College Oisterwijk zet in op behoud cultuurcentra Tiliander en Den Boogaard Première ‘Moergestelse’ documentaire I hl PGB reagereert op toekomstplaatje gemeente Oisterwijk Pinksterdienst in Natuurtheater Dansen in den Boogaard Vier Pinksteren met Jeremiade De door de stichting StoMbP (Stichting over- Oisterwijk aan Z! Een absoluut speerpunt voor PGB en uit het coalitieakkoord, is dat inwoners van Heuke- lom, Moergestel en Oisterwijk veel eerder en veel meer mee kunnen praten en meedenken over hun eigen leefomgeving in de gemeente. Niemand weet immers beter wat er daar speelt Het is zover! Trek de dansschoenen maar uit de kast, want het is dansen voor de actieve 50+ ers onder ons. De eerstvolgende dansavond vindt plaats op zaterdag 23 mei in den Boogaard. Aanvang: 20.00 uur. Entree bedraagt 2,50. Financiële consequenties De financiële doelstelling voor de cultuurcentra uit het coalitieakkoord wordt met de keuze voor dit scenario niet gehaald. Dit scenario vraagt immers om een financiële injectie van de gemeente. De problematiek speelt echter al jaren en vraagt nu om daadkracht. Het col lege heeft in de PPN 2016-2019 al rekening gehouden met dit scenario door een bedrag op te nemen voor de cultuurcentra. Daarnaast is in de jaarrekening 2014 een voorziening opgenomen voor de huurachterstand. www.pkn-oisterwijk.nl. De oecumenische Pinksterdienst is een samenwerking tussen de Protestantse Kerk Oisterwijk en De Levens- kerk (RK). Voor meer info: jeugdwerk@pkn-oisterwijk.nl Bekijk de perspectiefnota Fractievoorzitter van PGB, Carlo van Esch: “Wij hebben ons als partij natuurlijk verdiept in alle onderwerpen. Maar ook de inbreng van inwoners is erg welkom. Laat je vooral niet afschrikken door de hoeveelheid informatie. Zoek in de nota naar die onderwerpen die jou interesseren of waar jouw deskundigheid ligt en reageer daar op. Dan bereiken we het meest.” dan zijzelf. PGB vindt dat de gemeente samen met de inwoners leefbaarheidsplannen moet opstellen, zoals eerder is afgesproken. Te begin nen met de wijk Westend, omdat daar het nodige speelt. Maar ook in de andere wijken van Oisterwijk, in Moergestel en in Heukelom zijn aandachtspunten. Hoogste tijd voor Ois terwijk aan Z! De film wordt overigens, wegens de gevoelig heid van informatie en beelden, niet openbaar vertoond. Hij wordt ingezet bij lezingen door stichting StoMbP binnen de medische wereld, politie en onderwijs. Info: www.stombp.nl Kijkt u deze week naar de uitzending van MTV voor een verslag van de première. levers Munchhausen by Proxy) uitgenodigde bezoekers, waaronder een aantal Moergestelna- ren, waren na het zien van de film erg onder de indruk van het relaas van het slachtoffer, de wijze waarop Mila Mutsaers de rol van het jonge slachtoffer vertolkte en de manier waarop de documentaire was vormgegeven. Wederom een succesvol Moergestels product! Als de raad besluit om het optimaliserings- scenario als uitgangspunt te nemen, zal samen met de stichting COM de vernieuwing worden opgepakt. Het voorstel is om dan ook een kwartiermaker aan te stellen om een realistisch businessplan op te stellen en de dóórontwik keling vorm te geven. Op tweede pinksterdag organiseert Oister- wijks smartlappenkoor Jeremiade het ‘Pink sterfestival’. Op deze dag zal een drietal koren afwisselend 20 minuten hun smartlappen ten gehore bren gen. De dag wordt rond 17.00 uur afgesloten met een samenzang. Bij droog weer vindt het plaats op het bordes van Tiliander aan het Lindeplein. Mocht het regenen zal het festival naar de grote zaal wor den verplaatst. ‘Pinksterfestival’ van Oisterwijks smartlap penkoor Jeremiade is te zien op maandag 25 mei 2015 in Tiliander te Oisterwijk. Aanvang: 14.00 uur. Het festival is gratis toegankelijk. Er worden verschillende dansavonden geor ganiseerd in Den Boogaard en dansmiddagen in Tiliander. Bij het dansen wordt het gevari eerde muziekaanbod verzorgd door een lokale DJ. De entree bedraagt 2,50 per persoon en in deze prijs is een kopje koffie of thee inbe grepen. Recent heeft het college van B&W de Perspectiefnota 2016-2019 opgesteld. Daarin schetst zij het toekomstplaatje van de gemeente Oisterwijk voor de komende jaren. Financiële ontwikkelingen die er op ons af komen, ambities die er zijn vanuit het coalitieakkoord en keuzes die gemaakt kunnen worden. Concreet: van het zwembad tot de toekomst van de cultuurcentra en van de invloed van inwoners op beleid tot veiligheid in het spoorgebied. De gemeenteraad kan reageren op de nota; Partij Gemeente Belangen (PGB) reageert alvast en vraagt ook inwoners om hun mening. Het college van Oisterwijk heeft besloten om de raad voor te stellen in te zetten op het optimaliseringsscenario voor Tiliander en Den Boogaard. De raad beslist op 2 juli of het voorstel van het college wordt overgenomen of dat hij een andere keuze