OEF! kik', Maartse Buien 3-bandkoppel- toernooi2015 Audacia- nieuws J udotoernooien Daidai Ntab verpulvert clubrecords van “De Vennen Voorbereidingen “Seizoens- openingsweekend 2015-2016 Audacia” al in volle gang Vrijwilligers Academie Oisterwijk van start Terugblik raadsdialooguurtje VVD Raadslid Bianca Taapken S.V. .21:00 De organisatie de tussenronde en de slotronde het verval Daidai Ntab drie clubrecords van Schaatsclub “1 hij met respectievelijk 1:10. Daidai nog voor een Commissie Seizoensopening Audacia Gelijk bij zijn eerste start op de 500 meter was hij op 13 maart met een tijd van 35.34 seconden 0.09 seconde sneller dan het clubrecord dat hij tijdens het NK afstanden op 31 oktober 2014 in Heerenveen had gereden. Nadat hij een dag later 35.55 had gereden, verbeterde hij op 19 maart het clubrecord nogmaals. Deze van Thomas van 2012 in Heerenveen een tijd van 1:57.44 had gereden. Met zijn tijd van 1:50.56 verpulverde Daidai dit clubrecord. Na een snelle eerste de magische grens van dichtbij. Zondag 15 maart 2015 was het voor- jaarstoernooi in Middelbeers hier na men 3 Judoka’s van Judo Vereniging St. Jan Moergestel aan deel. Dit is een leuk toernooi met Judoka’s uit het dis trict Zuid-Nederland. De Judoka’s behaalde hier de volgende resul taten: 3e plaats voor Linda Horrevorts, 3e plaats Roel Theeuwes en een 5e plaats Johan Horrevorts. Zondag 22 maart 2015 was er weer een tiener- toemooi, deze keer in de Dojo van Team Coolen Oisterwijk. Aan dit toernooi namen 4 Judoka’s van Judo Vereniging St. Jan Moergestel deel. Deze hebben goed Judo laten zien en hebben daardoor de volgende resultaten behaald: 2e plaats voor Djint van Mensvoort, 3e plaats voor Samé van Mensvoort, 3e plaats Lotte op ’t Hoog en de 3e plaats voor Marijn van Laerhoven. Judoka’s gefeliciteerd met jullie behaalde resultaten! Schrijf deze data alvast in uw agenda en wij hopen u dan ook tijdens deze dagen te ver welkomen op ons sportpark aan de Molenstraat om zodoende het komend voetbalseizoen geweldig in te luiden. Ook op deze dag staan de eerste officiële wed strijden op het programma voor ons le en 2e elftal. Zij beginnen dan met de bekercompe- titie. op want er kunnen maar een maximaal aantal deelnemers deelnemen. Deelname aan dit toer nooi kan vanaf 16 jaar. Opgeven voor dit toer nooi graag voor 24 juni 2015. 1:11.33 dat hij op 2 veen had gereden. ROEF! HANDBAL Uitslagen: Dl Roef- Tremeg 7-13; DS Blauw wit - Roef 11 -15 HS Blauw wit - Roef 13-16. Donderdag 2 april HR 21:30 Roef-Desk Zaterdag 4 april El 10:00 Roef- White Demons Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport is, mag vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal. Voor informatie bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! Ook voor alle informatie op sportgebied... 'Moergestel-Nieuws'! Het Maartse Buien 3-bandkoppeltoer- nooi bij Café Cafetaria "Epi”is weer ten einde. Met een deelnemersveld van 20 koppels, in de leeftijd tussen 27 en 78 jaar, was het wederom een geslaagde editie. Na het spelen van 5 pou- leavonden kwam het tot een climax op de fina- leavond zaterdag 28 maart, waarin Frans van der Donk en Peter Geerts hun titel van 2014 wisten te prolongeren. Ze moesten dit keer wel tot het uiterste gaan, want al zit de biljart- sport niet in de lift, het 3-banden wordt in Moergestel en omstreken wel steeds meer gewaardeerd en beoefend met als resultaat dat het niveau in een stijgende lijn zit. Al bij al was het een sportief en bovenal gezellig en gemoedelijk toernooi, waarbij buiten het vertonen van de nodige prachtige caramboles ook de "dans skills” niet vergeten werden. Wij willen Frans en Peter van harte feliciteren met hun titel en eenieder bedanken voor hun bijdrage aan dit evenement. Tot volgend jaar! partner met dementie, hoe om te gaan met je omgeving en hoe overbelasting te voorkomen. Ook is er elke derde