Multiple Sclerose, aan de buitenkant zie je vaak niks Zwarte band judo Jan de Laat geslaagd voor zijn 2e dan en voor judoleraar A 40-jarig Jubileum Roef handbal door het hele team. Bestuur Roef Handbal Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken of iemand verrassend feliciteren... Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of: buro76@planet.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Jan de Laat, judoleraar bij Judovereniging St Jan is zaterdagavond geslaagd voor zijn 2e dan. Omdat Jan ook afgelopen 14 juni de opleiding voor judoleraar succesvol afgerond had werd deze met het behalen van zijn 2e dan automatisch omgezet in het diploma judoleraar A. Zaterdag 13 juni werd op het Roef terrein het 40-jarig jubileum gevierd van Roef handbal. Echter, we kunnen ons gezicht nog lang niet bij alle huizen laten zien. We zoeken nog meer Jan, een hele prestatie. Proficiat namens alle leden en het bestuur van Judovereniging St Jan. Een examenkandidaat wordt op het totaal- plaatje beoordeeld van techniek en balans. Een donatie wordt bijzonder gewaardeerd: giro 5057 te Maassluis (NL92INGB 0000 0050 57). Het Nationaal MS Fonds is 100 afhan kelijk van giften. schuin (yoko sutemi). Van de serie controletechnieken dienen houd grepen (osae waza), verwurgingen (shime waza) en armklemmen (kantsetsu waza) uitgevoerd worden. De Kata s, zowel worpen als controletechnie ken, zijn vastgestelde bewegingsvormen. Af wijken hiervan is niet toegestaan. De vrije technieken houdt voor de examen kandidaat in dat deze in een spel van aanval en verdediging moet laten zien dat hij de diver se technieken beheerst behorende bij een 2e dan. Zeker zo belangrijk is het dat de technieken uitgevoerd worden passend op het moment van balans uit balans zijn van diegene die jou aanvalt of die jij aanvalt. “Ze zien niets aan me, dus ik ben niet ziek.” Een groot probleem voor veel mensen met Multiple Sclerose. Waarom kan je soms prima lopen en maak je de andere dag gebruik van een scootmobiel? Heb je de ene dag energie voor de dagelijkse dingen en de andere dag kan er bijna niks? Het is voor veel mensen niet te begrijpen. “Dat mensen zeggen dat je je aanstelt doet veel pijn”. Judoleraar A Afgelopen september is Jan begonnen aan de opleiding voor judoleraar A. Om de 14 dagen zaterdags de gehele dag training in praktijk en theorie. Lessen verzorgd door de Judobond Nederland, telkens gegeven door ervaren judo- leraren (6e dan, rood witte band). Daarnaast het volgen van diverse stages bij verschillende judoverenigingen. Uiteraard het maken van de diverse verslagen, uitwerken van opdrachten en vormen van les voorbereidingen. Met als slotstuk het uitvoeren van een les als praktijkexamen, beoordeeld door een aantal bondsleraren. Afgelopen 14 juni is Jan voor bovenstaande geslaagd, ware het niet dat voor het diploma judoleraar A minimaal de 2e dan vereist is. De 2e dan heeft hij zaterdagavond 20 juni gehaald. Onze dames B zijn dit seizoen kampioen geworden en ook die werden natuurlijk ge huldigd met bijbehorende bloemen en cham pagne. Na het formele gebeuren was het tijd om lekker te gaan dansen en drinken in de kantine van Roef, die was omgetoverd tot een gezellige feestzaal. De muziek werd verzorgd door de dj D-dance en als special guest was er nog een optreden van de band The Gretsch Boys. We kunnen terugkijken op een geslaagde dag voor alle aanwezigen en de organisatie. Na alle positieve reacties kan het dan ook niet anders dan dat we volgend jaar weer een familie vrienden toernooi organiseren met hopelijk net zo veel teams. 17.000 Nederlanders hebben Multiple Sclerose (MS). Aan de buitenkant zie je in veel gevallen niks. Toch hebben zij er dagelijks last van. mensen die MS een gezicht willen geven. Heb je 2 uurtjes de tijd en wil je in jouw eigen buurt meer bekendheid geven aan MS? Meld je aan als collectant en help mee. Kijk voor meer informatie op www.natio- naalmsfonds.nl Het Nationaal MS Fonds besteedt de collec tegelden aan onderzoek (voor een beter leven nu én een toekomst zonder MS), begeleiding en voorlichting. Van 23 t/m 28 november zetten vele partners, kinderen en familieleden zich in tijdens de collecteweek van het Nationaal MS Fonds. Zij erkennen en herkennen de symptomen zoals gezichtsverlies, uitval aan armen en benen en zetten zich in om MS een gezicht te geven. Ook heel veel mensen met MS doen mee met de collecteweek. Degene die niet kunnen of willen collecteren hangen de vlag uit tijdens de collecteweek. Na een woordje van Joep Vrenken, voorzitter van de omnivereniging Roef nam Harry Reijrink de microfoon over en was het tijd om de jubilarissen te eren. Daarbij twee per sonen die al 40(jaar lid zijn, Harry Reijrink en Franky van Boxtel. Vervolgens alle vrijwilligers die altijd de hand jes uit de mouwen steken en alle activiteiten tot een succes weten te maken, met in het bij zonder Jo Hozemans en Corry Schilders die altijd voor Roef klaar staan. De 2e dan Gedurende de afgelopen anderhalf jaar heeft Jan meer dan wekelijks geoefend op de diverse worpen en grepen en het instuderen van 2 verplichte kata vormen. Dit om zo tot de totaal- presentatie te komen die aan de eisen van de Judobond Nederland voldoet voor de 2e dan. Het examen bestaat uit een gedeelte Kata vorm en een gedeelte vrije technieken in worpen en controles. Het Kata gedeelte is opgebouwd uit een serie worpen en een serie controle technieken (gatame s). De worpen, zowel rechts als links uitgevoerd in beweging, elke vorm 3 verschillende technieken. Armworpen (te waza), heupworpen (goshi waza), beenworpen (ashi waza), offerworpen recht (ma sutemi) en als laatste de offerworpen De jubileumdag begon ‘s middags met een familie-vrienden toernooi waar 20 teams aan deel namen. De teams bestonden uit hand ballers van Roef, vrienden en familie van de handballers. De wedstrijden werden in een ontspannen en sportieve sfeer gespeeld. Na al dat intensieve sporten mochten al de deelnemers friet en snacks eten bij de frietkar. Vervolgens was het tijd voor de prijsuitreiking. Alle teams die in hun poule eerste waren geworden hadden een lekkere taart gewonnen, die meteen feestelijk als toetje werd genuttigd ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 JUNI 2015 PAGINA 7 J xüpéq! x

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7