Kracht in beeld Feestweek Groot Speijck GUO zoekt schrijftalent Vluchtelingenwerk Nederland Internationaal Jeugdtoernooi bij Audacia Aandacht voor niet aangeboren hersenletsel (NAH) Noteer en kom op zaterdag 13 juni van 11.00-16.00 uur naar Open Dag asielzoekerscentrum Desdemona Dance met De Tovenaar van Oz Tot aanstaande zaterdag. Ankie Wessels Beljaars Laat je rondleiden en luister naar hun verhalen. Sport, natuur cultuur, educatie, activiteiten VAKANTI het krijgt allemaal 'n plekje in 'Moergestel-Nieuws'! VAKANTIE IS WIELEWAAL gespeeld! ‘De Tovenaar van Oz’ van Desdemona Dance is te zien op zondag 14 juni in Tiliander. De voorstelling begint om 14.00 uur. de kaartjes zijn €11,-. www.tiliander.com Bij voldoende animo organiseert GUO ruim vóór haar eerstvolgende concert (op 12 sep tember) een kennismakings- en info-bijeen- komst voor alle deelnemers. De bijeenkomsten zijn gratis en los van elkaar te volgen. Waarom bestaat dit atelier? Het atelier bestaat om het zelfvertrouwen en welzijn van ouderen met dementie te stimuleren. Vanuit creativiteit, beelden en het verbeelden probeert men de Op de facebookpagina BeeldkrachtOisterwijk kunt u meer bekijken over dit atelier. Aan melden kan bij Ellen Geerts, initiatiefnemer van het atelier. U kunt bellen naar 06-55134458. Mailen kan ook naar beeldkracht@ellen geerts.nl Ellen maakt dan een afspraak met u bij De Krekul of bij u thuis. eigenwaarde niet verloren te laten gaan. De deelnemers hoeven niet te voldoen aan verwachtingen. De eigen creatieve vermogens staan centraal. Door tekenen en schilderen kunnen ze vorm geven aan hun leefwereld en emoties. Be staande kracht wordt opnieuw aangesproken en nieuwe talenten worden ontdekt en ont wikkeld. Men is bezig met iets positiefs en concreets, eventueel samen met familie of mantelzorger. Bij de ziekte dementie wordt vooral gedacht aan verandering en verlies. In het atelier Beeldkracht wordt er juist gekeken naar wat nog wèl kan. bekendste en beste keepers van Audacia. De winnaar mag dan met trots de penaltybokaal in ontvangst nemen. Vragen en aanmelding: U kunt zich voor workshop 1 vóór 1 juni aan te melden en voor workshop 2 tot 20 juni bij Liesbeth Lautenschutz, mantelzorgconsulent. Dit doet u door een mail te sturen naar: liesbethlautenschutz@contourdetwern.nl Telefonisch van maandag tot en met woensdag: 06 836 93 001. Wereldvluchtelingendag in het Natuurtheater Vluchtelingenwerk organiseert in samenwer king met bewoners uit Oisterwijk een pro gramma dat gericht is op kennismaking en ontmoeting en dat verbinding tot stand wil brengen tussen geboren Nederlanders, bewo ners van het AZC en vluchtelingen en nieuw komers die al hun plek hebben gevonden in de Nederlandse samenleving. In de weken voorafgaand aan Wereldvluchte lingendag op 13 juni worden er verschillende workshops en activiteiten georganiseerd om mensen al met elkaar in contact te brengen. Verhalen van vroeger Op donderdag 11 juni is er een 'theemiddag'. Tijdens deze middag kan iedereen zijn of haar verhaal over hun mooie herinneringen aan het Oisterwijkse bos of Groot Speijck delen met anderen. Wie heeft bijvoorbeeld veel gedanst bij Groot Speijck, gewerkt in de bedie ning of gespeeld in de muziekband? Natuur monumenten is voor deze theemiddag op zoek naar servies, glazen, foto's of ansichtkaarten uit de 'oude' tijd van Groot Speijck, om de oude sfeer weer naar boven te halen. Na deze 1. Wat is NAH en wat betekent het als fami- lielid/'mantelzorger om te leven met een partner die door NAH getroffen is? Waar: Donderdag 11 juni 13.30 tot 16.00 uur Stichting de Coppele, Prunisstraat 69, Oisterwijk Voor wie: Mensen met NAH en zijn\haar mantelzorgers, professionals en andere belangstellenden. Inhoud van de middag: Wat is NAH? Wat doet NAH binnen het gezin? Aandacht, vermoeidheid, tijdsdruk, hoe ga ik hier als mantelzorger mee om? Heeft u altijd al eens het