Fondsen- Zomer... Hallo Tieners! werving succesvol voor jongerenwerk Moergestel Jongerenwerk Moergestel heeft n.a.v. het projectplan “Jongerenwerk in een nieuw perspectief” 20.000 gedoneerd gekregen van o.a. Het Tivoli fonds, Oranje fonds en de Zonnige jeugd. Met deze financiële ondersteuning wordt in het najaar het interieur opgeknapt en aangepast aan de eisen van deze tijd. Pinkiosk Moergestel in een nieuw jasje De nachtzwaluw terug in de Oisterwijkse bossen Samen lunchen bij het Gerard Horvers Huis 12 Wij wensen u een mooie zomer toe. Ankie Wessels Beljaars HU® Jongeren Werk Moergestel Vanaf 12 september a.s. gaat er gestart worden met een nieuwe tienerclub. De club gaat Club 4:12 heten, hoe zijn we op deze naam gekomen? Club 4:12 staat voor de tekst: “Sta niemand toe dat hij vanwege je jeugdige leeftijd op je neerkijkt, maar wees voor de gelovigen een voorbeeld in wat je zegt, in je levenswijze, in liefde, geloof en zuiverheid”. En komt uit 1 Timoteüs 4:12. Club 412 wordt een jeugdclub voor tieners van 12 tot en met 16 jaar vanuit de kerken Moergestel, Haaren en Oisterwijk. Elke twee weken komt de club samen en gaan we samen Ideeën vanuit de gemeenschap Het idee van het verfraaien van de pinkiosk door de inwoners van Moergestel ontstond in januari. Vertegenwoordigers uit Moergestel, Oisterwijk en van Rabobank Hart van Brabant spraken over de uitstraling van de kiosk op het plein. De Rabobank riep inwoners van Moergestel O Pinnen blijft mogelijk in Moergestel Vorig jaar verhuisde Rabobank Hart van Bra bant naar de nieuwe locatie in cultureel cen trum Den Boogaard aan het St. Jansplein. Samen met de bibliotheek deelt de bank nu een ruimte in Den Boogaard. Zo blijven twee belangrijke voorzieningen, een bank en een bibliotheek, behouden voor de inwoners van Moergestel. Na de verhuizing naar de nieuwe locatie plaatste de Rabobank een pinkiosk aan de Raadhuisstraat in Moergestel. In deze kiosk bevindt zich een geldautomaat en een seal- bagautomaat. Zo werd ook de mogelijkheid om geld op te nemen en te storten, behouden voor de inwoners in het dorp. “Zie jij mevrouw De Boer nog wel eens buiten?” “Nee, eigenlijk niet. Ik weet niet hoe het met haar is. En trouwens, meneer Harmsen heb ik ook al lang niet gezien. Hoe zou het toch met hun zijn? Ja, dat weten we niet, maar je loopt er toch ook niet zomaar even binnen buurtgenoten Dat is wat Buurtgenoten beoogt: er zijn met en voor elkaar in de gemeenschap waarin we leven. De zomer is een mooie tijd om daar een start mee te maken. op om ideeën in te sturen voor de bestickering van de kiosk. De beoordelingscommissie, met leden die actief en betrokken zijn in de Moergestelse samenleving, bestond uit Peter Ligtvoet (Ondernemend Moergestel), Toos van Gool-Groenen (Seniorenvereniging Moergestel), Hans Denissen (Stichting Dorps raad), Lian Kanters (ledenraadslid Rabobank uit Moergestel) en Wilfred Smit (Rabobank Hart van Brabant). Vorige week kwam vrijwilliger Ronald Smulders wel met een hele blije boodschap; de nachtzwaluw is weer terug in het natuurgebied Oisterwijkse bossen en vennen! Dit mooie bericht is weer een beloning voor het goede beheerwerk van Natuurmonumenten. Nachtzwaluw De nachtzwaluw is heel bijzondere vogel, die bij het donker worden actief wordt. Veel men sen zullen hem nog nooit gezien hebben, maar wellicht wel vaak zijn zang gehoord. Alleen weet men vaak niet dat het vreemde en bijna mechanisch trillende geluid van een vogel is. Veel mensen denken dan aan een krekel of zo. In het verleden was men op de hoede voor deze vreemde vogel en kreeg hij de bijnaam geitenmelker. Dit omdat men dacht, dat de nachtzwaluw in de nacht bij schapen en geiten melk dronk! Hierdoor zouden de uiers ver drogen en de dieren blind worden. Gelukkig weten we nu beter. Op dinsdag 14 juli verzorgt het Gerard Horvers Huis, Kerkstraat 48a in Oisterwijk, van 12.00 tot 14.00 uur weer een lunch voor de ouderen van de gemeente Oisterwijk in het kader van het project Samen Lunchen. Voor 2,50 euro krijgen de ouderen een volledige lunch, bestaande uit: soep, broodjes en beleg, vers fruit en koffie of thee. De gevraagde bijdrage is bewust laag gehouden, om alle ouderen in de gelegenheid te stellen bij de lunch aan te schuiven. Aanmelden voor de lunch is vanwege het beperkte aantal plaatsen wel noodzakelijk. Dit kan via telefoonnummer 06 22382085. Zo’n gesprek kan zich in iedere straat van Moergestel voordoen. We zouden ons kunnen afvragen: waarom gaan we dan niet bij zo iemand langs? Wat houdt ons tegen? Vaak merken wij als buurtgenoten dat mensen juist blij zijn als je bij ze langs komt. Zomaar even voor een praatje. Het hoeft allemaal niet gewichtig te zijn, maar gewoon laten zien dat je er bent met en voor elkaar. Zeker in deze tijd, waarin veel familie en ken nissen op vakantie zijn, zitten veel dorpsge noten maar stilletjes te kijken in hun huis. Hoe gezellig kan het dan zijn als er iemand die je kent even bij je komt buurten. praten en