Informatie Viering Goede Vrijdag De auteur van het boek, Ad Wolfs Adr.Zn., heeft nog ’n aantal exemplaren beschikbaar voor de verkoop Moergestel-Nieuws niet ontvangen? Komende periode bij het Huis voor Zingeving Protestantse gemeente Oisterwijk Vastenaktie 2015 (7) ööh Parochie St. Jans Onthoofding jfiwMrwartwv Pastoraatsgroep secretariaat Werkgroep Themaviering Mocht het 'n keer gebeuren dat u Moergestel-Nieuws niet ontvangt, laat het ons dan even weten! Boek ’100 Jaar Moergestel in beeld’ 21 x 29,7 cm. Betreft de periode 1900- 2000 met ruim 600 foto’s. Luxe gebonden. Uw buren, vrienden of kennissen kunnen dat niet oplossen, wij wél! Maar dan willen we het wel graag weten: buro76@planet.nl Woensdag 8 april: De hele olifant in beeld Deze lezing van Marja de Vries gaat over de universele wetmatigheden, die ons een nieuw en samenhangend wereldbeeld bieden. Hier door vallen de vele verschillende aspecten van onszelf en van de wereld om ons heen als puzzelstukjes op hun plaats. De Hele Olifant in Beeld is een compleet en zeer goed onderbouwde bestseller, dat tevens een stan daardwerk geworden is. Tijd 19.30-22.00. Kosten: 15 pp. Adres: Huize Nieuwenhof. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: Parochiekerk: 19.00 uur: Gezins (Paas)viering m.m.v. Sint- janszangertjes 21.00 uur: Paaswake m.m.v. gemengd koor Cantate Domino Jgt. Overl. fam. De Kort-van Haaren; Leen en Jo Smits. Parochieagenda Woensdag 8 april, 18.30 uur: Bijeenkomst vormelingen. Donderdag 9 april, 20.00 uur: Parochiebe stuur en pastoraatsgroep. Maandag Tweede Paasdag 6 april: Parochiekerk 11.00 uur: H. Mis m.m.v. Saxo foonkwartet For4Saxes Vrijdag 3 april: Goede Vrijdag: Vasten- en Onthoudingsdag. Meegebrachte bloemen zijn welkom voor de kruishulde tijdens de vieringen. Kapel Park Stanislaus, 15.00 uur: Kruisweg. Parochiekerk: 15.00 uur: Kruisweg voor kinderen en vol wassenen 19.00 uur: Gebedsviering m.m.v. Zanggroep Inspiration, de viering gaat over in de Kruis wake die duurt tot 22.00 uur. Wij gedenken Op 20 maart overleed Mien de Laat-Lamers, sinds 1995 weduwe van Kees de Laat. Mien werd geboren in de Betuwe en kwam vanwege de oorlog in Moergestel terecht als evacué. Vastenactie project Sri Lanka Tijdens de Goede Week worden de vastenac- tiezakjes huis aan huis opgehaald. Tevens heeft u de mogelijkheid om te doneren in de vastenactiebus die achter in de kerk staat. Wilt u meer weten over het vastenactieproject kijk dan op: www.vastenaktie.nl/het-doel/sri- lanka-2015 Wilt u ’n exemplaar? Dan van tevoren even bellen naar Ad: (013) 513 3156 Dan legt hij het voor u klaar! (Oisterwijkseweg 58a) MISSIE ONTWIKKELING VREDE U bent allen van harte welkom in de viering van Goede Vrijdag in onze parochiekerk, de viering begint om 19.00 uur. Daar leerde zij Kees kennen met wie zij trouw de, samen kregen ze 4 kinderen en later nog 6 kleinkinderen. Mien was een sociale vrouw die deel nam aan veel activiteiten zoals aan het gilde St. Joris. Na een pijnlijk ziekbed is ze op Park Stanislaus gestorven en op 26 maart bij haar man te rusten gelegd. HOOGFEEST VAN PASEN Week 4-11 april 2015 Paaszaterdag 4 april: Kapel Park Stanislaus 17.30 uur: Paaswake m.m.v. Moergestel Gregoriaans Koor Lena Verheijen-Buijkx e.v. Piet Verheijen; jgt. Hein roozen e.v. Riet op ’t Hoog. 3 April 2015 om 19.00 uur: In deze viering, die wordt opgeluisterd door Zanggroep Inspiration, staan we stil bij het lijden en sterven