Draak gevonden in Moergestel! Loop het licht tegemoet “Wat een verschil...” Actie ’Dagje Efteling’ door Charitas Onder het motto “Dagje Efteling” kunnen gezinnen, die dit zelf niet kunnen betalen, bij Charitas kaartjes voor de Efteling bestellen. Zij moeten wonen in Oisterwijk, Moergestel of Heukelom. Theaters Oisterwijk Moergestel Charitas Oisterwijk CHARITAS OISTERWIJK Ik wil graag kaartjes ontvangen voor een “dagje Efteling” voor de volgende personen: Naam en telefoonnummer: Rolstoel ja of nee: Opstapplaats Stanislaus: Eigen vervoer ja of nee: achternaam: achternaam: Ankie Wessels Bel]aars Voor alle informatie en reserveren voor voorstellingen en optredens inTiliander en Den Boogaard kunt u kijken op www.tiliander.com of bellen naar 521 7220. Ouders 1. voornaam: 2. voornaam: geboortedatum: geboortedatum: geboortedatum: geboortedatum: geboortedatum: geboortedatum: Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Kinderen tot en met 15 jaar 1. voornaam:achternaam: 2. voornaam:achternaam: 3. voornaam:achternaam: 4. voornaam:achternaam: Mede dankzij het goede schietweer hebben over de twee schiet dagen verdeeld, 141 schut ters van 27 verschillende gilden hun geluk mogen beproeven naar het fel begeerde zilveren Rad van Sinte Catrien. Presentatieavond Seizoen 2015/2016 Vrijdag 15 mei 19.30 uur Entree: gratis (reserveren is wenselijk) Heavy Balls - Brokstukken Verrassingsvoorstelling) Vrijdag 15 mei 20.30 uur Entree: 14,- Deze voorstelling is gratis wan neer u 4 of meer voorstelling heeft geboekt EVENEMENTEN IN TILIANDER OISTERWIJK Universeel Perspectief - Johanna Kleipool Maandag 11 mei 20.00 uur Entree: 15,- Dit formulier in envelop met postzegel sturen aan: Charitas Oisterwijk, Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk. mensen bewust maken van de nachtelijke schoonheid van de natuur en hen doordringen van het belang van bescherming ervan. Adresgegevens: Straat: Postcode plaats: Telefoonnummer: Het kan natuurlijk, dat mensen zo teleurgesteld zijn na nare ervaringen. Dan is het de kunst van de vragensteller om de goede toon te vin den en om precies de goede vragen op het goede moment te kiezen. Wellicht dat er dan toch nog enige opening komt. Zaak blijft natuurlijk dat er niet langer aan gedrongen hoeft te worden als iemand echt geen behoefte heeft aan enige vorm van hulp. De 2de zondag trokken er 26 handboogschut ters ten strijde. Dit jaar namen 5 gilden deel aan de wedstrijd. Ook zij schoten 15 pijlen en er waren twee schutters met 14 punten, Jack Wouters van gilde Sint Sebastiaan en Barbara uit Moergestel en Frank Rommers van gilde Sint Willibrordus uit Alphen. Na afkampen bleek Frank de sterkste van de twee te zijn en won hiermee een zilveren schildje. Ons gilde kijkt terug op een zeer geslaagde en broederlijke verschieting van het “Zilveren Rad van Sinte Catrien”. Zij wil alle winnaars van harte feliciteren met hun behaalde prijzen en iedereen bedanken voor het welslagen van deze twee schietdagen. Een heel andere ervaring had dezelfde buurt- Afgelopen zondagen 12 en 19 april jl. heeft Gilde St. Catharina Moergestel voor de 36ste keer de verschieting om het “Zilveren Rad van Sinte Catrien” georga niseerd. Hierbij werd geschoten met het wapen kruisboog op wip en handboog op wip. Afgelopen vrijdag 24 april vierde Scouting St. Jan in Moergestel haar jaarlijkse St. Jorisviering. Traditioneel wordt er dan door alle kinderen van de scouting gezocht naar een draak, die ergens is verstopt. Om er achter te komen waar, moeten eerst aanwijzingen worden verzameld in het dorp. Na het nodige gepuzzel volgt een gouden tip naar de verstopplek van de draak. Eenmaal gevonden, wordt deze eerst rijkelijk bestrooid met gestampte muisjes en daarna in stukken gesnedenHet ging erin als draak.... euh.... als koek! Tijdens de Midzomemachtloop van Natuurmonumenten op 20 juni kan in 4 Brabantse natuurgebieden gewandeld worden. Wandelaar steunen met het inschrijfgeld de aankoop van bloemrijke weides. Die zijn nodig voor vlinders, bijen en vogels om te kunnen overleven. Door heel Nederland zijn in totaal 30 lopen uitgezet. Voor sportieve wandelaars zijn er marathons van 21,43 of 63 kilometer. Landgoed Visdonk in Roosendaal, Kampina bij Oisterwijk, De Stippelberg bij Deurne en de Oisterwijkse bossen en vennen zijn de plaat sen waar de nachtelijke lopen worden uitgezet. De wandeling in de Oisterwijkse bossen en vennen is een tocht van OERRR, speciaal