JOHN'S Filmplein Oisterwijk Geslaagd! 4T Garagesale Buurtvereniging Heivelden De herinnering blijft Maak Oisterwijk, Moergestel en Heukelom nóg muzikaler Foto expositie Portfoliogroep 6 zaterdag 20 en zondag 21 juni in Galerie de Verdieping Jan Jans Dansen in den Boogaard Jeugdfilm Dik Trom in Tiliander City Filmhuis I MOERGESTEL Voor alle informatie en reserveren voor voorstellingen en optredens in Tiliander en Den Boogaard kunt u kijken op www.tiliander.com of bellen naar 521 7220. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Nu is de tijd rijp voor de eerste expositie. Iedere fotograaf heeft vanuit een eigen the- De gekozen thema’s zijn: •de voorstelling: Hans Harink geeft hier de mens in al zijn verbeeldingskracht weer, •verbazend water: Ed van Houtum is gefas cineerd geraakt door het gedrag van water. •(g)een mens op straat: Hans Kist fotografeert de mens in zijn natuurlijke gedrag op straat. licht is overal: Jan Stads geeft licht de ruimte om bepalend te zijn. Zaterdag 20 juni van 13.00 -17.00 uur en zondag 21 juni van 11.00 -17.00 uur. Toegang gratis! Deze zomer wordt voor de vijfde keer het succesvolle evenement “Film plein Oisterwijk” georganiseerd. Het is zover! Trek de dansschoenen maar aan, want het is dansen voor de 50+ers onder ons. Bij het dansen wordt het gevarieerde muziek aanbod verzorgd door een lokale DJ. De entree bedraagt 2,50 per persoon en in deze prijs is een kopje koffie of thee inbegrepen. Op zaterdag 20 juni begint de avond om 20:00 uur. Kaartverkoop aan de deur. ...als herstoffering perfect moet zijn! www.johnsstoffering.nl Aan het Kempenhorst College te Oirschot slaagden: VMBO BBL techniek breed Koen van Gils en Max Ligtvoet. VMBO BBL zorg en welzijn breed Maud Beerens. VMBO KBL techniek breed Ties van Gestel, Matthijs van Schijndel en Thom Weijtmans. VMBO GTL Sanne van den Heuvel, Pleun Op ’t Hoog en Mees van de Wouw. Op woensdag 17 juni sluiten we het filmseizoen van Tiliander City Filmhuis af met de jeugdfilm ‘Dik Trom’ (2010). De film is gebaseerd op de in 1907 ver schenen kinderboeken van C. Joh. Kie viet. Dik Trom is een vrolijke, eerlijke, beetje gezette jongen. Samen met zijn ouders woont hij in het knusse Dikkedam, waar iedereen net zo dik en uitbundig is als hij. Dan verhuist Dik met zijn ouders naar Dunhoven, waar niemand zo dik is als Dik. Het mooiste meisje van Dunhoven is Lieve, zo vindt Dik, maar Dik is niet de enige die zijn oog heeft laten vallen op de mooie Lieve. Ook Viktor, de brutale zoon van sportschoolhouder Dolf, dingt naar haar hand. De strijd tussen de twee kemphanen zal beslecht worden tijdens de lokale zomer wedstrijd. ‘Dik Trom’ draait in het Filmhuis op woensdag 17 juni in Tiliander. Aanvang: 13.30 uur. Inpakken en wegwezen Het thema voor de Jeugdvakantieweek 2015! De groepjes zijn intussen gemaakt en voorzien van leiding, de programma onderdelen zijn rond en uitgewerkt. Kortom; wij zijn er bijna klaar voor! Natuurlijk gaat dit niet lukken zonder de nodi ge helpende handjes.. Vooral spelleiding heb ben we heel hard nodig! Ook al kun je maar één ochtend of middag, wij zijn hartstikke blij met je hulp. Dus heb je in de week van 24 t/m 28 augustus nog ergens een gaatje en lijkt het je leuk om ruim 300 Moergestelse kinderen een onver getelijke week te bezorgen? Meld je dan nu aan via www.jvwmoergestel.nl! Ook ÉHBO’ers, brigadiers, sjouwers en ranja-schenkers zijn van harte welkom om met ons mee op reis te gaan. Als dank voor je hulp is er vrijdagavond een gezellig feestje. Zondag 