I Hoor, zie, voel, proef, ruik en verwonder... EHBO St. Christoffel: een hechte vereniging met mooi jubileum! Halleluja! Scootmobiel- club ‘De Drie Kernen’ S I 'Wyatt straalt weer.' Toon Fonken T 3 5“ De kracht van een lach. r— “Ik hoop dat er veel belangstelling blijft voor onze vereniging bij cursussen of evenementen. Bedankt Moergestel dat we dit jaar een mooi jubileum kunnen vieren”! Op zondag 7 juni aanstaande stellen wij, de initiatiefnemers van Natuurlijk Moergestel, ons graag live aan u voor! bent van harte welkom aan de Oirschotseweg 69. Van 11 tot 16 uur zijn er diverse activiteiten! Een jaar later werd de EHBO gelukkig nieuw leven ingeblazen. Toon heeft een toen de cursus gevolgd op de St. Jozefschool. Tot op de dag van vandaag bestaat de vereniging nog en viert haar 75-jarig jubileum. 'Moergestel-Nieuws': wekelijks op de hoogte... Ervaar Natuurlijk Moergestel! Natuurlijk Moergestel is een samenwerkings verband tussen professionals op het gebied van natuurlijke gezondheid in Moergestel. Het is onze passie om jullie te laten zien hoeveel keuzemogelijkheden er zijn in Moergestel om te werken aan een gezond lichaam en geest. U kunt nu dus op zelf ervaren wat er allemaal Tijdens de wintermaanden worden daarom ook twee keer per maand oefenavonden gehou den. En elk jaar neemt de EHBO vereniging St. Christoffel deel aan een grote oefening: ‘Zeven dorpen oefening’. De naam zegt het al, zeven dorpen (Udenhout, Berkel-Enschot, Haaren, Esch, Oisterwijk, Helvoirt en Moer gestel) nemen deel aan deze groots opgezette oefening. Gedurende de hele avond worden praktijksituaties geoefend met elkaar en met Lotus slachtoffers. Hier leert men elk jaar weer nieuwe dingen van. EHBO vereniging St. Christoffel bestaat dit jaar 75 jaar. Een mooie mijlpaal! Toon Fonken, al meer dan 55 jaar lid, vertelt hoe het allemaal is begonnen. “In de oorlogsjaren kon dokter Van Delft sr goed hulp gebruiken. Mijn vader was één van de getrainde vrijwilligers die hem ondersteunden. Samen met Christje de Greef, Bernard Marsé, Kees Marsé, Zuster Huberta en mevrouw van Elderen-van de Wouw vormde hij de eerste groep EHBO-ers. Mijn vader had thuis als een van de weinigen een telefoon dus de meldingen kwamen vaak daar binnen. Mijn moeder stuurde dan de andere EHBO-ers mee op pad. Ook vonden in het begin de oefenavonden vaak plaats bij ons thuis in de Kerkstraat. Ik herinner me bijvoorbeeld nog goed hoe soms de brancard van de trap naar beneden werd gedragen met een gewillig ‘slachtoffer’ erop.”, sluit Toon het stukje ontstaansgeschiedenis af. In 1958 werd aan Toon gevraagd of hij een EHBO cursus wilde volgen. Deze werd gegeven in de toenmalige Tob door dokter Van Delft sr. Na de wintermaanden hield dit ineens op. zijn er nog talloze modules die je moet volgen: Eerste hulp aan kinderen, eerste hulp bij sport- ongevallen, eerste hulp bij wandelletsel, ver bandleer en kleine ongevallen, reanimeren en bedienen AED. Het houdt allemaal nogal wat in en je moet bijblijven als EHBO-er als je je diploma geldig wil houden. Beste leden, begeleiders en Rode Kruisbege leiders van de scootmobielclub. Op de tweede dinsdag van de komende maan den, namelijk 9 juni, 14 juli, 11 augustus en 8 september, gaan we, scootmobiel-rijders erop uit. Wij verzamelen op de bekende plaats, de parkeerplaats van het zwembad “De Leije” om 13:00 u. Om 13:30 u. vertrekken wij. Later van start gaan is niet mogelijk i.v.m. met het tijdstip van terugkomst. Wij komen tussen 16:30 en 17:00 u. gezamenlijk terug op het vertrekpunt. Zo zijn wij altijd op tijd terug voor degene die gebruik maken van collectieve maaltijden. Wij vragen aan de deelnemers om bij zich te hebben een mobiele telefoon, het pasje van de leverancier als het verzekeringsbewijs van de scootmobiel. De organisatoren en begeleiders zijn alle vrij willigers en kunnen nog individueel, nog col lectief aansprakelijk worden gesteld. Er zijn weinig regels waar u zich aan moet houden. Maar die er zijn, zijn er voor een