Kunstenaressen uit Moergestel en Oisterwijk tekenden kleurplaten Pareltoer start voortaan in Moergestel B.O.B.-Borrel bij RMR groot succes! roene wou Wè Zut Zèn? I Moergestel TV info@moergesteltv.nl I Kleurboek voor volwassen Het Groene Woud Met Kleur Het Groene Woud wordt inge- Het ISBN-nummer is 978-90-8972-103-7. Naam en telefoonnummer: Rolstoel ja of nee: Opstapplaats Stanislaus: Eigen vervoer ja of nee: Jan Vriens, voorzitter WE de Sonman Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Gertruud Terwindt uit Moergestel werkte mee aan Kleurboek Het Groene Woud, een kleurboek voor volwassenen. Het motto blijft: ‘Vrouwen op de pedalen, gezondheid in het groen. Fiets mee voor het goede doel, sportief samen, dóén!’ Genieten op de fiets tijdens de Pareltoer van 2013. Foto: Jurgen de Rooij. boek is om een aantal redenen bijzonder. De kleurplaten zijn gemaakt door professi onele kunstenaars. Door de platen te kleuren, komt men op een bijzondere manier in con tact met hun werk. Het is tevens interessant boek tevens een ontdekkingsreis door Het Groene Woud. Dat is de naam van het nationaal landschap tussen Eindhoven, Den Bosch en Tilburg. Ook deze drie steden maken deel uit De focus van de stichting richtte zich vorig jaar voor de eerste keer op de relatie tussen de mens en bomen. In 2014 werd met veel succes het kunstproject Kunst en Bomen georgani seerd. Dit bracht 40.000 bezoekers naar Heu- kelom, Oisterwijk en Moergestel. Het kleur boek bevat een flink aantal tekeningen van bomen en natuur. Daarnaast zijn er veel platen die kenmerkende gebouwen of bekende loca ties in Het Groene Woud laten zien. Het juiste verhaal werd verteld door: Ofschoon het evenement steeds een succes is geweest, besloten ze na vijfjaar naar een andere toekomst uit te zien. De belangrijkste reden was een gebrek aan vrijwilligsters. De organi satie besloot aan te kloppen bij Moergestel Fiets- en Wandeldorp. Deze organisatie ziet mogelijkheden de Pareltoer niet alleen te orga niseren in de geest van de initiatiefneemsters, maar ook om het vrouwenfietsevenement ver der uit te bouwen. 2015 wordt gezien als een overgangsjaar. Op initiatief van de Stichting Oisterwijk 800 SPOT is bij uitgeverij Beme Media een kleurboek voor volwassenen verschenen. De titel luidt ‘Kleurboek Het Groene Woud’. In dit kleurboek staan kleurplaten van gebouwen, natuur en bekende locaties in Het Groene Woud, Tilburg, Eindhoven en Den Bosch. Het boek kost 9,95 en is in elke boekhandel te koop. De kleurplaten zijn gemaakt door professionele kunstenaars uit de drie steden en Het Groene Woud. Twee van de kunstenaars die kleurplaten tekenden zijn afkomstig uit Moergestel en Oisterwijk. Dat zijn Gertruudt Terwindt en Ellen Geerts. De kleurplaten van Gertruud Terwindt zijn gebaseerd op het riviertje de Reusel in haar woonplaats. Ellen Geerts deed haar inspiratie op in de Kampina. De voorkant van het kleurboek voor volwassenen Het Groene Woud. Ontwerp: Bas van den Biggelaar, Boxtel. van Het Groene Woud. De Stichting Oisterwijk 800 SPOT ziet het kleurboek als een middel om mensen bij het cultureel erfgoed te betrek ken. De samenwerking tussen deze stichting, de kunstenaars en Berne Media uitgeverij abdij van berne heeft een zeer eigen kleurboek voor volwassenen opgeleverd. tes zijn uitgezet door Hennie van Schooten uit Moergestel. Zij is een ervaren wereldfiets- ster die reeds veel fietstochten heeft uitgezet, te zien hoe professionele kunstenaars hun werk in kleurplaten ‘vertalen’. Het tachtig pagina’s tellend kleurboek voor volwassenen is een initiatief van de Stichting Oisterwijk 800 SPOT. De initiatiefnemers zijn Moergestelnaar Paul Spapens en Carel Brands uit Oisterwijk. De stichting Oister wijk 800 SPOT zet cultuur in ter versterking van de samenleving. 