26 juni 2015 organiseert Buurtvereni ging Heivelden wederom een garagesale. De straten rondom de Ruymheuvel veranderen in een gezellige snuffelmarkt. Van 10.00 uur tot 14.00 uur verkopen buurtbewoners hun tweedehands spulletjes vanuit hun oprit/garage. Heb je zelf nog bruikbare spullen op zolder staan die je wilt verkopen? Dat kan! Ken je iemand in de wijk dan mag je gebruik maken van zijn/haar oprit, tuin of garage. Stuur even een mailtje naar info@buurtvereniginghei velden.nl. Deelname niet-leden kost 5,-. Entree is gratis, dus komt gerust een kijkje nemen. Met ruim 30 deelnemers, te herkennen aan ballonnen, zit er vast wel iets leuks voor je tussen! Op de woensdagavonden in augustus worden de films Chef, Skyfall, Gooische vrouwen 2 en de Oisterwijkse verzetsfilm Schaduwspel in de openluchtbioscoop op het Lindeplein vertoond. De filmavonden zijn gratis toegankelijk en alle films zijn geschikt voor kijkers van 12 jaar en ouder. De films beginnen omstreeks 20.45 uur, wanneer het donker wordt. Bezoe kers kunnen plaatsnemen op de terrassen maar ook met een eigen stoeltje of dekentje op het plein gaan zitten. Filmplein Oisterwijk zal openen op 5 augustus met de smakelijke feelgood film Chef. Op de website www.filmplein.inoisterwijk.nl staat een korte omschrijving van de films. Filmplein Oisterwijk wordt georganiseerd door Stichting Promotie Evenementen Linde plein. Een uitspraak is: “Je bent pas echt dood als je naam niet meer wordt genoemd”. Dat wil gemengde zangvereniging Crescendo voorkomen voor haar overleden leden. Daarom zal het koor zingen in de heilige Mis van zondag 21 juni aanstaande om 11.00 uur in de St. Janskerk in Moergestel. Zoals u van dit koor kunt verwachten, staan er weer diverse mooie liederen op het pro gramma. U bent van harte welkom. makeuze toegewerkt naar een presentatie van dit thema. Zij willen de kijker meenemen en laten zien hoe hun thema vorm heeft gekregen, welke experimenten hebben bijgedragen tot de uiteindelijke keuzes voor de expositie en hoe men tot deze keuzes is gekomen. Misschien ook wel welke ultieme foto het thema het best samenvat of welke in de ogen van de fotograaf gewoon de beste foto’s zijn. Kortom, mooi om naar te kijken en leerzaam. In het orkest, met zijn secretariaat in Oister wijk, musiceert een aantal mannen en vrouwen uit Oisterwijk. Het orkestbestuur zou graag zien dat ook Moergestelnaren (m/v) deel uit maken van de bezetting. Om hier, maar natuur lijk ook elders, op niveau te kunnen blijven presteren is seniorenorkest “De Meierij” op zoek naar muzikanten in Oisterwijk, Moerges tel en Heukelom voor uitbreiding van de hui dige sterkte. Dit omdat het orkest is samen gesteld uit senioren (m/v) die voor hun plezier en op vrijwillige basis hun partij meespelen maar natuurlijk ook nogal eens verhinderd zijn omdat zij op vakantie gaan, fungeren als oppasopa of -oma of andere bezigheden hebben die voorrang krijgen op het optreden met het orkest. Daardoor wordt veelal in wisselende personele bezetting en instrumentarium geconcerteerd. Het orkest wil altijd en overal over voldoende muzikanten en de nodige variatie aan muziek instrumenten kunnen beschikken. Dit om een harmonische bezetting te hebben bij optre dens. Daarom is Regionaal Seniorenorkest “De Meijerij” voormelde zoektocht gestart. Belangstellenden wordt gevraagd contact op te nemen met de heer Hein van Binsbergen in Oisterwijk (telefoon: 5285046). Om een indruk te krijgen van de omvang en capaciteiten van het orkest kan zijn website worden