van Jezus. Ook in onze tijd zijn er mensen die lijden en die wij kunnen helpen hun kruis te dragen. Marinus van den Berg heeft dit in zijn ge dicht: Als verdriet en rouw je weg kruisen, als volgt beschreven: Je moet zelf je weg gaan Je moetje eigen kruis dragen Niemand kan het voor je doen Er is geen omweg Geen weg om je verdriet heen De weg is door je verdriet heen de theeplantages te verbeteren. Daar werken mannen zoals Raj in dienst van de hulporga nisatie SETIK. Hij wil andere jongeren de kans geven een goede toekomst op te bouwen. Zijn ideaal vat hij als volgt samen:De jeugd heeft het vermogen de samenleving te ver anderen. Het is mijn grote droom dat op een dag iedereen in Sri Lanka kan samenleven alsof we een grote familie zijn.' Hij probeert die droom te verwezenlijken vanuit de chris telijke opdracht tot naastenliefde. Vastenaktie helpt hem die droom waar te maken. Misschien is de collectant al bij u aan huis geweest. Misschien ook niet of hebt u hem of haar gemist. Geef, geef zoveel als u missen kunt. Uw gift zal rijpe vrucht dragen. Uw gift kunt u over maken op het rekeningnum mer van de MOV-werkgroep NL95RABO 0134 5035 89 t.n.v. Missie Ontwikkelingswerk Moergestel. De armen van Sri Lanka zullen u dankbaar zijn. Zondag Eerste Paasdag 5 april: Parochiekerk 11.00 uur: Hoogmis m.m.v. ge mengd koor Cantate Domino Verj. Tinus Derksen; overl. ouders Dellaert- Verbeeten en zoon Camiel. Thuis de H. Communie ontvangen? Als u tijdens de Paasdagen niet naar de kerk kunt komen en wel graag de H. Communie wilt ontvangen dan kunt u een bericht door geven aan het secretariaat van de parochie, tel.nr. 013 5132774. U hoeft niet bedlegerig te zijn om de H. Communie thuis te ontvan gen. Licht dat niet dooft Zonder besef van eeuwigheid houdt de tijd het niet uit, zonder ziel en geloof in wat wij doen ver lammen onze handen, zonder hoop -de-horizon- voorbij, versteent ons hart, blokkeert onze adem. Hoe je het verhaal van Jezus' verrijzenis ook denkt te moeten verstaan en Pasen beleven, - dit is het getuigenis van de vrouwen bij het lege graf: er is licht dat niet dooft, adem die niet stokt. En al zijn ze maar 'n vonk, 'n zucht, 'n mo ment, in dit Licht en van deze Adem leeft de mens, - dit is het vuur dat hen tot goed-doen drijft. Een oervertrouwen in mij zegt me dat het leven een zin heeft en dat ik ondanks alles daaraan deel heb. Een stroom van liefde draagt uiteindelijk de wereld en die stroom is er ook voor mij, al zie en voel ik het misschien niet. (Dorothee Sölle) Goede Vrijdag: Viering en Wake De gebedsviering is voorbereid door de werk groep Themavieringen en wordt verzorgd door de Zanggroep Inspiration. Meer over deze viering vindt u elders in dit blad. Mee gebrachte bloemen zijn welkom voor de kruis hulde tijdens de vieringen. De viering gaat over in de Kruiswake. Het altaar is kaal, het tabernakel is leeg. Gedragen door de traditie van hoop en vertrouwen van vele mensen voor ons en met ons kunnen we niet anders dan waakzaam aanwezig zijn. De stilte zal worden doorbroken door de zeven laatste woorden van Jezus aan het kruis, bege leid door muziek. Tussen 20.00 en 22.00 uur kunt u de kerk binnenlopen, een kaarsje aan steken en deelnemen aan deze wake. Paasweek, ds Hester Radstake 2 april 19.00 Witte Donderdag: sobere maal tijd in de Voorhof (soep en brood) en viering van de Maaltijd van de Heer in de kerk 3 april 20.00 Goede Vrijdag: beelden en toe