Team Blue Lightning haalt 1428,- op voor Make-A-Wish Nederland Theaters Oisterwijk Moergestel Garagesale Buurtvereniging Heivelden Lourdesreizen Vrijwilligers hard nodig voor anoniem hulpgesprek 33 e Wandelavondvierdaagse ook weer goed verlopen Autozegening bij de Joannesparochie in Oisterwijk O MOERGESTEL - Met hun deelname aan de Ramble Rally, een 5-daagse au- torally door Europa, haalden Roger van den Hanenberg en Nicole van Antwerpen als Team Blue Lightning het fantastische bedrag van 1428,- op voor Make-A- Wish Nederland. Door hun prestatie te koppelen aan Make-A-Wish Nederland helpen ze met hun donatie mee de allerliefste wens te vervullen van kinderen met een levensbedreigende ziekte! Over Make-A-Wish Nederland Ieder kind wil kind zijn. Ook kinderen met een levensbedreigende ziekte. Make-A-Wish Nederland, voorheen Doe Een Wens, bestaat al sinds 1989 en vervult ieder jaar ruim 500 Nee hoor, we waren het niet vergeten maar willen nu graag laten weten dat Maudy en Louis na 121/2 jaar door het leven gaan als ’koperen’ paar! VAN HARTE GEFELICITEERD! EVENEMENTEN IN TILIANDER De Zuivelfabriek - SEVEN Zaterdag 27 en zondag 28 juni 14.00 uur en 17.00 uur. Entree: 8,50 Over de routes hebben we vele positieve reac ties ontvangen. Men vindt de Avondvierdaagse in Moergestel bijzonder omdat wij elk jaar andere routes hebben en naast de 5 en 10 km ook de 15 km route hebben. Tegen de wande laars wil de organisatie zeggen denk er eens over na om volgend jaar in te schrijven voor de 10 of 15 km, het is namelijk veel rustiger lopen en de routes zijn veel mooier en voor de lopers voor de grote Nijmeegse en Apeldoomse vierdaagse is de 15 km een mooie training. Sn. Het was goed wandelweer, alleen op de vrijdag werd het spannend i.v.m. het naderende regen en onweer. Het was moeilijk te bepalen hoe erg het in Moergestel zou worden. Op het eind viel het wel mee, de meeste wandelaars zijn droog binnen gekomen, maar moesten schuilen op het plein. Dit was jammer want daardoor bleven de mensen niet op het plein en konden we er geen gezellige avond van maken. We zullen maar zo denken volgend jaar beter. Dit jaar waren er 389 betalende wandelaars, die voor een medaille gingen, dat waren er 22 minder dan in 2014 dit is voor Moergestel een flink aantal, deze aantallen zijn als volgt over de afstanden te verdelen: 293 voor de 5 km. 72 voor de 10 km. en 24 voor de 15 km. We zijn blij dat het aantal 10 km. weer gestegen is. De organisatie is met deze aantallen heel blij, hieruit blijkt al 33 jaar dat een wandel- avondvierdaagse in Moergestel niet weg te denken valt. Correctie: zondag 28 juni 2015 organiseert Buurtvereniging Heivelden wederom een gara gesale. Vanuit de Ruymheuvel, Scheerman, het Vooskebos, Regenbeemdeke en Griete Veldeke verkopen buurtbewoners hun twee dehands spulletjes vanuit hun oprit/garage. De sale begint om 10.00 uur en is rond 14.00 uur afgelopen. Ruim 30 deelnemers zijn te herkennen aan ballonnen. Heb je zelf nog bruikbare spullen op zolder staan die je wilt verkopen? Dat kan! Stuur even een mailtje naar info@buurtvereniging heivelden.nl. Deelname voor niet-leden kost 5,-. Entree voor bezoekers is gratis! liefste wensen van kinderen en jongeren tussen 3 en 18 jaar met een levensbedreigende ziekte. Kinderen voor wie het leven voor een groot deel bestaat uit angst, zorgen en ziekenhuis behandelingen. Make-A-Wish Nederland haalt deze kinderen uit de zorgen en laat ze door het vervullen van hun liefste wens weer kind zijn in plaats van patiënt. Dit geeft deze kin deren maar ook het hele gezin kracht en hoop voor de toekomst. Op 28 juni 2015 na de H. Mis van 10.30 uur wordt er weer een autozegening gehouden op het voorplein van de kerk, aan de Lind in Oisterwijk Over uw auto en de inzittenden wordt met een kort gebed bescherming en zegen gevraagd. Niet alleen auto’s maar ook motoren, brom fietsen, fietsen en scootmobielen zijn van harte welkom. gerswerk willen doen waarbij ze in een per soonlijk contact iets betekenen voor een ander. In de campagne staan vier vrijwilligers van Sensoor centraal met hun persoonlijke reden een luisterend oor te zijn. Ook wil Sensoor aandacht vragen voor het belang van écht luis teren, een openhartig gesprek met bekenden en onbekenden. Sensoor ziet als ideaal een maatschappij waarin mensen met respect en aandacht met elkaar omgaan, waarin mensen zelfredzaam zijn en wanneer nodig steun vin den in het eigen netwerk. Geïnteresseerden kunnen kijken op www.sensoor.nl/vrijwilli- gerswerk. Sensoor Sensoor biedt dag en nacht een luis terend oor via telefoon, e-mail en alle dagen via de chat. Met dank aan zo’n 900 vrijwilligers vanuit 26 locaties verspreid door Nederland. In 2014 zijn 250.000 gesprekken gevoerd. Nieuwe vrijwilligers krijgen een gedegen basis training, goede begeleiding en een mentorpe- riode voor zij zelfstandig aan de slag gaan. Sensoor voert deze dienst namens vrijwel alle Nederlandse gemeenten uit. Daarnaast ont vangt zij giften van particulieren, fondsen en kerken. Reizen