Onze nieuwe website over Brabantse auto’s en motoren tussen 1906 en 1951 Seizoensopeningsweekend bij Audacia! Op zoek naar het ree ws weekblad van eigen bodem Probeer het eens en vraag naar onze tarieven! Eén muisklik is voldoende: buro76@planet.nl brengt het nieuws en uw reclameboodschap bij de mensen thuis... Citroën autobus van de lijn Tilburg-Eindhoven met chauffeur Van Nisselrooij, c. 1925. Bron: Ad van Zeist, (fotocollectie BHIC) Dus duik in je eigen familiealbums en kijk of daar foto’s van auto’s of motoren in zitten van vóór 1951. Stuur ze op, mét het verhaal van de auto van je opa! Dat kan via de website ‘De auto van m’n opa’. Op zondag 23 augustus is het de beurt aan onze jeugd middels onze “Jeugddag”, die dit jaar verzorgd wordt door Voetbalschool2fast Wij hopen u dan ook tijdens deze dagen te verwelkomen op ons sportpark aan de Molen straat om zodoende het komend voetbalseizoen geweldig in te luiden. Tot vrijdag 21, zaterdag 22 en zondag 23 augus tus aanstaande! Commissie Seizoensopening Audacia 2015 ES. wilt u meer informatie omtrent de het sei- zoensopeningsweekend raadpleeg dan www.au dacia.nl voor bijvoorbeeld wedstrijdschema vriendentoernooi en tijden en indelingen jeugddag. met Nelson de Kok! Deze balvirtuoos zal vanaf 13.00 uur aanwezig zijn om onze jeugd wat techniekkneepjes bij te brengen. Om 13.00 uur wordt er gestart met de D, E en F jeugd waarna B en C jeugd middels een 7 tegen 7 toernooi de dag zullen vervolgen. Definitief programma en tijden en indeling zie website www.audacia.nl Ochtend bos In het ochtend bos, wat al lekker spannend is, kun je de reeën vaak zien bij de bosranden. En als je dan heel voorzichtig bent, heb je kans dat ze blijven staan. Meld je dus aan en kom mee op speurtocht naar de reeën in dit natuurgebied. Wie weet sta jij die ochtend onverwacht oog in oog met deze schuwe bos bewoner! Nieuwsgierig geworden of wil je meer infor matie? Vraag aanvullende informatie bij de balie in het bezoekerscentrum Oisterwijk; 523 18 00. Stap in ‘De auto van m’n opa’ Tussen 1906 en 1951 zijn er ruim 99.000 “Brabantse” kentekens op naam uitgegeven en daarvan is een database gemaakt: naam en woonplaats van de eigenaar, soms zijn of haar adres. Maar wat de officiële gegevens niet ver melden is met wat voor soort voertuig die Alle "hoge hoeden" stonden naast hem, maar hij mocht rijden! Chauffeur Johannes Voets was apetrots dat hij in de wagen van zijn werkgever mocht rijden. Dat was de N. V Maatschappij Nutncia te Sint-Oedenrode, 1906 (fotocollectie BHIC) Maar hoe weten we welke Brabanders een auto of motorfiets bereden? Wat was er Brabants aan een T-Fordje of een Eysink motor? Simpel: het kenteken. Dat zat zo: als je tussen 1906 en 1951 in een auto of op een motor rondreed, kon iedereen aan je kenteken zien waar je van daan kwam, althans uit welke provincie. Want in tegenstelling tot tegenwoordig was het ken tekenbewijs (of nummerbewijs zoals het toen heette) persoonsgebonden in plaats van dat het bij het voertuig hoorde. En zo’n persoons gebonden kenteken werd uitgegeven door de provincie waar je woonde. Het provinciale nummerbewijs begon met een letter, gevolgd door een nummer. Voor Noord-Brabant was dat de letter N. Dat was overigens geen opzet: Groningen kreeg de A, Friesland de B en zo verder. Voor Noord-Brabant “klopte” het dus toevalligerwijs. Op zaterdag 22 augustus zullen vanaf 12.30 uur 19(!) samengestelde teams door bedrijven, verenigingen, families etc. strijden om de fel begeerde wisseltrofee tijdens het welbekende “Vriendentoemooi“. Wederom een mooi aantal deelnemers