's titled Toekomst voor de bijen ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Schoolhandbal-toernooi Roef 06 - 52 35 18 00 TILL WILDE HOTEL» BON Jubileum 2e Hands Markt bij Ons Ideaal Boxtel op 28 juni Poppentheater door Luuk Petersen in de Witte Lelie Hopelijk hebben ze op De Vonder nog een mooi plaatsje vrij voor deze kampioenbekers. uw kapster aan huis restaurantmedewerkers bediening De voorstelling is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 4 jaar tot 104 jaar. Bij het theater is een speeltuin. De entree bedraagt 5.00 p.p. Reserveren: telefoonnummer 06 30 98 56 79. Adres: theater “De Witte Lelie bij het Na- tuurtheater in Oisterwijk. - of bel: 013.5282301 Donderdagavond 18 juni was het weer een gezellige drukte op Het Roef- terrein. Er werd fanatiek gestreden om een mooie beker bij het jaarlijkse schoolhandbaltoemooi. Ontdek de bijenhal De educatieve bijenhal is herrezen uit een vervallen schuurtje. Beginnende imkers stal len daar hun kasten. Via een glazen wand kun je de bedrijvigheid van hun honingbijen bewonderen. Ook lees je in de hal meer over het nut van de honingbijen. Tevens heb je vanaf een breed raam een prachtig uitzicht op het akkertje van Natuurmonumenten vol met korenbloemen en klaprozen. Honing bijen kunnen daar de nectar halen die zij zo hard nodig hebben om honing te maken. Zoekertjes... voor vraag en aanbod! Op zondag 28 juni a.s. organiseert vogelver eniging Ons Ideaal opnieuw haar jaarlijkse grote 2e handsmarkt op het buitenterrein van Gemeenschapshuis de Rots aan de Nieu we Nieuwstraat 7 te Boxtel. Ruim tachtig kramen staan er opgesteld voor de even zoveel verkopers met hun tweede hands spulletjes welke zij een tweede leven willen geven. Van asbak tot zilveren kandelaar, van stoel tot huisraad, en van kleding tot speelgoed er is van alles te vinden. Alles tegen redelijke prijzen aangeboden, en natuurlijk mag er ook afgepingeld worden. De markt is open van 10.00 tot 16.00 uur. Entree is 1,50 per persoon, kinderen tot twaalf jaar hebben gratis toegang. Er is vertier voor jong en oud. Zo is er voor de kinderen een kraam waar men zich kan laten sminken, waar dieren figuren van bal lonnen worden gemaakt en waar men kan grabbelen in de ton, altijd prijs. De Rots zal bij mooi weer een buitenterras inrichten waar men terecht kan voor een kopje koffie een drankje of een andere ver snapering. Het zal ongetwijfeld weer een gezellige markt worden. Samenwerken De bijenhal is gerealiseerd dankzij een samen werking tussen bijenvereniging St. Ambrosius Oisterwijk en Natuurmonumenten. De bij envereniging had al langer de wens om via voorlichting het belang van de honingbij dui delijk te maken. Natuurmonumenten werkt mee aan het initiatief om honingbijen meer kans te geven. Na de pauze is er de voorstelling ”De tijd machine”. De Tijdmachine. Jan Klaassen gaat op reis door de tijd. Meneer de Kraai is verliefd en op wie? Op mevrouw de Kip! Niet te geloven! En dan is er een wedstrijd wie er het eerst een kusje krijgt. Een liefdesavontuur met een goed einde. OISTERWIJK - Het gaat slecht met alle bijen. Daarom hebben Natuur-monu- menten en de bijenvereniging St. Ambrosius Oisterwijk een educatieve bijenhal gerealiseerd. Zo willen ze de bijen beschermen. Door beginnende imkers de ruimte te geven hun bijenkasten te plaatsen, verlagen ze de drempel om als imker te beginnen. En in de bijenhal lichten ze bezoekers voor over het nut van de honingbij. Zaterdag 4 juli is iedereen vanaf 12:30 uur welkom om de bijenhal te bewonderen. Het gif in de landbouw en de eentonige ber men en weilanden zonder bloemen en kruiden zorgen ervoor dat er steeds minder bijen zijn. Voor de natuur is dit een ramp. Alle soorten bijen zijn namelijk voedselleveranciers onder de dieren: ze bevruchten de bloemen terwijl ze op zoek zijn naar nectar. Hierdoor gaan er vruchten aan struiken en bomen groeien. Voedsel waar andere dieren weer van leven. Op woensdag 1 juli speelt Luuk Petersen van Luuks Poppentheater twee voorstellingen van Jan Klaassen: „De verjaardag van Jan Klaassen" en „De tijdmachine”. De voorstelling begint om 15.00 uur. De verjaardag van Jan Klaassen: Jan Klaassen gaat samen met zijn vriend Clown Jippy alles klaarmaken voor het feest. Jippy is uitgeno digd, maar mevrouw de Heks natuurlijk niet! En toch... Praktische informatie Tijdens de open dag kun je een kijkje nemen in de bijenhal en op het akkertje. Er zijn allerlei honingproducten te proeven of ontdek onder de microscoop hoe een honingbij er van dichtbij uitziet. Het adres is de Winkel- weg, een zijstraat van De Logt. Dit is een onverhard pad. Draag dichte wandelschoenen en draag kleding die passen bij het weer. De open dag is voor een gedeelte buiten. Er is geen toilet aanwezig. De open dag duurt van 12:30 tot 15:30 uur. Entree is gratis. Wilt u misschien ook nog een kraam huren op deze gezellige druk bezochte markt, er zijn nog enkele kramen beschikbaar. Maar wees er wel snel bij vol is vol. Bel voor meer informatie met telefoonnum mer 0499-395181 of kijk op www.onsideaalboxtel.nl Vooraf aan dit toernooi, was er al tijdens de gymlessen op school aandacht aan deze leuke sport gegeven. Dus de kinderen konden al aardig uit de voeten met de soms lastige spel regels. Er deden 44 kinderen mee die verdeeld waren over twee poules. De kinderen van groep 3-4- 5 streden onderling tegen elkaar en de grotere jeugd van groep 6-7-8 liet zich ook van haar sportiefste kant zien. Ieder team werd begeleid door een ervaren handballer en ook de scheidsrechters werden geleverd door Handbalvereniging Roef. Zonder enthousiaste vrijwilligers is het natuurlijk niet mogelijk om zo’n leuk evenement te organi seren. De bekers, uitgereikt door voorzitter Harry Reijrink, gingen uiteindelijk naar het gele team bij de onderbouw en het witte team bij de bovenbouwers. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 JUNI 2015 PAGINA 6 ■i Woonplaats Telefoon Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam ^Straat Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Vraagt: - 2 of meer avonden per week - Leeftijd van 17 jaar tot 21 jaar - Ervaring gewenst Scheibaan 11, Oisterwijk www.stillewilde.nl Interesse? - E-mail info@stillewilde.nl t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden MET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. TJ krijgt wat u vroeg. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Wie helpt mij aan zegeltjes van Jumbo voor de retro-gele trui? U maakt mij en mijn kleinzoons er erg blij mee (ik krijg er zelf niet zo snel 50 bij elkaar). Kloosterlaan 2a, Moergestel. Alvast hartelijk dank! www.stapdezomer.in Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten: elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 6