21 Vormelingen ontvingen het Heilig Vormsel Wie wordt de nieuwe koning van gilde St. Joris? »^€40, L> 9 arïSS! 5 «Ml Vakantie Moergestel-Nieuws Opbrengst collecte epilepsiebestrijding 180,49 Oisterwijk ar Kleuren All-In I Weekblad voor Moergestel Insturen kan via de website tot en met 5 juli. Foto: Chris van den Bijgaart Uw Gemeentezneiws op www.oisterwijk.nl Op kermismaandag 6 juli is er weer het traditionele koningschieten bij gilde St. Joris. Plaats van handeling: de schutsboom nabij ‘t Draaiboompje. Om de vier jaar wordt er koning geschoten. We zullen in het kort beschrijven hoe zo’n dag verloopt. Namens de vormselwerkgroep, Helma, Jeanne, Ben en Paula De collecte van het Epilepsiefonds heeft in Moergestel 180,49 opge bracht. De opbrengst van de collecte is bestemd voor wetenschappelijk on-derzoek, voorlichtingsactiviteiten, het organiseren van aangepaste vakanties voor mensen met epilepsie en individuele hulp. De woensdagen 5, 12 en 19 augustus zal ‘Moergestel-Nieuws' niet verschijnen. Woensdag 26 augustus mag u ons weer verwachten. Houdt u hier alvast rekening mee? WOENSDAG 1 JULI 2015 40e JAARGANG Nr. 1810 Wie lost het beslissende schot? Afgelopen zaterdag is door de drie hoofd mannen van de gilden de leugenblok ge plaatst. De boom wordt op slot gedaan en de sleutel is bij de hoofdman. Op deze ‘blok’ mogen de gildebroeders schieten tot hij er af geschoten is. Hier is dus deze gehele week de gelegenheid voor. Tot slot gaf hij de twee vormelingen ieder één helft van het briefje van 5,00. Met de opmerking dat samenwerken belangrijk is. Dan pas kunnen ze er nog een ijsje van kopen. Het was een bijzonder mooie vormselviering. Mede ook door de aanwezigheid van zoveel mensen, de liederen van Zanggroep Inspira tion en de enthousiaste inzet van de 21 vor melingen. Super bedankt! Er wordt door de burgemeester, de pastoor en de oude koning ieder drie keer geschoten. Als de koning zijn drie schoten heeft gehad wordt de boom naar beneden gehaald en de vogel opnieuw op de boom geplaatst door de hoofdlieden. Dan nodigt de Hoofdman alle gildebroeders uit voor het koning schieten. Wie het laatste stuk van de vogel er af schiet is de nieuwe Koning als hij tenminste door de drie Hoofdmannen waardig wordt bevon den. De hoofdman installeert daarna de nieuwe koning waarna die over het moedervaan mag lopen. Daarna wordt de vendelgroet gebracht en de erewijn geschonken. kopen? Niets. Tenzij je het weer aan elkaar plakt met een plakbandje. Zo kan de waarde van een voorwerp ineens erg dalen, of niets meer waard zijn. De hulpbisschop vertelde het verhaal van de verloren zoon. De zoon die al zijn geld er doorheen gejaagd had, was nog méér dan wel kom bij zijn vader. Mensen zijn vaak van onschatbare waarde. Zo ook de vormelingen. Mgr. Mutsaerts vroeg hun ook om naar anderen om te zien. Om half twaalf gaan de gilden elkaar afhalen bij de gildehuizen en onderweg worden ook de pastoor en de burgemeester opgehaald. Bij aankomst op het schietterrein gaat men driemaal tegen de klok in rond de schutsboom om de boze geesten te verdrijven. Vervolgens wordt de vogel word op de boom geplaatst. Op zaterdagavond 27 juni 2015 heeft hulpbisschop Mutsaerts het Heilig Vormsel toegediend aan 21 vormelingen in de parochiekerk. Mgr. Mutsaerts werd tijdens de eucharistieviering geassisteerd door Pastoor de Meyer. Tijdens de overweging gaf de hulpbisschop mee, dat aan veel dingen een prijskaartje hangt. Hij liet twee vormelingen naar voren komen. Als ik jullie nu een briefje van 5,00 geef om eten voor de lunch te kopen, wat zou je dan kunnen kopen? Brood, hagelslag en melk was het antwoord. Hij liet hun toen het briefje van 5,00 door de midden scheuren. Dat lieten ze zich geen twee keer zeggen. Maar wat kun je nu mee Er is een poule opgezet om te raden wie de nieuwe koning wordt van het gilde. Vorige week stond die in “Moergestel Nieuws”. Er is nog steeds gelegenheid om te raden. Ook via de site van het gilde St. Joris op onderstaande link http://www.gildestjoris- moergestel.nl/nieuws/koningschieten2015raa ddenieuwekoningenwineenmooieprijs staan de 13 mogelijke kandidaten die zich even voorstellen waaruit u uw keuze kunt maken. a i. Van 8 tot en met 13 juni gingen in heel Neder land ruim 30.000 vrijwilligers op pad om huis aan huis te collecteren voor het Epilepsie fonds. Geld voor de epilepsiebestrijding is hard nodig. Epilepsie is een tijdelijke functiestoornis in de hersenen die zich uit in aanvallen. Iedereen kan op elke leeftijd epilepsie krijgen en er kan niets worden gedaan om het te voorko men. In Nederland leven 120.000 mensen met epilepsie en 30 procent van deze mensen blijft veel last houden van aanvallen. Hoe epilepsie ontstaat, is nog steeds niet bekend. Er is dus geld nodig voor onderzoek. Hebt u de collectant gemist? Maak dan een bijdrage over op giro 222111 (IBAN: NL83 INGB 0000 2221 11) ten name van het Epilep siefonds te Houten. Als u van ‘n stuk cultuur houdt, wat heel lang in stand is gehouden, heten wij u van harte welkom op ons schietterrein tegenover ’t Draaiboompje. f Silhouette Sc Daar wordt de vendelgroet gebracht aan de Koning en zijn gezin en de keizer en overheid van het gilde. Drie kwartier later wordt er vertrokken naar de kerk waar de andere Moergestelse gilden ook aanwezig zullen zijn. Gilde St. Joris ver zorgt samen met de pastoor Francis De Meyer de kerkdienst. Tijdens de dienst wordt de De kermismaandag begint al vroeg, de gil- meegebrachte vogel gewijd. Na de H. Mis debroeders komen om kwart voor acht samen wordt de vendelgroet gebracht aan pastoor, bij het gildehuis ’t Draaiboompje. Om acht burgemeester, koning, keizer, hoofdman en uur gaan we naar koning Peter Moorman, evt. erehoofdman van de aanwezige gilden. b I nieuws es gemeente Uitgave en redactie: Bum '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur e Silhouette heeft enkel gediplomeerd en gecertificeerd personeel^^ Halflang haar €J&- Langhptr'ftJO, - Silhoöettc 5066EE Moergestel hair professional I Hair Beauty Salon L Wassen r Kleuren Knippen E. 'MïSf jjHvK Föhnen Stylen te Hair Beauty Salon Poolstraat 2a Ö13-8228022 WWW.silhouette.co.nl i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 1