Vakantie Sluiting slagerij Ketelaars styled VAN IERSEL Politie waarschuwt voor babbeltrucs ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! Maandag 27 juli t/m Dinsdag 18 augustus ZOEKERTJES boTT 06 - 52 35 18 00 I Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair Wees altijd op uw hoede als iemand zomaar bij u aanbelt. Bent u toch slachtoffer geworden? Wij wensen ook u een fijne vakantie toe! Houdt u daar rekening mee? Volgende week woensdag verschijnt de laatste Moergestel-Nieuws vóór de vakantie! uw kapster aan huis Preventietips Hier volgen een aantal tips voor uw vei ligheid. Uitgebreide informatie vindt u op de politiewebsite www.politie.nl. wel. Vraag meteropnemers en reparateurs altijd naar hun legitimatie en controleer deze goed. Vertel direct dat u met het bedrijf of de instelling zult bellen en laat de persoon buiten wachten. Zoek het nummer zelf op in het telefoonboek en bel. Collectanten zijn verplicht een legiti matiebewijs en een vergunning van de gemeente bij zich te dragen. Vraag daar gerust naar. Sluit altijd de deur als u geld wilt pakken. Neem uw portemonnee niet mee naar de deur, alleen wat u wilt geven. Als mensen u een dienst aanbieden, zoals messen/scharen slijpen of schoor steenvegen, leg dan van tevoren (schrif telijk!) de prijs vast. Anders kunnen ach teraf enorme rekeningen worden gepre senteerd. Pas op met kopen aan de deur, want dit betekent in principe dat u overhaast moet beslissen. U hebt als koper aan de deur allerlei rechten. De verkoper moet u bijvoorbeeld wettelijk 14 dagen bedenk tijd geven, zodat u nog kunt annuleren. Vraag de verkoper gerust op een ander tijdstip terug te komen, zodat u nog met iemand kunt overleggen. Bel de politie Vertrouwt u het niet en is de persoon nog aanwezig of in de buurt? Bel dan 112. Is de persoon verdwenen, bel dan 0900-8844. Loodgietersbedrijf Allerlei smoezen De daders gebruiken allerlei soorten smoezen om aan uw geld of bezittingen van uw toilet. Laat mensen geen gebruik maken van uw (mobiele) telefoon. Laat ook geen er voor de deur staat. Laat nooit een onbekende in uw huis. Wilt u iemand ergens mee helpen, laat ze dan buiten staan en sluit de buitendeur terwijl u haalt wat u wilt geven (een pen of een glas water bijvoorbeeld). Laat vreemden geen gebruik maken Blokkeer dan direct uw pinpas en doe aangifte bij de politie. te komen. Ze kunnen er heel betrouwbaar of aardig uitzien. Van deftige mannen in pakken tot moeders met schattige kin- mensen binnen die een telefoontje willen dertjes. Ze zeggen bijvoorbeeld dat ze plegen. Eventueel kunt u voor ze bellen van de bank zijn, van de thuiszorg, dat terwijl zij buiten wachten. ze de meterstand komen opnemen of ze Betaal geen (porto)kosten voor pakjes vragen u of hun kind bij u naar het toilet die u niet heeft besteld. Een nepkoerier mag. Trap er niet in en volg onderstaande probeert u bijvoorbeeld te pinnen via adviezen op. een mobiel pinapparaat. Een verkeerd pasje wordt dan teruggegeven en er wordt geld van de rekening gestolen. Geef nooit uw pinpas uit handen maar houd die zelf vast. Geef nooit iemand uw pincode, ook niet aan uw bank. Uw bank Beroving door een ‘babbeltruc’ komt steeds vaker voor: onbekenden zal dit nooit aan u vragen, een oplichter bellen bij u aan en gebruiken een mooie smoes om binnen te komen. Of ze spreken u op straat aan, of in de supermarkt. Vervolgens stelen zij uw geld en andere waardevolle bezittingen. In sommige gevallen gebeurt dit in combinatie met bedreiging en/of geweld. Het gebeurt voornamelijk aan de deur en bij pinautomaten. Denk niet dat het u niet overkomt, want de dieven zijn zeer behendig met hun smoezen. Hoe moet ik pinnen? Let bij het pinnen op het volgende: Pinnen doet u altijd met twee handen: 1 hand om de code in te toetsen en 1 hand om het intoetsen af te schermen. Laat u niet afleiden. Ook niet als iemand zegt dat u bijvoorbeeld een bank biljet of iets anders liet vallen. Denkt u dat het geld toch van u is? Stop dit dan in uw jaszak en niet in uw portemonnee. Staat iemand te dicht bij u? Vraag voor dat u gaat pinnen of deze persoon een Doe nooit zomaar open. Kijk eerst wie stukje naar achteren gaat. Doet hij of zij dat niet, breek dan de pintransactie af en vertel het winkelpersoneel waarom. Berg uw geld en pinpas in aparte vakjes van uw portemonnee op. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 22 JULI 2015 M sinds 1965 www.slagerijketelaars.nl Woonplaats Telefoon i I - I I - I f- i i i- i I--- I I I I I I Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam ^Straat ST. WILLIBRORDSTRAAT 45 5056 HT BERKEL-ENSCHOT TEL 013-533 3321 t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 v/h Jos Habraken PAGINA 6 Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders f 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. FranSV'an vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt.A/faag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Van Spaandonk Onderwerkmakerij; voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Weet jij waar jouw grenzen liggen? Be staande kadastrale grensreconstructie beduidend goedkoper dan het Kadaster. Tevens Bouwmaatvoering. Jan van Esch 06 - 12 78 3101 of geovescn@home.nl Een Dag met een Lach: komt ook graag voor hulp als er even niemand anders beschikbaar is. Bel 06-12947937. Kennismaking met een lieve schat gezocht, 50+! Bezoek svp mijn site www.knuffelaar.be of/en bel 06-51 55 29 89. Graag tot ziens! www.stapdezomer.in Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 6