Kverkooyen Derde editie Tough Ten Miles - Farmers Fun in Oisterwijk Voetbalkamp Audacia E-pupillen Kringloop Bedrijf Oisterwijk isolerende beglazing schilder- en behangwerk PAGINA 7 Voor al uw: Moergestel-Nieuws voor sport en recreatie... altijd op de hoogte! Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon (013) 513 3357 Wist U, Dat Kringloop Bedrijf Oisterwijk aan de Veldweg een milieustraat exploiteert waar tijdens de openingstijden particulieren hun grof huishoudelijke afval tegen betaling van 18,- per m3 kunnen aanbieden. Dat glas, papier en metaal gratis is. Wist U, Dat Kringloop Bedrijf Oisterwijk door het scheiden van het aangeboden afval een recycel percentage van 80% behaald. Wist U, Dat Kringloop Bedrijf Oisterwijk door al deze diensten 10 personen een betaalde baan kan bieden. Openingstijden Milieustraat Woensdag en vrijdag van 13.30 tot 16.30 uur Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en zal het de Tough Runners niet eenvoudig worden gemaakt. Wist U, Dat Kringloop Bedrijf Oisterwijk zorg draagt voor het ophalen van papier en textiel in Oisterwijk, Heukelom en Moergestel. Wist U, Dat Kringloop Bedrijf Oisterwijk gevestigd is aan de VELDWEG 8 te OISTERWIJK. Wist U, Dat Kringloop Bedrijf Oisterwijk een winkel exploiteert met als slogan EERSTE KEUS IN TWEEDEHANDS SPULLEN. Schildersbedrijf Inlooppunt Behalve ontmoeting en sociaal contact met een kopje koffie of thee worden hier wekelijks op bepaalde tijden maaltijden (brunches en warme maaltijden) geserveerd en worden er ontspannende en creatieve activiteiten aan geboden. Ook breien en sjoelen behoort tot de mogelijkheden. De gastvrouwen bieden een luisterend oor en zorgen voor een prettige, ontspannen sfeer. Mensen die een maaltijd of een lunch willen gebruiken, kunnen zich hier vooraf voor opgeven. Vrijwilligers zorgen ervoor dat iedereen aan een mooi gedekte tafel kan genieten van een heerlijke maaltijd. Samen eten brengt gezelligheid en helpt om eenzaam heid te voorkomen. door enthousiaste en ervaren vrijwilligers die het de gasten graag naar hun zin willen maken. Omdat we in 2015 plannen hebben om meer activiteiten aan te gaan bieden zijn nieuwe gastvrouwen en gastheren van harte welkom. Op dit moment hebben we dringend behoefte aan 2 gastvrouwen voor het Inlooppunt, die de brunch kunnen verzorgen op de derde zon dag van de maand. Voor het Inlooppunt zijn we tevens op zoek naar een coördinator, iemand die goed kan organiseren en samenwerken. Het is een leuke en uitdagende functie! Hiervoor kunt u contact opnemen met mw. L. Heijmans e-mail l.heymans@home.nl Deelnemers en inschrijven De Farmers Fun is een sportieve uitdaging voor iedereen. Vanaf 14 jaar loop je mee op het parcours van 5 Miles of ga je voor de vol ledige run van 10 Miles. De KIDS in de leeftijd 4 tot en met 13 jaar worden uitgedaagd op een eigen parcours met eigen afstanden. Inschrijven kan via de website www.toughten- miles.nl waar je ook alle informatie vindt over starttijden en het gezellige programma van de Tough Ten Miles. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 JUNI 2015 Zaterdag 27 juni vindt de derde editie van dit spectaculaire mud obstacle evenement plaats op Streekpark Klein Oisterwijk. Obstacle running Nederland heeft in 2012 voor het eerst kennis gemaakt met de enorm populaire mud obsta cle running evenementen. Dit zijn sportieve evenementen waarbij hardlopen gecombineerd wordt met obstakels om de fysieke en mentale gesteldheid op de proef te stellen. Sinds 2013 is ook Oisterwijk de trotse bezitter van zo’n mud obstacle run, namelijk de Tough Ten Miles - Farmers Fun. Met Pinksteren was het weer zover: het E-kamp van Audacia. Op zaterdagmiddag verzamelden circa dertig jonge voetballers bij Audacia om met de fiets naar ‘De Bolster’ in Diessen te gaan. 3e keer Farmers Fun in Oisterwijk De Farmers Fun op Streekpark Klein Oister wijk gaat op zaterdag 27 juni haar derde editie tegemoet. Inmiddels is de Farmers Fun een begrip in Oisterwijk en haar bosrijke omgeving geworden en mag de organisatie rekenen op groot materieel en fantastische creativiteit van de loonwerkers, partners en natuurlijk van de gewaardeerde naamgevers van de run; de boe ren. De veelzijdigheid van het parcours wordt weer optimaal gebruikt om de deelnemers uit te dagen op een groot aantal hindernissen. Hier voor worden alle mogelijkheden aangewend Het Inlooppunt is opgericht in 1997 met als doel het creëren en in stand houden van een laagdrempelig ontmoetingscentrum voor mensen van alle leeftijden, culturen en gezindten. Dit doet de stichting door het openstellen van een ontmoetingscentrum en het organiseren van sociale en creatieve activiteiten. Hiervoor worden vrijwilligers aangetrokken die als gast heren en gastvrouwen optreden. De activiteiten vinden plaats in twee panden aan de Kerkstraat die onderling met elkaar verbonden zijn. Naast het Inlooppunt op nummer 48 is sinds 2012 op nummer 48a het Gerard Horvers Huis gevestigd. Nu