aan dit welbekende vriendentoer nooi! De gehele dag zal de muziek verzorgd worden door Disco Sunlight m.m.v. DJ Sill Smetsers en ’s avonds zal Keys Beats (crazy piano’s), de feestvreugde nog verder doen ver hogen. De prijsuitreiking van het toernooi zal rond de klok van 22.34 uur zijn. Vanaf 14.00 uur staat er ons dan een grandioze “Hollandse Middag” te wachten in de kantine waardoor deze middag gegarandeerd een gewel dige afsluiter wordt van dit feestelijke ope ningsweekend. Zeker met de le bekerwedstrijd van ons le elftal dit seizoen tegen EDN ’56 uit Haghorst welke om 14.30 uur begint. Het Brabants Historisch Informatie Centrum (BHIC) heeft een nieuwe aanwinst online ‘De auto van m’n opa’ (http://deautovanmnopa.nl). Het is een website over de bezitters van motoren en auto’s in Noord-Brabant tussen 1906 en 1951, met al de verhalen en beelden die daarbij horen: over avontuurlijke motorrijders en ondernemende automobilisten, vrouwen achter het stuur, oma in het zijspan, aparte modellen en nog veel meer. Hoe gemotoriseerd was jouw opa? eigenaar zich vervolgens verplaatste. Terwijl dat nu juist zo leuk is om te weten: wie had de eerste Chevrolettruck in het dorp? In wat voor luxewagen reed de wollenstoffenfabrikant uit Tilburg? Met wat voor autobus begon de ondernemende vrachtrijder in de jaren ’20 een lokale busverbinding? En nog veel leuker, is die auto of motor dan ook daadwerkelijk te zien? En vaak is dat zo, want er zijn eigenlijk best veel foto’s gemaakt van al die motorvoer tuigen. En terecht: men was gewoon trots op het nieuwe vervoermiddel en wilde dat laten zien ook! 21, 22 en 23 augustus a.s. Vrijdag 21, zaterdag 22 en zondag 23 augustus a.s. staat het sportpark van Audacia weer bol van de voetbal- en muziekactiviteiten. We staan namelijk alweer op de drempel van een nieuw voetbalseizoen en dan is het de beurt aan het traditionele seizoensopeningsweekend. Op vrijdag 21 augustus trappen we af met de Wandelen in het ochtendgloren Reeën zijn zoogdieren, die graag in het och tendgloren en in de schemering op zoek gaan naar voedsel. In principe zouden ze ook over dag op zoek kunnen gaan, maar dan is het vaak te druk in het gebied waar ze voedsel gaan zoeken. Daarom nemen de excursieleiders je mee op dit wat vroege tijdstip. Tijdens deze wandeling over de Kampina gaan zij met je op zoek naar reeën en andere dieren in de och tend. Doe mee Een aantal van zulke foto’s is in openbare col lecties terechtgekomen van archieven of heem kundekringen. Die staan deels al op de website. Maar we denken dat er nog heel veel schatten te ontdekken zijn in particuliere fotoalbums. Op zaterdag 25 juli organiseert Natuurmonumenten een begeleide vroege och tendwandeling op de Kampina met als thema ‘Op zoek naar het ree’. Deze wan deling start om 06.00 uur en eindigt zo rond 08.00 uur. De kosten voor deze excursie zijn voor leden van Natuurmonumenten 5,- en voor niet-leden 8,-. Aanmelden via de website van Natuurmonumenten www.natuurmonumenten.nl/agenda Bij het aanmelden krijg je de vertrekplek te lezen. volgende wedstrijden voor selectie en de lagere senioren Audacia 1- Viola 119.45 uur Audacia 2 - Viola 219.45 uur Audacia 4 - Reeshof18.45 uur Audacia 5 - Nevelo19.45 uur Audacia 6 - Beerse Boys18.45 uur Audacia 7 - All Stars19.45 uur Audacia Dames - Acht Dames18.45 uur Hierna volgt er een gezellige feestavond. Deze avond wordt verder opgeluisterd door de Disco Sunlight m.m.v. DJ Sill Smetsers. PAGINA 7 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 JULI 2015

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7