NATIONALE OPEN HUIZEN ROUTE ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES ZATERDAG 28 MAART VAN 11.00 TOT 15.00 UUR BENT U WELKOM IN: ALLROUND MAKELAARDIJ Jesus Christ in Concert: Unplugged Danzing Queen is terug! Balsvoort heeft weer een intiem en afwisselend landschap Maand van de lach wordt afgetrapt met Cabarettalent van de Toekomst Krijtestraat 16 De Werft 20 Vonderhof 13 Eysenbrand 37 Vooskerbos 38 Raamackerstraat 5 Kerekaekerstraat 10 De Lathouwer BON Naam Kijk voor meer info en foto's op www.allroundmakelaardij.nl Het is ons wel dégelijk 'n zorg dat uw boodschap gelezen wordt, en daar zorgen we dan ook voor!!! Moergestel-Nieuws: buro76@planet.nl Voor alle informatie en reserveren voor voorstellingen en optredens in Tiliander en Den Boogaard kunt u kijken op www.tiliander.com of bellen naar 521 7220. ‘Jesus Christ in Concert: Unplugged’ van Hanhart voor muziek vindt plaats op don derdag 2 april in Tiliander. De voorstelling begint om 20.30 uur. De kaartjes zijn 17,50. Een bewogen geschiedenis Natuurmonumenten heeft samen met direct en indirect betrokkenen vrijdag 13 maart stil gestaan bij de opknapbeurt voor landbou- wenclave Balsvoort, die bijna voltooid is. In april valt er in Theaters Oisterwijk en Moergestel heel wat te lachen. Deze maand staan er namelijk maar liefst 6 cabaret acts op het programma! Van jong talent in Cabaretpoel tot de komi sche magieshow van Rob en Emiel en van wereldverbeteraars Harteveld en Fretz tot humor uit de streek met Buuut vrij. Reden genoeg dus om de maand om te dopen tot ‘Maand van de Lach’. Op vrijdag 3 april wordt de maand afgetrapt met Cabaretpoel. In De Cabaretpoel spelen vier nieuwe aanstormende cabarettalenten elk een voorstelling van ongeveer 25 minuten. Finalisten en prijswinnaars van diverse caba retfestivals passeren de revue. Jasper Dijkema, Robin Koek (winnaar publieksprijs Utrechts Cabaretfestival 2014), Jeroens Clan Kitty Goemaat (winnaar Leeuwarder Cabaret Fes tival 2014) zullen in Tiliander optreden. Cabaretpoel vindt plaats op vrijdag 3 april in Tiliander. De voorstelling begint om 20.30 uur. De kaartjes zijn 16,- inch koffie/thee voor aan vang. er hun eitjes af en reeën vinden er beschut ting.” Daarnaast heeft Natuurmonumenten op de voormalge enclave enkele fruitbomen geplant. Verder zijn wat lage muurtjes gemet seld om een beeld te geven van hoe groot één van de boederijen er ooit uitzag. “Hiermee geven we een glimp van het verleden prijs. Bovendien zijn de muren een uitstekende leefplek voor bijvoorbeeld metselbijen en muizen,” aldus Hans. De hoofdrolspelers zijn: Arjan Janissen (Je zus), Suzanne Mol (Maria Magdalena) en Joost van Roij als Judas. Dit jaar in een setting waar je ze bij wijze van spreken kunt aanraken. Geniet van de unieke stemmen van deze pro fessionals. Je trilt mee met de ultra-lage stem van Ivar Costenoble (Cajaphas), swingt mee met Sjoerd van Helmond (King Herod) en niet te vergeten Jack Breikers als Pilatus en Joris Donders als Annas. De muziek wordt verzorgd door Hanharts huisband en ensem ble. Gedeputeerde Milieu van de Provincie Noord- Brabant, Johan van den Hout, had de eer om onder balen hooi een informatiepaneel te onthullen. Ook droegen acteurs van de oor logsfilm ‘Het schaduwspel’ een meesleepend monoloog voor over de bewogen geschiedenis van Balsvoort. “Tijdens de Tweede Wereldoor log hebben oud-bewoners Hein en Theo Schut het verzet geholpen en onderduikers en evacués op Balsvoort ondergebracht, waar onder hun eigen broer Bernard. Hein en Bernard werden vlak voor het einde van de oorlog door de Duitsers gedood,” vertelt Hans. “Bijzonder is dat de nazaten van familie Schut de voordracht hebben gedaan.” Een vitaal, mooi en schoon platteland Balsvoort is een onderdeel van het leefge- biedsplan Kampina. Voor dit plan ontvangt Natuurmonumenten subsidie van provincie Noord-Brabant. Met dit leefgebiedsplan wil Natuurmonumenten de natte en droge heide in natuurgebied Kampina herstellen en uit breiden. “Hierdoor ontstaat een vitaal, mooi en schoon Brabants platteland waarbij de natuur meer kans krijgt en we de beleefbaar- heid voor wandelaars vergroten,” besluit Hans. “Balsvoort is hier natuurlijk een prach tig voorbeeld van. Als bezoeker waan je jezelf ieder moment in een ander landschap.” Houtwallen en bloemrijke akkers Door overbegrazing van runderen, dreigde dit