Klas 6 Graaf van Ursel 1985 hield reünie! Maak een selfie of andere foto van jou met je huisdier PREVENT PRAKTIJK Gerard Horvers Huis Streekmarkt op Assisië Wereldvluchtelingendag in het Oisterwijkse Natuurtheater OPENING NIEUWE PRAKTIJKRUIMTE Foto's ‘Dier en Baasje' komen op tentoonstelling van WieKentKunst Moergestel 20 JUNI 2015 'Moergestel-Nieuws': wekelijks op de hoogte... GEZONDHEID, WELZIJN BEVORDEREN EN BEHOUDEN DOOR VOEDING, BEWEGING EN ONTSPANNING De foto’s kunnen tot uiterlijk 21 augustus worden ingestuurd naar info@wiekentkunst.nl van minimaal 150 DPI. Na afloop van de ten toonstelling in Moergestel worden de foto’s gratis ter beschikking gesteld aan de inzenders. Alle foto’s komen ook op de website van WieKentKunst. WieKentKunst is een fenomeen in Moergestel. Al achttien jaar organiseert de stichting jaarlijks een eigenzinnig festival. Een werkgroep bedenkt een thema. Dit wordt door de inwo ners uitgewerkt tot een evenement. In zijn opzet is WieKentKunst uniek. Thema’s die in de loop der jaren aan de orde zijn geweest zijn onder andere natuur, architectuur, spel en spelen, eten en drinken en ambachten. Het thema 2015 is huisdieren. Rond dit thema wordt in het weekeinde van 25,26 en 27 sep tember het jaarlijkse festival gehouden. Het zijn leuke feestjes! Als men met z’n oude klas een reünie organiseert, zoals bij deze groep afgelopen zaterdag, komen allerlei herinneringen naar boven die zo’n evenement echt onvergetelijk maken! Hernieuwde kennismakingen vinden plaats omdat men in ‘n aantal gevallen elkaar al lang niet meer gezien heeft. Op vijf personen na waren ze er allemaal: de leerlingen van klas 6 van de Graaf van Ursel in 1985. Leraren destijds waren Joop van den Berg en Els Pieterse. Op de foto ontbreken Leon, Martine, Nancy, Peter en Veronique. PRAKTIJK-PREVENT nodigt u van harte uit om dit vanaf 13:30 tot 16:30 uur met ons te vieren Praktijkruimte aan d’n Duyp 29 5066 GA MOERGESTEL 06 20429505 Het Gerard Horvers Huis is een plek voor ouderen in de gemeente Oisterwijk zonder indicatie voor pro fessionele dagopvang, die nog zelf standig wonen en het contact met leeftijdsgenoten heel graag willen behouden. Ze kunnen er onder het genot van koffie en/of thee een gezel lige ochtend of middag doorbrengen en zich gast voelen in een prettige omgeving. Voor wie ouder wordt hoeft de wereld niet bij de voordeur te eindigen. Er zijn nog zoveel mensen om te leren kennen, zoveel gedeelde interesses om over te praten. De gasten van het Gerard Horvers Huis staan nog midden in het leven. In het Gerard Horvers Huis ligt de nadruk op welzijn, eigen kracht en eigen keuze. Het is een plaats waar de wensen van de bezoekers centraal staan, een plaats met enthousiaste en gemotiveerde gastvrouwen, waar altijd ruimte is voor een goed gesprek met gelijkgestemden. Vervoer kan geregeld worden, dus dat hoeft geen beletsel te zijn. Als het bovenstaande u aanspreekt, kunt u bellen met Anne Marie Schouten, coördinator van het Gerard Horvers Huis, voor nadere informatie of voor het maken van een afspraak voor een persoonlijk gesprek bij u thuis. Haar telefoonnummer is 06 22382085. Een van de vele onderdelen van WieKent Kunst 2015 is een tentoonstelling van baasjes met hun huisdieren. Baasjes, dat kunnen per sonen individueel zijn, gezinnen, kinderen met hun grootouders, klassen van basisscholen, maar evenzeer ouderen met hun huisdier of mensen met een beperking die hulp krijgen van een huisdier. Behalve om een foto vraagt de organisatie ook om enige informatie. Vertel bij de foto de naam van het baasje, de naam van het huisdier, wat voor dier het is, de woon plaats en vertel er ook bij waarom het huisdier zo lief is of wat voor eigenaardigheden het huisdier heeft. Zaterdag 20 juni van 11.00-15.00 uur Locatie: Landpark Assisië - Prisma - Biezenmortel Vier het begin van de zomer op zaterdag 20 juni met een bezoek aan onze grote streekmarkt op Landpark Assisië in