asielzoekers centrum (AZC) willen bezoeken? Nu kan dat! Medewerkers van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) nodigen u uit voor een rondleiding waarbij u een beeld krijgt van de dagelijkse gang van zaken op het asielzoekers centrum, Kievitsblekweg 4. Zowel alleenstaan de minderjarige asielzoekers als gezinnen en volwassenen worden opgevangen in Oisterwijk. Tussen zaterdag 6 juni en zondag 14 juni bruist het van het activiteiten in het nieuwe Groot Speijck. Om te vieren dat we weer een nieuw bezoekerscentrum hebben, met een gastvrije horecagelegenheid in een prachtige omgeving. We nodigen iedereen van harte uit om te komen genieten van deze historische plek. middag krijgt iedereen deze spullen natuurlijk weer terug. Op zaterdag 13 juni zal er tussen 11.00 en 16.00 uur een scala van activiteiten voor jong en oud worden geboden met muziek, dans, workshops, spel, hapjes en discussie. Kom en doe mee! kunt zich bij de stand van COA in het Natuurtheater inschrijven als u wilt deelnemen aan een van de rondleidingen op het ACZ (legitimatie meenemen). Op de website ’Openazc.nl/Oisterwijk’ is vanaf begin juni het programma te vinden. Houd deze website dus in de gaten. 2. De cliënt centraal. Wat doet NAH met de persoon en zijn/haar leefwereld? Waar: Dinsdag 30 juni van 13.30 uur tot 15.30 uur, De Leye, Baerdijk 43, Oisterwijk Wij nodigen iedereen dan ook van harte uit om bij dit gezellige toernooi te komen kijken. Het toernooi voor de F- en mini-pupillen vindt in de ochtend plaats vanaf 9.00 uur en ’s mid dags starten de E-pupillen vanaf 13.30 uur. Alle ouders, opa’s en oma’s, vriendjes en vrien dinnetjes zijn van harte uitgenodigd op ons sportpark aan de Molenstraat in Moergestel. De 21 GUO-concerten en het vierdaagse GUO Festival Paasfolk in 2015/2016 vinden plaats in cultuurcluster Tiliander Oisterwijk. Voor uitgebreide info: www.guo.inoisterwijk.nl Belangstellenden kunnen zich tot 1 juli melden per e-mail: guo@inoisterwijk.nl Voor wie: Mensen met NAH en zijn\haar mantelzorgers, professionals en andere belangstellenden. Inhoud van de middag: Wat is NAH? Wat betekent NAH in het dage lijks leven van de persoon met NAH, relaties, werk, toekomstverwachtingen. Gevarieerd programma Op 6,7 en 13 juni kunnen kinderen insecten huisjes maken en zich uitleven op een stoer outdoor parcours door het bos. In deze week enden kan je je ook aansluiten bij de gratis rondleidingen door het hele gebouw. Door de weeks zijn er verschillende lezingen, je kunt je boomhoroscoop laten maken en er is ook een middag die in het teken staat van gedich ten. Op natuurmonumenten.nl/grootspeijck staat het hele programma. Voor een aantal activiteiten is aanmelden nodig i.v.m. beperkte ruimte. voor discriminatie vanwege geloof, levens overtuiging, seksuele geaardheid en etnische herkomst. Binnen die marges krijgt elk schrijf talent vrijheid van schrijven. Deelnemers ont vangen een gratis exemplaar van de bundel. Bij te veel aanmeldingen legt GUO een wacht lijst aan waarop inwoners uit Oisterwijk (inclu sief Moergestel en Heukelom) voorrang krij gen. Laatste loodjes De afgelopen maand is hard gewerkt om de laatste werkzaamheden af te ronden. Zo zijn de bijen die in het oude bezoekerscentrum zaten, eerst opgevangen op een plek ver van Groot Speijck vandaan, totdat het bijenvolk helemaal vernieuwd is. De nieuwe bijen zijn in hun nieuwe huis gezet en hebben inmiddels de lange weg gevonden waarmee ze naar buiten kunnen. Op de valreep is een nieuw stukje speelbos gecreëerd voor de kleintjes. Een uitgebreider speelbos achter Groot Speijck staat nog op het verlanglijstje. Concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk (GUO) zoekt schrijvers, dichters en songwriters die zich in concertseizoen 2015/2016 willen laten inspireren door haar zit-/luisterconcerten, balfolk-dansavonden en festival Paasfolk. Doel is een verzamelde uitgave