Open dagen Becx tuinmachines Moergestel druk bezocht! Gilde St. Joris heeft 115 jaar broederschap geëerd Knapzak Fietstocht langs producenten streekproducten als je buiten kunt spelen Orgelconcert Heuvelse Kerk Tilburg Allemaal van harte gefeliciteerd! Nu twee dagen wegens groot succes ‘lekker fietsen en lokaal genieten vanuit Moergestel’ De open dagen werden erg druk bezocht. Frans en Mien danken alle aanwezigen heel hartelijk voor hun komst. Het afscheid was overweldi gend! Het is deze combinatie die de Knapzak Fiets route zo populair maakt. Lekker fietsen en tegelijk lekker proeven van streekproducten is écht iets helemaal van deze tijd. Streekpro- De door ervaren fietsers uitgezette routes zijn ieder gemiddeld 40 km lang. De ene route brengt de fietsers naar Haghorst, Diessen, Hilvarenbeek, Goirle en Tilburg. De andere tocht gaat over Udenhout, Helvoirt, Haaren, Oisterwijk en Middelbeers. De twee routes zijn het hele fietsseizoen nog te gebruiken, maar de bonnen kunnen alleen op 15 en 16 mei worden besteed. De totale waarde van de streekversnaperingen is ongeveer 20 euro. ducten staan zeer in de belangstelling. Er komen ook steeds meer streekproducten. De Knapzak Fietsroute stelt de deelnemers in de gelegenheid de producenten te ontmoeten. Zondag 3 mei - 20.00 uur Wouter van der Wilt speelt werken van Men- delssohn-Bartholdy, Karg-Elert, Ritter, César Franck, Marcel Dupré, Van der Wilt Wouter van der Wilt (Rotterdam, 1980) stu deerde hoofdvak orgel aan het Brabants Con- De statiedag van Gilde St. Joris is dit jaar gevierd op 18 april 2015. Om 8.15 uur was de samenkomst bij het gildehuis met ontvangst van een kopje koffie. Op 27, 28 en 29 maart 2015 werden drie open dagen georganiseerd en werd na 38 jaar afscheid genomen van grondlegger “Frans Becx” die met pensioen is gegaan. Voor het inschrijfgeld van 4,95 euro krijg je een in Brabants bont uitgevoerd knapzak je dat nadien tal van andere geinige gebruiks mogelijkheden heeft. In dit zakje zitten de fietsroutes en bonnen voor proeverijen onder weg. De deelnemer fietst een mooie route. Elke dag heeft een andere route. Elke route voert de deelnemer langs bedrijven (zie kader- stukje) die streekproducten maken. Deze kun nen ter plekke worden geproefd. De routes kunnen vanaf alle punten langs de route opgepakt worden. Het centrale vertrek punt van beide routes is het St.-Jansplein in Moergestel. Daar zijn de gevulde knapzakjes te koop. De voorverkoop is vanaf heden bij de VW’s van Hilvarenbeek, Oisterwijk, Goir le, Tilburg en Moergestel. DE PRIJSWINNAARS Ook zijn er op deze dagen diverse wedstrijden georganiseerd waar men diverse prijzen mee kon winnen. Er was een behendigheidswedstrijd buiten. Met deze wedstrijd was het de bedoeling zo snel mogelijk een parcours af te leggen zonder de bal te laten vallen. Sanne van de Wal won de eerste prijs. Een Viking grasmaaier t.w.v. 499 euro. De tweede prijs ging naar Henri van Doormaal. Hij won voor 100 euro aan tuinge reedschap. De derde prijs was voor Jon Kepers. Die ging naar huis met een waardebon van 50 euro. Binnen kon men op drie plaatsen raden hoeveel bouten, V-snaren en kettingen er in de drie vazen zaten. Het juiste aantal was 110. De drie winnaars hadden alle drie exact dezelfde uitslag De deelnemers aan de Knapzak Fietsroutes leggen aan bij een producten van streekproducten. In een Brabants bont-knapzakje zitten de routes en de bonnen om van streekproducten te kunnen proeven. Martje Hutten is van VW Land van de Hilver. Dit toeristisch platform voor de gemeente Hilvarenbeek en Moergestel organiseert de Knapzak Fietsroute samen met Goei Eete en Moergestel Fiets- en Wandeldorp. Deelname kost 4,95 euro. Vorig jaar trok de Knapzak Fietsroute maar liefst zeshonderd deelnemers Omdat de voorgaande edities zo’n groot succes waren wordt de Knapzak Fietstocht tijdens Moergestel Fiets- en Wandeldorp dit jaar op twee dagen gehouden: op vrijdag 15 mei en zaterdag 16 mei. Het vertrek is steeds op het St.