Levenskunst voor wie goed oud wil worden Aankondiging 2de film: Spring, Summer, Fall, Winter Donderdag 21 mei 2015 ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Vroege vogelwandeling rond het Belversven Jeugdfilm Tony 10 in Tiliander City Filmhuis Avondwandeling ‘Schemering over de Kampina’ I Kunstgroep Stiphout I exposeert in het Oude Kerkje Bulgaarse Meistersinger in Oisterwijk Theaters Oisterwijk Moergestel I Elke film wordt vertoond in een matinee- en Welkom, het doek gaat open BON Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Naam Vrijdag 15 mei 2015 aanvang 20.00 uur in het Lodewijkskerkje, Kerkstraat 64 te Ois terwijk. Entree 12.-. EVENEMENTEN IN DEN BOOGAARD Dansavond (50+) Zaterdag 23 mei 20.00 uur Entree: 2,50 incl. koffie/thee voor aanvang Kots - Van de Randgevallen Vrijdag 22 mei 20.30 uur Entree: 10,- (t/m 17 mei 25% korting 7,50) Oi - Anne Jan Toonstra Donderdag 21 mei 20.30 uur Entree: 17,- Het voorjaar wordt door de meeste mensen ervaren als de mooiste tijd van het jaar. Overal bloesem en nieuwe blaadjes aan de bomen. Maar ook een kakofonie van vogelgeluiden in de vroege ochtend. Wil je dit samen met ons delen? Dat kan! een deel van de Kampinase heide. De afwis seling van vochtige en droge heide, maakt dit gebied uniek. wijk (einde onverharde fietspad). De excursie duurt maximaal 3 uur. Ervaren gidsen met telescopen zullen de wandeling begeleiden. Goede wandelschoenen en een verrekijker zijn belangrijk. Verder hopen wij op een mooi voor j aarszonnetje. Op woensdag 20 mei draait de jeugd film ‘Tony 10’ in Tiliander City Filmhuis. Een Familiekomedie waar in het jongetje Tony er alles aan doet om zijn ruziënde ouders weer bij elkaar te krijgen. ‘Tony 10’ draait in het Tiliander City Filmhuis op woensdag 20 mei 2015 in Tiliander. Aanvang: 13.30 uur. Toegang 5,00 aan de deur, ouders 4,00. Via internet 4,00 (exclu sief 2,- per boeking.) EVENEMENTEN IN TILIANDER Tiliander City Filmhuis - Tony 10 Woensdag 20 mei 13.30 uur Entree: 5,- Schemering In de schemering een wandeling maken is altijd bijzonder, zelfs een beetje spannend. Vooral als de echte schemering (in de weten schap; burgerlijke schemering) plaatsvindt. Deze begint pas nadat de zon is ondergegaan. In Nederland duurt deze schemering tussen de driekwartier en een uur. Ook veel dieren houden hier rekening mee, en beginnen dan met hun activiteiten. Mo gelijk kom je zelfs dieren tegen. Tijdens zo’n schemering even stilstaan en luisteren naar de geluiden zullen de excursieleiders zeker doen. Dit is altijd een van de mooiste momen ten. Praktische info: Wanneer: donderdag 21 mei Waar: De Voorhof, Kerkstraat 64, Oisterwijk. Entree: 4,- (Welkomst drank je inbegrepen) Aanvang middagvoorstelling: 14.00 uur Aan vang avondvoorstelling: 19.30 uur Zaal open 30 minuten vooraf. Meer info zie: www.metgezelinzingeving.com ofwel Wil van Egmond, tel. 211 05 33 Tony is bijna tien jaar en heeft de beste vader van de wereld. Hij is apetrots op zijn vader die opklimt van kraanmachinist tot minister van Verkeer en Waterstaat. Maar op een dag hebben zijn ouders een heftige ruzie en loopt zijn vader weg van huis. Tony denkt dat zijn vader verliefd is geworden op de koningin. Hij doet er alles aan om zijn ouders weer bij elkaar te brengen en krijgt daarbij hulp van het koninklijk huis. Deze komische familiefilm werd geregisseerd door Mischa Kamp, die eerder 'Het paard van Sinterklaas' afleverde. De film deed het goed in de bioscopen, waar de status van Gouden Film werd behaald. Annet Malherbe, bekend van 'Jiskefet', 'Abeltje' en haar rol als Willemijn Lodewijkx in 'Gooische Vrouwen', kroop hier in de huid van de koningin. Op vrijdagavond 15 mei organiseert Natuurmonumenten een bijzondere avond wandeling. Deze begeleide wandeling “Schemering over de Kampina start om 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur. In de avonduren komt het natuurgebied de Kampina tot rust. Je beleeft hierdoor het gebied op een unieke wijze, wellicht dat je er zelf een beetje stil van wordt! De kosten voor deze wandeling bedragen 7,- voor leden van Natuurmonumenten, niet- leden betalen 10,- Kinderen van leden betalen 4,00 en kinderen van niet leden €7,00. Aanmelden via www.natuurmonumen- ten.nl/denatuurin/agenda Voor meer informatie: Bezoekerscentrum Oisterwijk 523 18 00. Kassa open vanaf 1 uur voor aan vang van de voorstelling of nu reserveren 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com IVN Oisterwijk en LNMH Haaren nodigen u uit om op 17 mei samen te kijken en luis teren naar de vogels in en rond het Belversven en omliggend bos- en heidegebied. Alle zomervogels zijn weer terug uit hun over- winteringsgebied. We hopen dat we veel vogelsoorten mogen verwelkomen en ver trekken daarom al om 06.00 uur vanaf de parkeerplaats aan de Posthoornweg in Oister- Het is al weer de tweede keer dat “Die Meis tersinger” uit Bulgarije Oisterwijk bezoeken. De operazangers Dilian Kushev, een veelzij dige bariton met een heldere, stralende, soms donkere en fluwelen stem, Jurii Nokolov, tenor, gezegend met een krachtige, maar