discussiëren over muziek, vriend schap, geloof en nog veel meer. Met de gekste spelletjes wordt het een super toffe avond. Iedereen is welkom, gelovig of niet. Dus neem allemaal je vrienden mee. De eerste avond starten we met een BBQ, op zaterdag 12 september bij het jeugdhonk in de Voorhof aan de Kerkstraat 64 in Oisterwijk, om 17:00 uur. Daarna vindt er om de week een ontmoeting plaats op zaterdagavond van 19:30-21:30 uur, op dezelfde locatie. Meer informatie over Club 4:12 kun je vinden op club 412.nl. Wil je je aanmelden voor de BBQ? Of een vraag stellen? Mail dan naar: s.hoefnagels@outlook.com. Tot 12 september! Bent u geinteresseerd, neem dan contact op met een van de Buurtgenoten in uw buurt of met de coordinator: Piet Gelden, telefoon 513 1609 of mail: pgelden@home.nl. Voor het uitvoeren van de werkzaamheden wordt een leerwerkproject gecreëerd waarbij jeugdige werknemers onder begeleiding van een vak-volwassen monteur aan de slag gaan. Hierbij wordt een beroep gedaan op regionale bedrijven schilderschool uit Tilburg. Na de vakantie wordt er een startbijeenkomst met betrokken partners gepland om de plannen door te spreken. De geworven middelen zijn niet voldoende om de totale metamorfose te bewerkstelligen daarom dingen we in het najaar mee naar MIGO middelen en de actie hart voor uw club van Rabobank Hart van Brabant. Doelgroepenonderzoek Om te onderzoeken waar de behoefte ligt van de hedendaagse jeugd ten aanzien van de vrij etijdsbesteding, gaan in het najaar twee stagi aires van ROC Tilburg een onderzoek ver richten onder de doelgroep 10 t/m 24 jaar. Na aanleiding van de uitkomsten van dit onder zoek gaan de stagiaires activiteiten organiseren, vraaggericht en aanbodgericht vanuit parti cipatie vanuit de doelgroep. Verder zal er een vast activiteiten aanbod gepland worden met talentontwikkeling van de doelgroep als rode draad. De focus hierbij zal vooral liggen op muziek en theater. Tevens kan de ruimte inge zet worden als oefenruimte voor beginnende bands. 25 jaar Jongerenwerk Moergestel De verbouwing van het pand en het nieuwe activiteiten aanbod leiden een jubileumjaar in. In 2016 bestaat het jongerenwerk namelijk 25 jaar. 25 jaar met zijn ups en downs maar reden genoeg om bij dit heugelijke feit stil te staan, er zullen op diverse momenten door het jaar heen activiteiten georganiseerd worden zoals een reünie van oud vrijwilligers, bestuurs leden en beroepskrachten. Lokale overheid Jongerenwerk Moergestel zal in het najaar hun visie delen op het gebied van jongerenwerk met gemeente Oisterwijk. Vanaf 2016 zal er een nieuwe visie opgesteld moeten worden die binnen het sociale domein geïntegreerd wordt. De geformuleerde doelstelling vanuit de ambtelijke organisatie die terug te lezen is in de startnotitie “beleid en visie jongerenwerk 2016” biedt wat ons betreft voldoende moge lijkheden. Samenwerkingsverbanden met doel groep gerelateerde organisaties zoals Contour- detwern sluiten wij niet uit. Een eerste voor zichtige verkenning stemt ons positief. Maarten Lapien De pinkiosk in Moergestel heeft een nieuw jasje gekregen. Inwoners van Moergestel konden ideeën insturen om de pinkiosk aan de Raadhuisstraat te verfraaien. Een speciale beoordelingscommissie, met voornamelijk inwoners van Moergestel, koos uit veertien inzendingen het ontwerp van Moergestelnaar Louis van den Meijdenberg. Op woensdag 1 juli werd hij in het zonnetje gezet. Geruisloze vlucht Nachtzwaluwen vliegen geruisloos in het don ker op zoek naar prooidieren, die in de vlucht gevangen worden. Dit zijn vooral grote insec ten, zoals nachtvlinders en kevers. Overdag liggen de nachtzwaluwen op de grond of op een tak. Hierbij vertrouwen ze volledig op hun veren in schutkleuren. Begin mei komen deze zomervogels vanuit tropisch Afrika naar ons land om te komen broeden. Eind augustus, begin september trekken de nachtzwaluwen weer terug naar Afrika om daar te overwinte ren. Natuurmonumenten is verrast dat deze toch wat zeldzamere vogel weer terug is in het natuurgebied Oisterwijkse bossen en vennen. Prijswinnaar Louis van den Meijdenberg werd in het zonnetje gezet. De commissie was erg gecharmeerd van het winnende ontwerp. In een brief aan de com missie vertelde Louis van den Meijdenberg enthousiast over zijn idee. ‘Ik kies voor ge dempte, matte kleuren, passend in de omge ving. De afbeeldingen moeten naar mijn mening een eenheid vormen met de aanwezige gebouwen en bomen. Zo wordt de automaat versmolten met het rustieke dorpsplein.’ Wilfred Smit, directeur Particulieren en Private Banking van de Rabobank: ‘De kiosk heeft nu een écht Moergestels tintje gekregen. En dat is mooi, want ons idee was ook vóór en dóór inwoners.’ Op de website van Rabobank Hart van Brabant leest u binnenkort het gehele verhaal achter het idee van Louis van den Meijdenberg. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 JULI 2015 PAGINA 3 HHHM L F A A ‘4 A V Sj I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3