Gratis softijs je bij EPI Woensdagmiddag 1 juli is het gratis softijsjesmiddag bij café-cafetaria Epi aan de Oisterwijkseweg. Die middag kunnen kinderen tussen 14.00 en 16.30 uur gratis ’n softijsje komen halen i.v.m. het 15-jarig bestaan. Raad de nieuwe koning en win een mooie prijs _J si I Koningschieten Gilde St. Joris 2015 Naam deelnemer Adres Telefoonnummer Denkt dat koning wordt De volgende gildebroeders hebben zich aan gemeld als kandidaat voor het koningschap van gilde St. Joris: 1. Peter Moorman, 2. Henri Hendrikx, 3. Jos van den Heuvel, 4. Jan Rijnen, 5. Geert Claassen, 6. Ton van Doormaal, 7. Wil Moorman, 8. Ad Moorman, 9. Bas van Zon, 10. Sjef op ’t Hoog, 11. Theo Moorman, 12. Rini op ’t Hoog, 13. Frank Kouwenberg, 14. de grote onbekende waarvan pas op maan dagmiddag onder de boom bekend wordt dat hij meestrijdt. Dit jaar wordt het feit herdacht dat het 15 jaar geleden is dat Epi en Suzanne Denissen het cafetaria overnamen op de Oisterwijkseweg. Sindsdien is het interieur regelmatig aangepast en opgefrist, en ook nu is dat weer het geval. De burgemeester en de pastor zullen de eer krijgen om ieder 3 keer op de vogel te schieten, echter zij zullen geen koning kunnen worden. Daarna zal de huidige koning Peter Moorman ook nog 3 keer mogen schieten waar na nog een keer de boom van 12,5 meter hoog omlaag worden gehaald om de vogel nog vaster te zet ten, en zal het werkelijke koningschieten begin nen. De gildebroeders die mee willen doen aan het koningschieten moeten minimaal 3 jaar lid zijn van het gilde. Er wordt geschoten op een houten vogel die door de oude koning is gemaakt, welke op een schutsboom van 12,5 meter hoog staat. Elke schutter mag zo vaak mogelijk schieten als hij wil. Hieronder zijn 13 mogelijke kandidaten die zich even voorstellen waaruit u uw keuze kunt maken of als u denkt die onbekende te weten, als u de naam en het bijbehorende nr. invult op papier en dit inlevert bij een van de onder staande adressen maakt u kans om uitgeloot te worden voor een schietclinic op het schiet- terrein van St. Joris voor max. 10 personen. Mailen mag natuurlijk ook naar info@gildestjorismoergestel.nl Hoofdman Tijn van Korven, Oirschotseweg 20; Deken Schrijver Hans Willems, De Looij- akker 22 of Schietcommissie Wil Moorman, Industrieweg 9, Moergestel Wie jarig is trakteert! Ook de 15-jarige samenwerking met Aviko is nu duidelijk zichtbaar en biedt het afhaalge- deelte een warme uitstraling. Verder heeft het buitenterras op de binnenplaats wat vernieu wingen ondergaan. inzetbaar zijn en ook onderling ’n sterke band hebben opgebouwd. Kortom: ’n zaak om terecht trots op te zijn! Op maandag 6 juli is het weer 4 jaar geleden dat Peter Moorman zich tot koning van gilde St. Joris schoot en daarom zal er op kermismaandag 6 juli het traditionele koningschieten plaats vinden op de gildeweide tegenover Gildehuis partyboerderij “’t Draaiboompje” Hieraan voorafgaande zal het gilde de huidige koning Peter Moorman thuis ophalen,waarna er naar de kerk wordt gegaan samen met de twee andere gilden uit het dorp, St. Catharina en St. Sebastiaan en Barbara. Na de heilige mis zal er nog even een bezoek worden gebracht aan de lokale horeca, waarna men in een optocht naar het schietterrein optrekt om daar rond de klok van 12.15 uur aan te komen. De gilden zullen daar 3 keer rond de boom trekken om de boom te ’vrijen’. Daarna zal er door de drie hoofdlieden van de gilden de vogel op de boom geplaatst worden. Maar voordat het zover is willen we de inwo ners van Moergestel en omstreken de kans geven om een gok te doen wie er dit jaar de titel van Koning van gilde St. Joris” zal worden. Al met al gaan Epi en Suzanne er trots op dat ze samen met hun medewerkers in al die jaren wat moois hebben weggezet. Niet alleen de klanten hebben daar baat bij, maar zeker ook de 20 jeugdige personeelsleden die flexibel 11 