£.tte. oe es @TOER-MEE op zondag 30 augustus 2015 gemeente nieuws Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur o Silhouette heeft enkel gediplomeerd en gecertificeerd personeel J Hu. Bout, Ssku Reinigen j Epileren j Harsen bovenlip Peeling Masker

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 1