afwisselende mozaïeklandschap te ver dwijnen. “De koeien liepen dwars door de houtwallen heen en aten alles kort, waardoor kruiden en bloemen geen kans kregen te groeien,” vertelt Hans. “Nu is er ook begra- zing maar dan zeer beperkt en in afgerasterde delen, net zoals als de weilanden van vroeger. Hierdoor krijgen planten op de akkers weer kans om te groeien en bloemen te krijgen. Ook hebben we de houtwallen hersteld. Vogels kunnen er hun nest bouwen, vlinders zetten Na het daverende succes in 2013 en 2014 in Popcentrum 013 Tilburg wilden _izeeigenlijkdit jaar overslaan. Maar op alle schóenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. Witte Donderdag, 2 april komt Stichting Hanhart voor muziek met Jesus Christ in Concert met een Unplugged versie naar Oisterwijk. De boerenfamilies die vroeger op Balsvoort leefden, hielden er vee en bewerkten het land. “Die invloeden zijn nu nog steeds zichtbaar en dat maakt van Balsvoort een prachtige mix tussen cultuurhistorie en natuur”, vertelt Hans Hofland, boswachter van Natuurmonu menten. Dieren profiteren ook van de grote afwisseling tussen weilanden, akkers, poelen en houtwallen. “Ze vinden er volop eten en er is genoeg beschutting om een nest te bou wen of een veilig heenkomen te zoeken bij gevaar.” Opnieuw heeft muzikaal leider Dave Hanhart weer een groep van 22 ama teurs en doorgewinterde profs bij elkaar gebracht voor een groot meezingspek- takel. Op zaterdag 4 april pakken ze uit in Tiliander met gouden hits uit de 80’s. Danzing Queen 1 en 2 brachten al meer dan duizend bezoekers op de been, Danzing Queen 3 wordt helemaal ‘The Time of My Life’. De zangers, zangeressen en band laten gouden tijden herleven. Als bezoeker kom je ogen en oren tekort. Meezingen mag. ‘Danzing Queen 3’ van Hanhart voor muziek vindt plaats op zaterdag 4 april in Tiliander. De voorstelling begint om 20.30 uur. De kaartjes zijn 16,50. Boxtel - Vroeger bevond zich in natuurgebied Kampina de landbouwenclave ,maar de akkers, poelen, weilanden en houtwallen zijn nog steeds zichtbaar. Door overbegrazing dreigde dit intieme en afwisselende mozaïeklandschap te ver- iSlfii hrüSl dwijnen. Natuurmonumenten heeft daarom Balsvoort een opknapbeurt gegeven. Het project is bijna voltooid en op vrijdag 13 maart stond Natuurmonumenten daar met genodigden een middag bij stil. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 25 MAART 2015 PAGINA 6 Woonplaats Telefoon I Onderstaand gedeelte ook invullen. Straat Korvelplein 212 5025 JX Tilburg T 013-5920080 F 013-4688259 www.allroundmakeloardij.nl Wie kan mij helpen aan een baan in Moergestel of directe omgeving? Ervaring in logistiek, maar sta open voor alles. Sjak van Opruiming trendy jassen voor dames; wind- en waterdicht en ademend. Nu voor 59,95. Vogels Fiets Sport, 013-5131435. Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. «■■■■naaMWBaaMMMaMBaaaW t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 Moergestel of directe omgeving? Ervariry 'ogistiek, maar sta open voor alles. Sja de Wouw, tel. 06-18077580.. 25 jaar) huishoudelijke dienst en schoon maak gezocht voor Conferentieoord Zon newende in Moergestel in weekend en vakantie. Informatie en sollicitatie: 013 513 0069. Het is leuk als u een artikel instuurt voor publicatie in Moergestel-Nieuws en u doet er een foto bij... Alleen moet u deze foto niet maken met een telefoon, want die kunnen we niet gebruiken! Voor al uw banden gaat u naar Van Riel Bandenservice. Wij hebben banden voor uw auto, motor, scooter, caravan en aan hanger. Gratis opslag van zomer- en winter handen. Julianastr. 45B, Diessen, 06 -10 65 20 34. kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders f5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. 15% korting op de in de winkel hangende nieuwe collectie van Happy Rainy Days Trendy modellen welke wind- en waterdicht zijn en ademend. Zowel trenchcoats als - .-- jacks in diverse kleuren Vogels Fiets Sport Balsvoort met vijf boerderijen. De boerderijen zijn inmiddels verdwenen, 013-5131435. Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag I in de bus stoppen... Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Restauratie van antieke en eigentijdse meubelen. Charles van den Breekel, Scnee- persdijk 70, Oisterwijk, 013-5284329 of 06- 10 80 21 78. maak

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 6