dinsdag van de maand een informatieve bijeenkomst van het Alzhei mer Café Oisterwijk-Moergestel. Tijdens deze bijeenkomsten staat er steeds een ander thema centraal, waarbij beroepskrachten een en ander komen toelichten over de problematiek rond om Alzheimer. Het eerst volgende thema is “Stemmingsproblemen bij dementie”. Wil jij ook komen Judoën bij Judo Vereniging St. Jan Moergestel? Kom dan eens langs op een van onze trainingen in het scouting gebouw Den Donk in Moergestel. Trainingstijden zijn: voor 5 t/m 10 jaar van 18:30-19:30 en voor 10 jaar en ouder van 19:30-20:30, op woensdag en donderdag. Nu we alweer het spannende einde van het lopende voetbalseizoen naderen en waarin Audacia 1 de komende wedstrijden zich helemaal veilig kan spelen voor handhaving in de 4e klasse, zijn de voorbereidingen voor het seizoensopenings- weekend 2015-2016 van Audacia alweer in volle gang. Vrijdag 21, zaterdag 22 en zondag 23 augustus a.s. staat het sportpark van Audacia weer bol van de voet- bal-en muziekactiviteiten. We staan dan namelijk alweer op de drempel van een nieuw voetbalseizoen en dan is het de beurt aan het traditionele seizoenso- peningsweekend. Op vrijdag 21 augustus trappen we vanaf 18.30 uur af met wedstrijden voor de lagere senio ren. Op zondag 23 augustus is de “Jeugddag” en staan onze jongste leden centraal. Voor hen zal er een leuk programma verzorgd worden waar de voetbal natuurlijk centraal staat. De gesprekken die ik tijdens dit uur met inwo ners heb gevoerd heb ik als heel positief ervaren en zijn een belangrijke input voor mijn raads werk. Ook inwoners hebben positief gereageerd op mijn initiatief. Graag deel ik kort met u mijn belangrijkste ervaringen. Het was niet altijd druk. Bezoekers van de bibliotheek en de bank waren altijd bereid om even kort een gesprek met mij aan te gaan. Voor mij is dit een manier om te proe ven hoe inwoners van Moergestel over ver schillende onderwerpen denken. Een veelge noemd onderwerp is de nieuwe inrichting van het Sint Jansplein en de Rabo pinautomaat. Daarover is al veel gezegd en geschreven. Unaniem is men ontevreden over de locatie en de grootte van de pinautomaat, de boom of struik die voor de waterpomp is geplaatst en de extra kosten voor de fontein, welke men De VrijwilligersAcademie Oisterwijk brengt vraag en aanbod bij elkaar van opleidingen voor vrijwilligers binnen zorg en welzijn in de gemeente Oisterwijk. Voor wie nieuwe ken nis wil opdoen of vaardigheden wil ontwik kelen om het vrijwilligerswerk beter te kunnen doen, biedt de VrijwilligersAcademie diverse cursussen aan. Afgelopen week is de eerste cursus van start gegaan: de “Basiscursus voor Vrijwilligers”, verzorgd door ContourdeTwem. In deze cursus Op zaterdag 22 augustus staat het “Vrienden- toernooi” op het programma en zullen vanaf 12.00 uur teams samengesteld door vereni gingen, bedrijven, families etc. strijden om de felbegeerde wisseltrofee in een onderling toer nooi (dit jaar overigens wederom 11 tegen 11). De traditionele barbecue mag natuurlijk niet ontbreken en na het toernooi zal er ook een spetterende feestavond losbarsten met vele verrassende artiesten. Voor dit toernooi zijn we dus ook op zoek naar teams die op een gezellige wijze hun verbon denheid met Audacia willen tonen. Dus trom mel je vrienden, collega’s, familie op en geef je op bij vriendentoernooi@audacia.nl. Meer informatie over dit toernooi zoals uitnodiging en inschrijfformulier zijn te vinden op de site van Audacia: www.audacia.nl Dus geef je snel Eind vorig jaar ben ik als nieuw raadslid voor de WD Oisterwijk gestart met elke maand een dialooguurtje in de bibliotheek Moergestel op het Sint Jansplein. eigenlijk niet ervaart als een fontein. “Doe het niet of doe het goed” is een veelgehoorde opmerking. Maar ook het parkeren op het plein en de bewegwijzering zijn belangrijke onderwerpen van