Olivier maakt Moergestels feestje van zijn open dag 31 mei Jubileum bij MTV- radio O.’ nze Eerste Communicanten 2015 'u ft Theaters Oisterwijk Moergestel Nieuwe basiscursus voor vrijwilligers T Wekelijks op de hoogte blijven van hoe het in Moergestel 'reilt en zeilt'? Dat kan maar op één manier... EVENEMENTEN IN TILIANDER Tiliander City Filmhuis - Les Femmes du 6e étage (2011) (104 min.) Maandag 1 juni 14.00 en 20.00 uur Entree: 6,50 leden 5,00 Kassa open vanaf 1 uur voor aan vang van de voorstelling. www.theatersoisterwijkmoergestel.com Rond 13.00 uur vereren de muzikanten van harmonie Prinses Juliana Olivier met een aan tal slagwerkmarsen. The Blues Sparks beklim men om 15.00 uur het podium. Dit is de nieuw ste band van United by Music, de organisatie die getalenteerde mensen met een verstande lijke beperking de kans biedt om op te treden voor een groot publiek. Gitarist van The Blues Sparks is Harm de Ruiter, bewoner van Olivier maar ook bekend van zijn tv-optreden op het Knoop Gala van 2013. Op zondag 31 mei is het zover: voor de 1000e keer gaat ZM, het zondagochtend- radioprogramma van MTV de ether in. De Olivierianen hebben er zin in! De VrijwilligersAcademie Oisterwijk start dinsdagavond 2 juni in Zorgcentrum De Vloet weer met een basiscursus voor vrijwilligers in de zorg. Als u net begonnen bent als vrijwilliger in zorg en welzijn of u overweegt dit te gaan doen, dan is dit de juiste cursus voor u. Er wordt aandacht besteed aan de basiskennis en /vaardigheden die belangrijk zijn voor dit werk. Als u interesse heeft bekijk dan de informatie op www.vrijwilligersacademieoisterwijk.nl. Via deze website kunt u zich ook aanmelden voor deze gratis cursus. Optredens van harmonie Prinses Juliana, The Blues Sparks en burgemeester Hans Janssen MOERGESTEL - De Moergestelse uitagenda heeft er een fris evenement bij. De eerste Open Olivier Dag ontrolt zich zondag 31 mei van 12.00 tot 17.00. Niet alleen gaan de deuren van het wooninitiatief voor twaalf jongeren met een beperking open. Olivier bouwt met muziekoptredens, een loterij en een markt meteen ook een feestje rondom het Antonius Huis uur aan de Raadhuisstraat 36. loterij met grote kansen op mooie prijzen. Een echte barbecue van Weber wordt speciaal ver loot. De bewoners van Olivier hebben de afgelopen maanden hard gewerkt aan schilderijen en andere creatieve producten die ze te koop aan bieden op een kleine maar fijne markt. ASVZ, de zorgverlener van Olivier, pakt uit met aller hande informatie. Kleine kinderen kunnen zich gratis laten schminken. De Open Olivier Dag is uiteraard gratis toe gankelijk. Doelstelling is om zoveel mogelijk belangstellenden een kijkje in een woonini tiatief als Olivier te bieden. Zes jaar geleden streek Olivier neer in het hart van Moergestel. Dat de bewoners er sindsdien helemaal bij horen in het dorp, werd nog eens goed duidelijk op het Pieregeblèr. De Olivierianen kregen de zaal om met hun lied ‘Hakke takke biertje pakke’. En ook dat is natuurlijk mogelijk op de Open In januari 1993 begonnen door enkele radio- pioniers binnen MTV is dit inmiddels uitge groeid tot een vast, niet meer weg te denken onderdeel binnen MTV. Zo’n 22 jaar geleden werd door Comé Schoen maker en Peter van de Wouw, die zijn sporen al had verdiend bij Radio Tilburg, eerst een tweewekelijkse uitzending verzorgd en al snel sloten Martien Oerlemans als presentator en John Steijger als technicus zich hierbij aan. Inmiddels zijn in die meer dan 20 jaar al veel meer radio-uitzendingen gemaakt, zoals de speciale thema-uitzendingen tijdens het jaar lijks zomerreces en niet te vergeten non-stop “Fietsdorp Radio” in de jaren dat Guus Moo- nen zijn rondjes reed, maar nu is het dan zover. De nauwkeurig bijgehouden administratie wijst uit dat op zondag 31 mei ZM nummer 1000 gehaald wordt. Natuurlijk wordt hier bij MTV aandacht aan besteed, maar ook wordt alvast een voorschot genomen op de toekomst. Hoe? Dat zie je als je afstemt op het MTV-kanaal (Ziggo kanaal 43). Harm tekent rond 16.00 uur voor een volgend hoogtepunt van de Open Olivier Dag. Hij be geleidt op gitaar Hans Janssen, burgemeester van Oisterwijk, die een speciale Olivier-uit- voering van Guus Meeuwis’ lied ‘Brabant’ gaat zingen. Het refrein laat zich raden: ‘En dan denk ik aan Olivier, want daar brandt nog licht.’ Het buitenprogramma voorziet ook in een De radiocrew bij de 500e uitzending: v.l.n.r. Peter van de Wouw, Cis van Brunschot die het gebak serveert, Jan van Eindhoven (helaas overleden), Comé Schoenmaker, Marcel Oerlemans, John Steijger en Martien Oerlemans. Olivier Dag, dankzij medewerking van de een speciaal Olivier-bier gebrouwen. En jawel, Moergestelse Reuzenbieren. Guy Wouters, een Olivier heeft ook eigen wijnen - wit, rood, van de Olivierianen, heeft samen met vrienden rosé, prosecco. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 MEI 2015 PAGINA 5 SHKM B

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 5