Frank Vogels steunt Alpe D’Huzes Tweedaagse Kempische Wandeltocht 30 en 31 mei KBO-Brabant lanceert Ons Platform Landpark Assisië biedt voedselcoöperatie Assisiëhoeve ’n eigen plek Levenskunst voor wie goed oud wil worden De coöperatie neemt dit teeltseizoen slechts Vijf afstanden Er zijn 5 verschillende afstanden om te lopen. Starttijden De starttijden voor de 10 en 15 km zijn tussen 09.00 tot 12.00 uur. Voor de wandelingen van Het platform van Cubigo won in 2014 de publieksprijs voor het meest innovatieve pro duct in de zorg, en werd door Google benoemd tot één van de 15 meest technologische start ups ter wereld. Met recht dus een waardevolle tooi voor de senioren in Brabant. Op www.kbo- brabant.nl is een pagina ingericht met meer informatie over Ons Platform en doorverwij zingen naar online registratie en de app. thuis kunnen blijven wonen. Verschillende diensten zijn gebundeld. Zo kun je met de tablet of computer via het platform maaltijden bestellen, een videogesprek met de verpleeg kundige voeren of hulp van de buren inroepen. In de nabije toekomst zijn ook medische toe passingen mogelijk, zoals je bloeddruk door sturen of een afspraak maken met je huisarts. Ons Platform ondersteunt maximaal, is gratis en erg eenvoudig in gebruik. U kunt ook een donatie doen voor het KWF fonds op de volgende link: deelnemers.opgeenisgeenoptie.nl/acties/ frankvogels/frank-vogels/ U kunt doneerloten kopen voor 5 euro om het KWF te steunen, Met deze loten maakt u kans op een fiets ter waarde van 750 euro. Deze doneerloten zijn te koop bij Tankstation van Esch, Jumbo Denissen en bij Vogels Fiets Sport. Zes samenwerkende organisaties uit Oisterwijk behartigen en (h)erkennen hoe boeiend het Landpark Assisië. De coöperatie Assisiëhoeve werd opgericht door Patrick Rutten en Wilma Wilbrink, beide leden van natuur- en milieuorganisatie LNMH. Zij vormen dan ook het bestuur van de coöperatie en worden daarbij ondersteund door Patrick Loonen, cliënt van Prisma en bewoner van het Landpark. Met de komst van de coöperatie op het Landpark wordt weer een mooie stap gezet in de herontwikkeling van het Landpark tot een plek die in contact staat met de samenleving. Afgelopen maanden werd gewerkt aan plannen voor de teelt van de gewassen, de communicatie en een rendabele bedrijfsvoering. Ook werden contacten gelegd met andere partijen binnen en buiten het Landpark. Bijvoorbeeld met de boerderij van Prisma en tuinderij ‘de Tuin’ die momenteel ook al actief is op het Landpark. Namens Frank Vogels en teamgenoten harte lijk dank voor uw donatie. Sport, natuur en educatie... het krijgt allemaal 'n plekje in 'Moergestel-Nieuws'! Prisma en voedselcoöperatie Assisiëhoeve hebben een overeenkomst gesloten voor het gebruik van een perceel tuinbouwgrond (0,5 hectare) op Landpark Assisië. Het zelf verbouwen van eigen voedsel, een belangrijk doel van de coöpe ratie uit Haaren, kan nu van start gaan. Prisma is blij met de nieuwe gebruiker en de coöperatie is tevreden dat zij nu een eigen vaste locatie heeft. Praktische info: Maandag 8 juni om 14.00 en 19.30 uur De Voorhof, Kerkstraat 64, Oisterwijk. Entree: 4,- Welkomstdrankje inbegrepen) Zaal open 30 minuten vooraf. Meer info zie: www.metgezelinzingeving.com ofwel Wil van Egmond, tel. 211 05 33. Deze online toepassing biedt senioren de kans om dagelijkse contacten te onderhouden via e-mail of videobellen, allemaal binnen het sys teem. Bovendien biedt Ons Platform senioren een bron aan informatie over de eigen buurt, wijk en woonplaats. Naast het sociale aspect ondersteunt het platform zorg op afstand met behulp van technologie. Ons Platform zorgt ervoor dat middelen en zorg efficiënter worden ingezet waardoor mensen zo lang mogelijk 20,30 en 40 km zijn deze tussen 08.00 en 11.00 uur. EHBO is op de Vrijthof aanwezig om onder andere blaren te kunnen behandelen. Op en rondom de Vrijthof kunt u het gehele weekend terecht voor gezelligheid, een lekker drankje of hapje. Er zijn lokale bedrijven die een leuke aanbieding voor u hebben (ook om te over nachten). Vanaf vandaag kunnen alle senioren in Brabant gebruik maken van Ons Platform, een online platform ontwikkeld door KBO-Brabant en Cubigo. Ons Platform is een digitaal bureaublad dat is afgestemd op de behoeften van senioren. KBO- Brabant heeft dit platform ontwikkeld om het gebruik van internet op zowel een computer als tablet te vergemakkelijken. Door de intuïtieve opzet en het gebruiksgemak is het door iedereen te gebruiken, zelfs wanneer iemand geen ervaring heeft met internet. Het platform bevat allerlei gebruiksmogelijk heden op het gebied van ontmoeting, nieuws, recreatie en zorg. Senioren kunnen zelf kiezen aan welke functies zij behoefte hebben. De functies zijn gebruiksvriendelijk waardoor ook degenen met de grootste drempelvrees Ons Platform kunnen gebruiken. Kortom, zelfstandig het internet op binnen een veilige omgeving. Frank Vogels. Frank Vogels gaat zich