Vandalisme Helfort Trails en fietsen rotonde Veel nieuwe actieve activiteiten voor iedereen ’"Point GEZOCHT!!! Unieke samenwerking Super Fietsdorp bingo Zondag 17 mei: de weerman is ons goed gezind! 18 graden en meestal droog! alzheimer café oisterwijk- moergestel Voor elfde keer Moergestel Fiets- en Wandeldorp Uitstekend wandelweer Enthousiaste en gemotiveerde schoolverlater met interesse in een toekomst in de techniek. Dinsdag 19 mei Thema: Privaatrecht met als specialisatie gezondheidsrecht Gast: Notaris Joep Vrijdag Door Paul Spapens is opnieuw een thema tische fietsroute uitgezet langs religieus erf goed, dit keer in het gebied tussen Moer gestel en Boxtel. Het boekje met de route van 36 kilometer, beschrijvingen en foto’s is alle dagen voor 5 euro te koop op het St.- Jansplein. Nieuw is de culturele fietstocht naar Jeroen Bosch in Den Bosch. Deze ver trekt op vrijdag 15 mei om 10.00 uur. -De 20 km-route (start tussen 07.30 en 9.30 uur) is volledig met pijlen bewegwijzerd. De route loopt o.a. langs de Pierenberg, Hoevense- weg, de Mariakapel, Waterhoefstraat richting de Hondsberg, Langs de vennen en dan rich- Van Hemelvaartsdag donderdag 14 mei tot en met zondag 17 mei wordt voor de elfde keer Moergestel Fiets- en Wandeldorp gehouden. Het grootste fïetsfeest van Nederland biedt veel actief vermaak voor iedereen. Het centrum van Moergestel Fiets- en Wandeldorp is het St.-Jansplein. De meeste activiteiten zijn gratis. Een greep uit het programma. Op zondag 17 mei concentreert zich het wandelen. Er worden twee volledig verzorgde wandelingen aangeboden van 40 kilometer (start 05.30 uur) en 20 kilometer (start 07.30 uur). De Hummeltjes-puzzeltocht (vanaf 10.00 uur) is een wandelactiviteit voor het gezin. Voor de kilometervreters onder de toerfietsers zijn er twee activiteiten, beide georganiseerd door de Parelrijders. Hemelvaartsdag 14 mei om 09.00 uur start een toertocht naar Handel. Deelname is nog mogelijk. De toertocht naar het Belgische Landen op zaterdag 16 mei is volgeboekt. Amper is er iets geopend of geplaatst of men meent het al weer te moeten vernielen. Dat overkwam het bord bij cross- baantje Helford Trails, amper twee dagen nadat het was geplaatst. Het zit immers al vol krassen. ‘n Ander doelwit zijn de fietsen die i.v.m. Fietsdorp op diverse rotondes zijn geplaatst. Mensen die de attributen plaatsen en daarmee iets feestelijks uit willen stralen, hebben de schade alweer zo goed mogelijk hersteld, maar waarom? De wandelroutes zijn te vinden op de web- site:www.moergestelfietsdorpinoisterwijk.nl Het wandelsecretariaat sluit om 17.00 uur. De kosten: 8 km 2,-; 20 km 5,-; en 40 km €8,-. In het Hemelvaartsweekeinde wordt voor de elfde keer Moergestel Fiets- en Wandeldorp gehouden. Op een aantal rotondes in Moergestel staan sinds vorige week gepimpte fietsen die de aandacht vestigen op het evenement. Op de foto wordt een van deze fietsen door Dion van Gorp (samen met kleinzoon Stijn) bevestigd. Zij doen dat namens harmonie Prinses Juliana. De muziekvereniging is dit jaar het goede doel dat door Moergestel Fiets- en Wandeldorp wordt ondersteund. Foto: Paul Spapens. Een mooi schouwspel dat zich goed leent voor het maken van foto’s is de toertocht voor old timer toer- en racefietsen. De deelnemers gaan gekleed in passende fietskledij. Vertrek om 10.00 uur op Hemelvaartsdag. Een halfuur later kan worden gestart voor de Ladies Parel - toer. Deze is alleen voor vrouwen. De opbrengst is voor Stichting Semmy die strijdt tegen her- senstamkanker bij kinderen. ting de Rosep. De route gaat verder langs de oevers van de Rosepdreef naar Moergestel, via de Hild, het stroomgebied van de Reusel, het Benelux-middelpunt en dan naar de finish bij Den Boogaard. Onderweg zijn er verzorgings- posten. -De 40 km-route. De start is tussen 05.30 en 9.00 uur. De deelnemers wandelen twee lussen van elk 20 km. De eerste lus gaat via de van Tienhovenlaan, dwars door de Kampina, langs de leugenbenkskes, de Franse baan, het oudste weggetje van Moergestel: de Heistraat naar de Vossenhoorn en via de Hild weer naar de startlokatie. De 2e lus lopen de wandelaars het traject van de 20 km. Gezellig samen optrekken met de 20 km-lopers. Ook deze tocht is volledig verzorgd met eten en drinken. Als er sprake is van dementie krijgen mantel- zorgers te maken met de juridische aspecten. Zodra de persoon met dementie niet meer zel- fredzaam is op zakelijk gebied, is het belangrijk dat dit voor hem/haar wordt geregeld en hun rechten worden gewaarborgd. Mantelzorgers krijgen te maken met wetten en regels die bedoeld zijn voor de bescherming van de per soon met dementie, maar ook om mogelijk heden te creëren om als mantelzorger de belan gen te behartigen van die persoon. In een interview gaan we op deze ontwikkelingen in en praten we o.a. over mentorschap, bewind- voering en euthanasieverklaring. Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie, jong en oud, voor familieleden, vrienden, hulp en dienstverleners en andere belangstellenden. Lotgenoten kunnen heel veel voor elkaar bete kenen, zij herkennen het geen de ander mee maakt, en wat dit voor hem of haar betekent. De ondersteuning die de aanwezigen elkaar op zo, n avond geven is van zeer grote waarde, en de aanwezigen gaan dan ook met een vol daan gevoel naar huis. Onze medewerkers staan gedurende de avond voor iedereen klaar, en mocht u vragen hebben stel ze gerust. Graag heten we u allen van harte welkom! Vooraf aanmelden is niet nodig. Tijd: Inloop vanaf 19.30 uur Programma van 20.00-22.00 uur in De Coppele, Prunusstraat 69 te Oisterwijk. Voor meer informatie: Jeanne Verberk 528 4571 of e-mail j.verberk@ziggo.nl en op alzheimer.afd.middenbrabant@planet.nl Aanmelden U kunt zich tevoren aanmelden via: amestrum@home.nl maar dat hoeft niet. De bevestiging en betaalwijze worden u na aanmelding toegezonden. Voor het jaarlijks terugkerend fami- lieconcert zoekt dit jaar muziekvere niging Prinses Juliana de samenwer king met het kerkkinderkoortje de St. Janzangertjes op. Uiteraard wordt er live muziek gemaakt en gezongen. Maar dat is niet het enige... We voe ren gezamenlijk een ware musical op! ‘Kus me, ik ben een prins’ is een grappige, luchtige musical, waarbij verschillende sprook jesfiguren langs zullen komen. Zo kun je Alladin, Hans en Grietje en een prinses zomaar tegen het lijf lopen. ’Uiteraard’ komen er ook personages langs die het gelukkige leventje flink verstoren, zoals de heks en de kikker. Maar zoals in elk sprookje loopt het toch alle maal goed af... Dankzij Prinses Juliana, die uiteraard de musi cal met muziek omlijst, en het kinderkerk- koortje beloven we een muzikale ochtend voor de hele familie. Ben je nieuwsgierig geworden? Houd dan Moergestel nieuws, MTV, facebook enz. in de gaten. En noteert u alvast 14 juni, 11.00 uur in Den Boogaard in uw agenda (entree gratis). Op vrijdag 15 mei is er een groots bingofeest in Den Boogaard. De koffie en het gebakje staan om 10 uur klaar en dan begint rond 10.30 uur een Super Bingo, georganiseerd door Moergestel Fiets- en wandeldorp. Omdat we 11 jaar bestaan doen we extra gek! Het prijzenpakket vertegenwoordigt een waarde van ruim 500,-. Als hoofdprijzen noemen we een prachtig koffiezetapparaat, een levensmid delenpakket (minstens 50,-), reistassen etc. etc. Dit mag u niet missen. Ons bestuur trakteert niet alleen op de koffie en gebak maar ook op één gratis bingokaart. Dus.op naar dit prijzenspektakel! De slotdag van Moergestel fiets- en wandeldorp staat vooral in het teken van wandelend genieten van de prachtige natuur die Moergestel, Heukelom en Oisterwijk te bieden hebben. Men start vanuit Den Boogaard. Er is voor elk wat wils: -De Hummeltjesroute, een fotopuzzeltocht van 8 km (start vanaf 10.00 uur) voor jong en oud met versnaperingen onderweg, een spor tieve pauze bij het kinderspeelpaleis en kans op een schitterende prijs van de Moergestelse Middenstand. Voor deze tocht hoeft men zich niet tevoren aan te melden. De route is goed te lopen, ook met een wandel- of kinderwagen. Ook kan men voor een iets kortere route van ongeveer 5 km kiezen. Mooie trajecten om te trainen voor de 4 daagse van Nijmegen! Een activiteit die inmiddels een traditie mag worden genoemd is de fietsersmis en aanslui tende zegening van fietsers en hun fietsen op Hemelvaartsdag om 11.00 uur bij de Mariaka pel langs de weg van Moergestel naar Oister wijk. Diezelfde dag kan tussen 12.00 uur en 14.00 uur worden gestart voor een sponsor- fietstocht voor een kinderproject in Bolivia. Zowel op vrijdag als op zaterdag begint om 10.00 uur de Knapzakfietstocht langs pro ducenten van streekproducten. De deelne mers ontvangen een geinig knapzakje van Brabants bont met daarin informatie over de tocht en bonnen voor proeverijen. Even eens op beide dagen zijn er tochten met duo- fietsen voor mensen met een beperking. Op vrijdag is het vertrek om 13.00 uur, op zater dag ook om 13.00 uur maar dan bij Stanislaus. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 MEI 2015 PAGINA 5 Niet bang om met zijn handjes te wapperen, maar ook behendig met computers. Leergierig, technisch inzicht en startklaar voor een mooie carrière in een productie-omgeving. Je komt terecht in een jong bedrijf, mag werken met de allernieuwste machines en krijgt een kans om te leren en te groeien in de kunststoftechniek. Ben jij degene naar wie wij op zoek zijn? Stuur dan snel een mail met jouw gegevens en motivatie naar info@injection-point.nl en dan nemen wij contact met je op. Meer informatie over ons vind je op www.injection-point.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 5