meer DE KORENMAAIER- Big Challenge sponsoracties en nog veel Helfort Trails crossbaantje SLIJTERIJ TN DEN KORENMAAIER’ 1 krat Jupiler bier Hartevelt Malibu Dujardin Aperol Toos in actie op een gigantische eierberg. AFHAALPRIJS .ft €5,95 U vindt bij ons zo, het lekkerste Moederdagcadeau! Koek en Zopie luisterde het openingsfeest verder op en de jeugd ontving als traktatie tevens een gratis toegangsbewijs van het Speel- paleis dat die dag haar poorten opende. Kortom, een aanwinst voor de Moergestelse jeugd, sportief en uitdagend en eens lekker geen i-phone etc. maar genieten in de natuur. Onder grote belangstelling van opa’s, oma’s en vele buurtgenoten en natuur lijk de vele crossertjes werd op zon dagmiddag 26 april het crossbaantje aan de Scheerman in Moergestel geo pend. Varkens-, pluimvee-, melkveehouders en anderen die in de veehouderijsector werkzaam zijn, zetten zich ook in 2015 in voor de strijd tegen kanker. Die vreselijke ziekte die zoveel ellende en onmacht veroorzaakt in onze maatschap pij. Een ziekte die toeslaat bij 1 op de 3 mensen en die grote gevolgen heeft voor familieleden, vrienden en collega’s. Ook in de veehouderij. Daarom klimmen zo’n 140 fietsers en lopers uit de agrarische sector op 4 juni 2015 zo vaak mogelijk de Alpe d’Huez op met als doel zo veel mogelijk geld in te zamelen voor het onderzoek naar kanker. Doel dit jaar is om 600.000 euro bijeen te fietsen. De BIG Challen- ge-fietsers maken deel uit van de ongeveer 4.000 fietsers die deelnemen aan Alpe d’HuZes. veehouderij. Samen met hun 14 teamgenoten hebben de pluimveeleden al veel mooie spon soracties gehouden. Toos: “Met Pasen hebben we een gigantische eierberg in Eibergen ge bouwd. Op de open dag van dat pluimveebe- drijf kwamen veel belangstellenden. Een mooie manier om kippen en eieren te promoten en tegelijkertijd geld in te zamelen voor het goede doel.” Peter en Toos hebben in hun skihut avonden georganiseerd. Peter: “Wij regelen de hapjes en drankjes en de opbrengst is voor KWF.” Verder verkopen ze coole T-shirts, handdoeken en BIG Challenge bier met als doel samen 10.000,- in te zamelen. Ventisquero Yelcno Peter en Toos Swinkels uit Moergestel doen dit jaar ook mee. Peter: “Wij hebben in onze familie- en vriendenkring veel met kanker te maken gehad en we willen graag ons steentje bijdragen. Voor kankerpatiënten is opgeven geen optie. Dus wij geven ook niet op en wan delen samen minimaal twee keer die berg op.” Peter werkt met zijn bedrijf veel in de pluim- Waarnemend voorzitter van Moergestel Fiets en Wandeldorp, Jan Vriens, heette de aanwe zigen van harte welkom op dit oefenterrein voor de Olympische spelen vanWant wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. aan Peter en Toos, allemaal voor het goede doel. Op deze manier kan er per biertje en per doos een aardig bedrag overblijven dat naar het KEF gaat. Brouwer Bernard Smits is ent housiast over het bier: "Het is een heel mooi blond speciaal bier geworden met een heerlijke zoet-bittere smaak, een fris fruitige geur en een vriendelijke nasmaak met een droog bit tertje. Het is in ieder geval een bier dat voor elke bierliefhebber heel toegankelijk is.” Het Big Challenge bier is te proeven bij Herberg De Veerkes en is uiteraard te koop bij Peter en Toos. Dus wil je het KWF ook sponsoren en ben je bierliefhebber, pleeg een belletje naar Peter 06-53354149 en bestel een doos of een geschenkverpakking. Volg Peter en Toos op www.bigchallenge.eu en hun actiepagina’s. Wim Lemmens, wethouder van o.a. openbare werken, was blij met het uiteindelijke resul taat: hier was duidelijk Moergestel aan Z. Hij feli citeerde de buurt met deze aanwinst en ont hulde het bord met de nieuwe naam: Helfort Trails, vernoemd naar het paadje langs de crossbaan. Bier Het Big Challenge bier is gebrouwen door Reuzenbieren uit... natuurlijk Moergestel. Reuzenbieren B.V heeft het bier geheel kos teloos ontwikkeld en tegen kostprijs geleverd Twan van Gestel, de “fietsmotor” op de ach tergrond, memoreerde dat de ontruiming van het illegale crossbaantje in het plantsoen van het Molenveldje de jeugd extra triggerde en hen een nieuwe uitdaging gaf om op een andere locatie een crossbaantje te realiseren. Men is maanden bezig geweest om deze spring- en crossarena voor elkaar te krijgen. Hij dankte voor de inzet van vele vrijwilligers en sponso ren. Een van de jonge rennenjes dankte al degenen die dit mogelijk hebben gemaakt: “wij zijn er erg blij mee”, waren zijn woor den. Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel, Tel. (013) 513 1350 Wij bezorgen thuis op vrijdag en zaterdag Verhuur van tapinstallaties Yuch» Wethouder Lemmens (links) en Jan Vriens onthullen het naambord terwijl de jeugd (onder) al bezit neemt van de crossbaan. Jonge Jenever 1,0 Liter Coconut Liqueur 0,7 Liter Vieux 1,0 Liter Aperitivo 0,7 Liter ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 6 MEI 2015 PAGINA 5 0,75 Liter Carménère Een heerlijke Chileense wijn met een dieprode kleur. Sauvignon Blanc Deze wijn heeft intense tropische aroma's van ananas, papaya en dtrusfruit WK'

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 5