gesprek. De komende maanden wil ik zeker met dit dialooguurtje of beter gezegd “koffie-uurtje” doorgaan. De komende 4 maanden heb ik deze gepland op een avond. Elke laatste dinsdagavond van de maand: 31 maart, 28 april, 26 mei en 30 juni. Van 18.30-19.00 uur. Locatie: Bibliotheek Sint Jansplein. Ik hoop u dan te ontmoeten. Een afspraak maken is niet nodig. Overigens u kunt mij ook altijd per mail (bianca@wdois- terwijk.nl) bereiken en zo nodig een afspraak maken voor een ander moment dat het u beter schikt. komen onderwerpen aan de orde als de positie van vrijwilligers binnen de hulpverlening, de cirkels van zorg rondom de cliënt, de kwali teiten van de vrijwilliger, de grenzen van vrij willigerswerk en van uzelf, luistervaardighe den, privacy van de cliënt, normen en waarden van vrijwilligerswerk. Een tweede cursus is “Omgaan met dementie”. Hierbij wordt ingegaan op wat dementie eigen lijk is, hoe het ziekteproces verloopt, hoe om te gaan met het veranderende gedrag van een een niveau waar menige veel grotere schaatsclub jaloers op is. Sinds de Olympische Winterspelen van 1988 heeft de hooggelegen ijsbaan in het Canadese Calgary het snelste ijs van de hele wereld. In maart worden hier jaarlijks de Olympic Oval Finals gehouden, een serie recordwedstrijden waar veel schaatsers heen gaan om hun per soonlijke toptijden te verbeteren. Als schaatser van de profploeg Beslist.nl kreeg ook Vennenlid Daidai Ntab dit jaar de kans om hieraan deel te nemen. 300 meter in 23.61 seconden, reed hij de eerste volle ronde in 26.75 seconden en slaagde hij beperkt te houden. er met respectievelijk 28.80 en 31.40 in om in Bij de foto: Daidai Ntab (foto Jeroen Happel). Als u vrijwilliger bent in zorg en welzijn, of u overweegt dat te worden, bekijk dan eens de informatie over de actuele cursussen op www.vrijwilligersacademieoisterwijk.nl. Via deze website kunt u zich ook opgeven. Audacia-Wodan 0-3 Nadat uw verslaggever, zondag na afloop, zijn broekspijpen had uitgewrongen drong de rea liteit pas echt tot hem door. 0-3 verlies tegen een concurrerende middenmoter. Een tactiek om in dit waterballet te kunnen overwinnen moet zich ergens bevinden tussen regendans en vlinderslag. Wat voor tactiek ook: wij bleven in ieder geval steken in de zompige zoden en goede bedoelingen. De eerlijkheid gebied ech ter ook te zeggen dat de Wódanmannen die in de eerste helft een trio fraaie kansen om zeep hielpen, er in de tweede helft wel in slaag den het zich aandienende trio kansen te ver zilveren. Wij sputterden wel wat tegen maar uiteindelijk stelden we er weinig tegenover: vandaar de logische nederlaag. Terwijl op het grasveld bij uw-verslaggever- thuis de zaterdagmorgen uitgestrooide mest- korrels zich deze middag in het regenwater wentelden, moeten we toch zeker met elkaar de vraag verdragen of er sprake van verlustigen, door wie dan ook, kan zijn aan het voetballen in de sinds 1953 aandienende tweede water snoodramp. De scheids was het overigens hele maal met me eens: ook deze goedfluitende medeburger had er zijn bedenkingen bij. Nu maar hopen dat de regenwormen het veld maandag weer speelklaar hebben weten te kantelen om ons dan als vanouds te revan cheren tegen de volgende Eindhovense tegen stander. Harrie Schollen Uitslagen: Audacia 1-WODAN1 0-3; Audacia 2-ZIGO 3 4-2; TSW Merlijn 4-Audacia 3 1- 7; Wilhelmina 8-Audacia 4 5-2; Audacia 5- Tuldania 4 4-4; Audacia 6-Jong Brabant 6 0- 5; Pusphaira VR3-Audacia VR1 2-0. Programma maandag 6 april Audacia 1 - Pusphaira 114:30 Audacia VR1 - W Steensel VR1 ....10:00 (V) Dinsdag 8 april Audacia 1 - Beerse Boys 2 res.le kl.20:00 (V) van ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 APRIL 2015 PAGINA 7 MM MMMMMMMMMMMMMHMMMMV ■MMMMMMMMMMMMMMBMMMMMMOMHHHI ■MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMHMM*

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7