Verbouwings werkzaamheden paviljoen MTV Stokeind gestart 21 Vormelingen ontvingen hun Heilig Vormsel Tour de Brabant: try-out succesvol verreden Actie Hart voor uw Club komt eraan - in ’n nieuw jasje! Rabobank Hart van Brabant ondersteunt verenigingen en stichtingen Foto's: Paul Spapens Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken of iemand verrassend feliciteren... Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of: buro76@planet.nl Direct na de clubkampioenschappen is begonnen met de sloopwerkzaamheden in het clubhuis van MTV Stokeind. Leden kunnen wat overlast ondervinden tijdens de verbouwing. Voorlopig kunnen de kleedkamers en de toiletten niet gebruikt worden. Wel zijn er twee DIXi’s geplaatst. De bar staat nog fier overeind, dus het is mogelijk om na het tennissen iets te drinken. In de laatste fase van de verbouwing zal het clubhuis worden ingericht met nieuw meubilair. De officiële opening staat gepland op zaterdag 19 september tijdens de tweede editie van het MTV Stokeind Familie Davis Cup Toernooi. Aanmelden voor de actie Hart voor uw Club Om te kunnen deelnemen aan Hart voor uw Club 2015 moeten verenigingen en stichtin gen zich aanmelden. Zonder inschrijving kan een club niet deelnemen. Via de site van de bank is aanmelden eenvoudig; clubs worden hier gevraagd onder meer hun bestedingsdoel te vermelden. Zo weten stemmers welk doel ze ondersteunen met het uitbrengen van hun stem. Inschrijven kan tussen 20 juni en 28 septem ber 2015 via rabobank.nl/hartvanbrabant. In de Tour de Brabant komen twee idealen bij elkaar: het leveren van een sportieve fiets- prestatie voor het goede doel. Voor het ver enigingsleven is het steeds moeilijker om aan geld te komen. Als sponsorevenement wordt de Tour de Brabant als volgt opgezet. Elke Brabantse vereniging, van een harmonie en een voetbalclub tot een toneelclub of een ten nisclub kan deelnemen. Een ploeg laat zich sponsoren en spekt zo de kas van de vereniging waarvoor men fietst. Fietsen als sponsormo gelijkheid is zeer populair geworden sinds het fenomeen Alpe d’HuZes. Nu de overheid zich terugtrekt en het verenigingsleven steeds meer zelf de broek op moet houden kan deelname aan de Tour de Brabant een mooie financiële opsteker zijn. Volgend jaar definitief vanuit Moergestel 600 kilometer fietsen door Brabant Passage over een brug over het Wilhelminakanaal nabij de Heilige Eik in Spoordonk. De wielrenners uit Moergestel, Oisterwijk en Tilburg deden precies 24 uur en een kwartier over de 600 kilometer. Volgens Mart de Swart is het haalbaar om de 600 kilometer binnen 24 uur te verrijden. De try out van afgelopen weekeinde stond onder leiding van Mart de Swart van de Parelrijders. De Tour de Brabant is een idee van hem en van Paul Spapens. In de werkgroep die de Tour de Brabant voor volgend jaar op gaat zetten zitten mensen die hun sporen op het vlak van organiseren hebben verdiend. Onder anderen Moergestelnaar Jan Vriens gaat er zijn schouders mee onder zetten. De gekozen route langs de grenzen van de provincie is volgens Mart de Swart goed beval len en zal ook volgend jaar het uitgangspunt zijn. Alleen de harde wind speelde de renners parten. “Als mensen in elkaar geloven en res pect hebben voor elkaar kun je heel veel samen aan”, aldus Mart de Swart aan de finish. Alle renners vertelden dat ze blij waren dat ze mee hadden gedaan. In Moergestel Nieuws van vorige week heeft u al een paar foto’s kunnen zien van de pelgrimstocht van de vormelingen. Dit was één van de voorbereidingen op het ontvangen van het H. Vormsel. Hieronder nog een kort verslag daarover. Het merendeel van de elf renners zag er moe uit toen ze zondagmiddag 28 juni aankwamen bij sportcentrum II Cuore in Moergestel. Na ‘n kwartier waren ze alweer opmerkelijk mon ter. II Cuore was ook de startplaats van de unieke koers. Twee deelnemers, Henri van der Linden en Derk