voor gezinnen. Natuurmonumenten wil met de wandeltochten Ja, ook wel eens buurtgenoten zelf zijn verbaasd over wat ze aantreffen. Ze ging eens informeren bij een inwoonster van Moergestel. Gewoon om te vragen hoe het met haar is en of ze misschien nog ergens hulp bij nodig heeft. Dit is tenslotte een van de opdrachten van buurtgenoten. Met verbazing hoorde ze het verhaal aan van de betreffende inwoonster. Deze zei absoluut geen hulp meer te willen. Ze heeft negatieve ervaringen in het verleden en ze heeft het sterke gevoel dat “niemand naar haar luistert”. Daarmee sneed ze ook het contact met deze buurtgenoot af. Voor wie? Gezinnen met kinderen t/m 15 jaar. De actie is uitdrukkelijk bedoeld voor mensen die een “dagje Efteling” niet zelf kunnen beta len, omdat zij een te klein inkomen hebben. Charitas vindt het belangrijk dat kinderen, die niet op vakantie kunnen, in de zomer toch naar iets leuks kunnen uitzien. De actie wordt mede mogelijk gemaakt door Albert Heijn uit Oisterwijk. Zij geven een leuke korting op de prijs van de kaartjes. In deze krant vindt u het aanmeldformulier. GEEF ELKAAR DE HAND Mariaviering maandag 11 mei Maandagmiddag 11 mei 2015 gaan we naar de kapel van de Zusters van de Oude Dijk in Tilburg voor de jaarlijkse Mariaviering. Pastor Theo te Wierik msc. Zal in de kapel de H. Mis voorgaan. We vertrekken om 13.30 uur bij Park Stanislaus. Bent u woonachtig in Park Stanislaus of elders in Moergestel en wilt u de Mariaviering mee maken, vul dan onderstaande strook in. Vermeldt u ook of u gebruik maakt van een rolstoel (instappen bij Park Stanislaus). U kunt natuurlijk ook met eigen vervoer gaan. Voor de buskosten vragen we een bijdrage van 6,00 per persoon, te voldoen bij inlevering van de strook. Vergeet niet uw naam en tele foonnummer te vermelden. Na afloop drinken we koffie/thee met wat lek kers erbij. We zullen rond de klok van 17.00 uur weer terug zijn. Graag uw antwoordstrook inleveren voor woensdag 6 mei bij: Receptie van Park Stanislaus of bij: Jacqueline Vis, Raamacker- straat 10; Corry de Jong, Past. Janssenstraat 22; Gina Smits, Eijsenbrand 3 of Ricky Mar tens, Krijtestraat 17. Strookje inleveren a.u.b.- Mariaviering Oude Dijk Tilburg. Meer informatie over inschrijven, wandelingen en tips om sponsorgeld te werven is te vinden op http://midzomernacht2015.nl In schrijven kan tot 16 juni. Als u nog vragen heeft naar aanleiding hiervan of iets anders, dan kunt u contact opnemen met de coördinator van Buurtgenoten, Piet Gelden, telefoon 513 1609, e-mail: pgel- den@home.nl genoot bij een andere inwoonster. Ze wist dat die inwoonster vaak thuis zit en weinig con tacten heeft met andere mensen. Dus ook daar vroeg ze hoe het met haar is etc. Deze mevrouw was heel blij met het contact. In het prettige gesprek bleek dat zij niet eens wist waar Park Stanislaus ligt. Dus is ze ook niet op de hoogte met de activiteiten waaraan door alle 65+ers in Moergestel kan worden deelgenomen. Sa men hebben buurtgenoot en inwoonster afge sproken dat ze eens uitgebreid gaan rondkijken in Park Stanislaus. Mochten er daarna nog vragen komen, dan zien we dat wel. Van deze schutters waren er 24 die het maxi male aantal van 20 punten heeft geschoten, welke streden om het “Zilveren Rad van Sinte Catrien”. In deze groep vertegenwoordigde René Bruurs ons gilde, maar de concurrentie bleek te sterk. Na een zinderende afkampwedstrijd werd het zilveren rad gewonnen door Joris Vingerhoets van het gilde Sint Joris uit Oirschot. Tweede werd Sjef op ‘t Hoog (gilde Sint Joris Moerges tel) en de derde plaats werd bezet door Pieter Huijbers (gilde Sint Joris Middelbeers). Aanmeldformulier “Dagje Efteling” voor gezinnen met kinderen t/m 15 jaar (Volledig ingevuld opsturen vóór 31 mei 2014). Voor de toelichting hierop zie het betreffende artikel Als u meent, dat uw gezin en kinderen voor deze actie in aanmerking komen, dan kunt u zich hiervoor opgeven door dit formulier in te vullen. Het is belangrijk, dat u het formulier volledig in vult en vóór 31 mei 2015 opstuurt naar Charitas. U krijgt dan, voor eind juni, de kaartjes thuis. Wij hopen dat U en de kinderen een hele fijne dag zullen hebben. PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 APRIL 2015 I ■M ■MM MHMMMHMMMMMMHi buurtgenoten ■MMMMMMMMHMMMMMMMHMMMMHMi 36ste Keer verschieting “Rad van Sinte Catrien” bij Gilde St. Catharina

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3