Drie nieuwe bestuursleden voor WieKentKunst ’Kus me, ik ben een prins’ Hartelijk dank van Disco De Mix Honkballers in het nieuw! FotoBE viert eerste lustrum Proeverij West-Vlaamse Kasteelbieren Huis voor Zingeving sluit bijzonder seizoen af H1 li 1 ;|?1 41 j J 1 JÉi Het superenthousiaste kinderkoortje! --- Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl een mooie balans in het glas tussen hop en mout. Kasteel Tripel (11%) is een sterk blond bier met duidelijk aanwezige hopbitter en frui tigheid. Kasteel Donker (11%) behoort tot de familie van de Belgische ‘quadrupels’. Cuvée du Chateau (11%) evenaart de smaak van een tien jaar gerijpte Kasteel Donker. De Cuvée du Chateau is werkelijk de parel aan de kroon van 20 jaar vakmanschap. Zowel het aroma als de degustatie van de Cuvée du Chateau zijn die van een gerijpt Kasteel Donker dat 10 jaar lang in alle rust kon evolueren in onze kelders. De bierproefavond wordt gehouden op vrijdag 5 april om 20.15 uur in Herberg de Veerkes. De kosten voor deze avond bedragen voor niet-leden 10,50. Men is van harte welkom. Beelden van de eerste gezamenlijke repetitie hebt u via MTV kunnen zien en het plezier en enthousiasme spat er vanaf! Op de groepsfoto, van links naar rechts, staand: Johan van Cuyck (coach), Stijn Pijnenburg, Marijn van de Poel, Bram de Bruin, Giel van Knegsel, knielend: Nils van Cuyck, Lucas Erkeland, Mike Goudriaan, Yoran Mulder en Marijn van Laerhoven. Niet op de foto: Menno Lapien, Amir Elfeky en Tom Janssen. Aan de expositie is daarom een wedstijd ver bonden voor inwoners van Berkel-Enschot. De winnende foto’s uit de categorie tot 14 jaar en 14 4- zijn ook terug te zien op de expositie. Het programma voor het seizoen 2014-2015 van het Huis voor Zingeving is recent afge sloten met een avond rondom de bewegings vorm De vijf ritmes. De vijf ritmes stonden daarmee symbool voor de afsluiting en terug blik op het afgelopen seizoen: beweging, een reis maken door je lichaam en geest, jezelf beter leren kennen en dan onverwachts bij innerlijke rust en stilte komen. Disco de Mix dankt iedereen heel hartelijk voor de spontane sponsoring en bijdrage tijdens de suikerspinnenverkoop op zondag 17 mei. Disco De Mix kan nu weer activiteiten orga niseren voor mensen met een beperking. De eerstkomende avond is op zaterdag 27 juni, dan wordt er een open podium avond georga niseerd bij JWM. Je bent van harte uitgenodigd voor een optreden. Meer informatie: 06 48 15 12 38. Voor het koortje, bestaande uit 10 kinderen, is het een hele ervaring om met het grote orkest van Prinses Juliana te mogen zingen. En er wordt niet alleen gezongen en muziek gemaakt. Er wordt ook toneel gespeeld en gedanst... In de musical kan ook veel gelachen worden, want ‘kus me, ik ben een prins’ is een grappige musical die zowel voor de jongere als de oudere kinderen veel herkenningspunten heeft. Een echt familieconcert dus voor het hele gezin. Sprookjesfiguren zullen voorbij komen maar zal de kikker ook daadwerkelijk gekust wor den? Terugkijkend op het programma van het pro gramma van het Huis voor Zingeving in het afgelopen seizoen, dan valt op dat er verschil lende activiteiten zijn, die vanuit deze gedachte is neergezet. Een goed voorbeeld daarvan is Mireille Mettes, die in maart vertelde over haar succesvolle MIR-methode, waarmee je jezelf kunt genezen in een handomdraai. Het naar binnenkeren en jezelf en je hart meer leren kennen stond bijvoorbeeld centraal tij dens de filmvertoning en de boekbespreking van The Power of the Heart (Kracht van het hart). Baptiste de Pape, afkomstig uit Tilburg, reist op dit moment de hele wereld over om mensen te laten kennismaken met zijn bij zondere film en boek. In januari was hij te gast bij het Huis voor Zingeving en inspireerde een zaal vol mensen met zijn eerlijke en open verhaal. Dit zijn slechts twee voorbeelden van een breed palet aan prachtige bijeenkomsten die de afgelopen tijd door het Huis voor Zin geving zijn georganiseerd. Het team van het Huis voor Zingeving wil dan ook graag alle bezoekers, gasten, sprekers