Gilde Sint Catharina overhandigt cheque voor goede doel ’’Alpe d’HuZes Van harmonie tot burgemeester: Olivier hoort erbij in Moergestel Intocht Avond vierdaagse vrijdag 5 juni Collecteweek Epilepsiefonds start 8 juni Oisterwijk Weekblad voor Moergestel Gilde Sint Catharina RECTIFICATIE Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl De foto die we vorige week plaatsten van de Eerste Communicanten was een foto van Masja Vlaminckx. Dat vergaten we te vermelden... Deze zonnige dag is bezocht door ca. 200 mensen waarvan 76 schutters hun geluk mochten beproeven. Iedereen heeft een steen tje bij gedragen aan het slagen van deze fan tastische dag. Hierdoor heeft gilde Sint Catharina het goede Gilde Sint Catharina organiseerde 2e pinksterdag een ludieke schietwed strijd waar nagenoeg alle schietdisci- plines van het gilde in voorkwamen. Dit alles in het kader van het goede doel Alpe d’HuZes. Afgelopen don derdag heeft het gilde een cheque ter waarde van 2.100,- overhandigt aan dit goede doel. doel Alpe d’HuZes (Big Challenge nr. 17) een bedrag kunnen sponsoren van 2.100,-. Van de categorie schutters bleek Johan van Daelen de beste schutter te zijn met 79 pun ten; bij de categorie niet-schutters was dat Frans Schellen met 75 punten. een kijkje in de gemeenschappelijke keuken en woonkamer van Olivier en in een van de appartementen. Er kwamen ook veel vragen over de opzet van een wooninitiatief als Olivier, waarbij de ouders zelf met de per soonsgebonden budgetten van hun kinderen 24-uurs zorg inkopen. WOENSDAG 3 JUNI 2015 40e JAARGANG Nr. 1806 De dag was sowieso sfeervol begonnen met de muzikanten van Prinses Juliana, die bereid waren om op hun meiwandeling bij Olivier halt te houden. Voorzitter Martien Oerlemans liet in zijn toespraak weten dat de twaalf van Olivier er helemaal bij horen: ‘Je komt ze overal tegen in het dorp.’ De bewoners van Olivier hebben alle twaalf zo hun beperkingen, maar dat belet ze niet om volop mee te draaien in het dorpsleven. Zo af en toe het dorp uitnodigen, hoort er dan ook bij. Tal van belangstellenden namen leuk bedrag binnen te halen en dat is boven verwachting gelukt; nu is het de beurt aan onze gildebroeder Henk van der Zanden om zijn challenge waar te maken door 3 keer de berg op te fietsen. Henk heel veel succes op donderdag 4 juni a.s. MOERGESTEL - Als harmonie Prinses Juliana een serenade komt brengen én de burgemeester een lof lied aanheft, dan kan de dag niet meer stuk. Ondanks de miezerregen genoten de bewoners van Olivier zon dag dan ook van hun eerste open dag. Voor herhaling vatbaar, zo’n minifes- ti vallet je bij het Antonius Huis. Veulpoepers omgevormd tot ‘er was nog nooit zoveel plezier als in het huis van Olivier’. Nu werd het vrij naar Guus Meeuwis: en dan denk ik aan Olivier, want daar brandt nog licht’. Al improviserend met The Blues Sparks nam Janssen vanachter het keyboard het publiek en de bewoners van Olivier op sleeptouw. Zijn ambtsketting vertrouwde hij tijdens het spetterende optreden aan een van de bewoners van Olivier toe. Wij waren de uitdaging aangegaan om een Eén van onze gildebroeders, Henk van der Zanden, doet mee aan de sponsorfietstocht Alpe d’Huzes op 4 juni as (Big Challenge nr. 17) en hij fietst minimaal 3 keer de Alpe d’Huez op. Op deze dag wordt door 4000 fiet sers en lopers de berg meerdere malen be klommen om geld bij elkaar te brengen dat voor 100 ten goede komt aan het onderzoek om kanker te bestrijden. Het doel van Big Challenge team