ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES GUO breidt sterk uit in 2015/2016 n1 Amateurkunstenaars gezocht voor expositie in het Peerke Donders Paviljoen in Tilburg Start vernieuwende muziekschool ‘Popwise’ in Oisterwijk Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken of iemand verrassend feliciteren... Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of: buro76@planet.nl BON VAKANTIE IS. Nieuwe concertzaal, 21 concerten en vierdaags folkfestival Geloof, hoop en liefde thema volgende wisseltentoonstelling Met als hoofdthema ‘Geloof, hoop en liefde’, geeft het Peerke Donders Park amateurkunstenaars de kans hun werk te exposeren in het Peerke Donders Paviljoen. Afsluitende veiling De expositie loopt van 20 juni tot en met oktober en wordt afgesloten met een veiling. Voor meer informatie raadpleegt u onze web site, www.peerkedonders.nl of mailt u naar info@peerkedonders.nl Meer informatie Contactpersoon is René van den Bosch, T: 06 51 61 10 77. www.popwise.nl Naam k VAKANTIE IS k WIELEWAAL GUO's handelsmerk blijft haar zit-/luister- concerten. Nieuw zijn de balfolkavonden én Paasfolk: GUO's vierdaagse festival in het Paasweekend. Nieuw is ook de sfeervolle con certzaal op de eerste verdieping van Tiliander. Tussen september en juni zijn er tien klein schalige GUO-concerten op zondagmiddag en tien intieme GUO-balfolks op zaterdag avond. 16 Balfolkgroepen uit Nederland en België Van onbekend talent uit onze eigen Brabantse regio dat podiumervaring opdoet tot fameuze podiumbeesten. Van solist tot sextet. Zij spe len in estafette op GUO's 24-uurs nonstop balfolkmarathon. Ook 's nachts? Ja, ook 's nachts. Anderhalf uur spelen, plug uit plug in, anderhalf uur spelen, enz. Op Paaszaterdag 26 maart om 20.00u klinkt het startschot, dus ligt de eindstreep op Eerste Paasdag om 20.00u. Wat biedt Popwise Popwise is een collectief van ervaren muziek docenten die onder andere zijn verbonden aan Factorium. Alle docenten zijn afgestu deerd aan Conservatorium of Fontys Rockaca demie en staan middenin de wereld van pop muziek. Naast de lessen zang, drums, gitaar, basgitaar en toetsen, biedt Popwise bandcur- sussen, singer-songwriting en mogelijkheden om op te treden. Zo staan een open podium in Tiliander en Jam Nights (in samenwerking met) de Rockcurs in Curnonsky gepland. Partners Popwise wil muzikanten (jong en oud) moti veren om samen te spelen, en zoekt dan ook partners voor het organiseren van samen- speel-activiteiten. Samenwerking is al gevon den met de Rockcurs in de vorm van Jam Nights (Curnonsky), de Leerfabriek Live en Stadsstrand Oisterwijk, waar Popwise acts gaan optreden. Ook wordt aansluiting gezocht met de plaatselijke middenstand in Oister wijk, in de vorm van ‘Boek een act’. Midden standers die Popwise ondersteunen met spon soring, kunnen acts van Popwise inzetten voor openingen, acties, bedrijfsfeesten et cete ra. Balfolkavonden Jong en oud in Nederland dansen op tradi tionele muziek uit Europa. Niet in gedateerde klederdracht, maar in hun dagelijkse kloffie. De tien balfolkavonden bij GUO beginnen om 19.30u met een uur dansinstructie. Een dansdocent leert de bezoekers de basis voor de dansen die later op de avond worden ge speeld. Ideaal voor wie de verschillende dan sen wil leren kennen. Geen danspartner? Geen probleem: die komt u vanzelf tegen. Bovendien zijn er naast dansen voor koppels ook reidansen in slierten en kringen. Op 1 september 2015 start ‘Popwise’ met het geven van lessen voor zang, drum, gitaar, basgitaar en piano/keyboard (toetsen). Ook worden band en singer-song writing cursussen aangeboden, inclusief mogelijk-heden om op te treden. Met deze combinatie van les en samenspelen, ‘muziek en performance’ wil Popwise zoveel mogelijk speelplezier bieden aan leerlingen, en kansen om hun creativiteit te ontwikkelen. Op 14 juni is er een Open dag in Curnonsky en na de zomervakantie het bandevent Meet Popwise Live! in de Leerfabriek. Sfeervol podiumcafé Komende maanden pimpen GUO-vrijwilli- gers de ruimte op tot sfeervol podiumcafé met uitstraling van knusse huiskamer. Bezoe kers en muzikanten kruipen er op eikaars schoot. Vuistregel: 100=VOL=OP Precies waar de GUO-activiteiten om vragen. Alleen voor het legendarische (a la) Rum op zater dagavond 13 februari betrekt GUO nog de theaterzaal beneden. Die vormt ook het epi centrum van Goede Vrijdag 25 tot en met Tweede Paasdag 28 maart. GUO ruimt dan zelfs de volledige benedenverdieping in voor de eerste editie van festival Paasfolk. 