Lion King in Natuurtheater! Audacia- nieuws Geen vuur maken in de tuin Audacia kroont alweer drie kampioenen! Leefstijladviesweken bij Slagerij Ketelaars succesvol! Ruilbeurs in Boxtel Zondagmiddagconcert in Zonnewende Bridgeclub Moergestel stoffen vrij en is dus slecht voor het milieu. Gebruik altijd schoon hout dat kurkdroog is. Vochtig hout verbrandt onvolledig, waardoor veel ongezonde stoffen vrijkomen. Bovendien stinkt het. Verbrand het hout op hoge tempe ratuur en stapel het losjes, zodat er veel zuurstof bij kan. Brandbare blokken van geperst hout (houtkrullen en houtvezels) zonder toevoe gingen zijn het minst schadelijk. Op nummer twee staat goed gedroogd haardhout. Zondag 10 mei organiseert de VBV haar ver zamelaarsruilbeurs van 10.00 tot 13.00 uur in het Gemeenschapshuis De Walnoot, Re- ginahof 1 te Boxtel. Entree volwassenen 1 euro. Kinderen 25 eurocent. Vuurtje stoken in de tuin? Veel mensen vinden het reuze gezellig, maar het mag niet. Afval, zoals bewerkt hout, snoeihout en oud papier, verbranden is zonder meer verboden. Dat is al sinds 2003 zo. Wat wel mag is barbecueën en koken, zolang dit geen gevaar oplevert voor de omgeving. Tuinfakkels en een kleine vuurkorf zijn ook toegestaan, maar hierin mag u uitsluitend kurkdroog onbewerkt hout stoken. 14.30 uur Zondag 17 mei a.s. zal er in Zonnewende weer een huisconcert worden gegeven. Er zal worden opgetreden door Sara Gutierrez Redondo en Federico Mosquera Martinez. Ze spelen werken -deels solo, deels quatre mains- van C.M. von Weber; F. Schubert; G. Fauré; M. Ravel; F. Poulenc. Met de Zonnewende concerten wil de stichting SOKA een podium bieden aan jonge getalen teerde musici uit binnen- en buitenland, die hun sporen reeds hebben verdiend bij (inter)nationale muziekconcoursen. De in authentieke stijl ingerichte muziekzaal van het fraai gelegen landhuis is bij uitstek geschikt voor uitvoeringen van kamermuziek. Zondag 17 mei om 14.15 uur in Zonnewende, Tilburgseweg 54. Kaarten zijn te bestellen/reserveren via e-mail muziek@soka.nl of via: 06 34146680 Prijs: 12,50,- p.p; kinderen t/m 16 jaar gra tis. Op deze drukbezochte en gezellige beurs kun nen geruild worden: bidprentjes, munten, postzegels, prentbriefkaarten, sigarenbandjes, stickers, telefoonkaarten, theezakjes, voetbal- plaatjes, winkelwagenmuntjes enz. Op iedere beurs wordt aandacht besteed aan een speciaal thema. Voor zondag 10 mei is dit: Heemkundekring, 150 jaar spoor in Boxtel. Ook zijn er speciale postzegels ontworpen, is er een eerste dag-enveloppe en is er een boek geschreven over de betekenis en effecten van 150 jaar spoor in Boxtel. Deze 3 items zijn beschikbaar op de ruilbeurs van 10 mei 2015. Bezoek ook eens onze website, www.vbvbox- tel.nl Boetes Behalve barbecueën, koken, tuinfakkels en een vuurkorf is feitelijk elk vuur verboden. Overtreding levert boetes op van vele hon derden euro’s. Zowel de politie als de gemeente kunnen een boete opleggen. U kunt overtre dingen melden bij de gemeente, politie en bij Meld Misdaad Anoniem (0800-7000). Deze spectaculaire familievoorstelling staat in het teken van vriendschap, familie, moed en liefde. De voorstelling wordt opgevoerd onder leiding van Dennis Spanjers (regie), Dave Hanhart (muziek) en Angelie Roosen (choreografie). Data: Vrijdag 26 juni, zaterdag 27 juni, zondag 28 juni, Vrijdag 3 juli, zaterdag 4 juli, zondag 5 juli, Vrijdag 10 juli, zaterdag 11 juli. We spelen om 20.30 uur. Behalve 5 juli, dan spelen we om 18.30 uur! Entree: 15,00 Verkooppunten: Via de website van de V.O.S. www.vos-oister- wijk.nlfacebook: VOS-Oisterwijk Het voetbalseizoen is nog niet helemaal voorbij, maar Audacia heeft in de voor- jaarscompetitie alweer drie kampioenen mogen kronen! En in de komende weken kunnen daar nog enkele teams bij komen. Al op 4 april speelde de F3 hun kampioens wedstrijd in Waalwijk