2015 Cursus fietsveiligheid senioren E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel Moergestel 75 jaar Actie ’Dagje Efteling’ door Charitas Voorzitter Jan Zoontjens Charitas Oisterwijk CHARITAS OISTERWIJK CHARITAS OISTERWIJK achternaam: achternaam: achternaam: achternaam: Onder het motto “Dagje Efteling” kunnen - mensen die in de gemeente Oisterwijk vrijwilligerswerk doen en - mensen die langdurig ziek zijn en door hun ziekte aan huis gebonden zijn en niet of nauwelijks kunnen deelnemen aan het maatschappelijk verkeer bij Charitas kaartjes voor de Efteling bestellen. Zij moeten wonen in Oisterwijk, Moergestel of Heukelom. Het duurt nog even voor de strijd weer losbarst, maar het Quispelteam is nu al weer bezig met het samenstellen van de vragen en opdrachten. Voor de deelnemers hier nogmaals de data; vrijdag 2 oktober 2015 Moerges- telse derde Quizavond en zaterdag 10 oktober uitslag en feestavond. Aanmeldformulier “Dagje Efteling voor mensen die in de gemeente Oisterwijk vrijwilligerswerk doen” Dit formulier in envelop met postzegel sturen aan: Charitas Oisterwijk, Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk. Huijnen-Oerlemans zijn onze nieuwe troeven. Het totaal van elf teamleden staat er garant voor, dat Moergestel weer een aantal spannende avonden tegemoet kan zien. Informatie Via Moergestel-Nieuws, Moergestel TV en de moderne media als Facebook, Twitter en onze website www.quispelmoergestel.nl blijven we iedereen op de hoogte houden van de planning en organisatie rondom Quispel 2015. Veilig Verkeer Nederland, afd. Oisterwijk organiseert in opdracht van de gemeente Oisterwijk een cursus fietsveiligheid voor alle senioren. Bovendien kunnen elektrische fietsen gratis worden getest in combinatie met een cursus fietsvei ligheid. Inwoners van de gemeente Oisterwijk kunnen gratis aan deze cursus deelnemen. Veilig Verkeer Nederland heeft bovendien een cursus ontwikkeld, die fietsers de kans geeft Dit formulier in envelop met postzegel sturen aan: Charitas Oisterwijk, Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk. Al heel veel jaren hebben wij bijzonder goede steun gehad van onze kaderinstructeur Will van Rooij die in het landelijke EHBO-gebeu- ren zit. Het is te hopen dat de vaste kern van de ver eniging die ons steeds helpt met bijzondere gebeurtenissen dat blijft doen en dat daardoor ook E.H.B.O. kan betekenen “Een Hechte Band Onderling Zo wil ik onze stille leden (donateurs), nl. Gertruud Terwindt-van Dungen, Marc van Hulten, Dion van Gorp en Jan Rijnen, die nog steeds de collecte doet en weer in het feest comité zit, hartelijk bedanken voor hun finan ciële bijdragen. Adresgegevens: Straat: Postcode plaats: Telefoonnummer: De laatste tijd is het wat rustiger met de cur sussen die wij willen geven en waarschijnlijk komt dat ook door de BHV’s (Bedrijf Hulp Verleners) en commerciële bedrijven die zelf hun mensen opleiden. Adresgegevens: Straat: Postcode plaats: Telefoonnummer: U kunt zich alsnog tot ui terlijk 18 mei inschrij ven bij Veilig Verkeer Nederland via e-mail, brief of telefonischVeilig Verkeer Nederland Steunpunt Brabant o.v.v. cursus fietsveiligheid Oisterwijk, Spoorakkerweg 2 B, 5071 NC te Udenhout. E-steunpuntbrabant@wn.nltel: 511 0190. Nadere informatie kan men ook verkrijgen op de nieuwe site www.oisterwijk.vvn.nl van VVN afd. Oisterwijk 1. voornaam (m/v): geboortedatum: 2. voornaam partner (m/v): geboortedatum: Éénmalige aankondiging Het aantal ouderen in onze samenleving stijgt snel. Zelfstandige mobiliteit is voor ouderen een belangrijke voorwaarde voor het behoud van hun onafhankelijkheid. De fiets biedt voor veel ouderen uitkomst. Omdat er de laatste jaren ook een stijgende trend te zien is in het aantal ongevallen onder deze doelgroep, vinden uw gemeente en Veilig Verkeer Nederland het belangrijk hier een gerichte cursus voor te bieden. De cursus fietsveiligheid voor ouderen richt zich op het veiliger deelnemen aan het verkeer met de eigen fiets (dit kan ook een e- bike zijn). Ouderen kiezen steeds vaker voor een elektrische fiets. Tijdens de cursus zijn er e-bikes (elektrische fietsen) aanwezig die u vrijblijvend kunt testen. om hun kennis van de verkeersregels op te frissen en onder begeleiding te oefenen met de fiets in de praktijk. De praktijk bestaat uit een behendigheidsparcours. Doel van de trai ning is dat de fietser veiliger en met meer ple zier aan het verkeer deelneemt. De cursus is op donderdag 28 mei 2015 van 13.30 uur tot ongeveer 17.00 uur in Oisterwijk. Zoals u zult weten staat E.H.B.O. voor “Eerste Hulp Bij Ongelukken”. Daarom is de E.H.B.O. vereniging 75 jaar geleden ontstaan bij het uitbreken van de 2e Wereldoorlog omdat toen veel gewonden zijn gevallen. De vereniging is opgericht op 26 september 1940 en de oprichters waren toen: An toon Fonken sr.. Jan van Elderen, Jan van Linscho- ten, Chrisje de Greef en Bernard Marsé. In het begin is er cursus gegeven bij dokter Schreuder in Oisterwijk. door dit formulier in te vullen. Mensen die