ook lieflijke en zachte stem en Jodan Vodev met zijn diepe bas vormen samen met ensemble Sacralissimo. Zij maken muziek die je raakt. Niemand kan aan deze intensiteit ontsnappen. De drie worden begeleid door Manol Paskalev aan de piano. Een greep uit het programma: Benedictus, Piëta Signori, Ave Maria, Agnus dei, Ombra mai fu, Caro mio ben, Ingemisco, Lullaby J. Brahms, Aria's uit opera Tosca, La Traviata en Turanodot. U kunt reserveren door een mailt je te sturen naar kushevmusic@gmail.com Nadere inlichtingen bij Kees Weimers 528 8352. Voor eventuele informatie: 06-16885946 www.ivnoisterwijk.nlwww.lnmh.nl Spring, Summer, Fall, Winter van regisseur: Kim Ki-Duk Kim Ki-Duks film is een doodkalme Boeddhistische vertelling over de cyclus van het leven. De film heeft, zoals de titel al doet vermoeden, een cyclisch ver loop. In elk jaargetijde breekt een stadium in het leven van een jongen aan. Een constant Noteer nu reeds in de agenda: leerproces dat begint in de veilige handen Maandag 8 juni: derde film Departures Meld je snel aan, want het is een unieke kans om eens in het donker, dus na zonsondergang, op de Kampina te zijn. Ouder worden en goed oud zijn is vandaag een belangrijk thema, niet alleen in het leven van de individuele ouderen maar ook in de soms complexe samenleving. Steeds meer mensen leven langer, ook in Moergestel, Oisterwijk, Heukelom en Wie positief denkt over ouder worden, leeft gemiddeld 7,5 jaar langer dan doem denkers. Die boude uitspraak doet André Aleman, hoogleraar neuropsychologie aan de Rijksuniversiteit Groningen en auteur van het boek Het seniorenbrein. Zes samenwerkende organisaties uit Oister- van de meester, die woont in een drijvend wijk behartigen en (h)erkennen hoe boeiend huis midden in een onwerkelijk mooie vallei, het kan zijn om bewust de levensfase van het afgesloten door symbolische deuren. Ook ouder worden in te gaan, ook al kent deze fase naast haar rijkdom ook haar moeilijk heden en ongemakken. Vanuit de voorbije wanneer de jongen zijn hart volgt en de rela tieve verschrikkingen van de buitenwereld ervaart, komt hij op den duur toch weer bij zijn meester terecht, waar hij boete doet voor biedt de werkgroep “Levenskunst voor wie zijn vergissingen,net als toen hij klein was. De film zit vol met symboliek. Het is een prachtige, serene film die voor iedereen wel avondvoorstelling. Na elke film is er zoals enig houvast zal bieden ongeacht zijn/haar gewoonte een nabespreking in dialoogvorm leeftijd. Vervolg op het witte doek met kleine groepjes onder leiding van des kundige gespreksleiders. Kampina, een groot natuurmonument Tijdens deze avondwandeling wandel je onder begeleiding van twee excursieleiders langs -* prachtige vennen die het natuurgebied Kam pina rijk is. Natuurlijk hoor je dan ook meer I over de ontstaanswijze. Namen als Flesven, I Duikersven en Huisvennen wijzen op o.a. I verschillen in uiterlijk en gebruik ervan in I het verleden. Voorheen lagen de vennen in een uitgestrekt open heidegebied, zodat de wind vrij spel had op het water. Bij sommige vennen is dit weer hersteld door Natuur- I monumenten, de excursieleiders zullen dat I zeker aangeven. De wandeling leidt ook over In het weekend van 16 en 17 mei 2015 exposeert kunstgroep Stiphout in het Oude Kerkje in Middelbeers. De kunstenaars, allen uit Helmond zijn al vele jaren bezig met hun creatieve I expressie en laten hun werken nu als groep zien. J Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 MEI 2015 PAGINA 6 ■MHHMi (t Woonplaats Telefoon i i- i i i- i I- I I I- I I-- I I I I I I Onderstaand gedeelte ook invullen. Straat Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 Restauratie van antieke en eigentiic meubelen. Charles van den Breekel, Scnee- persdijk 70, Oisterwijk, 013-5284329 of 06- 10 80 21 78. Zoekertjes' UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... We zijn op zoek naar een vlotte mede- werkerAster voor in de cafetaria en keuken. Heb je interesse? Bel dan even of kom ge woon even langs: 't Centrum, Moergestel, tel. 513 2564. Af te halen: 17,5 m2 klinkers. M. Hop penbrouwers, Heuvelstraat 7, Moergestel, tel. 513 2248. kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor Trialoog-filmvoorstellingen alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. - - - 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Restauratie van antieke en eigentijdse in de omliggende gemeenten. Het is leuk als u een artikel instuurt voor publicatie in Moergestel-Nieuws en u doet er een foto bij... Alleen moet u deze foto niet maken met een telefoon, want die kunnen we niet gebruiken! Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het geslaagde filmvoorstelling‘On Golden Pond’ Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook tl™ als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die gOed oucj wjj worden” een tweede film aan. haast ónmogelijk lijken om verhoord te wor- -- den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. H. Noveen St. Clara volbracht. RvA

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 6