tegen RWB. Dit team werd in het najaar al kampioen en is daardoor in een sterkere competitie ingedeeld, maar ook daarin waren de jongens een klasse apart! De eerste vijf wedstrijden werden alle maal gewonnen en daarom was op 4 april een overwinning genoeg om het kampioenschap binnen te slepen. Tegenstander RWB stond op de tweede plaats en het zou dus een zware klus worden. Maar na 40 minuten voetballen had de F3 er drie gescoord en geen enkel doelpunt tegen gekre gen, oftewel; het kampioenschap was een feit! Uiteindelijk behaalde de F3 de maximale 24 punten uit acht wedstrijden en kreeg het team maar drie doelpunten tegen. Een ongelooflijk knappe prestatie van Tom, Quint, Olivier, Rick, Koen, Luuk, Willem, Joep, Daan en hun trainer/coaches Peter, Bob en Jurgen! De Vereniging van Oisterwijkse Spelers verzorgt ieder jaar aan het begin van de zomer met veel plezier, inzet en enthousiasme een compleet muziektheater in het Natuurtheater Oisterwijk. Ruim 70 spelers, leden en vrijwilligers werken hieraan mee. Een artistiek- en productieteam, acteurs, muzikanten, decorbouwers, bestuur en nog tal van andere betrokkenen laten zien wat Oisterwijk op het gebied van toneel zang en dans te bieden heeft. Dit jaar bestaat de Vereniging van Oisterwijkse Spelers 50 jaar, vieren we het 80-jarig bestaan van het Natuurtheater Oisterwijk en geniet Oisterwijk al 100 jaar van de openluchtspelen. In het kader van deze jubilea brengt de Vere niging van Oisterwijkse Spelers dit voorjaar de spectaculaire musical The Lion King. Het verhaal neemt ons mee naar de Afrikaanse savanne, waar Mufasa, koning van het Trotse land, zijn zoon Simba aan zijn onderdanen toont. Aan de onbezorgde jeugd van de avon tuurlijke Simba komt een eind wanneer oom Scar wreed de macht grijpt. Simba vlucht de jungle in. Op zijn reis vindt hij nieuwe vrienden, de liefde en zichzelf. Hij groeit op tot een sterke, volwassen leeuw en hij is klaar voor zijn taak: het bestijgen van de troon. Stooktips Stook alleen met schoon en droog hout en probeer rekening te houden met de weersom standigheden en windrichting. Het is voor de buren niet prettig als rook bij hen naar binnen waait. Sommige mensen vinden rook gewoon onprettig, anderen hebben gevoelige lucht wegen, astma of andere longziekten. Zij kun nen er veel last van hebben. Gebruik zo moge lijk vuurpotten die op gel branden. Die ver oorzaken minder vervuiling dan houtvuur in een vuurkorf. Een elektrische of gasbarbecue geeft minder overlast dan een barbecue op houtskool of briketten. En stook niet bij mistig of windstil weer, zeker in dichtbevolkte gebie den. De kans op overlast is dan groot. De afgelopen twee weken stonden bij Slagerij Ketelaars in het teken van “Leef stijl en gezonde voeding”. Klanten konden een formuliertje invullen en maakten hiermee kans op een gratis consult bij een zestal leefstijl-/voedingsadviseurs uit Moergestel. Voor de E2 stond op vrijdagavond 24 april een echte kampioenswedstrijd op het pro gramma. De thuiswedstrijd tegen Rijen moest gewonnen worden om kampioen te worden, want anders gingen de bezoekers hiermee aan de haal omdat zij twee punten voorsprong hadden. Uitslagen: Unitas'59 1-Audacia 1 3-1; Audacia 2-Nevelo 3 1-1; WODAN 7-Audacia 3 3-1; Nevelo 5-Audacia 4 6-2; Audacia 5-VOAB 10 4-4; Audacia 6-Ons Vios 4 0-9; Beerse Boys VR4-Audacia VR1 4-2. Programma 10 mei Audacia 1 -RKGSV 1. Donderdag 30 april hebben we alweer de laatste zitting van de competitie 2014/2015 gespeeld. De uistslagen in deze achtste competitieron- de. A-lijn: 1 Cecile en Herman van Nieuwenhuijze, 2 Mieke Cornelissen en Jo van Os, 3 Elly Sneijders en Hans van den Heuvel. B-lijn: 1 Diny van Doremalen en Rina Heus, 2 Corry en Ad Schoenmaers, 3 Nol Donkers en Ton van der Sande C-lijn: 1 Jet van der Dussen en Irene Loosveld, 2 Liesbeth en Co de Graaff, 3 Ricky