Oefenwedstrijden Nederlands Softbalteam bij Roef! Gilde St. Joris schiet om de dagkoningin Supeiwandeling nu ook opengesteld voor estafettelopers weekblad van eigen bodem Probeer het eens en vraag naar onze tarieven! brengt het nieuws en uw reclameboodschap bij de mensen thuis... Eén muisklik is voldoende: buro76@planet.nl i Foto: Paul Spapens In drie ploegen binnen 24 uur 111 kilometer van Oisterwijk naar Landen (B) Om half elf wordt er vertrokken naar het gil- dehuis waar de hoofdlieden en enkele leden van de overheden van St. Catharina en St. Sebastiaan en Barbara al stonden te wachten. Door de hoofdlieden werden er drie vogels op de boom geplaatst waarvan er twee door de gildebroeders mochten worden afgeschoten. Er werd door vele gildebroeders geschoten om toch een vogel thuis te krijgen. De eerste vogel werd er afgeschoten door de tamboer Sjef op ‘t Hoog, de tweede door de deken Henri Hendrikx. Als voorbereiding op het Europees kampioenschap dat van 19 tot en met 25 juli plaatsvindt op het Sportpark De Groote Wielen (complex Gryphons) in Rosmalen, speelt het Nederlands team twee oefenduels bij Roef! in Moergestel. Op vrijdag 17 juli speelt het Nederlands team om 18:00 uur tegen Het Brabants team op het veld van Roef! achter de sporthal Stokeind. Op zaterdag 18 juli speelt Het Nederlands team een oefenduel tegen Rusland om 18:00 uur bij Roef! Toegang is gratis en iedereen is welkom De zaterdag na het koningschieten is voor het gilde St. Joris een dag die ook weer op tijd begint. Dit is volgens de traditie de dag van de gildezusters, die schieten op deze dag om de titel koningin van de dag. Ans Hendrikx: dagkoningin! De dag begint voor de gildebroeders om negen uur met een samenkomst in het gildehuis ‘t Draaiboompje waar de koffie gereed staat. Rond de klok van kwart over negen wordt de nieuwe koning thuis opgehaald, dit is voor de eerste keer. We togen met een grote groep gildebroeders naar het woonhuis van onze nieuwe koning Peter Moorman, waar eerst de vaandelgroet door de vaandrig wordt gebracht. De gildebroeders werden door de koning wel kom geheten en nodigde iedereen uit voor een kop koffie met een gebakken ei met spek, waarna de borrel ook nog op tafel komt. Vanaf Piet Plezier in Oisterwijk start op vrijdagavond 18 september 2015 een wandeltocht naar Landen in België. De tocht mag met recht een superwandeling worden genoemd want de afstand is ‘eventjes’ 111 kilometer. Deze moeten binnen 24 uur worden volbracht. De 111 kilometer kunnen ook in de vorm van een estafette worden afgelegd. Op vrijdagavond 20 september 2014 vertrok ken voor de eerste keer 87 personen in Landen in Vlaams-Brabant voor deze monstertocht van 111 km door Vlaanderen naar Oisterwijk. Het was de eerste editie van een speciale wan deltocht die bestemd was voor twee goede doe len: het faciliteren van bouwprojecten voor mensen met een beperking in zowel België als Nederland. En het bevorderen van de samenwerking tussen Vlamingen en Nederlan ders. Vorig jaar was de start in Landen. In 2015 wordt van Oisterwijk naar Landen gelopen. De deelnemerskosten zijn 35,- per persoon. Hiervoor ontvangen de deelnemers een vol ledige verzorging en een passende herinnering! Voor een retour per auto(bus) naar Oisterwijk wordt 18,- in rekening gebracht. De netto opbrengst van deze tocht gaat naar twee goede doelen: projecten voor beschermd wonen in Landen (Bindkracht) en Oisterwijk (Goed Wonen). Zie voor verdere informatie over de routes e.d.: www.deslag-olo.eu Die moest er dus af! Sinds enkele jaren schieten er enkele gilde zusters op woensdagavond ook mee, deze hoef den dus niet geholpen te worden. De gilde zusters die niet wekelijks mee schieten hebben van Wil Moorman een extra schietles gehad. De vogel gaf zich niet gewonnen alhoewel er toch vele rake schoten tegen aan kwamen. Na ongeveer een uur werd de vogel losser gezet, maar hij gaf zich nog niet over. Nadat de vogel vervolgens nogmaals losser werd gezet werd hij er door Ans Hendrikx afgeschoten. Dat is de tweede vogel die deze middag naar het Hildsven ging. Nadat de koningin gekleed werd met konings- zilver en deze uitbundig werd gefeliciteerd, werd de dag gezellig voort gezet. Als er jonge jongens en meisjes vanaf veertien jaar zijn die hierdoor ook interesse in het gilde krijgen, kunnen deze op woensdagavond wel eens kennis komen maken en een keer probe ren te schieten met de kruisboog. De gildezusters zijn ondertussen ook samen gekomen in het gildehuis om gezamenlijk met de huifkar naar de vrouw van de nieuwe koning te gaan. De gildezusters worden ontvangen door Mieke die ondertussen wel enige ervaring had opge daan. Na een gezellig samenzijn bij de koning werd er weer vertrokken onder begeleiding van Mari met zijn huifkar. Rond de klok van twee uur komen de gildezusters weer terug bij het gildehuis in vol ornaat, dit is geleend van de gildebroeders. De gildezusters trekken drie maal rond de boom om de boom te ‘vrijen’ voordat er aan het schieten kan worden begonnen. Door de gildezuster werd om de beurt geschoten even tueel bijgestaan door de echtgenoot om alles in goede banen te leiden. Het is de tweede keer dat de grensoverschrij dende superwandeling met de titel ‘De Slag om Landen-Oisterwijk’ wordt georganiseerd. De deelnemers aan de eerste wandeling vorig jaar waren zeer enthousiast, niet in de laatste plaats over de organisatie. De organisatie is in handen van de Stichting Oisterwijk 800 SPOT, Goed Wonen Oisterwijk Moergestel Fiets- en Wandeldorp en een groep vrijwilligers uit het Vlaamse Landen. Bij aankomst in Oisterwijk werden alle wandelaars die de 111 kilometer hadden volbracht op een ludieke manier vereeuwigd. Een estafetteploeg bestaat uit drie wandelaars. Zij nemen ieder ongeveer een derde van de 111 kilometer voor hun rekening. Voor bedrij ven is het een interessante optie om met een eigen estafetteploeg mee te doen. Een tweede mogelijkheid is dat de organisatie estafetteteams samenstelt uit wandelaars die zich hiervoor individueel aanmelden. Dit is interessant voor wandelaars die 111 kilometer te ver vinden maar die wel voor een derde van de afstand deel willen nemen aan deze unieke tocht. Estafetteteams en individuele estafettelopers kunnen zich opgeven via vriensadvies@ho me.nl PAGINA 7 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 15 JULI 2015 Weekblad voor Moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7