goede en veilig verloop. Wij vragen u de aanwijzingen van de verkeersbegeleiders strikt op te volgen. De vrijwilligers van het Rode Kruis zijn ten alle tijden de allerlaatste van de stoet. Indien men verhinderd is vragen wij de deel nemers om op de dag van het uitstapje niet later dan 12:00 u. zich af te melden bij 513 21 20 (Jan Rijnen) of 535 67 75 (Jan Hosli). Hopende dat nu alle vragen zijn beantwoord hopen wij jullie te zien op de eerst komende deelnemers dag dinsdag 9 juni as. Jan Rijnen en Jan Hosli clubzangeres Deloris die getuige is van een moord die gepleegd wordt door haar eigen vriend. Ze duikt daarom onder in een klooster. De stadse Deloris combineert het verlegen nonnenkoor met de opstandige jongeren van de plaatselijke school. Als het gecombineerde koor meedoet aan een koren wedstrijd wordt Deloris door haar vriend herkend op t.v. en is haar schuilplaats ontdekt.... Wat nu? U ziet het in Halleluja! Naast het EHBO-er zijn vervulde Toon ook jarenlang diverse nevenfuncties binnen de vereniging. Hij is jarenlang penningmeester geweest. En de EHBO tassen inclusief voorraad materialen werden door Toon jarenlang zorg vuldig bijgehouden. En toen in 1981 de wel bekende caravan werd aangeschaft werd deze ook onderhouden door Toon. Allemaal met enorm veel toewijding. En dat is een kenmer kende eigenschap van alle EHBO-ers binnen de vereniging. Ieder heeft er zo zijn/haar eigen taak en voert die met passie en toewijding uit. Dat maakt de onderlinge band binnen de ver eniging hecht en geeft de vereniging bestaans recht. Na 75 jaar wordt er nog steeds beroep gedaan op de EHBO-ers bij evenementen in het dorp zoals bijvoorbeeld de Wielerronde, de Avond vierdaagse enzovoorts. En het is mooi om dit ‘werk’ te blijven doen. Nog VOlOp perkg<>edl ^kwekerij VAN DE VEN 'TUIN- EN PERKPLANTEN mogelijk is op het gebied van natuurlijke ge zondheid in Moergestel. Voel wat een massage kan doen, proef een lek kere kruidenthee, doe mee met een ontspan nende yogales en laat je over nog veel meer verwonderen. Zondag 7 juni dus, van 11.00 uur tot 16.00 uur, Oirschotseweg 69 te Moergestel. Na wekenlang oefenen, oefenen en nog eens oefenen gaat het dan binnenkort gebeuren. De leerlingen van 2College Durendael zijn er klaar voor. Na een jaar hard werken geven zij binnenkort drie musicalvoorstellingen, gebaseerd op de hitmusical en -film: Sister Act! Op 8,9 en 10 juni kunt u ‘s avonds in de aula van Durendael, Van Kemenadelaan 5, de pro ductie komen bekijken. Kaarten kosten 5,- en zijn te koop via www.whosmad.nl of bij de receptie van onze school. Voor en door leerlingen Trots zijn we als school op onze leerlingen, die buiten de lessen om, hard hebben gewerkt om dit voor elkaar te krijgen. Ze hebben ver schillende extra lessen gevolgd in zang, dans en spel en dit gecombineerd in deze voorstel ling. Wat extra speciaal is, is dat de voorstelling plaatsvindt in onze eigen aula. Voor de gele genheid is deze helemaal omgetoverd. Onder begeleiding van onze huisband, ook allemaal leerlingen van onze eigen school, belooft dit een swingende avond te worden! Het verhaal De voorstelling Halleluja gaat over de nacht- Wat kun je allemaal leren bij de EHBO? De eerste EHBO training is een uitgebreide basiscursus. Hier leer je op de juiste wijze Eerste Hulp te verlenen op werk, op straat, maar ook thuis. Je leert bijvoorbeeld wat je moet doen als iemand zich in zijn vinger snijdt, zich bij het uitstappen uit de bus verstapt of in de rij bij de kassa in elkaar zakt. Vervolgens ^OOr^kweker! I ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 JUNI 2015 r •4, Geraniums, petunia's, begonia's en nog heel veel meer soorten perkplanten in pot, hangpot of tray; leuk om cadeau te geven of om je eigen tuin of terras mee aan te kleden. CZllini (Zl owns Moeder van Wyatt Heusdensebaan 93a Oisterwijk T 06 - 511 09 744 Open: Ma. t/m Vrij. 09.00 - 17.30 uur Za. 09.00 - 17.00 uur PAGINA 5 A v j. TT—

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 5