Bergman- van de Loo en Franky van Boxtel-van de Loo Dit affiche zorgde voor een groot aantal toe schouwers langs het hoofdveld. Beide teams maakten er een groot spektakel van, met vooral hele mooie doelpunten, en toen de stofwolken op waren getrokken stond er een 4-1 eindstand voor de E2 op het score bord. Harm, Thijs, Sjors, Luuk, Sjors, Olivier, Jori, Niels, Piet en hun trainer/coaches John, Joep, Gregor en Rolf mochten daardoor een wel verdiend feestje vieren! Een dag later mocht ook de E3 zich kampi oen noemen. Dit team speelde al hun tegenstanders met hele grote overwinningen aan gort, behalve Gudok waartegen twee keer gelijk werd ge speeld in ongelooflijk spannende wedstrijden. Met nog één wedstrijd te spelen stonden zowel de E3 als Gudok bovenaan, dus moest de uit wedstrijd tegen Were Di gewonnen worden. Dit klusje was echter wel besteed aan de E3 want met een 2-8 overwinning ging de kam- pioensbeker letterlijk mee naar Moergestel, waar alle spelers één voor één gehuldigd wer den. Guus, Ruben, Stef, Tjeu, Keno, Dirk, Floris, Owen, Finn en hun trainer/coaches Marco en Rob zijn daardoor terechte kampioenen! Wat nooit mag is geïmpregneerd of geverfd hout verbranden, daarbij komen schadelijke De bus met kaartjes was na deze twee weken goed gevuld en op vrijdag 1 mei was het ‘mo ment suprème’ daar. De deelnemende advi seurs trokken ieder uit hun eigen stapeltje een winnaar. De familie Van den Bruggen won een consult bij Physique, Petra van Nuenen bij Corine Joost en, Bas Personal Trainer verwelkomt graag Ans Raaymakers, Nathalie Wolfs mag naar Puur voor een gratis consult, Saludia kon familie Roozen verblijden en Lekker Evenwichtig trok het kaartje van de familie Denissen. Deze actie werd erg positief ontvangen. Niet alleen de samenwerking tussen Slagerij Kete laars en de deelnemende adviseurs was bij zonder prettig. Maar ook de reacties van de klanten waren erg positief. Het is merkbaar dat er een omslag gaande is in het eetgedrag van mensen. Men is er veel bewuster mee bezig. Er worden weloverwogen keuzes ge maakt en men wil graag weten wat er allemaal in de producten zit. Slagerij Ketelaars als echte ambachtelijk slager blijft hierin zeer beslist niet achter. Over producten en de bereiding ervan wordt nagedacht en zo ook gepresenteerd. Dit alle maal met de bewustwordingsomslag van de klanten in gedachten. Op het plateau van de zuil in de winkel staat een heel handig en gebruiksvriendelijk hulp middel: een kleine computer. U heeft zich misschien vaak afgevraagd wat het is en of u dit zo mag gebruiken. Het is een ingrediën- ten-database. U typt een product uit de slagerij in en er verschijnt een ingrediëntenlijstje. Compleet met E-nummers en dergelijke. Heel makkelijk voor u als klant dus bij bijvoorbeeld bepaalde allergieën. Gebruik het maar eens; het staat er immers voor u. De medewerkers van de slagerij zijn u hiermee ook graag van dienst en helpen u hiermee graag verder. Slagerij Ketelaars en bovengenoemde leef- stijl-/voedingsadviseurs feliciteren de win naars van harte! Samen gaan we voor een gezonde leefstijl in Moergestel! Clubkampioen in het seizoen 2014-2015 is evenals de afgelopen 2 jaar wederom geworden Sjaak Aarts en Cees van de Schoot. Tweede zijn geworden Mieke Cornelissen en Jo van Os en op een derde plaats Cecile en Herman van Nieuwenhuijze. Volgende week is er nog een einddrive en dan zit het bridgeseizoen er voor de donderdag avond op. We starten weer begin september met de nieuwe competitie. Wel kan er iedere maandagmiddag gebridged worden en is iedereen welkom, wel om 13.20 uur aanwezig zijn. slagerij Ketelaars ■■MMM M ■■■■Mi ■■MMHMHHMHBaMMHHMaMMHHMBMIHHHMHHHBMMHi ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 6 MEI 2015 MHMMBBHBHBHHMMMBMI PAGINA 7 MBHHMMHHIMMMNMIMMMMMIIMMMBB

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7