Musicalleerling 2College Durendael genomineerd voor Tom Odems Award ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Frans van Velthoven Lente bomenexcursie BON Elektrotechnisch Bureau Op zoek naar het ree in de avondschemering! Expositie Park Stanislaus in teken van Koningsdag Tiliander staat stil bij dodenherdenking met het verhaal van Walter Süskind mogimix Schoolstraat 7, 5066 EC Moergestel T. 013 - 513 12 45 E. info@fransvanveltlioveii.nl www.fransvanvelthoven.nl SERVICE KWALITEIT FLEXIBILITEIT Miele Voor alle informatie en reserveren voor voorstellingen en optredens in Tiliander en Den Boogaard kunt u kijken op www.tiliander.com of bellen naar 521 7220. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Het vertrouwde adres voor: Audio apparatuur Video apparatuur witgoed Elektrotechnische installaties Domotica Beveiliging Telecom huis op maandag 4 mei 2015 in Tiliander. Aanvang: 14.00 uur. I.v.m dodenherdenking draait op 4 mei om 20.00 uur geen film. Toegang bedraagt 6,50 5,- voor leden. Grove dennen In het natuurgebied Oisterwijkse bossen en vennen komen vele soorten bomen voor, maar De kosten voor deze wandeling bedragen 5,- voor leden van Natuurmonumenten, niet- leden betalen 8,-Kinderen van leden beta len 4,00 en kinderen van niet leden 7,00. Aanmelden via www.natuurmonumenten.nl/ Meer activiteiten? Kijk op www.natuurmonumenten.nl/agenda Bijzondere bomen Tevens zullen de excursieleiders mooie ver halen vertellen over bijzondere bomen, die u tijdens deze excursie tegen gaat komen. Ook leuke verhalen over het gebruik van de bomen zullen zeker aan bod komen. Wist u bijvoorbeeld dat zomereikenschors in het verleden gebruikt is voor de leerindustrie? En dat lindebomen de boerderijen bescherm de tegen de bliksem? Er valt dus heel wat te bomen over bomen. vooral de grove den is daar zeer ruim aanwe zig. Dit komt natuurlijk omdat deze boom soort enorm is aangeplant tijdens het begin van de twintigste eeuw en dat dan vooral voor de mijnbouw in Zuid Limburg. Maar ook in de negentiende eeuw zijn al grote delen van Oisterwijk beplant met die grove den. Daarnaast komen in dit bosgebied ook nog zomereiken, beuken, berken en diverse soorten struiken voor. Naast deze soorten staan de excursieleiders van Natuurmonu menten ook stil bij de kruidenlaag onder de bomen. De minimum leeftijd voor deze schemerwan- deling is 10 jaar. Nieuwsgierig geworden of wil je meer infor matie? Vraag aanvullende informatie bij de balie in het bezoekerscentrum. Op zaterdag 25 april organiseert Natuur monumenten op de Kampina de excur sie “Op zoek naar reeën in de avond schemering”. De excursie start om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. De kosten voor deze wandeling bedragen 5,- voor leden van Natuurmonumenten, niet- leden betalen 8,-Kinderen van leden beta len 4,- en kinderen van niet leden 7,-. Aanmelden via www.natuurmonumenten.nl/ denatuurin/agenda Whirlpool S aan de Parade. Dit Fonds is bedoeld om jon geren uit het voorgezet onderwijs te steunen en te stimuleren op weg naar de podiumkunst. Het fonds brengt scholen met elkaar in con tact en ondersteunt producties. Belangrijk is de TOF-avond. Scholen, musicalmedewerkers en solisten ontmoeten elkaar in het Theater aan de Parade. Een professionele jury waar deert scholen en solisten met de speciale Tom Odems Award. Op zondag 26 april organiseert Natuurmonumenten een bomenwandeling. Deze wandeling staat natuurlijk in het teken van het voorjaar, waarin de bomen, bloemen en de dieren weer ontwaken na een winterperiode. De excursieleiders nemen u mee op deze wandeling door het natuurgebied van de Oisterwijkse Bossen en Vennen. Een tocht die u niet mag missen! De begeleide wandeling start om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 12.30 uur. Naar een natuurlijk bos Vanzelfsprekend staan de excursieleiders stil bij het ingezette omvormingsbeheer van Natuurmonumenten. Zij zullen u de plekken tonen waar dit proces al mooie resultaten heeft opgeleverd. In zo’n natuurlijk bos is het goed toeven voor veel verschillende soor ten planten en dieren. Daarnaast ziet een natuurlijk bos er ook gevarieerd en spannend uit. De excursieleiders vertellen vanzelfspre kend over de soms pijnlijke ingrepen die nodig waren in dergelijke bossen. Na zo'n twintig jaar bosomvorming is het behaalde resultaat goed te zien. Juist in het voorjaar kunt u hier dan ook volop van genieten. Donkerwordend bos In het donkerwordende bos, wat