Gratis kranten en tijdschriften in meer dan 60 talen met Pressreader! Festival Fier! op Bioboerderij Frans van Vel th oven Rode Kruis verzorgt creatieve en recreatieve middagen Ga op pad met de nachtwachter Insectencursus van IVN Oisterwijk Elektrotechnisch Bureau Moergestel-Nieuws niet ontvangen? Kerkstraat 23 Oisterwijk 013-5285383 www.ronzwart.nl magimix Schoolstraat 7, 5066 EC Moergestel T. 013 - 513 12 45 E. info@fransvanvelthoven.nl www.fransvanvelthoven.nl SERVICE KWALITEIT FLEXIBILITEIT X Miele Het vertrouwde adres voor: Audio apparatuur Video apparatuur Witgoed Elektrotechnische installaties Domotica Beveiliging Telecom Mocht het 'n keer gebeuren dat u Moergestel-Nieuws niet ontvangt, laat het ons dan even weten! Uw buren, vrienden of kennissen kunnen dat niet oplossen, wij wél! Maar dan willen we het wel graag weten: buro76@planet.nl Sluier van stilte Stukje bij beetje worden de kinderen van alle dag ingewijd in de geheimen van de nacht. De nachtwachter vertelt over de sluier van stilte en neemt je met nachtmakers en nacht brakers mee op dit avontuur in de duisternis. Alleen de lantaarn van de nachtwachter licht je bij Ga je mee? Deze expeditie in het donker start op 27 en 28 maart om 19.30 uur in bezoekerscentrum Oisterwijk. Speciaal voor kinderen van 6-10 jaar. Wil jij de nacht beleven met al je zintuigen geef je dan op via www.natuurmonumenten.nl/ agenda Leden van Natuurmonumenten beta len 5 euro, niet-leden 8 euro. Whirlpool Pressreader app: haal de kranten op in de Bibliotheek en lees ze thuis! Pressreader is nu ook als app beschikbaar. Het downloaden van de kranten en tijdschriften via de Pressreader app kan alleen in een ves tiging van de Bibliotheek Midden-Brabant op het Wi-Fi netwerk, lezen kan overal. Pressreader is gratis te downloaden in de App Store, Google Play en de Windows Store. Maak kennis met Pressreader en verken de rijkdom aan buitenlandse en Nederlandse kranten, hobby- en lifestylemagazines! Ga naar www.bibliotheekmb.nl voor meer informatie. Hoe werkt het? Het werkt heel eenvoudig. Surf met een laptop, computer of tablet naar library.pressdisplay. com en log in bij het veld ‘barcode’ met het pasnummer van de Bibliotheek Midden-Bra bant. Er zijn kranten lezen te lezen zoals de Wall Street Journal, The Daily Telegraph, de International Herald Tribune, Le Figaro, El Mundo, Handelsblatt en de Telegraaf. De kran ten en tijdschriften zijn actueel en er is een archief tot 60 dagen terug. Geen bibliotheek lid? Kom dan naar een vestiging van de Bi bliotheek Midden-Brabant en lees de kranten daar. TILBURG - Gratis en onbeperkt toegang tot ruim 3.600 kranten en tijdschriften uit meer dan 100 landen en in meer dan 60 talen? Dat kan nu met Pressreader! Behalve vijf Nederlandse dagbladen, zijn via Pressreader kranten, lifestylebladen en vaktijdschriften te raadplegen uit onder meer de VS en Saoedi-Arabië. en of sjoelen kunnen zij hierdoor een eventueel persoonlijk isolement doorbreken. Eveneens begeleid door enthousiaste vrijwilligers. Dit alles vindt plaats op de le en 4e woens dagmiddag in het Rode Kruis gebouw in Oisterwijk. Voor aanmelding en of informatie voor de cre atieve middag: Tonny IJpelaar, tel. 528 5016. Voor aanmelding en of informatie voor de recreatieve middag: Heleen van der Linden, tel. 521 5540. Op diverse woensdagmiddagen per maand verzorgt een aantal Rode Kruis vrijwilligers een contactbijeenkomst voor gasten uit Oisterwijk en direct omliggende gebieden. Er worden 2 doelgroepen benaderd voor zowel mannen als vrouwen. 1De creatieve middagen zijn, zoals het woord al zegt, bedoeld voor de vaardige handen en worden er diverse uiteenlopende creaties ge maakt. Dit onder leiding van enthousiaste deskundige vrijwilligers. 