Pleinconcert weer druk bezocht! Kom kijken in de nieuwe rundveestal s Tom Horsten Nederlands jeugdkampioen boksen Op zoek naar het ree in de avond schemering! Paul Schouten: D-diploma met hele mooie punten! Stan en Carola Kools-van de Sande er een mogelijke vervolgopleiding inzit. Je bent dus van harte uitgenodigd om mee te gaan met deze unieke wandeling. www.natuurmonumenten.nl/agenda Schemerwandeling Reeën zijn zoogdieren, die graag in de sche mering en de ochtendgloren op zoek gaan naar voedsel. In principe zouden ze ook overdag op zoek kunnen gaan, maar dan is het vaak te druk in het gebied waar ze voedsel gaan zoeken. Daarom nemen de excursieleiders je mee op dit wat latere tijdstip. Tijdens deze wandeling door de Kampina gaan zij met je dus op zoek naar reeën. Nieuwsgierig geworden of wil je meer infor matie? Vraag aanvullende informatie bij de balie in het bezoekerscentrum. Omwonenden hadden het pleintje (een en al schaduw overigens tijdens de zomerse dins dagavond vorige week) feestelijk aangekleed met slingers en ballonnen en daarnaast hadden ze ook nog eens gezorgd voor ’n overheerlijk ijsje voor de veelal jeugdige liefhebbers! Het was ’n feestje! De Jeugdslagwerk (uitgedund door twee zieke slagwerkertjes) beet het spits af, samen met hun instructeur Paul Schepers. Daarna was de beurt aan Hadewych van Leeuwen en het Opleidingsorkest. teerde na afloop de ‘mogelijke muzikantjes in spé, en gaf hen een op naam gesteld Muziek- diploma met daarnaast ‘n welverdiende snoep- zak. Binnenkort gaat de harmonie met deze kin deren en hun ouders evalueren om te zien of Door het emissiearme stal systeem wordt de mest gescheiden van de urine af gevoerd naar de mestkelder. Hierdoor ontstaat er veel min der emissie van onder andere ammoniak. Dit is een absoluut plus punt voor het dierwelzijn, De nieuwe melkveestal van Stan en Carola Kools-van de Sande heeft veel plus punten qua dierwelzijn voor de melkkoeien op het bedrijf. Daarnaast zullen deze koeien de ko mende maanden weer genieten van weidegang. Wanneer u de nieuwe stal wilt komen bekij ken bent u van harte welkom op de open dag op vrijdag 17 juli a.s. van 11.00 tot 16.00 op Hild 15 te Moergestel. Op zaterdag 11 juli organiseert Natuurmonumenten op de Kampina de excursie ‘Reeën op het Spoor’. De excursie start om 19.30 uur en duurt tot 22.00 uur. Aanmelden via www.natuurmonu- menten.nl/denatuurin/agenda Voor meer informatie: Bezoekerscentrum Oisterwijk, 523 18 00. Sport, natuur cultuur, educatie, activiteiten... het krijgt allemaal 'n plekje in 'Moergestel-Nieuws'! Donker wordend bos In het donker wordende bos, wat al lekker spannend is, kun je de reeën vaak zien bij de bosranden. Én als je dan heel voorzichtig bent, heb je kans dat ze blijven staan. Meld je dus aan en kom mee op speurtocht naar de reeën in dit natuurgebied. Wie weet sta jij die avond onverwacht oog in oog met deze schuwe bos bewoner! De nieuwe rundveestal voor 114 stuks melkvee van Stan en Carola Kools - van de Sande wordt deze maand in bedrijf genomen. De stal is een duurzame com binatie van dierwelzijn en milieu. De overheid maar ook zeker de burgers dwingen de melkveehouderij in midden Brabant om duurzaam te produceren. melkkoeien zelf een eigen dagritme bepalen en dus ook zelf bepalen wanneer en hoe vaak per dag ze worden gemolken. Dit zorgt voor extra rust in de stal en wordt stress voor de dieren voorkomen. Tussen al het jeugdige muzikale ‘geweld’ in de harmonie en de exaministen is Paul met zijn 55 jaar wat leeftijd betreft een op vallet! Paul, misdaadanalist bij de Rijksrecher- che, is muziekman in hart en nieren. En niet alleen hij, maar ook zoon Jeroen (saxofoon), dochter Astrid (dwarsfluit) en zijn vrouw Anne-Marie (toetsen) maken van het gezin Schouten één muzikale familie! Naast het lidmaatschap bij onze harmonie (hij maakt deel uit