14 juni Open dag Op zondag 14 juni houdt Popwise open dag. Van 14:30 tot 17:00 spelen leerlingbands en geven docenten informatie. Schrijf nu al in voor deze middag. Festival Paasfolk De eerste editie van GUO's vierdaagse festival Paasfolk kent een onderscheidend concept. Goede Vrijdag 25 maart is voor grote meesters, kleine liekes, Lage Landen, zaachte G. Met Brabo Gerard van Maasakkers, wie kent hem niet? En met Lieven wie? Tavernier dus, jawel, aangenaam, 't zou tijd worden. Vlaams hofleverancier van klassiekers als 'De Fanfare van Honger Dorst' en 'De Eerste Sneeuw'. Vereeuwigd door anderen, geschapen door hem. Sinds zijn pensioen schudt hij zijn podi- umvrees van zich af en kruipt hij uit zijn schuchtere schulp. Vooral in Vlaanderen, maar nu horen we ook bij GUO zijn hemels zalige, welhaast 'Hentse' G, nog zaachter dan de onze. Zit-/luisterconcerten Celtic folk, americana, singer-songwriter, gipsy, chanson, Nederlands luisterlied: dit alles en meer komt voorbij in de elf akoesti sche zit-/luisterconcerten. Opkomend talent, gevestigde namen, ouwe rotten uit Nederland (Joop Visser, Sido Martens, Vandiekomsa), Vlaanderen (a la Rum, Surpluz, Trio Ludo Vandeau), Wallonië Frankrijk (Sophie Ca- vez Baltazar Montanaro), UK (Philip Hen ry Hannah Martin, O'Hooley Tidow, Sarah McQuaid) en Ierland (David Munnelly Friends). Nu al memorabel is de opening van de serie op 27 september door legendarisch nestor van het betere Nederlandstalige lied Joop Visser met Jessica Noord. Cornelis, Boude- wijn, Lennaert: ze zijn of waren schatplichtig aan Joop. Tegen zijn tachtigste vindt hij het wel welletjes, vertoont hij zich af en toe nog tussen de besloten schuifdeuren, maar als opener van deze GUO-serie zingt hij nog een keer. Over onze Jan die manager is geworden. En over meer leed dat droef te moede stemt. Met humor om te janken. Tickets kortingen Vanaf kunnen belangstellenden hun tickets reserveren via een link op http://guo.mois- terwijk.nl Liefde, hoop en geloof Liefde voor de kunst, en hoop van de kun stenaars op geloof van het publiek. Het geko zen thema is op veel verschillende manieren uit te leggen. De expositie is een voorbeeld van nieuwe activiteiten die passen bij de her ijkte koers van het Peerke Donders Park. Buiten kijf staat dat dit idee prachtig past in het Centrum voor Ziel en Zaligheid. Hier worden meer activiteiten georganiseerd, die altijd te maken hebben met het overkoepelende ‘Museum voor Naastenliefde’. Maar liefst 21 concerten én een vierdaags folkfestival. Die prijken op affiche 2015/2016 van concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk. Alles onder één dak: bij cultuurcluster Tiliander. En onder één gemene deler: gewortelde muziek. Van om de hoek uit Brabant tot in Mongolië. Met een wereld ertussen. Muzikanten uit Nederland en Vlaanderen begeleiden zowel de dansinstructies als de aansluitende dansavond. De Vlaamse violist Wouter Vandenabeele opent de serie op 12 september en sluit af op 4 juni, samen met gitarist Jeroen Knapen en accordeoniste Sara Salvérius. Ergens daartussenin spelen An- doorn, Folkzien, De Verenigde Volksmuzi- kanten, Itchy Fingers, Kapriol'l, La Jolie Folie, Laguz en Wouter De Draak. Alle muzikanten spelen Europese dansmu ziek, akoestisch op traditionele instrumenten, maar als ze dat nodig vinden versterken ze zich uit. Soms spelen ze de muziek traditio neel, vaak in nieuwe arrangementen. Ook de dansdocenten voegen patronen toe aan tra ditionele dansen. Voorbij komen andro, mazurka, wals, polska, bourrée, tovercirkel, jigue, hanterdro, tarantella, enz. Elke balfolkavond eindigt met een 'derde helft'. Vanaf 23.30u is er open podium, folk- sessie of nazit met muziek op de achtergrond. Muzikanten onder bezoekers die in de derde helft willen spelen, geven hun akoestisch instrument in bewaring bij de instrumen tengarderobe. Meet Popwise Live! in de Leerfabriek Op zondag 6 september, de eerste week na de zomervakantie, is de seizoensopening Meet Popwise Live! in de Leerfabriek, Almijstraat 14 in Oisterwijk. Leerlingen van alle leeftijden geven bandoptredens en er is een afsluitend concert van de docentenband. Geïnteresseerden kunnen schilderijen, teke ningen, aquarellen, etsen, beelden en kera miek op 11 en 12 juni inleveren. In het week end van 13 en 14 juni worden de werken beoordeeld en geselecteerd. De werken die niet worden uitgekozen kunnen op 15 en 16 juni worden opgehaald. De tentoonstelling wordt op 20 juni om 15 uur feestelijk geopend. Daarbij is iedereen van harte welkom. 4 O PAGINA 6 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 MEI 2015 ■■■■■■■■■■■■MM Woonplaats Telefoon www.wielewaal.nl/ vrijwilligers Bezorg jij hen een onvergetelijke vakantietijd? Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 j Onderstaand gedeelte ook invullen. Straat Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag Het is leuk als u een artikel instuurt voor publicatie in Moergestel-Nieuws en u doet er een foto bij... Alleen moet u deze foto niet maken met een telefoon, want die kunnen we niet gebruiken! Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht.U krijgt wat u vroeg. Wij zijn op zoek naar een lieve oppas aan huis vanaf oktober voor drie kindjes van 0-3 jaar. Het gaat om 1 a 2 wisselende dagen per week. Tel. 06 - 27 40 88 66. Rommelmarkt Gezwiene Waai 7 juni 11.00 uur. Kraam huren info: Tjgverbakel@hetnet.nl Veiling Gezwiene Waai 7 juni 14.00 uur www.veilinggezwienewaai.nl Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Restauratie van antieke en eigentijdse meubelen. Charles van den Breekel, Scnee- persdijk 70, Oisterwijk, 013-5284329 of 06- 10 80 21 78. kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. in de bus stoppen... gr

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 6