Het Gerard Horvers Huis Avondwandeling ‘Sterren boven de Kampina’ HEIP bob Lezing over een vernieuwende kijk op het leven Moergestels succes bij clubkampioenschappen turnen in Udenhout Café Bridge Drive Oisterwijk voedsel pakketten voor kansarme mensen in Oost-Europa Li ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 APRIL 2015 PAGINA 7 ging er met de le prijs vandoor! Lees het wekelijks in 'Moergestel-Nieuws'! Op maandag 11 mei geeft Johanna (Donna) Kleipool een lezing in Tili- ander over het Universeel perspectief. Het Universeel Perspectief is gebaseerd op pure logica, op de kwantumleer en de leringen van Dr. Ryke Geerd Hamer. Deze zienswijze is voor iedereen gemakkelijk te begrijpen en geeft licht, luchtigheid, zin en inzicht. Aan de hand van mooie afbeeldingen wordt bij de lezing alles nog duidelijker gemaakt. Meiden proficiat met dit fantastische resul taat! In het gezellige centrum van Oister- wijk doet U 7 van de 12 beschikbare locaties aan om 28 spellen te spelen. Inschrijven 09:45 - 10:15 uur bij Cultuurcen-trum Tiliander. Gekleurde sterren Wist u dat sterren een kleur hebben? Op het eerste gezicht lijken ze alle maal wit maar op een heldere nacht Informatie inwinnen en inschrijven kunt U via www.cafebridgedriveois- terwijk.nl of tel. nr. 06 5245 4019. vanaf een donkere plaats valt snel op dat het gehele kleurenspectrum aan de hemel is vertegenwoordigd. Hete sterren zijn blauw-wit van kleur. Koelere sterren rood. Bij helder weer, krijgt u dit zeker te zien. Ook opval lend is dat de kleur van bomen en heide juist verdwijnt in het donker. Tot slot kan het zo maar zijn, dat bij een mooie heldere nacht Jupiter te zien zal zijn. Kortom, dit is een nacht waarin u dingen kunt beleven die u anders nooit hoort of ziet! Prijsuitreiking na afloop, om 17:30 uur, in Cultuurcentrum Tiliander met de zoals ieder jaar weer verras sende hoofdprijs en vele andere prij zen. Aanmelden via www.natuurmonumenten.nl/ denatuurin/agenda Voor meer informatie: Bezoekerscentrum Oisterwijk, 523 18 00. Ook voor alle informatie op sportgebied... Op zondag 23 augustus 2015 wordt de 17é Café Bridge Drive Oisterwijk gehouden. Na het overweldigende aantal inschrij vingen van vorig jaar verwach ten we dit jaar weer snel volge boekt te zijn. Met grote dank aan de deelnemende Zondag 19 april vonden de jaarlijkse clubkampioenschappen turnen plaats bij gymnastiekvereniging DOS in Udenhout. Zo'n 25 meisjes streden onderling voor de prijzen. De deelneemsters streden op 4 onderdelen: balk, brug, vloer en sprong. Moergestel kan trots zijn op het behaalde re sultaat, brons, zilver en goud mochten namelijk mee terug naar huis.Laura Picokrie werd 3e, Iris van Dam werd 2e en Margriet Hurkmans Nachtdieren in het licht van maan en sterren Onder begeleiding van een boswach ter en een sterrenkenner loopt u over een nachtelijke Kampina. Een exclu sieve ervaring, die het u mogelijk maakt de natuur nu eens na zonson dergang te beleven. De boswachter vertelt over het beheer van dit uitge strekte heidegebied en wijst u op aller lei nachtelijke activiteiten in de na tuur. Zo kunnen vleermuizen en reeën uw pad kruisen. De sterrenkenner van de Astronomische Vereniging WEGA maakt u wegwijs over wat er aan de nachtelijke hemel te zien is. horecagelegenheden kunnen we de inschrijvingsprijs voor het 5e-jaar op rij op 50,- per paar houden. Na de 4e ronde wordt een lunch aan geboden op de locatie waar U dan bent. Het Gerard Horvers Huis is een plek voor ouderen in de gemeente Oisterwijk die nog zelfstandig wonen en die zonder wat extra aandacht dreigen te vereen zamen. Ze kunnen er onder het genot van koffie en/of thee een gezellige och tend of middag doorbrengen en zich gast voelen in een prettige omgeving. Misschien denkt u: ‘Het Gerard Horvers Huis is voor mensen die niet meer midden in het leven staan. Ik hoef nog niet geholpen te wor den bij het hebben van sociale contacten.’ In dat geval bent u niet de enige, want oudere mensen worden tegenwoordig vaak afgeschil derd als personen voor wie gezorgd moet wor den. ‘Kwetsbare ouderen’ noemen we hen. We zouden bijna vergeten dat oudere mensen in de eerste plaats mensen zijn, met eigen menin gen en voorkeuren, die het gezellig vinden om in het gezelschap van anderen te zijn. Dat is de kern van het Gerard Horvers Huis: een ontmoetingsplaats waar een kopje koffie/ thee, maaltijd of lunch gebruikt kan worden en waar ruimte is voor een goed gesprek. Ouderen ontmoeten er elkaar en maken kennis met nieuwe mensen, zonder de dwang mee te moeten doen aan activiteiten. En voor wie moeite heeft er te komen kan vervoer geregeld worden, zodat het Gerard Horvers Huis voor iedereen bereikbaar is. Als het bovenstaande u aanspreekt, kunt u bellen met Anne Marie Schouten, coördinator van het Gerard Horvers Huis, voor nadere informatie of voor het maken van een afspraak voor een persoonlijk gesprek bij u thuis. Haar telefoonnummer is 06 22382085. De lezing van Johanna Kleipool is te zien op maandag 11 mei 2015 in Theater Tiliander te Oisterwijk. Aanvang: 20.00 uur. Toegang bedraagt 15,00. Voor meer informatie of reserveren kunt u kijken op www.tiliander.com of bel 521 7220. Op zaterdagavond 2 mei organiseert Natuurmonumenten samen met Astro-nomische Vereniging WEGA een avondwandeling “Sterren boven de Kampina”. De wandeling begint om 21.00 uur en duurt tot ongeveer 23.00 uur. De kosten voor deze wandeling bedragen 7,- voor leden van Natuurmonumenten, niet-leden betalen 10. In haar lezing geeft Johanna Kleipool voor het eerst in Nederland een uitleg over deze vernieuwende visie op het leven en ze geeft praktische oefeningen hoe je toekomst, heden en verleden met elkaar kunt verbinden; hoe je optimaal kunt slapen en meer zeer nuttige tips. Als het leven je soms begint te vervelen, omdat je het gevoel hebt dat je bepaalde dingen al hebt gezien en/of gedaan, dan is dat de juiste indicatie om naar de lezing te komen. NL34INGB 0000 0060 04 zendingovergrenzen.nl/voedselpakketten 7 ■ii ANBI

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7