vrijwilligerswerk doen mogen hun partner meenemen en chronisch zieken hun partner of begeleider. Het is belangrijk, dat u het for mulier volledig invult en vóór 31 mei 2015 opstuurt naar Charitas Oisterwijk. U krijgt dan, voor eind juni, de kaartjes thuis. Wij hopen dat u en uw partner of begeleider een hele fijne dag zullen hebben. Verder wil ik de sponsors (vrijwillige bijdrage) van de evenementen van Moergestel hartelijk bedanken voor hun financiële steun want zo kunnen wij up-to-date blijven en zo de gemeen schap blijven steunen en helpen. Al 31 jaar lid en 22 jaar voorzitter van E.H.B.O. vereniging St. Christoffel, wil ik iedereen har telijk bedanken voor hun inzet en wens de club voor de toekomst nog het allerbeste toe. De actie is uitdrukkelijk bedoeld voor mensen, met een te klein inkomen, die een “dagje Efteling” niet zelf kunnen betalen. Charitas vindt het belangrijk dat deze groepen mensen, in de zomer toch naar iets leuks kunnen uit zien. De actie wordt mede mogelijk gemaakt door Albert Heijn uit Oisterwijk. Zij geven een leuke korting op de prijs van de kaartjes. In deze krant vindt u het aanmeldformulier. Als u meent voor deze actie in aanmerking komen, dan kunt u zich hiervoor opgeven Trofee Het winnende team ontvangt natuurlijk de eeuwige roem, maar nog belangrijker is, dat jouw team een heel jaar kan pronken met de unieke wisseltrofee; een kunstzinnig product. En verder blijft gelden: meedoen is belang rijker dan winnen!! Deelname Er wordt ook dit jaar weer gestreden in team- vorm. Wij adviseren iedereen om nu al met de samenstelling van zijn/haar team te begin nen. Ons advies: probeer een team van onge veer 20 mensen samen te stellen. Zorg dat de samenstelling zo divers mogelijk is; want zowel jong als oud zijn onmisbaar om een topprestatie neer te kunnen zetten! We hebben er echt weer zin in! Voorste rij: Lindsey Fonken, Inge Schijvens, Carlo van Esch en Hans Antonis. Tweede rij: Jan van Vechel, Mariëlle van Ierland en Guus Hurkmans. Achterste rij: Anita Huijnen-Oerlemans, Jos Denissen en Bas Smits. Op de foto ontbreekt helaas onze Benjamin: wie dat is? Och, wie weet is het wel een tussendoor quispeltje. Quispel Een echte introductie heeft Quispel in Moer gestel niet meer nodig: Quispel als kwisavond is na twee jaar al een gevestigd begrip in ons dorp. Deden er het eerste jaar 49 teams mee, het tweede jaar werd dit aantal ruimschoots over troffen door 59 deelnemende teams. In de praktijk betekende dit dat ongeveer 1200 men sen enthousiast bezig waren met het oplossen van een enorme hoeveelheid en verscheiden heid aan vragen. Dit is meer dan 25 van onze bevolking! Leuk was het te constateren, dat steeds meer jeugdige deelnemers zich in deze dorpsstrijd wierpen. Het Quispelteam zal hier met bepaalde rubrieken zeker op inspe len, want wie de jeugd heeft, heeft. Verder heeft de vereniging zich ontwikkeld door cursussen te geven in Moergestel waar later extra modules bij kwamen zoals verband leer, sportletsel, reanimatie en AED. De leden konden zich daarin bekwamen om als gedi plomeerden en hulpverleners te kunnen func tioneren bij ongevallen en posten van evene menten dat door de overheid wordt vereist en dat is een gemeenschappelijke taak dat in prin cipe belangeloos wordt gedaan. Onze leden hebben in het verleden ook aan landelijke wedstrijden mee gedaan en de laatste jaren hebben wij assistentie verleend bij de kinder- EHBO-cursus op de lagere scholen in Moer gestel. Quispelteam Het team van Quispel heeft een ook dit jaar weer een paar wijzigingen ondergaan; een drietal leden verlieten het team, omdat ze het meedoen nog leuker vonden en ook omdat hun inspiratie een beetje begon op te drogen. Drie enthousiaste dames, die zelf de afgelopen jaren hebben meegedaan (dus ervaringsdes kundigen), hebben het aantal teamleden weer op het gewenste peil gebracht. Mariëlle van Ierland, Inge van Beers-Schijvens en Anita Aanmeldformulier “Dagje Efteling voor mensen die langdurig ziek zijn en door hun ziekte aan huis gebonden zijn en niet of nauwelijks kunnen deelnemen aan het maatschappelijk verkeer” (Volledig ingevuld opsturen vóór 31 mei 2015). Voor de toelichting hierop zie het betreffende artikel. Voor vragen bel 06-20087292. Ik wil graag kaartjes ontvangen voor een “dagje Efteling voor mensen die langdurig ziek zijn en door hun ziekte aan huis gebonden zijn en niet of nauwelijks kunnen deelnemen aan het maatschappelijk verkeer voor de volgende personen: (Volledig ingevuld opsturen vóór 31 mei 2015). Voor de toelichting hierop zie het betreffende artikel. Voor vragen bel 06-20087292. Ik wil graag kaartjes ontvangen voor een “dagje Efteling voor mensen die langdurig ziek zijn en door hun ziekte aan huis gebonden zijn en niet of nauwelijks kunnen deelnemen aan het maatschappelijk verkeer voor de volgende personen: 1. voornaam (m/v): geboortedatum: 2. voornaam begeleider (m/v): PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 6 MEI 2015 O Qufëpel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3