Gèssel Treft dweilt ook na de vasten Hartstichting houdt collecteweek “Mag ik wat vragen?” Gerard Horvers Huis Rode Kruis op zoek naar collectanten Een sterk staaltje magisch cabaret van Rob Emiel De line-up ziet er als volgt uit: Band Café Tijd 16:00-16:50u 17:00- 17:50u 18:00- 18:50u Met uw hulp kunnen we deze ziekten sneller en beter opsporen, behandelen of zelfs genezen. Van elke ontvangen euro gaat 0,80 naar weten schappelijk onderzoek, voorlichting en patiën tenzorg. Wat vraagt Natuurmonumenten? Natuurmonumenten zoekt vrijwilligers die een gezonde interesse hebben in de natuur en blaken van de energie en het enthousiasme. Je bent proactief en durft op mensen af te stap- .19:00-19:50 u .20:00-20:50 u .21:00-22:50 u Op 9 april komt het magisch duo Rob en Emiel met hun nieuwste show ‘Da’s Sterk’ naar Oisterwijk. Da’s Sterk is gegarandeerd avond vullend. Dit is namelijk de enige theatervoor stelling met een eerste, tweede én derde helft! Als ambassadeurs van stichting Make A Wish maakt het duo een deel van ieder kaartje over naar dit goede doel. ‘Da’s Sterk’ van Rob Emiel vindt plaats op donderdag 9 april 2015 in Tiliander. De voor stelling begint om 20.30 uur. Kaartjes zijn 20,50 inch kofGe/thee voor aanvang. Voor reserveringen: www.tiliander.com of bellen met 521 7220. Aanmelden Wie interesse heeft, kan vóór 12 april een moti- vatiebrief en cv sturen naar Inge van Dongen, boswachter Communicatie en Recreatie van Natuurmonumenten. Dit kan via i.vandon- gen@natuurmonumenten.nl. Bij vragen kun nen geïnteresseerden bellen met Inge van Dongen (06 12516983). Na aanmelding, volgt standaard een intakegesprek. zoveel voor hem. Hij vindt het moeilijk hen hiervoor ook nog te vragen. Dan is het goed dat je in de buurt bij nog iemand kan aankloppen. Dat wil niet zeggen dat de buurtgenoten altijd alles zelf aanpakken. Dat kan, maar hoeft niet. Zij kunnen ook voor u bemiddelen. Mocht u vragen hebben hierover, dan kunt u contact opnemen met de coördinator van Buurtgenoten. Dat is Piet Gelden, telefoon 513 1609, email: pgelden@home.nl Ankie Wessels Beljaars pen. Bovendien vindt je het een uitdaging om mensen zo goed mogelijk te helpen. Je hebt dus een uitstekend gevoel voor service. Daar naast vraagt Natuurmonumenten om mini maal zes keer per jaar een dagdeel te helpen als vrijwillige boswachter. Ook is het de bedoe ling dat je een VOG (Verklaring Omtrent Goed Gedrag) overlegt. Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren is op zoek naar collectanten, die zich willen inzetten in de collecteweek van 14 tot en met 20 juni 2015 in eigen dorp en/of wijk. De opbrengst van deze collecte wordt besteed aan de activi teiten van de plaatselijke afdeling Oisterwijk- Haaren, waarbij de jaarlijkse bijzondere vakan ties voor gasten uit de dorpen voorop staan. Voor informatie en aanmelding neem contact op met uw plaatselijke dorpscoördinator: Els Gelden, tel. 513 1609. NL Doet Tijdens de nationale vrijwilligersactie NL Doet op 20 en 21 maart hielpen Oisterwijkse vrijwilligers de ouderen van Oisterwijk door de tuin van het Gerard Horvers Huis een opknapbeurt te geven. Wat biedt Natuurmonumenten? Natuurmonumenten biedt een energiek en enthousiast team van vrijwillige boswachters. Verder krijgen vrijwillige boswachters goede begeleiding en ontvangen ze veel kennis en informatie over Natuurmonumenten in de vorm van informatiebrieven, bijeenkomsten, workshops en excursies. Op deze manier zorgt Natuurmonumenten ervoor dat vrijwillige boswachters hun werk in het veld goed, met plezier en vol zelfvertrouwen kunnen doen. Ook krijgen vrijwillige boswachters een kilo metervergoeding en een vrijwilligerspas waar mee ze korting krijgen in de webshop, in de bezoekerscentra en bij de activiteiten van Na tuurmonumenten. Op 5 april, eerste paasdag, organiseert Gèssel Treft een nieuw gratis toegankelijk muziekspektakel in Moergestel met de naam Dweilpop. Die naam zegt het al; dweilen en luisteren naar (pop-)muziek. Het concept is eenvoudig. 