Biezenmortel. Maak kennis met het beste wat onze streek te bieden heeft aan activiteiten, producten en diensten. Kom proeven, snuffelen, ruiken en luisteren. Geef je ogen de kost. Laat je verrassen en inspireren door wat verenigingen, vrijwil ligers, bedrijven, jonge ondernemers en onze eigen cliënten met passie tot stand brengen. Met grote ambachtelijkheid en liefde voor het milieu en het ritme van de seizoenen. Neem familie, vrienden, collega’s en buurt genoten mee en strijk neer voor een picknick in het groen of wandel over de lanen van ons mooie buitengebied. Voor de kinderen is er een apart programma met een ontdekkings tocht door het Landpark. Van 11.00 tot 15.00 uur ben je van harte uit genodigd om te ervaren hoe leefbaarheid en duurzaamheid elkaar ontmoeten in praktijk. Frédérique en Oliviér Lejeune uit Moergestel op de foto met hun grootste vriend, Woody. Foto: Paul Spapens. Ruim de helft van de Nederlandse gezinnen (4,06 miljoen) heeft één of meer huisdieren. De ongeveer dertig miljoen gezelschapsdieren worden geregeld met het baasje samen op de foto gezet. De Stichting WieKentKunst in Moergestel roept de eigenaren op een selfie of een andere foto van het baasje met zijn huisdier op te sturen naar het emailadres info@wiekentkunst.nl. Deze foto’s komen op een tentoonstelling met als titel ‘Dier en Baasje’ in Moergestel. Om de per e-mail toegestuurde digitale foto’s print. Om een fatsoenlijke print te kunnen te kunnen exposeren moeten ze worden ge- maken moeten de foto’s een resolutie hebben Op zaterdag 13 juni tussen 11.00 en 16.00 uur staat het Natuurtheater in het teken van Wereldvluchtelingendag. Programma in het Natuurtheater Met maar liefst twee optredens zal La Troupe Saaba met hun enthousiasme vele harten weten te winnen. Ze zijn opnieuw op tournee in Nederland. Cynthia Gabla, voormalig danseres van de Kusum Gboo Dance Group uit Ghana, ver zorgt een Afrikaanse dans-workshop; dat is ook heel leuk voor de kinderen! Peter Cadmus African Mix zorgen voor een sfeer verhogend muzikaal optreden dat barst van de energie. Heel blij zijn we dat Ana Euson bereid is te laten zien hoe je met buikdans en oriëntaalse klanken aan je spieren en conditie kunt wer ken! En wat een prach tresuitaat! Uit Iran komt een optreden van Soheil Kaboli met live music Nawa: mag u ook niet missen! Koorzang De Kleurrijke Mama’s uit Tilburg vormen samen een multicultureel vrouwenkoor. Ze zijn afkomstig uit alle windstreken en van alle leeftijden. En ook is er: Martijn Kuijten. Hij is van Bra bantse afkomst en brengt rijk gevarieerde folk pop op de bühne: Nederlandstalige en Engels talige muziek en zang. Prachtig! Speciaal voor kinderen Voor kinderen zijn er al van activiteiten: gri meren, bellen blazen en grabbelen in de grab belton! En wat ook leuk is: je mag een “selfie” maken met onze burgemeester: samen op de foto dus! En in het Poppentheater treden clowns op en voert Len Copal twee kindervoorstellingen uit. Voorts kunnen kinderen meedoen aan interactieve verhalen. Panelgesprek met Karin Breurs Tussen 13.00 en 14.00 uur zal er een panelge sprek zijn onder leiding van Karin Bruers met o.a. burgemeester Hans Janssen over hoe betere verbindingen te leggen zijn tussen vluchte lingen en de Oisterwijkse bevolking.Informatie Rondleiding op het Asielzoekerscentrum Heeft u altijd al een asielzoekerscentrum (AZC) willen bezoeken? Nu is dat mogelijk! Ook op 13 juni staan mensen klaar om met u naar het AZC te lopen en een rondleiding te verzorgen op het centrum gelegen aan de Kievitsblekweg. En er is nog veel meer! Kijk op www.opendagazc.nl/oisterwijk r L y ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 JUNI 2015 PAGINA 5 Susanne van den Berg Ligtvoet Voedingsdeskundige Gewichtsconsulente Kind en Voeding Stoelmasseuse Aroma Touch Technique Masseuse susanne@praktijk-prevent.nl www.praktijk-prevent.nl Foto: Marc Boogaers I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 5