Wissink, hadden de 600 kilo meter helemaal gefietst, de overige renners reden een estafette. De groep werd begeleid door twee auto’s. Een van de chauffeurs, Hans Smits, zat zelfs 24 uur achter het stuur. “Van morgen moest ik wel een flesje water over mijn hoofd gieten”, aldus Hans Smits. Vormelingen op pelgrimstocht Op woensdag 10 juni 2015 gingen de 21 vor melingen van 2015 op pelgrimstocht. Tegen 8.30 uur werden de vormelingen met auto’s naar Middelbeers gebracht. Vandaar liepen we in groepjes van 4 vorme lingen met een begeleider een deel van de route naar Santiago de Compostela. Onder weg pratend aan de hand van verschillende stellingen en opdrachten. Zoals “Kan het ook wat minder in je leven”, kun je delen?, maar ook toekomstdromen hobby’s en wan- delliedjes kwamen aan bod. Het was geweldig wandelweer en een super mooie omgeving om doorheen te lopen. Bijzonder was dat er een pelgrim, die op weg is naar Rome een eindje met een paar groepjes is meegelopen. Wij konden zo mooi vragen stellen, maar hij had ook vragen aan ons. En zo kan het voorkomen dat je op een gege ven moment denkt, hé zijn we hier niet al eerder geweest... Maar de pelgrim was hier op voorbereid en kon ons met kaart en mobiel weer op het rechte pad brengen. Aangekomen bij de Jacobushoeve in Vessem werden we gastvrij ontvangen. Ook de pelgrim was hierover verwonderd. Hij liet de aange boden boterhammen goed smaken. Kreeg een stempel in zijn pelgrimsboekje en vertrok verder voor zijn tocht. De vormelingen kregen een rondleiding in de Jacobushoeve en keken naar een video over een pelgrimage van een jonge vrouw. Daarna hebben we onze steen, die ieder mee genomen had tijdens de pelgrimstocht, neer gelegd bij het Ijzeren Kruis. Op deze steen had ieder een woord geschreven, zoals vrede, geluk, gezondheid. Dit is ook een gebruik bij de pelgrims die naar Santiago de Compos tela gaan. Zo wordt de last of de vraag daar neergelegd. Rond 15.00 uur waren de ouders er om geza menlijk af te sluiten. Het was een bijzondere en mooie dag. Jac Naus die als begeleider vanuit de Jacobus hoeve meeliep en boeiend kon vertellen maak te het geheel compleet. Dit was de laatste voorbereiding voor de vor melingen “op hun (levens)weg” naar het ont vangen van het H. Vormsel. De try out van de Tour de Brabant is succesvol verlopen. De elf wielrenners onder wie een vrouw hebben zonder problemen en met slechts één lekke band de 600 kilometer non-stop fietsen volbracht. De succesvolle proef betekent dat eind juni 2016 de eerste officiële Tour de Brabant van start gaat. De Tour de Brabant is opgezet als sponsorevenement voor het plaatselijke goede doel in Brabant. Dankzij de Tour de Brabant heeft Moergestel opnieuw naam gemaakt als fietsdorp. De try out heeft zeer veel publiciteit gekregen. Rabobank Hart van Brabant organiseert ook dit jaar weer de campagne Hart voor uw Club, bedoeld om verenigingen en stichtingen in het werkgebied finan cieel te ondersteunen. De bank draagt de maatschappij een warm hart toe en stelt dit jaar maar liefst 250.000,- beschikbaar. Clubs moeten zich aanmelden om deel te nemen; dit is mogelijk vanaf 20 juni. De campagne is in een nieuw jasje gestoken. Hart voor uw Club in een nieuwe vorm Rabobank Hart van Brabant voegt vanaf dit jaar twee acties samen te voegen, te weten Hart voor elkaar en Hart voor uw Club. Zo is het nieuwe Hart voor uw Club 2015 ont staan. De belangrijkste spelregel: leden van Rabo bank Hart van Brabant kunnen in de tweede helft van oktober hun stem uitbrengen op de deelnemende clubs die zij een warm hart toedragen. Hoe meer stemmen, hoe meer geld voor de vereniging of stichting. De voltallige ploeg kort voor de start. Tweede van links chauffeur Hans Smits en tweede van rechts Mart de Swart. <4 ■MMMM PAGINA 7 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 1 JULI 2015

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7