maakt. In het scenario dat het college voorstelt, blijven beide cultuurcentra bestaan. Diverse maatre gelen moeten de exploitatie van de cultuur centra verbeteren. Het college komt tot zijn voorstel na een zorgvuldig doorlopen traject van onderzoek, inventarisatie en analyse in overleg met het bestuur van de stichting Cul turele centra Oisterwijk Moergestel (COM) gebruikers van de cultuurcentra. Komt u nooit in een kerk? Geen probleem, iedereen, jong en oud, met of zonder religieuze achtergrond, is van harte welkom! Wij hopen vele mensen te begroeten die zich willen laten inspireren door de geest; in de muziek, de woorden, de natuur en het samenzijn op deze bijzondere plek. Zanggroep Melos en gelegenheidskoor Anima te zorgen voor de muzikale omlijsting. Voor de kinderen is extra aandacht. Kortom, een viering om naar uit te kijken! Bij zeer slecht weer wordt de dienst gehouden in de RK Levenskerk (Le Sage ten Broekstraat 2), houd hiervoor de website in de gaten: Vd.n.r. Hans van Brunschot, Mila Mutsaers (de jonge Nina in de film) en Nina Blom. Het ROC-theater aan de Stappegoorweg in Tilburg vormde op woensdagavond 12 mei het decor voor de première van de documentaire “Je bent een verschrik kelijk kind”. De 32 minuten durende film, een productie van onze dorpsgenoot Hans van Brunschot en medeproducent Hans Schoenmaker, handelt over het ziektebeeld “Munchhausen by Proxy”. Dit is een ernstige vorm van kindermishan deling waarbij (vaak) de moeder haar kind mishandelt. De dader verzint, verergert of ver oorzaakt een psychische, sociale of lichamelijke afwijking/ziekte bij het slachtoffer, om zo zelf aandacht te krijgen van medisch personeel. PGB vraagt om inbreng van de inwoners, want hun mening telt PGB heeft een uitgebreide reactie geschreven over de Perspectiefnota, die zij inbrengt tijdens de raadsvergadering van 28 mei a.s. Die reactie is te lezen op de website van PGB: www.par- tijgemeentebelangen.nl of via onze Facebook- pagina (PGB Oisterwijk). Geef uw reactie via info@partijgemeentebe- langen.nl of tel.nr. 06-221 26 062. PGB gaat graag het gesprek aan! PGB blijft inzetten op zwembad en fietspad naar Haghorst In het coalitieakkoord staat een aantal ambities, zoals bijvoorbeeld een nieuw volwaardig zwem bad op Den Donk. En voor PGB valt daar niet aan te tornen. Wat PGB betreft, komt daar indien nodig zelfs extra budget voor vrij. Een andere doelstelling is het fietspad naar Hag horst. Als het aan PGB ligt, onderzoeken we niet alleen het gedeelte Heizenschedijk maar ook het gedeelte Broekzijde. De film is gebaseerd op het boek “Je bent een verschrikkelijk kind” van de schrijfster Nina Blom die zelf veertien jaar lang ziek werd gemaakt door haar moeder. In de film vertelt zij “op camera” haar indrukwekkende levens verhaal ondersteund door flashbacks uit haar jeugd ten tijde van de mishandelingen. Goede uitgangspunten Carlo van Esch: “In grote lijnen kunnen wij ons met PGB vinden in het toekomstplaatje. Het coalitieakkoord uit 2014 is en blijft leidend. En we houden het financiële huishoudboekje op orde, zonder dat de lasten voor onze inwo ners meer dan trendmatig stijgen. Maar nog belangrijker: We gaan onze inwoners nog meer en nog eerder betrekken bij alles wat er reilt en zeilt in onze gemeente. Echt meepraten en meedenken dus! Onderzoek Het college heeft in november 2014 aan BMC Advies opdracht gegeven om een aantal toe- komstbestendige oplossingen voor de cultuur centra te presenteren. Het college is van me ning dat het optimaliseringsscenario de beste optie is omdat het een stevige basis biedt voor dóórontwikkeling van het culturele leven dat Oisterwijk in beide dorpen rijk is. Het cultureel ondernemerschap waar in dit scenario sprake van is, spreekt het college aan en past goed in de thema’s van “Ondernemend Oisterwijk” en “Oisterwijk aan Z!”. Een sterke culturele infrastructuur levert voordelen op voor de gemeentelijke aantrekkingskracht, leefbaar heid en participatie. Het college acht het moment ook rijp voor dóórontwikkeling. De kans doet zich nu voor om lopende ontwikkelingen, zoals de vernieu wing van het dans- en muziekonderwijs en de veranderingen bij de bibliotheek een plek in de dóórontwikkeling te geven. Inhoudelijk sluit dit scenario ook het beste aan bij de af spraken uit het coalitieakkoord en de cultuur- visie. “de Geest verbindt” Zondag 24 mei 2015 wordt er om 11 uur en feestelijke openlucht Pinksterdienst gehouden in het Natuurtheater Oisterwijk (Gemullehoekenweg 147). Het thema van de viering is “de Geest verbindt”. Met elkaar gaan we op zoek naar hoe de Geest wil verbinden en wat ons verbindt... 'Dit feestvarken auirdt vandaag, 65 jaar! "Wès dè toeft sefióón ftè? Liefs van ons allemaal PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 20 MEI 2015 I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3