QOEF! Gerard Horvers Huis Audacia- nieuws Expositie Mieke van Eij ken in Park Stanislaus Dennis Vugts wint Ronde van Heusden Succesvolle 3e editie Moergestel Golft Gilde St. Catharina wint verschieting om Gemeenteschild Benefiet schietwedstrijd bij Gilde Sint Catharina voor ’Alpe d’HuZes’ F Gilde Sint Catharina Ook in het volgende sportseizoen leeft Moergestel-Nieuws uiteraard weer mee met onze plaatselijke sporters! De uitslag was als volgt: Heren cat. A tot hcp 26,4 1. Hans van Amelsfort; 2. Cees Vermeer. Heren cat. B vanaf hcp 26,5 1. Jack van Riel; 2. Johan Verhoeven Dames cat. A tot hcp 26,4 1. Corry Geerts; 2. José Hofland Dames cat. B vanaf hcp. 26,5 1. Rina van de Wouw; 2. Conny Swinkels Nearest to the hole: Bernard op het Hoog Longest drive heren: Rob Vlassak Longest drive dames: José Hofland Samen met de organisatie kijken de deelnemers alweer uit naar de volgende editie in 2016. Zaterdag 25 april heeft Moergestel Golft voor de 3e maal plaatsgevon den. Op ’n enkel buitje na was het een zeer geslaagde dag die ditmaal plaatsvond bij het Efteling Golfpark. Op zaterdag 9 mei jl. vond de jaarlijks terugkerende verschieting van het “Gemeenteschild” plaats op het schietterrein van Gilde St. Catharina gelegen aan de Heuvelstraat. Deze verbroederingswedstrijd tussen de drie Moergestelse Gilden is destijds in het leven geroepen om de goede onderlinge verstandhouding te bewaren, zoniet te verbeteren. Ongeveer 50 coureurs trotseerden woensdagavond de erbarmelijke weersom standigheden die zich kenmerkte door hevige rukwinden en stortbuien. te gaan maar werd in de laatste ronde terug gepakt. In een sprint-a-deux was Vugts de rap ste en gaf de Belg het nakijken. Van de andere Kempenmannen werd Rob Linsen 4e, Rick van Deursen 8e en Marc van Grinsven 9e. Nico van Dijk behaalde plaats 11, Patrick Houthooft 12, Hans Siegers 14 en Marco van Schijndel 15e. ROEF! HANDBAL Uitslagen: El MHV - Roef 12-6; Dl HMC - Roef 3-12; BI Desk - Roef 8-18; DS EHV - Roef 17-20. Zaterdag 16 mei Dl 10:00 Roef- RHV Cl 10:00 Roef-RHV BI 11:00 Roef - United Breda Dinsdag 19 mei DR 20:00 HMC - Roef Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport is, mag vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal. Voor informatie bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! .09:30 .09:30 .10:30 factor wordt jaarlijks opnieuw berekend en is evenals vorig jaar vastgesteld op 1,31. In het totaal hebben 34 schutters aan de wed strijd deelgenomen. In het individuele klassement waren de onder staande gildebroeders de beste van hun gilde: - St. Sebastiaan en Barbara, R. van Esch - St. Joris, Wil Moorman - St. Catharina, Jan Wolfs Wij willen alle aanwezige gildenbroeders en - zusters van harte bedanken voor het welslagen van deze verbroederingsdag. Tevens willen wij alle winnaars van harte feliciteren met hun behaalde resultaat. Na zo’n 20 kilometer koers ontsnapte Dennis Vugts uit Moergestel samen met de Belg Nijs. Gedurende de wedstrijd groeide hun voor sprong gestaag tot 50 seconden. Tien man, waaronder de ploeggenoot van Vugts Mare van Grinsven, zaten in de achtervolging maar konden het gat niet dichten. Marc van Grins ven probeerde nog solo voor de derde plaats Het Gemeenteschild. De wisseltrofee, destijds ontworpen door onze Moergestelse kunstenaar Kees Ketelaars en beschikbaar gesteld door het voormalige Gemeentebestuur van Moergestel, is gewonnen door het gilde St. Catharina met 15,0 punten gemiddeld, tweede werd gilde St. Joris met 13,7 gemiddeld en gilde St. Sebastiaan en Barbara sloot de rij met 12,8 gemiddelde, na een correctiefactor van 1,31. Aangezien het handboog schieten (van gilde St. Sebastiaan en Barbara) een hogere moei lijkheidsgraad heeft dan het kruisboog schieten (gilde St. Joris en gilde St. Catharina) is deze correctiefactor in het leven geroepen. Deze Het Gerard Horvers Huis is een plek voor ouderen in de gemeente Oisterwijk zonder indicatie voor professionele dagopvang, die nog zelfstandig wonen en het contact met leeftijdsgenoten heel graag willen behouden. Ze kunnen er onder het genot van koffie en/of thee een gezellige ochtend of middag doorbrengen en zich gast voelen in een pret tige omgeving. Voor wie ouder wordt hoeft de wereld niet bij de voordeur te eindigen. Er zijn nog zoveel mensen om te leren kennen, zoveel gedeelde interesses om over te praten. De gasten van het Gerard Horvers Huis staan nog midden in het leven. Op een schietkaart staan 5 schietdisciplines vermeld en deze zijn verkrijgbaar a 2,50 per kaart. Waar: op onze gildeterrein aan de Heuvelstraat 16 te Moergestel Wanneer: maandag 25 mei (2e pinksterdag) van 10.00-15.00 uur Gilde Sint Catharina organiseert 2e