inzetten voor het bestrijden van kanker. Daarom ga ik de Alpe d’Huzes steunen. Hij doet dit jaar mee om voor het goede doel te gaan fietsen: “Ook ik heb van heel dichtbij meegemaakt wat deze vreselijke ziekte kan betekenen. Dus alles wat ik kan doen en alles wat ik zal doen is vechten om ervoor te zorgen dat er zoveel mogelijk geld wordt verzameld voor de bestrijding van deze ziekte.” Want daar is geld voor nodig... veel geld. En ik heb geen remedie tegen deze ziekte. Ik weet ook niet wat er moet gebeuren om de ziekte te stoppen. Maar wat ik wel kan is fietsen. Als ik die berg 3,4,5 of 6 keer op moet fietsen om ervoor te zorgen dat er geld wordt verzameld voor het KWF, dan zal ik 3,4, 5 of 6 keer die berg opfietsen. Hoe zwaar het ook wordt, samen met de rest van mijn team zullen we de strijd aangaan. Want opgeven is geen optie. Dat is niet zomaar een loze kreet.dat is een gevoel dat iedereen die hier aan meedoet diep van binnen voelt... Opgeven is géén optie! Dus doe mee!" Hilvarenbeek vertrekpunt Dit jaar vertrekken de grensoverschrijdende routes vanaf de Vrijthof in Hilvarenbeek. Ge bruik makend van het wandelroute netwerk lopen de routes door schitterende natuurge bieden en prachtige landgoederen. Allemaal uitgezet door lokale wandelaars die de mooiste plekjes kennen. Gastvrije rustpunten zorgen voor een fantastische beleving! een deel van de kavel in gebruik, vooral om ervaring op te doen. Binnenkort begint het zaaien en poten van de eerste gewassen. Als resultaat van de samenwerking met de boer derij van Prisma nemen zij de resterende grond in gebruik voor de teelt van voedergewassen, zoals maïs en voederbieten. De komende maan den vindt in de kantine van de manege regel matig overleg plaats over de verdere uitbouw van de voedselcoöperatie. Hiervoor worden belangstellenden uitgenodigd, zoals vertegen woordigers van de agrarische opleidingen van Helicon en HAS Hogeschool. Met de inzet van vrijwilligers en stagiaires wil men een mooi doel bereiken: het rendabel verbouwen van lokaal, eerlijk en gezond voedsel. kan zijn om bewust de levensfase van het ouder worden in te gaan, ook al kent deze fase naast haar rijkdom ook haar moeilijkheden en onge makken. Vanuit de voorbije geslaagde film voorstellingen ’On Golden Pond’ en ‘Spring, Summer, Fall, Winter’ biedt de werkgroep “Levenskunst voor wie goed oud wil worden” deze laatste filmvoorstellingen aan. Deze film wordt vertoond zowel in een matinee- en avondvoorstelling. Na elke film is er zoals gewoonte een nabespreking in dialoogvorm met kleine groepjes onder leiding van des kundige gespreksleiders. Welkom, het doek gaat open Departures van regisseur: Y jir Takita. Oscar winnaar: Beste Buitenlandse Film 2009. Departures volgt de diepgaande en soms komi sche kennismaking van Daigo Kobayashi met de dood terwijl hij de wonderen, vreugde en betekenis van het leven ontdekt. Daigo is een getalenteerd cellist wiens orkest plotseling wordt ontbonden. Wegens geldgebrek besluit hij met zijn vrouw terug te keren naar zijn geboortedorp, waar hij door een onduidelijke advertentie per ongeluk bij een uitvaarton dernemer terecht komt en wordt aangenomen. Hoewel zijn vrouw en zijn vrienden neerkijken op het werk dat hij doet, weigert Daigo zijn baan op te zeggen. Hij raakt steeds meer bedre ven in de officiële rituelen en door de dagelijkse confrontatie met dood, begint hij eindelijk in te zien waar het in het leven werkelijk om draait. Vervolg op het witte doek. Nederlandse en Belgische Kempense gemeenten zoals Ravels, Reusel-de Mier den, Arendonk en Hilvarenbeek werken in het weekeinde van 30 en 31 mei samen aan deze eerste editie van een prachtige Kempische wandeltocht. Van een leuk ommetje tot een goeie oefening voor fervente vierdaagse wandelaars. Inschrijven kan op de dag zelfbij de kiosk op Vrijthof. Deelname kost 2,50 per dag per persoon en 1,- per dag per kind tot 12 jaar. Bij inschrijving voor de tweedaagse ontvangt u een leuke wandelgids met weetjes over het gebied en historie tijdens de wandeling. Wilt u meer weten over het Landpark of Pris ma of wilt u zich inzetten voor de voedselco öperatie, kijk dan op: www.prismanet.nl en www.landparkassisie.nl en www.assisiehoeve.nl Aankondiging 3de film: Departures Maandag 8 juni 2015 Trialoog-filmvoorstellingen Ouder worden en goed oud zijn is vandaag een belangrijk thema, niet alleen in het leven van de individuele ouderen maar ook in de soms complexe samenleving. Steeds meer men sen leven langer, ook in Moergestel, Oisterwijk, Heukelom en in de omliggende gemeenten. Wie positief denkt over ouder worden, leeft gemiddeld 7,5 jaar langer dan doemdenkers. Die boude uitspraak doet André Aleman, hoogleraar neuropsychologie aan de Rijksuni versiteit Groningen en auteur van het boek Het seniorenbrein. - ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 MEI 2015 PAGINA 7 ■MMBHHB9H0BMMI F

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7