met Meerwaarde Lourdes - waar de hemel de aarde raakt Een reis naar Lourdes! Een bedevaart en tevens ook vakantie! Ziet U er tegen op om alles te regelen voor zo’n reis.ga dan met ons mee. De Lourdesgroep Bisdom ‘s Hertogenbosch organiseert in samenwerking met de Stichting Organisatie Limburgse Bedevaarten weer een trein- en vliegreis naar Lourdes. Natuurlijk is het een bedevaart, maar er is vol doende tijd voor ontspanning. En even genieten op een terras met een kopje koffie hoort er ook bij. De treinreis is van 31 augustus t/m 7 september 2015. Vertrek vanuit Maastricht. We gaan met een touringcar vanuit Den Bosch naar Maastricht. Met de trein- en vliegreis kunnen ook mensen mee die hulp nodig hebben bij het dragen van de koffers en het duwen van een rolstoel in Lourdes. U krijgt veel hulp en aandacht van de vrijwil ligers- van de Lourdesgroep. De pelgrims die met het vliegtuig gaan kunnen in Lourdes in hetzelfde hotel logeren als de bus- en treinreizigers. Het vliegtuig vertrekt vanaf vliegveld Eindhoven. Onze reizen zijn inclusief: volpension, reis- en annuleringsverzekering, pelgrimsboekje, insigne en hulp van de mede werkers van de Lourdesgroep. Wilt U mee naar Lourdes? Neem dan contact op met: Joke Hoekman, tel. 06-42347729. In een tijd waarin het sociale netwerk steeds belangrijker wordt, kunnen of durven veel mensen hun verhaal niet in de eigen omgeving kwijt. Vrijwilligers van Sensoor bieden al meer dan 55 jaar een luisterend oor, dag en nacht, per telefoon, chat of e-mail. Om de stijgende vraag naar dit anonieme mens-tot- mens contact het hoofd te bieden, is Sensoor de campagne ‘Dus ik luister’ gestart om nieuwe vrijwilligers te werven. Marije, goed getramd en begeleid door beroeps krachten van Sensoor, luistert al meer dan drie jaar naar heel verschillende verhalen. Over eenzaamheid bijvoorbeeld, “Mensen vin den het fijn een stem te horen, ze hebben soms dagenlang niemand gesproken. Ze bellen Sensoor want ze schamen zich, in deze tijd vol sociale netwerken, voor hun eenzaamheid. Door naar hen te luisteren worden zij gezien in hun bestaan.” Schaamte speelt ook een rol bij andere gespreksonderwerpen zoals psychi sche problemen, seksueel misbruik en zelfbe schadiging. “Sommige mensen hebben pro fessionele hulp nodig maar durven dit niet te vragen. Bellen met Sensoor is dan een eerste stap, juist omdat het anoniem is” vertelt Marije. "Ik bied geruststelling en aanmoediging. Help hen op een andere manier naar zichzelf te kij ken.” Eens per maand is Marije ‘s nachts aan de telefoon te vinden, in gesprek met mensen die de slaap niet kunnen vatten. "Al die voor deuren waarachter ik een kijkje mag nemen, dat doet iets met mij. Wat ik leer is om het positieve te zoeken, zelfs in de donkerste ver halen.” Met de campagne ‘Dus ik luister’ zoekt Sensoor mensen die net als Marije vrijwilli- Make-A-Wish Nederland kan dit allemaal rea liseren dankzij de inzet van ruim 400 vrijwil ligers. Giften en fondsenwervende acties (geld, maar ook in natura) van bedrijven, clubs, scho len en (sport/verenigingen zijn samen met de structurele steun van donateurs en sponsoren noodzakelijk. Make-A-Wish Nederland ont vangt geen overheidsbijdrage. De evaluatie vergadering is goed verlopen. We hebben weer een aantal aan dachtspunten ontvangen en deze zijn besproken en een aantal nemen we ter harte. Terugkijkend op de wandelavondvierdaagse van 2015 mogen we ook dit jaar weer zeggen dat deze geslaagd genoemd mag worden. Om elk jaar deze wandelavonden tot een succes te brengen is er veel hulp nodig, en die hebben we weer opnieuw gekregen van een aantal vrij willigers, sommige vrijwilligers ook al voor de 33e keer, zoals posten, brigadiers, inschrij vers, of andere functies. Zonder uw hulp is dit grote sportevenement met Moergestelse mensen niet te organiseren. De organisatie is hen daarom weer zeer erkentelijk en hoopt ook in 2016 weer op hun hulp te kunnen reke nen. Wij zijn alle hulpverleners erg dankbaar, dus heel hartelijk dank hiervoor. Huize Nieu wenhof voor de opslag van de materialen, de mensen van de E.H.B.O., directie van De Vonder voor het gebruik van de speelplaats, de mensen van MTV en Moergestel Nieuws voor de beelden en de mooie foto’s, de Har monie, die altijd weer klaar staat om de wan delaars op te halen, de gemeente voor de ver gunning e.d., de politie, ook alle mensen die we vergeten zijn, maar ook voor hun hulp in welke vorm dan ook is de Stichting zeer dank baar. Verder zijn we natuurlijk alle sponsors zeer dankbaar, want zonder uw hulp is dit eve nement moeilijk te organiseren. De wandelavondvierdaagse voor 2016 is ge pland van dinsdag 31 mei t/m vrijdag 3 juni. Wij willen de scholen en de verenigingen vra gen met deze data rekening te houden en geen activiteiten te organiseren. Wij wensen ieder een prettige vakantie en een fijne zomer. De Organisatie van de Wandelavondvierdaagse 1 1 J ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 JUNI 2015 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3