van het grote orkest en hij ondersteunt het opleidingsorkest) speelt Paul ook bij de Budding Sound Bigband in Oisterwijk. Paul deed vorige week donderdag examen in het Protestantse Kerkje van Oisterwijk en kreeg met 7-7-7-7 een keurige cijferlijst én het door hem felbegeerde D-diploma. Grote klasse! Een welgemeend profici at! De harmonie kent als muzikale afsluiting van het seizoen al heel lang het feno meen ‘pleinconcert’. Om beurten worden buurten en pleintjes aangedaan: Pater Helmerplein, Pastoor van Doorenplein, Plein Kriekenakker en nu was de beurt aan het pleintje op de Vonderhof. BLAZERSKLASJE Ze speelden luchtige werkjes die altijd leuk zijn om te horen. En.daarbij was er ook een primeur: het optreden van het zgn. ‘Blazers- klasje’. ’n Tijdje geleden zijn er blazersworkshops geweest op De Vonder waarbij kinderen kennis konden maken met diverse muziekinstrumen ten. Daarbij werd tevens het aanbod gedaan voor een ‘Blazersklasje’: zes weken lang op vrijdagochtend op ’n écht instrument en dat nog eens onder schooltijd! 12 Kinderen (alle maal meisjes!) boden zich aan en daar werd driftig gestudeerd. Er werden hen enkele eenvoudige muziek stukjes aangeleerd die ze afgelopen dinsdag samen met het Opleidingsorkest uitvoerden. En dat ging uitstekend! Voorzitter Martien Oerlemans complimen- GESLAAGD In de pauze van het pleinconcertje is het gebrui kelijk dat de geslaagden van de diverse oplei dingen hun diploma krijgen uitgereikt. Dit keer was het de beurt aan Pleun van Leeuwen en Emmie Verheijden, die beiden slaagden voor hun B-diploma klarinet en aan Sanne Burgers die haar C-diploma dwarsfluit wist te behalen. Ook bijzonder was het het feit dat Paul Schouten zijn D-diploma trompet in ont vangst mocht nemen. (Over Paul ’n apart stukje elders in deze krant). De diploma-uit- reiking was weer in de vertrouwde handen van Rianne van den Oetelaar. Na het spelen van ’n hele selectie van Efteling- melodieën kwam er een eind aan deze gezellige muzikale happening én aan ‘n muzikaal jaar van onze harmonie die aan een welverdiende vakantie begint! Proficiat aan alle geslaagden! De stal heeft een rustige uitstraling en veel transparantie door de open zijwanden, waar door de nieuwe stal prima past in het agrarische landschap. De open zijwanden zijn voorzien van windbreekgaas, zodat de natuurlijke ven tilatie en veel daglicht zorgen voor een goed klimaat en een hoge mate van dierwelzijn van de melkkoeien. Naast extra beweegruimte in de stal en ruimte ligboxen is de stal voorzien van een automa tisch melksysteem. Dit zorgt ervoor dat de Op 28 juni is Tom ’’Crazy Legs” Horsten Nederlands jeugdkampioen geworden tot 70 kg. Deze partij ging over 5 rondes van 1 minuut. Na een goede start van beide vechters in de eerste ronde sloeg Tom toe met zijn inmiddels gevreesde trap na twintig ste seconde in de tweede ronde waar bij de tegenstander knock out. Tom heeft niet voor niets de bijnaam ’’Crazy legs” gekregen van zijn coach Joey Smits die hem sinds drie jaar traint in Tilburg. Na een jaar niet te hebben kunnen sporten door een ernstige blessure is dit een geweldige come back. Naast Tom zijn er nog 3 kampioenen naar Tilburg afgereisd. Bij Team Smits wordt er dagelijks getraind in een gemoedelijke omge ving waardoor de jeugd stap voor stap begeleid kan worden naar een kampioenschap. Tom ’’Crazy legs” Horsten gaat medio okto ber in Spanje vechten voor de Europese titel. en tevens wordt hierdoor de bedrijfsuitbreiding milieu neutraal. Dit is ook noodzakelijk met de omliggende beschermde natuurgebieden in de directe omgeving van het bedrijf. Paul Schouten samen met Yasmine in opperste concentratie tijdens de seizoenafsluiting van de harmonie. Foto's: Anne-Marie Schouten ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 JULI 2015 PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7