Oranjecomité Moergestel Help! Kinderen zoeken Gastouders Nieuws van het Heeft u deze? g* NMÉL jj Oisterwijk 1 °PQ -^nrterhu'P n> 1 europa""' - Weekblad voor Moergestel Het Oranjecomité Moergestel Uw Gemeenten/ei/ws op www.oisterwijk.nl Programma 10.00 uur: Oranjeviering in de kapel van Park Stanislaus. Afsluiting door harmonie “Prinses Juliana” die het Wilhelmus spelen. 11.15 uur: Gratis bingo, geopend door onze burgemeester. Noord-Brabant ontvangt in de zomervakantie (juli, augustus) kinderen van 5 tot en met 15 Let op: de bingo vindt dit jaar plaats in de aula van Park Stanislaus. 11.30 uur: Start versierde fietstocht richting Nu zien ze voor het vierde jaar uit naar de komst van hun gastkinderen. Gastmoeder Sonja, “Leon en Yasmin zijn onderdeel gewor den van ons gezin, ook al is het maar voor tweeëneenhalve week. Onze eigen kinderen Informatie: Ook geïnteresseerd om vakantieouder te wor den, of wilt u meer weten? Op www.europakinderhulp.nl staat veel infor matie, zoals over de voorwaarden en de pro cedure waarmee de vrijwilligersorganisatie werkt. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Felix Verlaar: brabant@euro- pakinderhulp.nl of met het landelijke infor matienummer: (0118) 62 79 74. hebben er een broertje en zusje bij, zij zijn net zo opgetogen als wij. Echt genieten”. WOENSDAG 8 APRIL 2015 40e JAARGANG Nr. 1798 helpen. Ook Stichting Olivier komt een hand je helpen. Toch hebben we bij het afbreken en oprui men van het plein altijd extra handen nodig. We zijn nog op zoek naar mannen en vrou wen die ons hierbij willen helpen vanaf 21.00 uur. Verder zoeken we nog twee vrijwilligers (moeders/oma's) die in Den Boogaard een Bent u degene waarnaar wij op zoek zijn? Mail dan naar oranjecomite.moergestel@gmail.com Wij zien iedereen graag op ons Oranjeplein op 27 april! Maar flink besparen kan wel! /O Nog zo’n twee weken en dan vieren we weer Koningsdag. Zoals beloofd, deze week meer over de fietstocht en de rest van het programma voor dit jaar. Europa kinderhulp heeft een ambitie, zoveel mogelijk kansarme kinderen een onbezorgde vakantie bieden. Gastouders zijn daarvoor onontbeerlijk. Een hulpvraag aan u. We komen gastouders tekort, meld u aan als gast ouder. U kunt dat verschil maken. En u staat er niet alleen voor, Europa Kinderhulp staat u volop bij. Oranjebar of op ons gezellig terras in gezel- gegeven om twee of meer uurtjes te komen schap van onze burgemeester. 16.00 uur: Einde spelenkermis. Enkele attrac ties laten we nog staan tot 18.00 uur. 16.15 uur: Burgemeester reikt de Vrijwilli- gersprijs van Moergestel uit. 16.30 uur: Film in Den Boogaard. 17.00 uur: Optreden in de tent van de Wibra’s, afgewisseld met optredens van DJ Tom Ke telaars. 21.00 uur: Afsluiting Koningsdag 2015. aard een springkussen voor de jongere kin deren. Alle activiteiten worden opgeluisterd deze ophalen bij Heidy Verstijnen, Pastoor door DJ Koen Barten. 13.00 uur: Prijsuitreiking versierde fietstocht. 13.30 uur en 14.30 uur: Drumworkshop 15.30 uur: Uitnodiging aan de Oranjesponsors om een drankje en hapje te nuttigen aan de Alle activiteiten spelen zich als vanouds af *n het zeil willen houden tijdens de op en rondom ons eigen Sint Jansplein, dat op Koningsdag is omgedoopt tot Oranjeplein. Sponsoren Ook dit jaar dragen alweer veel sponsoren onze dag een warm hart toe. Met geld, goe deren maar ook met diensten. Nogmaals, zonder hen zouden we Koningsdag niet kun nen maken tot wat het is geworden. Vrijwilligers Uiteraard zijn vrijwilligers ook onmisbaar voor een geslaagde Koningsdag. Op dit mo ment hebben zo’n 40 vrijwilligers zich al op- Een rondje fietsen door het bos, lekker in de achtertuin een balletje overschieten, naar de speeltuin of tussen de dieren lopen in de kin derboerderij. Hoe gewoon, nietwaar? Niet voor 'onze’ kinderen. Onze kinderen komen uit kansarme gezinnen, uit een achterstands- gezin of met emotionele problemen. De stich ting Europa Kinderhulp laat deze kinderen genieten van een onbezorgde vakantie in Nederland, om een kind weer een kind te laten zijn. G 013-8228022 Yasmin, voor het eerst. “We herinneren ons dat eerste moment nog goed, beide moe van de reis, bedeesd, onzeker. Maar toen bij thuis komst Leon het monopolie spel zag, was het ijs snel gebroken”. Het begin van bijzondere vakantie, voor de gastouders als de gastkin deren. Natuurlijk waren ze blij weer naar huis te gaan. Maar de talloze foto’s herinneren twee lachende, ondernemende, soms ondeu gende kinderen. Na een laatste knuffel nog een vraag van Leon en Yasmin; “mogen we volgend jaar weer komen?” Tasjes fietstocht Deze worden in de week van 13 april weer uitgedeeld. Hierin zitten een spelletjeskaart en spullen het plein met de harmonie voorop, om je fiets of skelter te versieren. De tasjes Het is feest dus de vlaggen mogen uit! worden verspreid via de basisscholen, peu- 12.00 uur: Start spelenkermis met Explico terspeelzaal Janneke en kinderdagverblijf Kids, een survivalbaan van 40 meter en uiter- Mokido. De kinderen die geen tasje ontvangen kunnen Jansenstraat 4. Dit geldt natuurlijk ook voor de Moergestelse kinderen die buiten Moerges tel op school zitten en voor iedereen die hier in Moergestel Koningsdag komt vieren op het Oranjeplein. Er zijn ook nog tasjes en spelletjeskaarten te verkrijgen op de dag zelf bij het meeting point. U wilt toch ook dat kinderdromen uitkomen? Uw aandacht kan dat verschil maken! Moergestelse juf Sonja van de Bienekebolders doet dat al. jaar. Uit eigen land, maar ook uit Duitsland en Frankrijk. Gastouders zoals de familie Santegoeds zorgen ervoor dat Europa Kin derhulp, elk jaar opnieuw, kinderen kan uit nodigen. “Niet ikke, ikke, ikke, maar een ander centraal. We wilden graag iets voor anderen doen, voor kwetsbare mensen die het niet zo goed hebben als wij” zegt de gast- vader. Daar de gastmoeder als leerkracht bij de Bienekebolders werkt, lagen kinderen voor de hand en op datzelfde moment stond er een artikel over Europa Kinderhulp in de krant. Het contact was zo gelegd. In 2012 kwamen hun twee gastkinderen, Leon en 1 nieuws oe es 1* a. 1 11 -1 -1 1 film. Schoolstraat 2a 5066EE Moergestel gemeente I ELDEM VANAF <M,- Uitgave en redactie: Buro 'Zó, Klooster/aan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planef.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiter/ijk maandag 12.00 uur Silhouette Hair Beauty Salon www.silhouene.co.nl i Han Beauty Sakxi 111 TT JTTT»

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 1