nr. 17 is om 30.000,- bij elkaar te brengen om dit mogelijk te maken. Om voor deze sponsoractie geld bij elkaar te krijgen organiseerde het gilde Sint Catharina op 2e pinksterdag een benefiet schietwedstrijd voor alle inwoners van Moergestel en omstre ken. Kenmerkend was de reactie van burgemeester Hans Janssen op het verzoek om een warm woordje tot de Olivier-bewoners te komen richten. Prima, maar laten we samen ook wat zingen, stelde Janssen voor. Zes jaar geleden, bij de opening, leverde hij ook al zo’n zang prestatie. Toen werd het bekende lied van de ‘Vrienden maken’, dat was de doelstelling achter de Open Olivier Dag. En dat is dan ook gelukt. Sommige bezoekers gaven zelfs aan als vrijwilliger voor de jongeren van Oli vier wat te willen betekenen. Keertje koken, spelletjes doen, uit wandelen gaan: bij Olivier krijg je er goeie zin van. Beste wandelaars en bezoekers Op vrijdag 5 juni zijn de starttijden anders dan op de eerste 3 avonden. Op vrijdag 5 juni mogen de 15 km. wandelaars om 17.15 uur starten, de 10 km. wandelaars om 17.45 uur en de 5 km. wandelaars om 18.15 uur. Dit allemaal om te proberen dat de meeste wan delaars op ongeveer dezelfde tijd bij de speel plaats van De Vonder aan de Kloosterlaan zullen zijn. Daar zal de Harmonie om ong. 19.30 uur (na een seintje van de organisatie) voor de wan delaars uitgaan naar het St. Jansplein. De route zal zijn: eerst richting Park Stanis laus, dan links (het pad tussen de school en Park Stanislaus) in, aan het einde van dit pad (bij de Kloosterlaan) wordt schuin overge stoken naar de Kerckackerstraat, dan rechts via het Kruysackerplein, Kruysackerstraat en Rootven naar het St. Jansplein. We wensen alle wandelaars een fijne Avond vierdaagse en hopelijk zijn er op vrijdag 5 juni veel mensen om jullie te verwelkomen. Het is dit jaar niet mogelijk om op het plein bloemen of iets dergelijks te kopen. Maar de reguliere middenstand heeft diverse aanbie dingen. De Stichting Avondvierdaagse Moergestel In de week van 8 tot en met 13 juni gaan ruim 30.000 vrijwilligers op pad om huis aan huis te collecteren voor Epilepsiefonds. De opbrengst van de collecte is bestemd voor wetenschappelijk onderzoek, voor lichtingsactiviteiten, de organisatie van aangepaste vakanties voor mensen met epi lepsie en individuele hulp. 120.000 mensen met epilepsie In Nederland leven 120.000 mensen met epi lepsie. Zij kunnen onverwachts een epilepti sche aanval krijgen: een plotselinge, tijdelijke verstoring van het elektrisch evenwicht in de hersenen. Gelukkig hebben de meeste mensen met epilepsie baat bij medicijnen. Maar helaas blijft 30 procent last houden van aanvallen. Onderzoek is nodig Epilepsie is nog niet te genezen. Wetenschap pelijk onderzoek naar de oorzaken van epi lepsie is daarom van groot belang. Het Epi lepsiefonds financiert onderzoeken die gene zing dichterbij brengen. Samen met duizen den vrijwilligers zamelen we tijdens de col lecteweek geld in voor epilepsieonderzoek. Naast het steunen van onderzoek, geeft het fonds voorlichting en hulpverlening waar onder aangepaste vakantiereizen voor mensen met epilepsie. Om dit te kunnen blijven doen komen de collectanten in de week van 8 juni voor een vrijwillige bijdrage aan de deur. A nieuws oe es gemeente Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Normaal 49, Silhouette Hair Beauty Salon Schoolstraat 2a 013-8228022 5066EE Moergestel www.silhouette.co.nl R.tbo

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 1