2. De recreatieve middagen zijn voor gasten die een sociaal en gezellig samenzijn behoeven. Onder het genot van een kopje koffie een praatje maken, rikken, jokeren, Rummikub in het camoufleren, ze kunnen zich op veel verschillende wijzen voortplanten (uit rupsen ontstaan dieren die er geheel anders uitzien en toch dezelfde genen hebben). Er valt dus heel veel over insecten te vertellen, te leren en te ontdekken. IVN Oisterwijk wil daarom aan deze belang rijke diergroep aandacht schenken door de Basiscursus Insecten te organiseren. De cursus wordt gehouden in wijkcentrum Pannenschuur ,Lavendelweg 9 te Oisterwijk en bestaat uit 8 theorielessen op maandagavond en 4 excursies op de zaterdag en 1 nachtvlin- derexcursie. Begin van de cursus is 30 maart 2015. Is uw interesse gewekt en wilt u meer weten, kijk dan op www.ivnoisterwijk.nl onder Cursussen, vervolgens Insectencursus. U kunt ook telefonisch informatie krijgen via 590 3970. www.ivnoisterwijk.nl Wandel mee met de Nachtwachter en ontdek samen de Oisterwijkse bossen in het donker. Durf jij mee op reis met onze hoeder van de nacht? Op tweede paasdag, maandag 6 april 2015, van 12.00 uur tot 21.00 uur, wordt op het terrein van Bioboerderij ’t Schop in Hilvarenbeek Fier! georganiseerd. Een nieuw totaalfestival, gericht op circa 1500 bezoekers, dat de regio Hilvarenbeek nog niet kent. Denk dan aan; verrassingacts in een zeecon tainer, huiskamerconcerten, bijzondere spre kers in de koeienstal, vijf stands met biologisch eten. Maar natuurlijk ook een hoofdpodium en een levendig kinderprogramma in de moes tuin. Fier! werkt zo veel mogelijk samen met lokale partijen en bijzondere producten met een verhaal. De sfeer is bourgondisch, puur en laagdrem pelig. Tijdens dit festival wordt goed eten en drinken gecombineerd met een mix van afwis selend entertainment. Fier! is gratis toegan kelijk voor iedereen. Uitleg festival Dit eendaags festival wordt georganiseerd door Stichting Santatum. Op drie verschillende po dia wordt door twaalf uiteenlopende bands een breed muziekprogramma aangeboden. Afgewisseld met sprekers en verrassingacts. Wees er snel bij want er zijn nog maar een paar plaatsen beschikbaar! IVN-Oisterwijk organiseert voor de derde ach tereenvolgende keer (en tevens voorlopig laat ste keer) een Basis Insectencursus. De reden voor de IVN om deze cursus te organiseren is onder meer dat insecten een ondergewaar deerde diergroep is en door veel mensen als lastige wezens worden beschouwd. Onbekend maakt namelijk onbemind. Hier wil IVN iets aan doen. Om alvast een begin te maken: insec ten behoren tot de diergroep met de meeste soorten op aarde en staan aan de basis van vele voedselketens. Zonder insecten geen be stuiving en dan ook geen vruchten en zaden. Meer nog, insecten scheppen de voorwaarden voor het menselijk bestaan. Het belang van insecten is hiermee in enkele zinnen duidelijk gemaakt. Maar insecten heb ben ook andere waarden. Zo kunnen ze nuttig, schadelijk, mooi, lelijk en sinds kort ook lekker zijn. Insecten communiceren op grote afstand met elkaar door geurstoffen, ze zijn meesters Middels een levendig kinderprogramma erva ren de kinderen het boerenleven. Op bezoek bij de dieren en zelf aan de slag in de moestuin. Ze kunnen zich creatief uitleven op bloem potten, spelletjes doen en uiteraard paaseieren zoeken in de hooiberg. PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 25 MAART 2015 ^(ESPRESSO. er is geen betere ■MBSB0 AMSUN SONOS’ THE WIRELESS HIFI SYSTEM PHILIPS sens« and simplicity in o CM IO ■■■■■■■■■■BH 0 BOSCH

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3