33 e Wandelavond- vierdaagse in Moergestel op 2 t/m 5 juni Nieuw TV-scherm voor Park Stanislaus Jachthoornblaasgroep ‘Horrido Moergestel’ viert 35-jarig bestaan Met Nederlands Kampioenschap op zaterdag 30 mei Wandelvierdaagse, Vrienden van Stanislaus, ze vinden elkaar allemaal in Moergestel-Nieuws De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel te veraangenamen. Hij denkt aan een beweeg- tuin met allerlei toestellen en hulpen om de mensen (ook de niet bewoners van Park Sta nislaus) begeleid te laten bewegen. Ook een moestuin op werkhoogte, zodat de mensen Het evenement is voor iedereen vrij toegan kelijk, dus entreegeld wordt niet gevraagd. Ook is er voldoende - gratis - parkeergelegen heid. JHBG ‘Horrido’ Moergestel hoopt uiteraard op goed weer en een grote publieke opkomst! Ze hopen samen met u een mooie Brabantse Jachtmuziekdag te mogen beleven! De wandelavondvierdaagse wordt dit jaar weer gelopen van dinsdag 2 t/m vrijdag 5 juni. Men kan zich opgeven op donderdag 28 mei, vrijdag 29 mei en maandag 1 juni elke avond tussen 18.30 en 20.00 uur en let op enkel in Den Boogaard. Men kan ook als groep inschrijven (een groep bestaat minimaal uit 10 personen). Naast de persoonlijke medaille krijgt de groep dan een groepsmedaille. Kijkt u thuis goed voor welke medaille u dit jaar loopt. In Moergestel kan men nu voor de 33e keer meelopen. Jachthoorn Blaasgroep... Op zaterdag 30 mei a.s. is ‘De Reuselhoeve’ (voorheen de Kanoboerderij) aan de Heizen- schedijk, evenals in 1980 weer het feestterrein Op vrijdag 5 juni worden de wandelaars weer afgehaald door Harmonie “Prinses Juliana”. De verzamelplaats is de brede school De Von der. De volgende route wordt aangehouden: vanaf de speelplaats Kloosterlaan, links rich ting de Kloosterdreef (Stanislaus), voor Stanis laus linksaf via het pad tussen Stanislaus en de school, einde pad Kloosterlaan oversteken en schuin de Kerckackerstraat inlopen, ver volgens rechts Kruysackerplein en doorlopen in de Kruysackerstraat naar het Rootven, op het Rootven links naar het St. Jansplein. De KWBN (Koninklijke Wandel Bond Neder land), daar zijn wij bij aangesloten, wil de avondvierdaagse extra stimuleren, daarom stelt zij voor elke wandelaar een vergoeding Er is ook weer kans voor iets lekkers tijdens de wandelingen, maar dit lekkers is wel al leen voor betalende wandelaars. De orga nisatie gaat er vanuit dat diegene die niet bereid zijn startgeld te betalen ook zo sportief zullen zijn geen versnaperingen aan te ne men, dit geldt zowel voor kinderen als vol wassenen. Wel is er voor iedereen water. waar het Nk wordt gehouden. Vanaf 9 uur ‘s morgens worden de groepen verwacht die aan het concours deelnemen. Voorafgegaan door een optreden van JHBG ‘Horrido’ Moergestel zal Ina Batenburg, in haar functie als wethouder van de gemeente Oisterwijk, de dag openen. Het eigenlijke concours begint om 10.00 uur, voor de verplichte muziekstukken en aanslui tend het zgn. ‘Insigne blazen’. Zeg maar een soort vaardigheidstest in het solo blazen van de jachtmuziek waarmee voor de geslaagden een Bronzen, Zilveren of Gouden speld te ver dienen is. Na de lunch begint het ‘vrije keus-concours’, waarna het N.K. Soloblazen om ongeveer 15.50 uur zal aan vangen. Om 16.30 is de prijsuitrei king, met om 17.00 uur de officiële sluiting door Michael Troost, voorzitter van de NVJB. In 2010 vond de muzikale opening van het NK plaats vanaf de Reusel. Op 'n prachtig zonnige zaterdag in 2010 werd het 30-jarig bestaan gevierd van de Jachthoorn Blaasgroep (kortweg JHBG) ‘Horrido’ Moergestel. Zaterdag 30 mei a.s. is het wéér feest, namelijk het 35-jarig bestaan en bij gelegenheid daarvan wordt het Nederlands Kampioenschap Jachthoomblazen gehouden op ‘De Reuselhoeve’ aan de Heizenschedijk. Ook bij dit jubileum heeft de NVJB (Neder landse Vereniging Jachthoorn Blazen) aan JHBG Horrido-Moergestel de organisatie van het N.K. Jachthoorn Blazen toebedeeld. De organisatievoorbereidingen voor deze dag zijn inmiddels in volle gang. Wat zijn de wensen van de bewoners en acti viteitenbegeleiders? Zorgmanager Sjoerd Wierenga ziet dat er be hoefte is aan bewegen en aan bezig zijn. Het is een grote wens om dementerenden het leven Foto: Patrick van Vugt ter beschikking. Daartoe moeten wij dan wel meer informatie registreren. Daarom vragen wij bij de inschrijving, naast het adres ook de geboortedatum en het geslacht van elke deelnemer. Wilt u hier rekening mee houden. Om dit goed te laten verlopen vragen wij u bij de inschrijving deze gegevens zelf op een formulier in te vullen en met dat formulier u te