-Jansplein in Moergestel. De formule van de Knapzak Fietstocht is dezelfde: “Lekker fietsen en genieten van streekproducten”, vat Martje Hutten de opzet samen. die namens het kringbestuur het kringkroontje kwam opspelden bij Janus Horrevorts voor het 50 jaar broederschap. Adri Kouwenberg kreeg de kringonderschei- ding voor 40 jaar broederschap opgespeld. De kringvoorzitter Bert van de Staak spraak lovende woorden tot de jubilarissen. Dit werd door de aanwezige gildebroeders en zusters met een applaus afgesloten. Hierna was het woord voor de hoofdman van het gilde Thijn van Korven die het zilveren kruisboogje bij Jan van Laarhoven mocht opspelden voor 25 jaar broederschap. De partners van de jubilarissen kregen een bos bloemen van de hoofdman aangeboden namens het gilde. Hierna werd de vaandelgroet door de vaandrig Wil Moorman gebracht. Hierna kreeg iedereen de gelegenheid om de jubilarissen te feliciteren. Hierna werden we verwacht voor de bekende koffietafel waar ook familie van Janus voor uitgenodigd was. De pastor en de afvaardiging van het kring bestuur genoten eveneens van de koffietafel. Rond de klok van half een waren onze gasten vertrokken en konden we ons opmaken voor de jaarvergadering. servatorium in Tilburg bij Bram Beekman. In 2008 behaalde hij zijn bachelordiploma cum laude. Zijn masterdiploma volgde in 2010. Wouter studeerde verder o.a. improvisatie bij Jos van de Kooij en nam deel aan meerdere masterclasses. Sinds 2010 is hij na vergelijkend proefspel benoemd tot cantor-organist van de Hoflaan- kerk in Rotterdam Kralingen. Als dirigent, repetitor en begeleider is hij betrokken bij verschillende koren. Zie ook: www.woutervanderwilt.nl en www.brabantorgel.nl Rond de klok van half negen werd er vertrok ken naar onze keizer Hans Kerkhof waar we bij aankomst eerst de vaandelgroet hebben gebracht aan Hans en zijn vrouw Dinette. Er was koffie met worstenbrood en roggebrood met zult wat er goed in ging. Rond de klok van half tien uur gingen we naar de kerk voor de mis. Elke feestdag begint het gilde met een H. Mis. De dienst werd geleid door onze nieuwe pastoor Francis De Meyer, die het gilde met mooie woorden welkom heet te in de kerk. Na de mis werd de vaandelgroet gebracht aan de pastoor en de burgemeester. In optocht met slaande trom en vendels werd naar het gildehuis partyboerderij “t Draai- boompje“ gelopen. Na de aankomst bij het gildehuis werden de jubilarissen Janus Horrevorts 50 jaar gilde- broeder, Adri Kouwenberg 40 jaar gildebroeder en Jan van Laarhoven jr. 25 jaar lid van het gilde in het zonnetje gezet. Eerst was er een woord door de burgemeester Hans Janssen, die namens het gemeentebestuur de erewijn aanbod. Ook de pastoor sprak hier nog een kort woord van welkom. Vervolgens sprak de kringvoorzitter van “Het Kwartier van Oirschot”, Bert van de Staak, ingevuld. Totaal 111. Door middel van een dobbelspel hebben ze zelf een eerste, tweede of derde prijs verworven. De eerste prijs werd gewonnen door Hannie van Nunen. Ze won een Stihl bladblazer t.w.v. 155 euro. De tweede prijs ging naar Kris Liebregts. Kris won voor 100 euro aan tuingereedschap. De derde prijs was een waardebon van 50 euro en ging naar Adrie van de Wal. Ook kon men een selfie maken met Frans. De prijzen van de ingezonden selfies zijn onder de deelnemers verloot. De drie prijswinnaars van een waardebon ter waarde van 50 euro zijn: Annie de Leeuw, Cees van Loon en Martijn van der Linden. Tenslotte hebben we nog de prijswinnaars van de kleurwedstrijd. De drie winnaars waren: Anne Rijnen, Luuk Builens en Joost van Dartel (Joost staat niet op de foto.) Anne koos voor 2 bioscoopbonnen, en Luuk en Joost beide voor een mini motorzaag. - ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 APRIL 2015 PAGINA 5 MH MnMMHMHMMMHMHMMMMMOHHHHMHMiffi MMMMMMHMMHMMMMHMMHi IMMMMMHMHMMMMMHHHMMMMMHMH i« gcroK Béértiff’ helpt lafliie Beten MwWfêtt hut> eigen buyn weet leuk te rfiéken Melp «>l» mwl Kl|k vAVW.jfihtjêMWnfll. JANTJI Had hel MhJ ntMt» tartten' BKTON I I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 5