3 cafés hebben elk een podium geplaatst. Om en om (en om) speelt er een band op een podium, terwijl er op de andere podia wordt opgebouwd. Er zijn 6 bands die elk ongeveer 50 minuten spelen, waarna het publiek 10 min heeft om zich naar het volgende café te begeven. 6 uur muziek aan één stuk door! Hartstilstand Bij een hartstilstand is er meestal iets mis met het elektrische systeem van het hart. Het hart pompt geen bloed meer rond, en dat is levens bedreigend. Bij een hartstilstand staat het hart meestal niet helemaal stil. Maar de hartkamers trillen snel en chaotisch. Het hart kan daardoor geen bloed meer rondpompen en de bloedsomloop staat stil. Daarmee stopt de toevoer van zuurstof en voedingsstoffen naar de rest van het lichaam. Vooral te weinig zuurstof naar de hersenen zorgt al snel voor problemen. Al na 4 tot 6 minuten raken hersencellen onherstelbaar be schadigd. Daarna lopen ook andere organen schade op. Daarom is binnen 6 minuten met reanimeren zo belangrijk. Oorzaken De meest voorkomende oorzaak is een hart infarct. Een deel van de hartspier krijgt geen bloed meer door een afsluiting in een krans slagader. Een hartstilstand kan ook komen door andere problemen met het hart zoals een hartspier ziekte, een ontsteking van het hart, hartfalen of (erfelijke) hartritmestoornissen. Een hartstilstand overkomt iemand plotseling. Vaak zijn er geen duidelijke signalen aan vooraf gegaan. Ongeveer de helft van de slachtoffers wist van tevoren niet dat er iets mis was met het hart of dat er (ernstige) vernauwingen in de kransslagaders aanwezig waren. Af en toe komt een hartstilstand voor bij een helemaal gezond hart. Dan pompt het hart geen bloed meer rond als gevolg van verdrin king, onderkoeling of een elektriciteitsonge- val. taxi voor de terugweg niet bestellen. Dus mijn vraag is: kunt u mij morgen misschien brengen?” Gezien mijn afspraken voor de volgende dag wordt dat voor mij ingewikkeld. Gelukkig zijn we met drie buurtgenoten in onze wijk. Ik beloof meneer dat ik hem binnen een kwartier zal terugbellen. Dan heb ik een oplossing voor zijn vervoersprobleem. Snel overleg ik met een van mijn ‘collega’s’. Zij kan gelukkig wel. Dit geef ik meteen door aan meneer, die hele maal gelukkig is en mij uitvoerig bedankt voor de bemiddeling. Dit is zo een van de voorbeelden van iemand die alleen woont, wel kinderen heeft, maar die wonen ver buiten Brabant. De buren doen al Samen lunchen Op 7 april verzorgt het Gerard Horvers Huis van 12.00 tot 14.00 uur weer een lunch voor de ouderen van de gemeente Oisterwijk in het kader van het project Samen Lunchen. Dit door het Maatschappelijk Innovatiefonds Gemeente Oisterwijk (MIGO) ondersteunde project is bedoeld om de sociale contacten van de ouderen te vergroten en voorlichting te geven over het belang van gezonde voeding. Voor 2,50 euro krijgen de ouderen een volledige lunch, bestaande uit: soep, broodjes en beleg, vers fruit en koffie of thee. De gevraagde bij drage is bewust laag gehouden, om alle ouderen in de gelegenheid te stellen bij de lunch aan te schuiven. De ouderen die inmiddels hebben deelgeno men aan de lunch vonden het samen lunchen zo leuk dat ze al gereserveerd hebben voor de volgende lunches. Er zijn echter nog vrije plaatsen. Aanmelden voor de lunch kan via telefoonnummer 06 22382085. In de week van 6 t/m 11 april 2015 komen de collectanten van de Hartstichting weer aan de deur. Zij vragen u om iets te geven voor het bestrijden van hart- en vaatziekten. Dit is hard nodig, want 1 op de 4 Nederlanders sterft aan een hart- of vaatziekte: elke dag zijn dat 107 mensen. Wat gebeurt er met uw gift? De Hartstichting heeft de afgelopen 51 jaar geweldige resultaten behaald. Maar de strijd is nog lang niet gestreden. Er zijn nu 1 miljoen hart- en vaatpatiënten in ons land en dagelijks komen 1.000 mensen met hart- en vaatziekten in het ziekenhuis terecht. Hart- en vaatziekten zijn