van een bonte bundel met gedichten, korte verhalen en songteksten. Per GUO-concert krijgt één schrijver, dichter of songwriter gratis toegang om inspiratie op te doen. Bovendien wil GUO door het jaar heen elk gedicht, kort verhaal en elke songtekst publiceren in haar eigen maandelijkse GUO- Nieuws en aanbieden aan een huis-aan-huis blad in Oisterwijk en omgeving. De deelnemers mogen hun bijdragen voordragen op één van de bellettrie-avonden met bekende auteurs die GUO in seizoen 2016/2017 gaat organise ren. Tevens zoekt GUO samenwerking met een lokale boekhandel, Openbare Bibliotheek, drukker, opmaker en uitgever. “Oh ma, nooit geweten dat je kon schilderen” is één van de uitroepen, die kinderen uiten als ze het schilderwerk zien van hun ouders met dementie. Zo’n verborgen talent kan blijken bij “Beeldkracht Oisterwijk”, atelier voor mensen met dementie, die thuis wonen. Sinds 13 mei 2015 bestaat dit atelier in De Krekul, Nicolaas van Eschstraat 30 in Oister wijk. Ook mantelzorgers kunnen meekomen. Er varing met tekenen of schilderen is niet nodig. De bijeenkomsten zijn op woensdagochtend van 10.00-12.00 uur en er is professionele bege leiding door beeldend kunstenaar Ellen Geerts. Materiaal hoeft u niet mee te nemen. Overal wordt voor gezorgd door het atelier. De groep bestaat uit maximaal 8 deelnemers. Van de deelnemers wordt een eigen bijdrage gevraagd van 15,- per bijeenkomst. Dat is inclusief alle materialen, koffie en thee. Hoe er gewerkt wordt, bepalen de deelnemers zelf. Door de begeleiders wordt wel het een en ander aangeboden. Ook zullen zij stimule ren waar nodig. Op 1 juli 2015 is de laatste bijeenkomst vóór de zomerstop. In september wordt het atelier weer vervolgd. Ook daarvoor kunt u zich al inschrijven. Sportief Op zaterdagochtend 13 juni organiseren atle tiekvereniging Taxandria en Natuuurmonu- menten de Groot Speijck Run. Zowel kinderen als volwassenen kunnen hardlopend van het bos genieten. Na afloop zijn de ijsjes bij Groot Speijck extra lekker en is uitrusten op het bos terras een zegen! Van jong tot oud Iedereen met schrijfaspiraties, van jong tot oud, mag deelnemen. Voorwaarde is dat de deelnemers zich laten inspireren door een GUO-activiteit en dat ze GUO toestemming geven voor publicatie van hun bijdrage (maxi maal 1 A4, inclusief foto). GUO is allergisch Op 14 juni zullen de Oisterwijkse leerlingen van Desdemona Dance de familiemusical De Tovenaar van Oz brengen. Het alom bekende sprookje van L. Frank Baum gaat over Doortje die door een storm in het land van Oz terecht komt. De kwade heks wil Doortje doden maar zij krijgt hulp van een Bange Leeuw, Een Vogelverschrikker zonder hersenen en een Blikken Man zonder hart. Samen gaan zij op zoek naar de Tovenaar van oz. Kan hij hun helpen? De voorstelling is live gezongen, gedanst en Na het zeer geslaagde schoolvoetbaltoernooi van afgelopen 20 mei, waarbij ruim 160 kinderen van de Moergestelse basisscholen een leuke voetbalmiddag beleefden, staat het volgende evenement alweer voor de deur bij voetbalvereniging Audacia. Op zaterdag 6 juni aanstaande sluiten we name lijk het voetbalseizoen 2014-2015 af met een Jeugdtoernooi. Een heus internationaal toernooi voor de E-, F- en Mini-pupillen, waarbij in totaal 46 teams uit Brabant, Limburg en België met elkaar de sportieve strijd aangaan. Ook bij Audacia vin den we dat plezier en fairplay in de sport voorop moeten staan en reiken we een mooie prijs uit aan het sportiefste team van het toer nooi. Zeker vermeldenswaardig is ook de strijd om de penaltybokaal. Een afvalrace waarbij circa 500 jeugdspelers strafschoppen nemen op de ’t.HET BESTE IN HEM ’■L NAAR BOVEN HALEN j JSLaSml PAGINA 7 www.wielewaal.nl/ vrijwilligers wielewaal Bezorg jij hem een onvergetelijke vakantietijd? ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 JUNI 2015

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7