1 Adres: GEEF ELKAAR DE HAND Maria viering maandag 11 mei Maandagmiddag 11 mei 2015 gaan we naar de kapel van de Zusters van de Oude Dijk in Tilburg voor de jaarlijkse Mariaviering. Pastor Theo te Wierik msc. Zal in de kapel de H. Mis voorgaan. We vertrekken om 13.30 uur bij Park Stanislaus. Bent u woonachtig in Park Stanislaus of elders in Moergestel en wilt u de Mariaviering mee maken, vul dan onderstaande strook in. Vermeldt u ook of u gebruik maakt van een rolstoel (instappen bij Park Stanislaus). U kunt natuurlijk ook met eigen vervoer gaan. Voor de buskosten vragen we een bijdrage van 6,00 per persoon, te voldoen bij inlevering van de strook. Vergeet niet uw naam en tele foonnummer te vermelden. Na afloop drinken we koffie/thee met wat lek kers erbij. We zullen rond de klok van 17.00 uur weer terug zijn. Graag uw antwoordstrook inleveren voor woensdag 6 mei bij: Receptie van Park Stanislaus of bij: Jacqueline Vis, Raamacker- straat 10; Corry de Jong, Past. Janssenstraat 22; Gina Smits, Eijsenbrand 3 of Ricky Mar tens, Krijtestraat 17. Strookje inleveren a.u.b.- Mariaviering Oude Dijk Tilburg. Afgelopen donderdagavond was het een drukte van jewelste op het industrieterrein de Sonman. Naar schatting., personen bezochten de B.O.B.- borrel, een ontmoetings-, kennis- en erva- ringsontmoeting van Brabantse Ondernemers. Drie zeer leerzame inleidingen: Miriam Jansen (Vendor): wij stellen voor het aangaan van contracten voortaan de klantte vredenheid centraal. Laurens van den Bosch (Affetto): de valkuilen Zesde editie fietstocht voor vrouwen nu onderdeel Moergestel Fiets- en Wandeldorp Na vijf succesvolle afleveringen vanaf De Lind in Oisterwijk start de Pareltoer haakt op de enorme rage van kleurboeken in 2015 vanaf het St.-Jansplein in Moergestel. De Stichting Pareltoer heeft deze voor volwassenen. Deze zijn er te kust en te fietstocht voor vrouwen van alle leeftijden en alle niveaus van sportiviteit onder keur. Elke boekhandel heeft allerlei uitvoe- de hoede gebracht van Moergestel Fiets- en Wandeldorp. De start is op ringen beschikbaar. Het Groene Woud-kleur- Hemelvaartsdag om 10.30 uur. Deelname kost vijf euro. De opbrengst van de J’~ Pareltoer is zoals steeds voor het goede doel. De Pareltoer bestaat uit twee fietsroutes, de een met een lengte van circa 40 kilometer, de andere is ongeveer 70 kilometer lang. De erva ring heeft geleerd dat de meeste vrouwen kie zen voor de kortste route, maar de langste geniet zeker ook steeds belangstelling. De rou- en successen bij samenwerking bedrijven. Niels Leijten (Stapelfinancieringen): crowd funding en andere vormen van financiering, wat is de nieuwe trend!? De aanwezigen genoten met volle teugen van de inleidingen en de culinaire geneugten. Kortom, Moergestel (de Sonman) was weer volop in de kijker! De Pareltoer is een fietstocht voor en door vrouwen. Veel vrouwen stellen dat op prijs. Door middel van de kleurplaten is het kleur- Dit blijkt onder meer uit het aantal deelneem- sters dat steeds heeft geschommeld tussen 200 en de 250. Het doel van de Pareltoer is steeds geweest het inzamelen van geld voor goede doelen. Ook Moergestel Fiets- en Wandeldorp is steeds gericht geweest op het ondersteunen van goede doelen. Goede doelen die de afge lopen vijf jaar financieel zijn ondersteund door de Pareltoer waren onder meer Pink Ribbon, Inloophuis Midden-Brabant en de Stichting Semmy. De geschonken bedragen liepen uiteen van 1.800 euro in 2010 tot 3.325 euro in 2012. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 APRIL 2015 PAGINA 3 Kam om wol te spinnen Neten- of luizenkammen Kam om structuur te schilderen I O Ad Nouwens O Ties van Engeland O Jan Burgers I Naam: I Inleveren bij Novy van Wezel, In den Korenmaaier, bij MTV, Industrieweg 16 of vul de bon in op www.moergesteltv.nl Kleurboek

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3