en trainers bedanken voor een bijzonder inspi rerend seizoen. Zij wensen iedereen een prach tige zomer toe en hopen u in het najaar (weer) te mogen begroeten bij het Huis voor Zinge ving. Meer informatie: huisvoorzingeving.nl Het honkbal Aspiranten team van Roef! komt tegenwoordig in weer en wind in stijl naar de wedstrijden. Dat hebben ze te danken aan Nico de Bruin uit Moergestel. Hij stak het team in het nieuw, in ruil voor een ludieke reclametekst op de rug vair de jacks. FotoBE, de fotoclub uit Berkel-Enschot viert in juni 2015 haar eerste lustrum. In het weekend van 5-7 juni 2015 doet zij dit met een expositie in de sfeervolle Galerie De Verdieping in Moergestel. Met de expositie wil FotoBE laten zien waar ze in deze vijfjaar naartoe gegroeid zijn. Door jaarlijks vier thema’s uit te werken, worden de fotografen uitgedaagd nieuwe onderwerpen te fotograferen en hun fototechniek uit te brei den en te verbeteren. Ieder thema wordt door een klein clubje voorbereid. Zij zorgen voor een inleiding, verdiepende informatie, op drachten en uitstapjes om samen te fotografe ren of een professionele fotograaf te bezoeken. Daarnaast hebben twee mentoren de nodige extra inspiratie geleverd voor het maken van creatievere foto’s. FotoBE is ook een maatschappelijk betrokken club. Gedurende drie jaar heeft zij op de basis scholen van Berkel-Enschot aan de kinderen uit groep 7 een fotocursus verzorgd. Daarnaast fotograferen de leden regelmatig in Berkel- Enschot en Tilburg bij culturele activiteiten, verenigingen en in het bejaardenhuis. De expositie vindt plaats: Zaterdag 6 juni 13.00-17.00 uur; zondag 7 juni 11.00-17.00 uur in Galerie De Verdieping aan de Industrieweg 16. De honkballers hebben dat zelf‘afgedwongen’ door hun goede prestaties: vorig jaar werden ze kampioen in de derde klasse, dit jaar draaien ze heel netjes bovenin mee in de tweede klasse. Op vrijdag 5 juni wordt de maandelijkse bierproefavond gehouden van de ver eniging Bierproeven te Moergestel. In totaal worden op deze bierproefavond Kasteelbieren gedegusteerd van de Brouwerij Van Honssebrouck. Brouwerij Van Honsebrouck is een familie- brouwerij in het West-Vlaamse Ingelmunster. Deze brouwerij, die in 2000 zijn honderdjarige bestaan vierde, is vooral bekend om zijn spe- ciaalbieren Kasteelbier, St. Louis en Brigand. De Kasteelbieren zijn vernoemd naar het kas teel van Ingelmunster die zijn oorsprong heeft in de 11de eeuw. Brouwerij Van Honsebrouck kocht het kasteel in 1986 en bracht 3 jaar later zijn eerste Kasteelbier op de markt. Er worden op deze avond drie blonde en 2 donkere bieren gedegusteerd. De Kasteel Hoppy (6,5%) sluit aan bij de nieuwe lichting Belgische blonde bieren waarin de hop de boventoon aangeeft. Kasteel Blond (7%) past in de rijke traditie van de Belgische blonde bieren met een overwegend fruitig aroma en In het jaar waarin WieKentKunst voor de achttiende keer het jaarlijkse evenement orga niseert heeft de gelijknamige stichting onlangs van drie 'oudgediende' bestuursleden afscheid genomen. Tegelijk zijn drie opvolgers welkom geheten. Afscheid is genomen van Roos Klessens, Gertruud Terwindt en Ton van der Sande. Na jarenlange betrokkenheid bij de verschillende activiteiten van WieKentKunst gaven zij te kennen terug te willen treden omwille van hun leeftijd en om andere dingen te kunnen gaan doen. De drie nieuwe bestuursleden zijn (op de foto van links naar rechts) Theo Claasen, Corrie Kastelijn en Ad Schoenmakers (penningmeester). WieKentKunst vindt dit jaar plaats op 26 en 26 sep tember. Het thema is ‘de Moergestelnaren en hun huisdieren’. Foto: Paul Spapens Zondag 14 juni 11.00 uur Nog maar twee weken en dan zullen muziekvereniging Prinses Juliana en kin- derkerkkoortje de St. Janzangertjes samen de musical ‘Kus me, ik ben een prins’ uitvoeren. Nieuwsgierig geworden? Kom dan zeker een kijkje nemen op 14 juni 11.00 uur in Den Boogaard, entree gratis. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 JUNI 2015 PAGINA 3 MHMHMMNI M9HHM

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3