pinksterdag een ludieke schietwedstrijd waar nagenoeg alle schietdisciplines van het gilde in voorkomen. Dit alles in het kader van het goede doel Alpe d’HuZes. Iedereen, 14 jaar of ouder, mag hieraan deelnemen. Eén van onze gildebroeders, Henk van der Zanden, doet mee aan de sponsorfietstocht Alpe d’Huzes op 4 juni as (Big Challenge nr. 17) en hij fietst minimaal 3 keer de Alpe d’Huez op. Op deze dag wordt door 4000 fietsers en lopers de berg meerdere malen beklommen om geld bij elkaar te brengen dat voor 100 ten goede komt aan het onderzoek om kanker te bestrijden Het doel van Big Challenge team nr 17 is om 30.000,- bij elkaar te brengen om dit mogelijk te maken. Om voor deze spon soractie geld bij elkaar te krijgen organiseert het gilde Sint Catharina een benefiet schiet wedstrijd voor alle inwoners van Moergestel en omstreken. En wel op maandag 2e pink sterdag 25 mei as. Iedereen, 14 jaar of ouder, en die op een ludieke wijze kennis wil maken met een aantal schiet disciplines van het gilde is welkom. Tijdens ons gildefeest in 2014 werd diverse keren gezegd: “Oh, is dè alles? Dè kan ik ók wel”! Nou, hier heb je de kans en mag je je geluk beproeven. Uiteraard zijn er mooie prij zen te winnen. Alle opbrengsten van die dag komen ten goede aan het doel Alpe d’HuZes, Big Challenge nr 17. Durf jij de challenge aan en ga je ervoor, net als Henk... dan tot 2e pinksterdag!! Audacia-RKGSV (Gerwen) 2-1 Ons soms (te) frivole spel had afgelopen zondag te weinig rendement. Het was vaak netnie en dat begon soms al in de vroege opbouw. De eerste 10 minuten waren dartel genoeg van onze kant: 3 kansen en een afgekeurde verzil verde. De in de eerste helft opvallend opere rende Sjosh stond aan de basis van de twee treffers die we op het randje van de rust scoor den. Eenmaal was het Sjosh, Alex en doeltref fend Niek; bij de tweede score wist Sjosh via (weer) Niek uiteindelijk Jimmy te bereiken, die zich (gelukkig) niet bedacht en strak raak kleunde. De sfeer in en buiten het veld was in de rust (te) ontspannen. Toen Gerwen via een fraaie kopbal 2-1 liet aan teken en werd het nog spannend. Onze groenwitte tegenstrevers deponeerden een stuiterende bal nog tegen de paal. Uiteindelijk bleef Gerwen met lege handen, net als in de Sinterklaaswedstrijd, toen we met 3-1 wonnen. Zeker niet onge noemd mag blijven de inbreng van Ard: hij speelde zijn laatste wedstrijd en was, net als in het hele seizoen, een gretige en flexibele teamspeler, die we nog erg gaan missen. De balans opmakend van het seizoen 2014-2015: de achtste plaats zal in de verdere toekomst als zodanig in de boeken terug gevonden kun nen worden. Al met al zeker verdienstelijk, vooral vanwege onwennigheid van de tegen standers in de Eindhovense regio en het vele improviseren met de opstelling door allerlei oorzaken. Nu duimen dat we ons volgend jaar weer op Tilburg e.o. mogen focussen: er is genoeg dadendrang bij spelers en trainer. In het Gerard Horvers Huis ligt de nadruk op welzijn, eigen kracht en eigen keuze. Het is een plaats waar de wensen van de bezoekers centraal staan, een plaats met enthousiaste en gemotiveerde gastvrouwen, waar altijd ruimte is voor een goed gesprek met gelijkgestemden. Vervoer kan geregeld worden, dus dat hoeft geen beletsel te zijn. Als het bovenstaande u aanspreekt, kunt u bellen met Anne Marie Schouten, coördinator van het Gerard Horvers Huis, voor nadere informatie of voor het maken van een afspraak voor een persoonlijk gesprek bij u thuis. Haar telefoonnummer is 06 22382085. Voor Mieke van Eijken, geboren in Veldho ven in 1957, is schilderen haar grote hobby. Zij is begonnen met tekenen bij ‘De Werck- winkel’ in Hilvarenbeek. Daarna heeft zij in Diessen, Goirle en Tilburg schilderles gevolgd. Portretschilderen heeft zij geleerd bij Els Smulders in Loon op Zand. Heel vaak wordt zij geïnspireerd door bloemen en bomen, vooral knotwilgen. Zij vindt die zeer bijzonder. Soms laat zij zich leiden door haar gevoel en daaruit kan een mooi werkstuk ontstaan. Zij schildert meestal met acryl en olieverf, vroeger ook wel in aquarel. Zij hoopt haar hobby nog lang te kunnen uitoefenen. In de Clossenborch in Hilvarenbeek hangen op de 2e etage permanent schilderijen van haar. De werken worden regelmatig gewisseld. U kunt, als u wilt, ook daar een kijkje gaan nemen. De expositie in Park Stanislaus is te bezichtigen van 18 mei tot en met 1 juli 2015. Openingstijden: Maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Zaterdag en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 MEI 2015 PAGINA 7 ■■■■■■■■MMMHHMHHHHHHMMMMMMMM M MM MMHMMMMI M ■MMHMHHBMHBHHHBMMHMMMHM ■w -■

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7