bezocht www.seniorenorkestdemeierij. Men kan ook vrijblijvend een repetitie van het orkest bijwonen. Er wordt elke dinsdag van 9.30 tot 11.30 gerepeteerd in het muziek- gebouw De Notenkraker in Helvoirt (Kastan- jelaan). Desgewenst kan men daar met het eigen muziekinstrument een partijtje meespe len om het goede gevoel op te doen. Regionaal Seniorenorkest “De Meierij” zoekt muzikanten Oisterwijk (met Moergestel en Heukelom) staat bekend als een van de muzikaalste gemeenten van Midden-Brabant. Jaarlijks, vooral in de zomermaanden, zijn er in deze dorpen meerdere muziekevenementen die van heinde en ver publiek trekken. In dit veelomvattend muzisch gebeuren speelt ook het Regionaal Seniorenorkest “De Meierij” een rol van betekenis met o.a. periodieke optre dens in de Tiliander en op de kiosk in Oister wijk en in Den Boogaard in Moergestel. Veel inwoners van de gemeente Oisterwijk hebben in de afgelopen jaren concerten van dit seni orenorkest bezocht. Het orkest dat her en der in de provincie optreedt wil vooral ook in Moergestel laten zien en horen wat het in zijn mars heeft. U ziet aan de naam ‘Portfoliogroep 6’ dat er meerdere portfoliogroepen actief zijn. Alhoewel de achtergronden verschillend kunnen zijn hebben de meeste portfoliogroepen één ding gemeen: de leden stimuleren elkaar om tot een hogere fototechnische en beeldende kwa liteit te komen. Zo ook Portfoliogroep 6. Voortgekomen uit Fotoclub Pix4Profs hebben 4 fotografen (Hans Harink, Ed van Houtum, Hans Kist en Jan Stads) afgelopen november deze portfoliogroep, in eerste instantie als test, opgestart. Jan Stads (www.pix4profs.nl) is de artistiek leider en, heel bijzonder, ook actief lid van de groep. Steekwoorden voor Portfoliogroep 6 zijn: de foto is de werkelijkheid, pakkende expressie, maximale techniek en eigen stijl. Het is de intentie van de groep het aantal fotografen verder te laten groeien. De fotoclub is daarvoor de ‘kraamkamer’. Iets meer over Seniorenorkest “De Meierij” Het orkest is 20 jaar geleden opgericht, heeft een bestuur (secretariaat in Oisterwijk) en telt momenteel een zestigtal leden die zijn gebon den aan statuten en reglement. Het orkest staat onder leiding van professioneel dirigent Jan Hermans. De leden, allen vaardig in het bespelen van een muziekinstrument dat in een blaasorkest thuishoort, zijn woonachtig in de regio Tilburg/Den Bosch. Oisterwijk doet qua aantal en prestatie goed mee. Hoewel “De Meierij” een amateurorkest is mag het toch een zekere professionaliteit toegedicht worden. Meerdere leden hebben jarenlang gemusiceerd in harmonieën, fanfares en kleine (feest)orkestjes. Maar ook minder virtuoze muzikanten hebben een belangrijke rol. Senio renorkest “De Meierij” treedt o.a. op in zorg en culturele centra in meerdere gemeenten. PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 JUNI 2015 MHMMM Ook voor projectstoffering 25 jaar ervaring t Oirschot, 15 juni 2015 Moergestel, 27 september 1927 Familie Jans Correspondentieadres: Familie Jans p/a Uitvaartverzorging Will Pellis De Hoefkens 13 5066 BX Moergestel Hij leefde in eenvoud en wist in eenvoud te sterven. Een goed mens met passie voor fietsen heeft ons verlaten. Voor meer Info... bel John Smits (013)513 2136 Mob. (06) 41 85 63 16 De Sonman 8a MOERGESTEL ERKEND meubel- en autostoffeerderij Moergestel Specialist in leder Van klassiek tot modern De uitvaart vindt plaats op vrijdag 19 juni om 11.00 uur in de Kapel van Park Stanislaus te Moergestel.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3