O Laefc Onze parochie nam afscheid van Rinus Nouwen (fflï) VAN ALPHEN Peter Moorman opnieuw koning van Gilde St. Joris Gi Br I Vakantie Moergestel-Nieuws Oisterwijk Weekblad voor Moergestel Rinus Nouwen, Peter Verheijen en Petra Nouwen die uiteraard ook in het afscheid werd betrokken. De erewijn wordt gedronken met koning Peter Moorman in het midden. Terecht trots: vader Piet Moorman. Foto's: Lizette Moorman Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl GRATIS: VERVANGEND VERVOER GRATIS: HAAL- EN BRENGSERVICE FOCWA Er waren 7 serieuze kandidaten voor het ko ningschap, te weten: Peter Moorman, Ton van Doormaal, Theo Moorman, Wil Moor man, Henri Hendrikx, Hein van de Loo en Jos van den Heuvel. Na amper twintig minu ten en 79 rake schoten lukte het Peter Moor man wederom om de vogel eraf te schieten. Peter Moorman is een zoon van onze trouwe gildebroeder Piet Moorman. Het is hem ech ter nog nooit gelukt om koning te worden en was dan ook zeer blij dat zijn zoon Peter opnieuw de nieuwe koning van gilde St. Joris werd. De koning treedt toe tot de overheid van gilde St. Joris en heeft een adviserende taak, net zoals de erehoofdman en de keizer. Peter Moorman is weer voor vier jaar koning van het gilde Sint Joris en mocht het hem over 4 jaar wederom lukken zich tot koning te schieten dan wacht hem het keizerschap. Immers: driemaal koning is keizer! De woensdagen 5, 12 en 19 augustus zal ‘Moergestel-Nieuws’ niet verschijnen. Woensdag 26 augustus mag u ons weer verwachten. Houdt u hier alvast rekening mee? WOENSDAG 8 JULI 2015 40e JAARGANG Nr. 1811 Op maandag 29 juni jl. heeft onze parochie met gemengde gevoelens afscheid genomen van onze administrateur, Rinus Nouwen. Bijna 10 jaar heeft hij op professionele wijze de administratie van onze parochie behartigd. \fAffAUTOSCHADES sinds 1S80 Nieuw: maak online een herstelafspraak of vraag online een geschat schadebedrag op! Ga naar www.vanalphenautoschades.nl Na zonovergoten verschieting... Op kermismaandag is het volgens aloude traditie bij een van de Moergestelse gilden Koningschieten. Dit jaar was dat bij het gilde Sint Joris. Nadat de oude koning, Peter Moorman, thuis was ‘uitgehaald’, gingen de drie Moergestelse gilden naar de kerk om gezamenlijk de Heilige Mis te vieren. Elk feest van het gilde begint immers geheel volgens goede traditie met een misviering. De dienst werd geleid door pastoor Francis De Meyer en er werd gezon gen door het koor Cantate Domino. Rond de klok van half twaalf vertrokken de gilden, waar inmiddels ook de burgemeester en de pastor zijn aangesloten, naar het schiet- terrein bij gildenhuis ’t Draaiboompje aan de Oirschotseweg. Nadat de gilden drie maal rond de boom waren getrokken om de boom te bevrijden van de kwade geesten begint het schieten. Eerst mag de wereldlijke en geestelijke over heid, burgemeester en pastor, elk drie maal schieten om te proberen de vogel eraf te krij gen. Het lukt ze echter ook vandaag allebei niet. Daarna heeft de ‘oude’ koning het recht om drie maal te schieten. Zou hij de vogel eraf schieten dan is hij wederom koning zonder dat er verder geschoten dient te worden. Dit lukte de oude koning echter niet dus werd de boom naar beneden gelaten om de vogel goed te plaatsen voor het koningschie ten. bereid om de secretariële taken volledig op zich te nemen. Daarnaast zal zij de lopende financiële zaken behartigen, zodat de voort gang in de parochie onbelemmerd doorgang vindt. Zij is door Rinus hierop voorbereid. Hiermee is de overgang naar een nieuwe over koepelende administratie voor onze parochie goed geregeld. Wij danken Rinus voor het vele goede dat hij voor onze parochie heeft gedaan. We wen sen hem veel succes en arbeidsvreugde in zijn verdere loopbaan. Namens het parochiebestuur en de pastoraatsgroep, Peter Verheijen, secretaris De administratie van een parochie bestrijkt een breed terrein. Het gaat om communicatie, financiën en personele zaken. Hij was com municatief sterk en door zijn alerte houding hield hij steeds een vinger aan de pols zodat tijdig en correct berichten werden verstuurd. Daarin werd hij bijgestaan door Ria Willems die secretariële taken uitvoerde. Op financieel gebied regelde hij de betalingen, maakte hij begrotingen en jaarrekeningen en adviseerde hij het parochiebestuur. Ten aanzien van per soneelszaken was hij betrokken, zorgvuldig en integer. Op velerlei gebied was hij vraag baak voor talloze vrijwilligers en steun en toeverlaat voor vele bestuurders. Bovenal: een mensenmens in een mensengemeenschap. Naast deze deeltijdbaan in onze parochie voert hij ook de administratie van de con gregatie van Theo te Wierik. Vanwege zijn kwaliteiten en het vele werk dat daar ligt heeft het bestuur van deze congregatie hem onlangs een volledige baan aangeboden. Tot op heden is nog niet duidelijk hoe de admi nistratie van de grote parochie in de toekomst ingericht gaat worden. Rinus heeft voor zeker heid gekozen en is per 1 juli volledig aan het werk gegaan voor de congregatie. Zijn keuze is heel legitiem en wij respecteren dat. Maar wij betreuren zijn vertrek en we zullen hem missen. Gelukkig is Ria Willems I I Tt Elders €25,- EUROGAHANTBEl^IJF oe es Nu bij schadeherstel: 2 GRATIS KAARTJES voor EUROSCOOP! Schoolstraat 2a 5066EE Moergestel Jr Hair Beauty Salon Silhouette is zes dagenj k per week geopend! ma t/m zal gemeente Kraaivenstraat 24, 5048 AB Tilburg, Tel. (013) 542 17 55 info@vanalphenautoschades.nl Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Wij zijn aangesloten bij Aegon, NH1816, Schadegarant en vertrovwensreparateur voor Interpolis/ Centraal Beheer Athmeo nieuws Silhouette Hair Beauty Salon 013-8228022 www.silhouette.co.nl Semi-permanente nagellak 2 tot 3 weken krasvrij Behandelingsduur 30 min. Keuze uit vele kleuren

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 1