laten inschrijven. Ook vragen wij uw aandacht voor vrijwilli gers. Het wordt steeds moeilijker voor ons om op de 4 avonden voldoende mensen te vinden die hand- en spandiensten willen verrichten. Voor dit jaar is het wel weer ge lukt. Wilt u ons helpen? Het zou toch zonde zijn als er geen Avondvierdaagse meer in Moergestel georganiseerd kan worden? Wij danken ook al onze sponsors, want zonder jullie hulp is deze avondvierdaagse niet moge lijk. Wij hopen dat het weer een paar mooie wan- delavonden worden, en op vrijdag 5 juni weer veel gezelligheid op het plein. Wilt u meer informatie 513 2207 (tussen 18.00 en 19.00 uur). Tijdens de 4 avonden is de organisatie te berei ken via het nr. 06-49423240 en 06-49780629 JHBG ‘Horrido’Moergestel buiten actief kunnen zijn met groei, bloei en oogst. Een E-fiets, maar dan eentje op een sta tief met een beeldscherm ervoor waarop een fietsroute afgespeeld wordt tijdens het trappen. Uit en toch thuis. En zo hebben de activitei tenbegeleiders hun wensen die niet uit de reguliere zorgpot vergoed mogen worden. Een mooie taak dus voor de stichting Vrienden Van Park Stanislaus. Grote steun door donaties Stichting Vrienden van Park Stanislaus kan inmiddels rekenen op een groeiend aantal donateurs. De actie van biljartvereniging De Klaore met een mooie opbrengst moet zeker genoemd worden. Ook de bewoners van Park Stanislaus en hun familieleden verlenen hun steun door - al dan niet periodiek - een bedrag te doneren en zo vriend te zijn van de stichting. Moergestels bedrijfsleven De stichting heeft, samen met het management van Park Stanislaus, haar voorkeur uitgespro ken om zoveel mogelijk het Moergestelse be drijfsleven producten en diensten te laten leve ren als het gaat om besteding van gelden uit de Stichting Vrienden van Park Stanislaus. Natuurlijk worden het Moergestelse bedrijfs leven en de middenstand tot Vrienden van de stichting gerekend. “Voor wat hoort wat”. Ook Vriend worden? Door je aan te melden kun je vriend worden van Park Stanislaus. Het zou fijn zijn als een machtiging wordt afgegeven waarmee perio diek een bedrag wordt gedoneerd. Stuur een bericht naar info@vriendenvanparkstanis laus.nl en meld je aan als vriend. Eenmalig doneren kan ook op NL 92 RABO 0300747578 Wandelavondvierdaagse 2014. Het inschrijfgeld bedraagt 4,00 p.p.; bij de start op dinsdag 2 juni bedraagt het inschrijf geld 5,00 p.p. Let U op dinsdag wel op het bordje met de verwijzing waar men nog kan inschrijven. De start is de eerste 3 avonden steeds tussen 18.00 en 19.00 uur en op vrijdag 5 juni voor de 15 km. wandelaars om 17.15 uur, voor de 10 km. wandelaars om 17.45 uur en de 5 km. wandelaars om 18.15uur. Deze tijden zijn weer als vanouds. Wij willen extra benadrukken dat de ervaring heeft geleerd dat veel 5 km. wandelaars best de 10 km zouden kunnen lopen en van de 10 km. wandelaars best de 15 km, dit zijn veel mooiere routes en minder druk. De organisatie heeft weer mooie routes uitgezet, dit jaar wordt weer gebruik gemaakt van het wandelroutenetwerk. Denk er aan als er staat aangegeven om naar het volgende knooppunt te lopen, dat men dan de geel-groene pijltjes moet volgen. I.v.m. de veiligheid worden de doorgaande wegen zoveel mogelijk vermeden en adviseren wij u om in het buitengebied links van de weg te lopen. Het kampioenschap wordt elk jaar ergens in den lande gehouden: Limburg, Achterhoek, Veluwe, de Kop van Noord-Holland, Waals- dorp (Wassenaar), om maar enkele plaatsen te noemen, hebben de achterliggende jaren als gastheer hun opwachting al gemaakt. Nu dus voor de tweede maal in ons eigen Moerges tel. JHBG Horrido Moergestel, in 1980 begonnen uit puur liefhebberij voor de jachtmuziek, is nu al vele jaren een groep die in de jachtwereld een hoog aanzien geniet en graag wordt uit genodigd. Enkele gelegenheden waar ‘Hor rido’ als Jachthoornblaasgroep haar muzikale medewerking aan geeft zijn o.a. de jaarlijks terugkerende Hubertusmissen, het zgn. ‘aan blazen’ van jachtmalen, opening van jachtten- toonstellingen, jachtrecepties en uitvaarten van aan de jacht gerelateerde mensen. Op Koningsdag werd op Park Stanislaus een nieuw Ultra HD tv-scherm in gebruik genomen. Een aanwinst voor de bewoners die nu alle zenders (incl. MTV) haarscherp kunnen ontvangen. De levering en installatie werd verzorgd door Fa. Frans van Velthoven. De aanschaf kon worden gedaan door inzet van gelden uit de Stichting Vrienden van Park Stanislaus. - J rxJ Het nieuwe scherm. PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 MEI 2015

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3