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 JUNI 2015 PAGINA 5 kinderen. If koning', ambitie om nog een keer koning te worden. Tipt Ton van Doormaal als tweede kanshebber. Esther, 2 kinderen. Functie in het gilde ‘schutter’. sche en agrarische sector. Tipt Peter Moorman als een goede kandidaat om weer Functie in het gilde ‘schutter’. Werkt als vrachtwagenchauf feur. Tipt Ton van Doormaal als goede koning als hijzelf het niet wordt. Nr. 13 Frank Kouwenberg lid sinds 1980. Nr. 7 Wil Moorman lid sinds 2007. Leeftijd 56 jaar, ongehuwd Bij het gilde de functie van ‘vaandrig’ en lid schietcommis- sie. Werkzaam als monteur in de technische dienst bij een hijskraan- en transportbedrijf. Als hijzelf ‘t niet wordt tipt hij Peter Moorman als goede kandidaat. Nr. 14 En dan die onbekende die zich op de dag zelf nog kandidaat stelt om mee te schieten op de houten vogel. en ‘schutter’. Werkzaam als ondernemer in de interieurbouw en heeft de ambitie om koning te worden. Denkt dat Ton van Doormaal ook een goede kans maakt als koning te worden als hijzelf hij zelf het niet wordt. het niet wordt. en ‘schutter'. Werkzaam als bedrijf. chauffeur in de cultuurtechni- Ziet zichzelf graag koning wor den, en gunt iedere andere kandidaat ook de kans om koning te worden als hij het zelf niet wordt. en ‘manusje van alles’. Ziet naast zichzelf, Ton van Doormaal ook wel als een goede kandidaat om koning te maakt om’koning te worden, worden. Er zijn uiteraard ook andere ijssoorten verkrijgbaar, maar alleen het softijsje is die middag gratis! Henriëtte, 2 kinderen. Gewoon gildelid en uitbater van het Gildehuis "t Draaiboompje" en heeft de ambitie om koning te worden Tipt als goede tegenkandidaat Sjef op 't Hoog. Nr. 6 Ton van Doormaal lid sinds 1997. Leeftijd 54 jaar, getrouwd met Wilma, 3 kinderen. Functie in het gilde ‘Opper- Deken’. Werkzaam als zelf standig aannemer van alle voorkomende bouwwerken. Tipt zich zelf als een goede kandidaat om koning te wor den. Werkzaam als constructie- bankwerker. Denk naast zichzelf dat ook Peter Moorman een grote kans maakt om opnieuw koning te worden, Nr. 8 Ad Moorman lid sinds 2011. Nr. 11 Theo Moorman lid sinds 2008. Leeftijd 51 jaar, ongehuwd. Functie bij het gilde ‘schutter’. Nr. 2 Henri Hendrikx Nr. 3 Jos van den Heuvel Nr. 4 Jan Rijnen Nr. 5 Geert Claassen lid sinds 2005. lid sinds 1996. lid sinds 1980. lid sinds 2010. Leeftijd 51 jaar, getrouwd met Leeftijd 50 jaar, getrouwd met Leeftijd 48 jaar, getrouwd met Leeftijd 42 jaar, ongehuwd. Nr. 1 Peter Moorman lid sinds 2005. Leeftijd 49 jaar. Getrouwd met Mieke, 2 kinderen. Functie in het gilde ‘de huidige Als hobby rijdt hij graag paard, Werkt met veel plezier bij de - gemeente, fietst graag en werkt graag in de tuin. Tipt Ton van Doormaal als goede tegenkandidaat. Nr. 9 Bas van Zon Nr. 10 Sjef op‘t Hoog Nr. 11 Theo Moorman Nr. 12 Rini op‘t Hoog lid sinds 1997. lid sinds 2010. lid sinds 2008. lid sinds 2005. Leeftijd 54 jaar ongehuwd, 2 Leeftijd 38 jaar, getrouwd met Leeftijd 47 jaar, getrouwd met Leeftijd 51 jaar, ongehuwd. Leeftijd 50 jaar, getrouwd met Leeftijd 51 jaar, getrouwd met kinderen. Monique, 3 kinderen. Chantal, 3 kinderen. Functie bij het gilde 'schutter’. Erica, 2 kinderen. Marian, 3 kinderen. r Functie bij het gilde ‘schutter’. Functie in het gilde ‘vendelier’ Functie bij het gilde ‘tamboer' Eigenaar van een automobiel- Functie in het gilde ‘schutter’ Functie bij het gilde ‘tamboer’. En dan met het laatste schot Hij runt een varkenshouderij, waarbij de vogel van de boom Vindt dat naast hijzelf ook Sjef valt zichzelf tot koning van het op t Hoog een goede kans Gilde St. Joris mag noemen voor 4 jaar. Ans, 3 kinderen. Functie in het gilde ‘Deken’. fietst graag en werkt ook met veel plezier in zijn tuin. Tipt Ton van Doormaal als goede tegenkandidaat. LEUwnoi MiSTAEESOr I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 5