De kus van de kikker: wat ’n feest! Verbandposten van EHBO zijn er voor iedereen! X I f Oisterwijk Weekblad voor Moergestel Tekst en foto: Judith Fonken Kijk snel op de achterpagina Uw Gemeentem'euws op www.oisterwijk.nl WOENSDAG 17 JUNI 2015 40e JAARGANG Nr. 1808 gemeente Silhouette I lair Beauty Salon viert feest van 15 t/m 20 juni. dat erg goed! Na afloop konden de kinderen een Toeterdiploma behalen. Diverse instru menten konden ze uitproberen, er was gratis limonade met nog iets lekkers erbij, en zo werd het een écht Familiefeest rondom een echte musical! Complimenten waren er na afloop dan ook voor alle medewerkers, de St. Janszangertjes, voor de dirigenten Esmé (en hulp Sandra), Paul en Arthur, en ook voor Ilse en Danny die het allemaal hadden georganiseerd. Ze hebben de lat hoog gelegd, maar we kijken al met plezier uit naar volgend jaar! Gerrie is zelf al jaren lid, ruim 40 jaar maar liefst. En ook bij Gerrie thuis staat een EHBO koffer. Ze vindt het erg leuk en er wordt nog Gerrie van Gisbergen vertelt dat halverwege de jaren ’70 de vereniging de verbandposten in het leven heeft geroepen. Met de uitbrei ding van de woonwijken in Moergestel en hiermee samenhangend de komst van meer kinderen nam het aantal kleine verwondingen toe. Denk hierbij aan schaafwonden, kneu zingen, snijwondjes enzovoorts. De EHBO vereniging bedacht dat, als er in elke wijk minstens één verbandpost is, men sen sneller geholpen kunnen worden. Bij de verbandpost hangt een plaatje van de EHBO naast de deur. Het is voor iedereen herkenbaar. En de verbandpost is er voor iedereen. Voor alle huis-tuin-keuken ongevalletjes. Als u een enkel verstuikt, een snijwond heeft of wat dan ook...de leden van de EHBO helpen u graag. De EHBO vereniging St. Christoffel is 75 jaar geleden opgericht. U heeft twee weken geleden kunnen lezen hoe dat tot stand is gekomen. Niet alleen is de EHBO vereniging inzetbaar bij evenementen, maar wist u dat u ook altijd een beroep kunt doen op de verbandposten bij diverse EHBO leden thuis? mee te oefenen op de tweewekelijkse oefen avonden. De EHBO-er verleent u dus de eerste hulp. Gerrie vertelt er hier met nadruk bij dat de EHBO leden geen medische beslissing of beoordeling mogen geven. Dat zullen ze ook nooit doen. “Ik zeg altijd maar dat je ver wondingen zelf niet kunt voelen en dat je er niet in kunt kijken of er wat inwendig bescha digd is.”, zegt Gerrie. In dien nodig zullen de leden u om die reden naar de huisarts of naar de EHBO-afdeling van het ziekenhuis sturen. steeds met regelmaat een beroep op haar ge daan. Gerrie heeft al veel mensen geholpen en ze heeft dan ook veel meegemaakt in haar ‘verbandpost carrière’. Tijdens een buurt bar becue dat iemand achterover van een klapstoel viel en met zijn hand er tussen kwam, een hartstilstand wat er direct slecht uitzag of een briefje in haar brievenbus met het verzoek eerste hulp te verlenen bij een buurvrouw die was gevallen! “Je maakt het allemaal mee”, zegt Gerrie lachend. Op dit moment zijn er verspreid door het hele dorp elf verbandposten van de EHBO vereniging te vinden. U herkent het zoals eerder vermeld aan het EHBO plaatje wat naast de deur hangt. Alle adressen en telefoonnummers van de verbandposten en EHBO-ers staan vermeld op het kaartje wat u elk jaar ontvangt tijdens de collecte van de vereniging. Leg het kaartje naast de telefoon of op een makkelijke plek. En bent u het kaartje kwijt, bewaar het komende kaartje dan goed. Want nogmaals, de verbandposten zijn er voor ie dereen ‘Verbandposten zijn er voor iedereen!’ Op de verbandpost is een grote EHBO koffer aanwezig met alle denkbare materialen erin. Elke post is zelf verantwoordelijk voor de inhoud en bestelt zelf tijdig de spullen. Het gebeurt ook dat er materialen over de datum zijn. De spullen worden dan uit de koffer gehaald en zijn nog prima materialen om Het laatste zullen ze echter niet snel doen omdat hierin de regelgeving helaas veranderd is. Tenzij het natuurlijk echt noodzakelijk is. Zomaar... op ’n zondagochtend ’n flink aantal kinderen ’n uur lang stil hou den... Het leek ’n utopie, maar het gebeurde wél! Muziekvereniging Prinses Juliana kreeg het, samen met de St. Janszangertjes schijnbaar moeiteloos voor elkaar! ‘n Gouden combinatie! Zondag jl. vond het jaarlijkse Familieconcert plaats met ditmaal een hoofdrol - zeg maar gerust ‘glansrol’ - voor de dametjes van het koortje de St. Janszangertjes! Wat ’n succes werd het en wat deden ze het goed! De har monie speelde, de kinderen zongen en speel den toneel, en zo werd ‘Kus me, ik ben een prins’ een groot succes waarvan ’n helemaal volle zaal van Den Boogaard genoot! Ook de jeugdslagwerkgroep van Prinses Julia na leverde ’n aandeel en de leerlingen uit het Opleidingsorkest mochten voor de gelegen heid meespelen met het grote orkest en deden nieuws oe es i i Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 1