lichting op een kruisweg van Sieger Köder, het lijdensverhaal uit Marcus, liederen, stilte, gebed 4 april 22.00 Paaswake: viering van donker naar licht, verhalen van bevrijding en trouw, doopgedachtenis, Maaltijd van de Heer 5 april 10.15 Paasmorgen: Er is crèche en kindernevendienst en jeugdkerk. Het thema van deze paasviering is: Handen die vast houden. We sluiten het project met de kin deren af. Agenda 1 april 14.30: Gespreksgroep verhalen rond de bijbel 7 april 10.00: Creatieve groep Inzameling voor de zieken Op Witte Donderdag kunt u voor aanvang van de viering uw gaven voor de zieken (mid dels een “envelopje”) inleveren bij de leden van de werkgroep Ziekenpastoraat die bij de ingangen van de kerk zullen staan. Zij zullen met uw gaven een attentie kopen en aanbieden aan de zieken en eenzamen van onze paro chie. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 2 april kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de nieuwe MTV-uitzending met daarin: Moergestel Sportief: Sei- zoensopening Roef!; Voorjaarsmarkt Scouting; Aankondiging Dweilpop. Op vrijdag 3 april vanaf 19.00 uur en zater dag 4 april vanaf 12.00 uur kunt u de uit zending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Op zondag 5 april kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Corné Schoenmaker. Tech niek en muziek: Joris Laurenssen. Bezinningsweekend met Jan Daem en Karin Seegers van Metgezel in Zingeving Geluk heeft te maken met een innerlijke hou ding en deze kun je leren. In het Bezinnings weekend ‘Op de rotonde van de Levenskunst’ - waarbij ook stilte en meditatie belangrijk zijn - werken we met vragen als: Uit welke bron leef ik? Waartoe leef ik? - Inschrijven kan nog t/m 5 april. Van 1-3 mei in een benedictessen priorij (om geving Antwerpen, B). Kosten: 165 pp Meer info en inschrijven (aub inschrijven voor alle activiteiten): huisvoorzingeving.nl Donderdag 2 april, Witte Donderdag: Parochiekerk 19.00 uur: Plechtigheden van Witte Donderdag m.m.v. gemengd koor. Voor aanvang van de viering kunt u bij de ingangen van de kerk uw gaven voor de zieken (middels een envelopje) inleveren. Moergestel helpt de Tamils in Sri Lanka Deze week bereiden we ons extra voor op het snel naderende Paasfeest. In de Goede Week gaan de collectanten rond en halen de vas tenzakjes bij u aan huis op. De Vastenaktie in Moergestel is dit jaar gericht op Sri Lanka, om de erbarmelijke leefomstandigheden op Paasbrief De Paasbrief is huis aan huis bezorgd door onze postbezorgers. Aan hen én aan iedereen die eraan heeft bijgedragen dat de Paasbrief tijdig gereed was en bezorgd kon worden een hartelijk woord van dank! 0900 332 22 22 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 APRIL 2015 PAGINA 2 p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl .513 1424 „513 1204 VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID ‘Moergestel-Nieuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. MOERGESTEL in bcvlrl Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel, 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: Els Gelden, tel. 513 1609; vakantie- coördinator Toos van der Sande, tel. 513 3442 Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Jn Misintenties 14 dagen II voor afroepweekend opgeven. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 I P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00- 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 2