RUUD PANIS VAN ALPHEN Moergestelse Jaarmarkt Theo te Wierik MSC Koninklijk onderscheiden Kinder- en Jeugdlintje voor Inge van den Boer L BRILLEN LENZEN Oisterwijk Nieu bu Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Inge: ook namens Moergestel-Nieuws van harte gefeliciteerd!!! WOENSDAG 29 APRIL 2015 40e JAARGANG Nr. 1801 De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 i 1 f AUTOSCHADES Voor deze belangeloze inzet is bijzonder veel waardering binnen de Tilburgse gemeen schap. Het parochiebestuur van St. Jan’s Ont hoofding heeft de aanvraag van de onder scheiding van harte ondersteund. Namens de parochie is Theo een attentie aangeboden in de vorm van een gift welke door Theo bestemd zal worden voor een goed doel. Naast de onderscheiding kreeg Inge een oor konde, een uitnodiging voor de eerstvolgende jurybijeenkomst en een uitnodiging voor een bezoek aan de burgemeester. En uiteraard In 1988 was Theo nauw betrokken bij de op richting van de Stichting Solidariteits-Werk- plaats in Tilburg. Hij was jarenlang voorzitter van deze werkplaats die bedoeld is om lang durig werkloze jongeren aan een zinvolle dagbesteding te helpen. Nieuw: maak online een herstelafspraak of vraag online een geschat schadebedrag op! Ga naar www.vanalphenautoschades.nl GRATIS: VERVANGEND VERVOER GRATIS: HAAL- EN BRENGSERVICE F0CWA Wij wensen Theo van harte proficiat met deze mooie, verdiende koninklijke waar dering. a.s. Zondag van 10.00-17.00 uur: a.s. Zondag 3 Mei organiseert C.V. de Dors(T)vlegels voor de 38e maal de Jaarmarkt in de kom van Moergestel. Deze Jaarmarkt behoort tot een van de eerste jaarmarkten in de regio. Het is een markt die goed bezocht wordt en waar voor ieder wat te koop is. Dit komt mede door het grote assortiment van verschillende goederen, wat zorgvuldig door de organisatie bekeken wordt. Diverse standwerkers zullen ook dit jaar weer aan wezig zijn om hun waar te demonstreren. Uiteraard is er ook dit jaar weer aan de kin deren gedacht, want op het St.-Jansplein staan weer hele leuke kinderattracties opgesteld. U kunt ook deelnemen aan het Dorstvlegel- hangen, een leuk evenement voor jong en oud op onze Jaarmarkt. De entrée is, zoals u gewend bent van de Moergestelse Jaarmarkt, ook dit jaar weer geheel gratis. En natuurlijk kunt u ook weer lekker genieten en uitrusten op een van de gezellige terrassen die u op een wandeling over de jaarmarkt tegenkomt. Tot ziens a.s. zondag op onze Moergestelse Jaarmarkt van 10.00 tot 17.00 uur! CV de Dors(T)vlegels Organisatie Moergestelse Jaarmarkt www.MoergestelseJaarmarkt.nl Bij de lintjesregen in de Gemeente Tilburg op 24 april 2015 is onze voormalige pastor, Theo te Wierik MSC, door burgemeester Noordanus onderscheiden als Lid in de Orde van Oranje Nassau. De activiteit, het doel, het feitelijke resultaat en het voorbeeld dat zij met haar actie heeft gegeven voor de jeugd en zelfs voor de vol wassenen, is volledig gericht op de Oister- wijkse samenleving; de veiligheid van de schoolgaande jeugd en recreanten. Naast het meedenken in een oplossing (‘hoe kan ik zorgen dat er een fietspad komt?’) zoals Inge gedaan heeft, vindt de jury al deze eigenschappen heel bijzonder; zéker voor iemand van haar leeftijd. Theo mocht, als Lid in de Orde van Oranje Nassau, ook veel felicitaties uit Moergestel ontvangen tijdens een speciaal voor hem georganiseerde receptie. Theo te Wierik ontving de onderscheiding voor zijn vele maatschappelijke, cul turele en diaconale activiteiten in Tilburg, naast het werk als voormalig pastor van parochie St. Jans Onthoofding. Er is koninklijke waardering voor het feit dat Theo vele uren in de week belangeloos actief is als pastor van de Surinaamse gemeen schap in Tilburg. Daarnaast is Theo bestuurs lid van de Werkgroep Christelijke Surinamers in Tilburg en omgeving. De betrokkenheid van Theo blijkt ook uit het Huiskamerproject dat hij heeft opgericht en waarvan hij sinds 1992 voorzitter is. Samen met andere vrij willigers kookt Theo voor en met mensen met een psychiatrisch verleden. De Huiska mer is bedoeld om de overgang van een ver blijf in een psychiatrische inrichting naar het gewone leven te ondersteunen. Daarnaast worden er, afhankelijk van de behoefte, tal van activiteiten georganiseerd om deze men sen weer een gevoel van “erbij horen” te ge ven. Een prachtig project voor mensen die vaak veel eenzaamheid kennen. Inge van den Boer (11), bekend van haar crowdfunding actie rond het fiets pad Haghorst-Moergestel en de daaruit voortvloeiende media aandacht voor veiligheid in verkeer, kreeg afgelopen Koningsdag het Oisterwijkse Kinder en Jeugdlintje. Het lintje werd haar op gespeld door burgemeester Hans Jans sen. De jury, bestaande uit Nicolle Appeldoorn, Harrie Marsé, Antoine Verbruggen, Joris van der Pijll en voorzitter Kees van Dongen, en enkele betrokken kinderen (eerdere lint jes- winnaars en winnaars van andere jeugdige activiteiten in de gemeente Oisterwijk) is van mening dat de kandidaat een actie heeft neer gezet die meer dan opvallend is. Dat heeft ze niet alleen gedaan, maar ze heeft met veel enthousiasme en inzet de juiste mensen op het juiste moment bij elkaar weten te brengen; en met resultaat! Het doel van aandacht, draagvlak en financiële middelen werd ruim schoots gehaald. Sinds 2006 is Theo bestuurslid van het Mis sionair Servicecentrum Tilburg, een groot diaconaal project voor vluchtelingen, werk lozen en dak- en thuislozen, vanuit een ge dachte van respect, aandacht en barmhartig heid. Het centrum is uitgegroeid tot een ware ontmoetingsplek waar allerlei cursussen en taallessen worden gegeven. Inge met lintje en bijbehorende oorkonde. was er een welverdiend klinkend applaus van alle aanwezigen deze middag op het St.-Jans plein. Voor de jury is het verder bewonderenswaar- dig dat zij niet alleen haar eigen veiligheid, maar voornamelijk de veiligheid van haar generatie en de generaties na haar voorop stelde bij haar actie. 5 I Weekblad voor Moergestel Elders 40.- Kraaivenstraat 24, 5048 AB Tilburg, Tel. (013) 542 17 55 info@vanalphenautoschades.nl oe es Nergens goedkoper! Absolute bodem prijs- gemeente nieuws r® Nu bij schadeherstel: 2 GRATIS KAARTJES voor EUROSCOOP! Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Wij zijn aangesloten bij Aegon, NH1816, Schadegarant en vertrouwensreparateur voor Interpolis/ Centraal Beheer Achmea Silhouette Hair Bemin Salon Schoolstraat 2a 5066EE Moergestel alflang haar 20,- Lang haar 25,- 013-8228022 y®, www.silhouette.co.nl Wassen, kleuren en drogen Hair Beauty Sak® 3 mé» yl I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 1