dus nog steeds een groot probleem. Snelle hulp redt levens bij een hartstilstand Bij een hartstilstand is er acuut levensgevaar. De enige kans op overleven is als omstanders snel hulp bieden. De kans op overleven is het hoogst als zij direct 112 bellen, starten met reanimeren en een schok toedienen met een Automatische Externe Defibrillator (AED). De Hartstichting zet zich al jaren in om meer levens te redden bij een hartstilstand. We wil len dat zoveel mogelijk mensen leren reani meren en burgerhulpverlener worden. uw gezondheid? Met al deze vragen kunt u bij de wijkzuster terecht tijdens het inloop spreekuur, maar u kunt haar ook telefonisch benaderen of vragen om een huisbezoek. Mirjam komt thuis langs, als u dat wenst. Ze kijkt samen met u naar uw wensen en behoef ten. Wanneer het nodig is, kan ze bijvoorbeeld thuiszorg of hulp van vrijwilligers inschakelen. Maar ze kan ook helpen bij het aanvragen van een zorgindicatie. De wijkzuster is er voor iedereen in Oisterwijk, met of zonder indicatie. Ook mantelzorgers of kinderen van hulpbehoeftige ouders kunnen om advies en informatie vragen. Spreekuur wijkzuster Op dinsdag 7 april is ook wijkzuster Mirjam Veldhuizen weer, zoals elke eerste dinsdag van de maand, van 15.00 tot 16.00 uur aanwezig in het Gerard Horvers Huis, Kerkstraat 48a in Oisterwijk, tel. 521 0112. De wijkzuster is het aanspreekpunt en con tactpersoon voor ieder die vragen heeft op het gebied van Zorg en Welzijn. U kunt bij haar terecht met kleine en grote vragen. Kunt u bijvoorbeeld wel wat extra ondersteuning gebruiken bij uw huishouden? Of maakt u zich zorgen over iemand? Heeft u vragen over Het idee komt van Stichting Gèssel Treft. Deze groep vrijwilligers hebben zich als doel gesteld om de inwoners van Moergestel (en omstreken) te stimuleren elkaar te treffen voor een muziek- of cultuurevenement. Waar ze eerder al BBQ Pop 2014 (2 daags muziekfestival), een silent disco voor de jeugd en een muziekquiz voor de echt fans georganiseerde, is het nu tijd voor een nieuw initiatief: Dweilpop. Ben jij gek op de natuur? En lijkt het je leuk andere mensen daar enthousiast voor te maken? Word dan vrijwillige boswachter bij Natuurmonumenten. Geïnteresseerden kunnen zich voor vóór 12 april melden. Sleepwater ’t Centrum.. Lois and the dirty Heroes De Brouwer Pulse DeKlaore.... A name for the moon ’t Centrum... Groove Bizniz De Brouwer. Motel du Sud De Klaore.... Wij, als organisatie, zien in Dweilpop een eve nement wat we jaarlijks terug willen laten komen op eerste paasdag, maar we beginnen a.s. 5 april. Komen jullie ook? Als vrijwillige boswachter ben je het visite kaartje van Natuurmonumenten. Je staat bezoekers te woord: je informeert ze over het gebied en wat daarin gebeurt, beantwoordt hun vragen en denkt met ze mee. Ook probeer je leden en leads te werven. Verder ben je de oren en ogen van het Natuurmonumenten. Hoor je een nuttige tip, klacht of is er een persvraag? Dan zet je die door naar de collega’s van Natuurmonumenten. Je draagt dus inten sief bij aan het vergroten en verbeteren van de zichtbaarheid en het imago van Natuurmo numenten. Dit doe je samen met anderen in het weekend, op evenementen of bijvoorbeeld tijdens boswerkzaamheden in de gebieden Huis ter Heide, Loonse en Drunense Duinen, Kampina en Oisterwijkse Bossen en Vennen. Zo klinkt het aan mijn telefoon. Meneer vertelt: “Mijn boorapparaat is kapot. Omdat ik ook weinig zie, zou ik het graag willen laten repareren. Daarvoor moet ik naar Ois terwijk. Met de buurtbus kan ik niet, omdat ik daar moeilijk in kom. Met de regiotaxi is het wat ingewikkeld, omdat ik - niet weet hoelang de reparatie gaat duren. Dan kan ik de iJUUl iCjOnOlGH ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 APRIL 2015 PAGINA 3 ■MM ■MB ■■■■■■■■■■■■■■■■MHMBMHMMMi ■■■MMBBHMHHHMMHMHMHBMBMMMHHHHHHMHHHHHHHHMBMHHMMMB Natuurmonumenten zoekt vrijwillige boswachters

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3