al lekker spannend is, kun je de reeën vaak zien bij de bosranden. En als je dan heel voorzichtig bent, heb je kans dat ze blijven staan. Meld je dus aan en kom mee op speurtocht naar de reeën in dit natuurgebied. Wie weet sta jij die avond onverwacht oog in oog met deze schuwe bosbewoner! Schemerwandeling Reeën zijn zoogdieren, die graag in de sche mering en de ochtendgloren op zoek gaan naar voedsel. In principe zouden ze ook over dag op zoek kunnen gaan, maar dan is het vaak te druk in het gebied waar ze voedsel gaan zoeken. Daarom nemen de excursielei ders je mee op dit wat latere tijdstip. Tijdens deze wandeling door de Kampina gaan zij met je dus op zoek naar reeën. In de categorie beste solist is Clara Peijnen- borgh genomineerd. Als beloning voor haar prestatie krijgt zij een hele dag workshops van de grote namen uit het vak. Oisterwijk-, Eén keer in de twee jaar zet een groep leerlingen van 2College Durendael een spetterende musicalvoorstelling neer. Een van deze leerlingen is Clara Peijnenborgh, 13 jaar. Zij is genomineerd in de categorie beste solist voor de Tom Odems Award. Binnenkort volgt ze een workshop van een aantal grote namen uit het musicalvak. M@D (musical Durendael) is een initiatief van een aantal fanatieke docenten van Duren dael. Het biedt leerlingen de mogelijkheid om musicallessen te volgen. Deze leerlingen krijgen extra lessen in dans, zang, muziek en acteerwerk. Na een jaar hard werken, worden deze lessen afgesloten met een musical. Dit jaar is dat de musical Halleluja gebaseerd op de hitmusical en -film: Sister Act. De uit voering van Halleluja zal plaatsvinden op 8,9 en 10 juni in de aula van Durendael. Vorig jaar is M@D, na een strenge selectie, toegelaten tot TOF, Tom Odems Cultuur- onds. Het cultuurfonds is genoemd naar Tom Odems, voormalig directeur van het Theater Park Stanislaus en De Vonder samen cultu reel Ze delen de binnentuinen al samen en nu is een leuk cultureel project georganiseerd door Park Stanislaus en basisschool De Vonder. Een heuse expositie is er gratis te bezichtigen tot en met dinsdag 12 mei. Er is hard gewerkt door de kinderen van De Vonder. Ze hebben hun uiterste best gedaan om een kunstwerk te maken. De werken wor den tentoongesteld in Park Stanislaus. Het is een expositie met vele mooie tekeningen van de kinderen in het teken van Koningsdag. Misschien heeft uw kind, kleinkind, neefje of nichtje, buurjongen of buurmeisje ook zo’n mooie, kleurrijke tekening gemaakt. De moeite waard om eens te komen kijken. De expositie is te bezichtigen tot en met dins dag 12 mei. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur; zaterdag en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Op 4 mei, dodenherdenkingsdag, draait in Tiliander City Filmhuis het waar gebeurde verhaal van Walter Süskind met o.a. Jeroen Spitzenberger en Nasr- din Dchar. ‘Süskind’ draait in het Tiliander City Film- denatuurin/agenda -4 ->A1« Voor meer informatje: Bezoekerscentrum Oisterwijk, 523 18 00. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 APRIL 2015 PAGINA 6 BOSCH er is geen betere Het is leuk als u een artikel instuurt voor ■i [^Straat AMSUN ^ESPRESSO. Woonplaats Telefoon Nu uw oude films overzetten op DVD: - videobanden VHS, S-VHS - cameratapes (miniDV, VHSc, 8 mm en Super 8 mm) - oude foto's bewerken/repareren - dia's en negatieven bewerken - cassettebandjes op CD/DVD Voor info en prijs: Jeanne (bij Frans van Velthoven) jeannevanderlinden@hotmail.com of in de winkel Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 PHILIPS sense and simplicity SONOS THE WIRELESS HIFI SYSTEM IO CM tn publicatie in Moergestel-Nieuws en u doet M@D scoort! er een foto bij... Alleen moet u deze foto niet maken met een telefoon, want die kunnen we niet gebruiken! Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. TJ krijgt wat u vroeg. www.stapdezomer.in Vrijdag 24 april van 10 tot 16 uur is Judith Fonken van “Lekker Evenwichtig” aanwe zig bij Slagerij Ketelaars. Iedereen die ad vies wil inwinnen of vragen heeft over ge zonde voeding en/of leefstijl is van harte welkom. kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Restauratie van antieke en eigentijdse meubelen. Charles van den Breekel, Scnee- persdijk 70, Oisterwijk, 013-5284329 of 06- 10 80 21 78. ’Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag Onderstaand gedeelte ook invullen. in de bus stoppen...

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 6