r Bezoek ’n molen op de Nationale Molendagen Fietsen voor het goede doel met Hemelvaart Met elkaar, voor elkaar op de duofiets” |W ■1 ■m Kampioenswedstrijd Audacia Al [X]@DbsGd@ ffitl Oisterwijk Weekblad voor Moergestel CC ‘Met elkaar, voor elkaar op de duofiets”! Aftrap: 14:30 uur. Er bij zijn is meemaken! 1 Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl Zaterdag 9 mei spelen de mannen van Audacia Al hun kampioenswedstrijd tegen Gloria UC Al. De Moergestelse Standerdmolen in de School straat is een korenmolen en de oudste wind molen in de regio. De constructie en historie maken deze molen tot een uniek rijksmonu- ment. Op zaterdag 9 mei is de molen van 11 tot 17 uur open. De molenaars Michiel de Waard en Victor Theeuwes en hun assis tenten ontvangen u graag. Bij voldoende wind wordt er op oude ambachtelijke wijze tarwe gemalen. Met het volkorenmeel kun je brood, pannenkoeken, koekjes enz. bakken. Het meel is op de molen te koop. Kom met kinderen en kleinkinderen en ont dek samen hoe leuk en interessant molens zijn en in het bijzonder onze Moergestelse Standerdmolen. De Nationale Molendag mag je dit jaar echt niet missen! De start is vanaf het St. Jansplein tussen 12 en 14 uur. Er is keuze uit liefst drie verschil lende routes voor zowel groot als klein, name lijk van 10,27 en 45 km. Liefhebbers kunnen kiezen uit een MOV- fietstocht van 27 km of van 45 km. Deze toch ten staan beschreven in een routeboekje, dat bij de start verkrijgbaar is voor 5 euro voor maximaal 2 personen. Aangevuld met een Kijk voor meer informatie over de openge stelde molens op www.molens.nl iets voor de ouderen van onze gemeenschap Moergestel te gaan doen. Enkele van onze gildebroeders en gildezusters woonden op het mooie “Park Stanislaus” en zo is het idee verder uitgewerkt door enkele actieve gilde broeders en gildezusters. We hopen op een mooie middag met veel supporters die Audacia naar het kampioenschap komen schreeuwen! WOENSDAG 6 MEI 2015 40e JAARGANG Nr. 1802 Speciaal voor de kinderen is er de Junior fietstocht van 10 km. Ongeveer halverwege is op een boerderij aan de Heuvelstraat voor de korte beentjes een pauze ingelast met deel name aan allerlei spelletjes onder deskundige leiding. De routekaart is verkrijgbaar bij de start op het plein a 3 euro per gezin. Hierbij is inbegrepen deelname aan de spelletjes en gratis een beker fris voor de kleintjes en koffie of thee naar keuze voor de volwassenen. Op zaterdag 9 en zondag 10 mei worden weer de Nationale Molendagen geor ganiseerd. Onder het motto “Kom in de molen” nodigen de molenaars u van harte uit om dat weekend molens te bezoeken. Het accent ligt dit jaar op de producten van de molen. Zo zijn er o.a. de korenmolens voor het malen van graan en de poldermolens voor het uitmalen van overtollig water uit de polders. korte beschrijving van wat onderweg te zien is en verluchtigd met foto’s. De routes in dit boekje blijven uiteraard ook na Hemelvaart bruikbaar. De opbrengst is in zijn geheel bestemd voor pater Theo Raaijmakers voor de Moergestelse Standerdmolen te bezoeken: de molen is bijna elke zaterdagmiddag open en als de wieken draaien en de blauwe wimpel Als je op 9 mei niet in de gelegenheid bent uithangt, ben je welkom. de opvang van zwerfjongeren in de stad Co chabamba in Bolivia. Door mee te doen vangt u twee vliegen in een klap. Pater Theo is er mee geholpen, terwijl bewegen goed is voor uw gezondheid. Fiets- en Wandeldorp Moergestel orga niseert op Hemelvaartsdag donderdag 14 mei in samenwerking met de MOV- werkgroep fietstochten in de mooie omgeving van Moergestel. “Moergestel Fietsdorp” was de volgende vraag... Door deze mensen mooie plekken in ons dorp te kunnen laten zien op de fiets. Wij willen als gilde dus ook op het maat schappelijk vlak buiten het gilde iets doen voor de gemeenschap Moergestel en in het bijzonder voor ouderen. Hopelijk kunnen wij als gilde St. Joris vele van onze oudere inwoners die niet meer goed ter been zijn een mooie dag bezorgen. Wij hopen dat er dit jaar weer meer belang- De meeste mensen zijn op oudere leeftijd niet meer mobiel om naar deze plekken te gaan, dus kwam de duofiets in beeld. Dat was snel geregeld met de medewerking van “Park Stanislaus”, “Stichting Rick” uit Oisterwijk en St. Joris uit Oirschot. We kregen hun fietsen beschikbaar gesteld. De gildebroeders organiseren enkele andere stelling voor deze mooie tocht is. Het gilde St. Joris wil dit jaar voor de tweede keer een fietstocht voor ouderen in Moergestel organiseren. Dit is tijdens “Moergestel Fietsdorp”, op zaterdag 16 mei 2015. Er zijn 3 tochten om 10.30 uur, 12.30 uur en de laatste is om 14.30 uur. Elke tocht duurt ongeveer P/2 uur. Het idee is enkele jaren geleden ontstaan om activiteiten om dit financieel rond te krijgen door zelf een sponsortocht te rijden. Als u als inwoner van Moergestel niet op ’’Park Stanislaus” woont kunt u ook deelnemen aan deze fiets tocht. Deze tocht gaat door Moerges tel en een stukje van het buitengebied om u dingen te laten zien die voor u misschien nog onbekend zijn. Hoe kunnen we deze ouderen betrekken bij U kunt zich opgeven bij de balie van “Park --j-1 j_ Stanislaus” of via de mail info@gildestjoris- moergestel.nl. voor 14 mei. I - - MK LI nieuws gemeente lir Beauty Salon »lstraat2a ^^dO66EE Moergestel oer Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (OJ3) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur 013-8228022 www.sUhouette.coAl 90 min. rbeterde bloedcirculatie Ontspanning van de spieren Helpt bij detoxificatie van het Verbetering van stress gerekte Bevorderd de regeneratie van Kan geblokkeerde emoties toegankelijker maken üilhou,

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 1