iedereen meer voor zichzelf moet gaan zorgen en mensen langer thuis blijven wonen en er minder dagbesteding is, worden het Inlooppunt en het Gerard Horvers Huis als ontmoetingsplekken nog belangrijker. Ook voor de mantelzorgers is het fijn als zij even ontlast kunnen worden. doelpunten. De middag zat vol waterplezier. Diverse spellen werden met veel plezier gespeeld, maar nadat het een beetje uit de hand liep en de bakken meel en flessen water door de lucht vlogen, werd uiteindelijk besloten om de jongens verder te vermaken met een klimpartij in de bossen en - hoe kan het ook anders - een potje voetbal. Dit zorgde voor enorm veel honger. Na een lekkere, ‘gezonde’ maaltijd, sloegen we aan het wandelen. Al zin gend gingen de jongens het dorp in voor een lekker ijsje en kwamen moe, tevreden en nog altijd zingend terug. De jongens nestelden zich rondom het kampvuur, waar grappige moppen en spannende verhalen verteld wer den. Uiteraard werd de avond weer afgesloten met het douanespel. En ook nu werd dit meer dere malen herhaald. Na een broodje worst en een paar lekkere frikadellen doken de jon gens vervolgens hun bedje in en konden we terugkijken op een geslaagde tweede dag! Gerard Horvers Huis Het Gerard Horvers Huis is een huiskamer project voor kwetsbare ouderen zonder indi catie. Het heeft als doel het creëren van een veilige plek waar sociale contacten bevorderd worden om mensen uit hun isolement te halen. Na aanmelding volgt een gesprek om te kijken wat de wensen en mogelijkheden zijn. Daarna worden de bezoeken gepland. Overige activiteiten Het Inlooppunt en het Gerard Horvers Huis bieden daarnaast ook onderdak aan andere organisaties en groepen. Zo houdt de wijk verpleegster iedere eerste dinsdag van de maand spreekuur in het Gerard Horvers Huis voor alle inwoners van Oisterwijk. Enkele malen per maand treffen buitenlandse vrouwen elkaar op de zondagmiddagen in het Inloop punt en een groep jongeren van Amarant komt hier maandelijks samen om gezellig te koken en te eten. Incidenteel worden er vergaderingen en bijeenkomsten georganiseerd in een van de beschikbare ruimten. Mocht u belangstelling hebben voor een van de activiteiten dan kunt u telefonisch contact opnemen met het secretariaat, telefoon 52 86 449. Meer informatie kunt u vinden op: www.inlooppuntoisterwijk.nl en www.gerardhorvershuis.nl Toeschouwers De Farmers Fun is ook voor toeschouwers een leuk spektakel. Te gekke obstakels zijn gebouwd op het eventterrein of op korte loop afstand, zodat je kunt genieten van de geleverde strijd en het getoonde spektakel. Natuurlijk is er volop gelegenheid om lekker te eten en te drinken en zijn er op het evenemententerrein voor iedereen leuke activiteiten te doen, uiter aard onder het genot van lekkere muziek. Na een drankje en een snoepje bij aankomst, konden de kinderen een plaatsje gaan uitzoe ken in de slaapruimte. De meegereisde bege leiding ging zich ondertussen opmaken voor het eerste onderdeel van dit weekend, het ruil- spel. Met een tennisbal gingen de jongens op pad om vervolgens terug te komen met de gekste dingen. Een paar schoenen, een brood rooster, een teddybeer, een puzzel en een vaas, je kunt het zo gek niet bedenken. Na het eten was het tijd voor de jaarlijkse ‘ont groening’. De jongens waren behoorlijk ner veus, maar wisten zich goed staande te houden. En de tweedejaars E-pupillen hadden uiteraard weer de grootste lol. Daarna konden de kin deren zich opmaken voor het jaarlijks terug kerend avondspektakel: Kopspijkers. Willy Tekath testte de jongens op hun voetbalkennis en deze deden vervolgens hun best de spijker goed te raken zodat deze de boomstam in werd geslagen. Ze hadden ook de opdracht gekregen om een toneelstukje voor te bereiden en dit werd tijdens dit spel getoond. Van de reclame van ‘Pietertje’ tot de ‘Ron Jans-dans’, alles kwam voorbij. Willy wist er ook dit jaar weer een geweldige avond van te maken. Nog even genieten van een broodje hamburger en als klap op de vuurpijl uiteraard het douanespel. De jongens vermaakten zich prima en gingen uiteindelijk tevreden naar bed. Vrijwilligers De activiteiten en projecten worden uitgevoerd De volgende dag konden de jongens zich, na een heerlijk ontbijtje, opmaken voor een leuk voetbaltoernooi. Gezellige onderlinge partijtjes zorgden voor veel plezier en mooie acties en Op de laatste dag kwam het ochtendontbijt zichtbaar te vroeg. Met kleine oogjes werd het ontbijt genuttigd, waarna ze aan de slag konden om hun luchtbedjes leeg te laten lopen, hun spulletjes te verzamelen en hun tassen in te pakken. Om 12.00 uur kwamen we weer terug bij Audacia aan, waar de ouders al stonden te wachten om hun kinderen te verwelkomen! Dankzij het lekkere weer, het leuke, gevarieerde programma, de geweldige begeleiding en uiter aard een fijne groep kinderen, was het een geslaagd E-kamp. Nu al weer zin in volgend jaar! 1 Stichting Inlooppunt Oisterwijk ■■■■■MMS

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7